خانه / ویژه ها / کوله پشتی معمولی را به کوله دوربین با محفظه فومی تبدیل کنید

کوله پشتی معمولی را به کوله دوربین با محفظه فومی تبدیل کنید

اگر اهل عکاسی هستید و حتماً کلی هزینه صرف خرید دوربین و لنز کرده اید، باید یک کیف مناسب هم برای حمل دوربین داشته باشید. در این ساختنی طرز ساخت یک کوله دوربین با محفظه فومی را یاد می گیرید که حتی جا برای سه پایه هم دارد. البته لازم نیست خودتان کوله را بدوزید؛ کافی است یک کوله پشتی مناسب پیدا کنید و با کمترین هزینه آن را تبدیل به کوله دوربین کنید. با ساختنی همراه باشید.

کوله دوربین عکاسی بسازید
کوله دوربین عکاسی بسازید

در این ویدیو می توانید تمام مراحل ساخت کوله دوربین را ببینید.

گام اول: کیف را آماده کنید

ابتدا کیف را خوب بررسی کنید و اگر لایی دارد که نمی گذارد کیف کاملاً باز بشود، آنها را ببرید. سپس کیف را برگردانید تا بتوانید شکل کامل داخل کیف را روی کارتن بکشید.کوله را روی یک تکه کارتن بگذارید و شکل کوله را رویش بکشید. سپس کارتن را ببرید تا از آن به عنوان الگو برای بریدن فوم استفاده کنید.

گام دوم: فوم را ببرید

ضخامت فومی که استفاده می کنید به اندازه کوله پشتی بستگی دارد اما باید آنقدر ضخیم باشد که داخل کوله را کاملاً پر کنید و بتواند علاوه بر محافظت از دوربین در برابر ضربه، آن را سرجایش نگه دارد. اگر نتوانستید فوم با ضخامت کافی پیدا کنید، دو تکه فوم ببرید و بهم بچسبانید تا فوم به ضخامت کافی برسد.

قبل از بریدن فوم، ابتدا یک تکه فوم را داخل کوله تست کنید تا ضخامت مناسب را پیدا کنید. سپس با استفاده از الگویی که در مرحله قبل ساخته اید، فوم را ببرید و داخل کیف قرار بدهید. یکبار دیگر فوم را چک کنید و مطمئن شوید داخل کیف را کاملاً پر کرده است.اگر می خواهید دو تکه فوم را بهم بچسبانید تا به ضخامت مورد نیازتان برسید، از اسپری چسب برای چسباندن آنها بهم استفاده کنید. صبر کنید تا چسب بگیرد و سپس آن را داخل کیف قرار بدهید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت: سیستم راکت لانچر بسازید

گام سوم: حفره های فوم را ببرید

اگر می خواهیداز کوله دوربین برای حمل سه پایه هم استفاده کنید، قبل از شروع این گام باید جای سه پایه را مشخص کنید. سه پایه با طناب پاراکورد و حلقه فلزی گرومت به بیرون کوله دوربین وصل می شود. به همین خاطر باید فومی که زیر آن طرف کوله قرار می گیرد را کمی ببرید یا آب کنید تا فرورفتگی کافی برای رد کردن طناب ایجاد بشود.

سپس باید نحوه قرارگیری دوربین و تجهیزات داخل کوله دوربین را مشخص کنید. همه قطعات را روی فوم بچینید و بهترین چینش را پیدا کنید. بعد از اینکه چینش مناسب را پیدا کردید، با ماژیک دور قطعات را با اندازه دقیق روی فوم بکشید.

یک چاقوی بلند و تیز بردارید و عمق هر قطعه را روی آن علامت بزنید. سپس هر حفره را ب عمق مناسب (با توجه به علامتی که روی چاقو زده اید) ببرید. اگر چاقو را کمی گرم کنید، برش راحت تر می شود و امکان خطا هم کمتر می شود. سپس داخل حفره ها را تمیز کنید.دقت زیاد در این مرحله خیلی مهم است. اگر عمق یا اندازه حفره ها کم و زیاد باشد، قطعات داخل کوله دوربین شل خواهند بود یا بیرون آوردن آنها سخت می شود.

گام چهارم: کوله دوربین را پر کنید

حالا می توانید دوربین و تجهیزاتش را داخل کوله بچینید.

گام پنجم: بند سه پایه را نصب کنید

سه پایه عکاسی داخل توری بغل کوله قرار می گیرد اما برای ثابت کردن سه پایه باید یک بند هم به بالای توری اضافه کنید. ابتدا جای این بندها را روی دیواره کوله علاکت بزنید و سپس حلقه گرومت به کوله وصل کنید.حالا می توانید طناب پاراکورد را از این سوراخ ها رد کنید. بهتر است قسمتی از طناب که دور سه پایه قرار می گیرد را ببافید تا بهتر سه پایه را نگه دارد. نحوه رد کردن طناب به صورت کامل در ویدیو مشخص است.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : ساعت دیواری قدیمی تان را نو کنید

حالا می توانید سه پایه را هم با کوله دوربین حمل کنید.

کوله دوربین آماده است

کوله دوربین آماده است
کوله دوربین آماده است

مهمترین چیز در کیفیت کوله دوربین انتخاب کوله پشتی مناسب است. بهتر است کوله پشتی انتخاب کنید که زیپش تا انتها باز می شود و جیب های متعدد ندارد. فراموش نکنید تصاویر کوله دوربینی که می سازید را با ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
کوله پشتی معمولی را به کوله دوربین با محفظه فومی تبدیل کنید
عنوان مطلب
کوله پشتی معمولی را به کوله دوربین با محفظه فومی تبدیل کنید
توضیح کوتاه
با کمترین هزینه یک کوله دوربین بسازید و از تجهیزات عکاسی تان محافظت کنید.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

یک لوستر چوبی بسازید و از آن به عنوان جاشمعی هم استفاده کنید... ساخت لوستر چوبی یکی از ایده های ارزان قیمت برای تغییر دکوراسیون است. قبلاً در ساختنی آموزش ساخت چندین مدل لوستر را یاد گرفته اید. امروز هم آموزش ساخت ...
آموزش ساخت: چراغ مطالعه ای که روح دارد این چراغ روباتیک به محرک های محیط اطرافش پاسخ می دهد و می تواند با کاربر تعامل داشته باشد در این پست ساختنی، آموزش ساخت یک چراغ مطالعه را برایتان آم...
دستور تهیه : وافل بلژیکی درست کنید درست کردن وافل به سبک رستوران ها و کافه ها کار ساده ای است. شما هم می توانید در خانه یک وافل حرفه ای و خوشمزه درست کنید. در این پست به شما یاد می دهیم...
آموزش ساخت : با صفحه نمایش لپ تاپ تان یک میز نوری بسازید... میز نوری یکی از ابزارهای گران قیمتی است که مهندس ها، نقاش ها، طراح ها، کارتونیست ها و ... از آن استفاده می کنند. اگر شما هم بدنبال خرید یک میز نوری هس...
طرز تهیه کیمچی ؛ محبوب ترین ترشی کره را بچشید... کیمچی یک غذای سنتی کشور کره است که با کلم، سیر، فلفل قرمز و چند سبزی دیگر درست میشود. این غذای تخمیری بسیار مقوی و سرشار از ویتامین و مواد پروبیوتیکی ...
آموزش ساخت قفسه دیواری مخصوص دانش آموزان حواس پرت!... اگر شما هم یک دانش آموز حواس پرت در خانه دارید که مرتب وسایل مهمش را گم می کند یا آنها را سرجایش نمی گذارد، ساخت قفسه دیواری بهترین کار است. یک قفسه د...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با شلوارهای جین کهنه کوله پشتی رنگی و شیک بسازید

اگر کمدها و کشوهایتان را بگردید، چند شلوار جین کهنه و بدون استفاده پیدا می …

پاسخ دهید