خانه / ویژه ها / کوله پشتی معمولی را به کوله دوربین با محفظه فومی تبدیل کنید

کوله پشتی معمولی را به کوله دوربین با محفظه فومی تبدیل کنید

اگر اهل عکاسی هستید و حتماً کلی هزینه صرف خرید دوربین و لنز کرده اید، باید یک کیف مناسب هم برای حمل دوربین داشته باشید. در این ساختنی طرز ساخت یک کوله دوربین با محفظه فومی‌را یاد می‌گیرید که حتی جا برای سه پایه هم دارد. البته لازم نیست خودتان کوله را بدوزید؛ کافی است یک کوله پشتی مناسب پیدا کنید و با کمترین هزینه آن را تبدیل به کوله دوربین کنید. با ساختنی همراه باشید.

کوله دوربین عکاسی بسازید
کوله دوربین عکاسی بسازید

در این ویدیو می‌توانید تمام مراحل ساخت کوله دوربین را ببینید.

گام اول: کیف را آماده کنید

ابتدا کیف را خوب بررسی کنید و اگر لایی دارد که نمی‌گذارد کیف کاملاً باز بشود، آنها را ببرید. سپس کیف را برگردانید تا بتوانید شکل کامل داخل کیف را روی کارتن بکشید.کوله را روی یک تکه کارتن بگذارید و شکل کوله را رویش بکشید. سپس کارتن را ببرید تا از آن به عنوان الگو برای بریدن فوم استفاده کنید.

گام دوم: فوم را ببرید

ضخامت فومی‌که استفاده می‌کنید به اندازه کوله پشتی بستگی دارد اما باید آنقدر ضخیم باشد که داخل کوله را کاملاً پر کنید و بتواند علاوه بر محافظت از دوربین در برابر ضربه، آن را سرجایش نگه دارد. اگر نتوانستید فوم با ضخامت کافی پیدا کنید، دو تکه فوم ببرید و بهم بچسبانید تا فوم به ضخامت کافی برسد.

قبل از بریدن فوم، ابتدا یک تکه فوم را داخل کوله تست کنید تا ضخامت مناسب را پیدا کنید. سپس با استفاده از الگویی که در مرحله قبل ساخته اید، فوم را ببرید و داخل کیف قرار بدهید. یکبار دیگر فوم را چک کنید و مطمئن شوید داخل کیف را کاملاً پر کرده است.اگر می‌خواهید دو تکه فوم را بهم بچسبانید تا به ضخامت مورد نیازتان برسید، از اسپری چسب برای چسباندن آنها بهم استفاده کنید. صبر کنید تا چسب بگیرد و سپس آن را داخل کیف قرار بدهید.

گام سوم: حفره‌های فوم را ببرید

اگر می‌خواهیداز کوله دوربین برای حمل سه پایه هم استفاده کنید، قبل از شروع این گام باید جای سه پایه را مشخص کنید. سه پایه با طناب پاراکورد و حلقه فلزی گرومت به بیرون کوله دوربین وصل می‌شود. به همین خاطر باید فومی‌که زیر آن طرف کوله قرار می‌گیرد را کمی‌ببرید یا آب کنید تا فرورفتگی کافی برای رد کردن طناب ایجاد بشود.

سپس باید نحوه قرارگیری دوربین و تجهیزات داخل کوله دوربین را مشخص کنید. همه قطعات را روی فوم بچینید و بهترین چینش را پیدا کنید. بعد از اینکه چینش مناسب را پیدا کردید، با ماژیک دور قطعات را با اندازه دقیق روی فوم بکشید.

یک چاقوی بلند و تیز بردارید و عمق هر قطعه را روی آن علامت بزنید. سپس هر حفره را ب عمق مناسب (با توجه به علامتی که روی چاقو زده اید) ببرید. اگر چاقو را کمی‌گرم کنید، برش راحت تر می‌شود و امکان خطا هم کمتر می‌شود. سپس داخل حفره‌ها را تمیز کنید.دقت زیاد در این مرحله خیلی مهم است. اگر عمق یا اندازه حفره‌ها کم و زیاد باشد، قطعات داخل کوله دوربین شل خواهند بود یا بیرون آوردن آنها سخت می‌شود.

گام چهارم: کوله دوربین را پر کنید

حالا می‌توانید دوربین و تجهیزاتش را داخل کوله بچینید.

گام پنجم: بند سه پایه را نصب کنید

سه پایه عکاسی داخل توری بغل کوله قرار می‌گیرد اما برای ثابت کردن سه پایه باید یک بند هم به بالای توری اضافه کنید. ابتدا جای این بندها را روی دیواره کوله علاکت بزنید و سپس حلقه گرومت به کوله وصل کنید.حالا می‌توانید طناب پاراکورد را از این سوراخ‌ها رد کنید. بهتر است قسمتی از طناب که دور سه پایه قرار می‌گیرد را ببافید تا بهتر سه پایه را نگه دارد. نحوه رد کردن طناب به صورت کامل در ویدیو مشخص است.

حالا می‌توانید سه پایه را هم با کوله دوربین حمل کنید.

کوله دوربین آماده است

کوله دوربین آماده است
کوله دوربین آماده است

مهمترین چیز در کیفیت کوله دوربین انتخاب کوله پشتی مناسب است. بهتر است کوله پشتی انتخاب کنید که زیپش تا انتها باز می‌شود و جیب‌های متعدد ندارد. فراموش نکنید تصاویر کوله دوربینی که می‌سازید را با ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
کوله پشتی معمولی را به کوله دوربین با محفظه فومی‌تبدیل کنید
عنوان مطلب
کوله پشتی معمولی را به کوله دوربین با محفظه فومی‌تبدیل کنید
توضیح کوتاه
با کمترین هزینه یک کوله دوربین بسازید و از تجهیزات عکاسی تان محافظت کنید.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

جدول تناوبی سه بعدی و متحرک بسازید اولین جدول تناوبی در سال ۱۸۶۲ توسط زمین شناس فرانسوی الکساندر-امیل بگویه دو شانکورتوآ تهیه شد. این دانشمند عناصر را در یک استوانه با محیط ۱۶ یونیت قرا...
تابلوی کاغذی سه بعدی شیک و ارزان با طرح دلخواه تان بسازید... اگر دنبال یک هدیه خاص، شیک و در عین حال ارزنده می گردید، تابلوی کاغذی سه بعدی یکی از بهترین انتخاب هاست. ساخت تابلوی کاغذی بسیار ساده است و وقت زیادی ...
آموزش ساخت : به لوازم خانگی تان پنل خورشیدی اضافه کنید... در این ساختنی یاد می گیرید که با اضافه کردن پنل خورشیدی به لوازم خانگی، میزان برق مصرفی آنها را کاهش بدهید. با اضافه کردن پنل خورشیدی به لوازم خانگی م...
آموزش ساخت : جعبه پریز هوشمند بسازید در این ساختنی طرز ساخت یک جعبه پریز را یاد می گیرید که با امکان کنترل پریزهای خانه با موبایل را فراهم میکند. فقط با فشار دادن چند دکمه روی برنامه گوشی...
با کارد و چنگال های قدیمی، انگشتر فلزی بسازید... این انگشتر با بقیه انگشترهایی که با چنگال ساخته میشوند، فرق دارد. این انگشتر فلزی با دندانه های چنگال درست نمی شود بلکه با قسمت طرحدار ته کارد و چنگال...
پروژکتور عکاسی یا پنل نورپردازی LED پرتابل بسازید... اگر اهل عکاسی باشید، پروژکتور عکاسی پرتابل یکی از تجهیزاتی است که بالاخره به آن نیاز پیدا می کنید. با این پروژکتور عکاسی می توانید در هر ساعتی از روز ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با دستگاه برش لیزری ربات چوبی منعطف و بادوام بسازید

قبلاً در ساختنی آموزش ساخت ربات مقوایی را یاد گرفته اید. آن ربات قابل برنامه …

پاسخ دهید