خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / آموزش مرحله به مرحله ساخت اوریگامی لوگوی بتمن

آموزش مرحله به مرحله ساخت اوریگامی لوگوی بتمن

قبلاً در ساختنی طرز ساخت ماسک بتمن و کتابخانه با طرح بتمن را یاد گرفته اید. در این ساختنی یک کاردستی دیگر را برای طرفداران بتمن آماده کرده ایم؛ اوریگامی لوگوی بتمن که ساختش نیاز به هیچ ابزار یا مهارتی ندارد. با ساختنی همراه شوید.

اوریگامی لوگوی بتمن بسازید
اوریگامی لوگوی بتمن بسازید

ساخت اوریگامی لوگوی بتمن فقط ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد و بهتر است با کاغذ رنگی مشکی ساخته بشود. کاغذی انتخاب کنید که نه آنقدر نازک باشد که زود پاره بشود و نه آنقدر ضخیم باشد که نشود آن را تا زد.

گام اول: تای اولیه

برای آموزش از کاغذ آبی استفاده شده چون خطوط تا را بهتر نشان می دهد اما همانطور که در ابتدا گفتیم بهتر است از کاغذ مشکی استفاده کنید. از طرف سفید کاغذ شروع کنید و کاغذ را از هر دو طرف به صورت افقی تا کنید و سپس تایش را باز کنید. سپس کاغذ را از هر دو طرف به صورت مورب تا کنید اما اینبار نیمه بالایی را در حالت تاشده باقی بگذارید. حالا گوشه بالایی را به سمت بالا تا بزنید و یک علامت تا ایجاد کنید. حالا این تا را باز کنید و گوشه را روی علامتی که گذاشته اید بیاورید و یک علامت تای دیگر بزنید. حالا آخرین علامت تا را با بالای کاغذ تراز کنید. اینکار را روی طرف دیگر کاغذ هم تکرار کنید و کاغذ را کاملاً باز کنید.

در ساختنی بخوانید :  مدار زنگ هشدار درب ورودی بسازید و همیشه از رفت و آمدها مطلع باشید

گام دوم: دم خفاش را ایجاد کنید

کاغذ را بردارید و با استفاده از خطوط تایی که در تصویر مشخص شده، خطوط را روی خط وسط تا کنید. تای کاغذ را باز کنید. حالا دوباره کاغذ را از روی همان خط تا کنید و سپس کاغذ را از روی خط تایی که قبلاً ایجاد کرده اید به سمت پایین تا کنید. سپس بالای کاغذ را به حالتی که در گام دوم بود، برگردانید.

گام سوم: بال ها را بسازید

حالا یک تا از نوک بال راست به سمت نقطه بین دو خط تا ایجاد کنید. خطوط تا در تصاویر هایلایت شده اند تا راحت تر بتوانید آنها را ببینید. تای کاغذ را باز کنید و همین کار را در سمت چپ تکرار کنید. قسمت دوم ساخت بال ها کمی سخت است و به همین خاطر باید بیشتر به تصاویر دقت کنید. دو خط تایی که در این مرحله ایجاد کردید را به صورت معکوس تا کنید و کاغذ را به سمت داخل فشار بدهید. بعد از پایان این مرحله اوریگامی لوگوی بتمن باید شبیه تصویر آخر باشد.

گام چهارم: سر لوگو را تا کنید

نوک کاغذ را بگیرید و آن را به سمت خط تایی که در تصویر مشخص شده تا کنید. این تا را باز کنید. سپس با استفاده از خط تایی که ایجاد کرده اید، کاغذ را روی همان خط تای مشخص شده در تصویر تا کنید. دوباره تا را باز کنید. حالا کاغذ را از هر دو طرف X مشخص شده روی آخرین تایی که ایجاد کرده اید، تا کنید. برای جزییات بیشتر به تصاویر دقت کنید. سپس بالای کاغذ را به سمت داخل تا کنید تا آن قسمت اوریگامی بالا بیاید. سپس گوشه ها را به سمت پایین تا کنید و مدل را برعکس کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : اوریگامی فلزی بسازید

گام پنجم: بال ها را کامل کنید

حالا باید روی هر کدام از بال ها یک تای زیگزاگ ایجاد کنید. اوریگامی لوگوی بتمن بعد از تا کردن بال ها باید شبیه تصویر آخر باشد. دوباره مدل را برگردانید.

گام ششم: لبه ها را گرد کنید

حالا باید گوشه های مدل را همانطور که در تصاویر می بینید، تا کنید. کافی است کاغذ را در قسمت هایی که در تصوی مشخص شده خمیده کنید. دقت کنید که نباید خطوط تا را کامل کنید چون کاغذ پاره می شود. مدل را برگردانید.

اوریگامی لوگوی بتمن آماده است

اوریگامی لوگوی بتمن آماده است
اوریگامی لوگوی بتمن آماده است

می توانید از این اوریگامی برای تزیین وسایل مختلف استفاده کنید. تصاویر اوریگامی هایی که می سازید را برای ساختنی ارسال کنید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش مرحله به مرحله ساخت اوریگامی لوگوی بتمن
عنوان مطلب
آموزش مرحله به مرحله ساخت اوریگامی لوگوی بتمن
توضیح کوتاه
یک اوریگامی ساده برای طرفداران بتمن!
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

ماسک بتمن مخصوص به خودتان را بسازید ! قبلاً در ساختنی طرز ساخت ماسک اسکورپین را یاد گرفته بودید. در این پست هم می خواهید ساخت مساک بتمن را به شما یاد بدهیم. ماسک بتمن را می توانید با کارتن...
آموزش ساخت اوریگامی زرافه + ویدیوی آموزشی... اگر طرفدار پروژه های اوریگامی باشید، اوریگامی زرافه برایتان جذاب خواهد بود. با این پروژه می توانید اصول اوریگامی را به کودکان یاد بدهید. برای ساخت زرا...
آموزش ساخت: آویز بالای تخت اوریگامی این آویز برای بالای تخت نوزادان عالی است. وسایل مورد نیاز: حلقه ی چوبی روبان ساتن سفید مهره نخ پنبه ای سفید کاغذ ساده چسب و قیچی قدم...
با اوریگامی گل رز یک اوریگامی سه بعدی و تزیینی بسازید... در این ساختنی یاد می گیرید چطور با اوریگامی گل رز معروف J.C. Nolan یک اوریگامی سه بعدی بسازید. از این اوریگامی سه بعدی زیبا می توانید برای ساخت زیورآل...
آموزش ساخت : کاغذ را با یک روش جدید تا کنید... اگر طرفدار هنر اوریگامی و ساخت کاردستی با کاغذ باشید، حتماً این ساختنی برایتان جالب خواهد بود. در این پست یک روش متفاوت برای تا کردن کاغذ را یاد می گی...
اوریگامی ستاره نینجا ؛ یک کاردستی جالب برای بچه ها... اگر به دنیای نینجاها علاقه دارید، این کاردستی برایتان جالب خواهد بود. در این ساختنی آموزش ساخت اوریگامی ستاره نینجا را یاد می گیرید. ساخت این اوریگامی...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

اوریگامی ستاره نینجا ؛ یک کاردستی جالب برای بچه ها

اگر به دنیای نینجاها علاقه دارید، این کاردستی برایتان جالب خواهد بود. در این ساختنی …

پاسخ دهید