لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران
خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / سبد چوبی شیک و ارزان با طرح موجی بسازید

سبد چوبی شیک و ارزان با طرح موجی بسازید

اگر شما هم به ساخت وسایل آشپزخانه چوبی علاقه دارید، احتمالاً از این سبد خوشتان خواهد آمد. البته برای ساخت سبد چوبی با این روش باید ابزار نجاری داشته باشید و کمی‌هم با نجاری آشنا باشید. اگر این شرایط را دارید، حتماً این سبد چوبی را بسازید چون اگر وقت کافی برای پرداختش صرف کنید، تبدیل به یکی از شیک ترین وسایل آشپزخانه تان می‌شود. با ساختنی همراه شوید.

اندازه سبد را می‌توانید مطابق با نیازتان تغییر بدهید. اگر می‌خواهید با همین اندازه فضای بیشتری در اختیار داشته باشید، باید از چوب نازک تری برای ساخت سبد چوبی استفاده کنید.

گام اول: الگو را بسازید

برای بریدن قطعات سبد از اره مویی بر استفاده خواهیم کرد. به همین خاطر بهترین ابزار برای ساخت الگوهای برش Scrollmania است. با استفاده از این ابزار می‌توانید الگوهای مناسب این نوع اره را بسازید. قابلیت‌های این ابزار طراحی متناسب با ویژگی‌های اره مویی بر طراحی شده اند.

ما از چوب ۲ سانتیمتری برای ساخت سبد استفاده کردیم تا دوامش را بیشتر کنیم اما شما می‌توانید ضخامت چوب را کمتر کنید.

گام دوم: حلقه‌ها را ببرید

الگوی پرینت شده را روی چوب بچسبانید و طرح را با شیب ۳ درجه ببرید. اگر لازم بود هنگام بریدن حلقه‌های داخلی تنظیمات اره و قطعات آن را تغییر بدهید. یک تکه تخته چندلای هم اندازه کوچکترین حلقه هم ببرید تا کف سبد را با آن بپوشانید. دو طرف بزرگترین حلقه هم دو سوراخ دریل کنید تا طناب را از آن رد کنید.

بعد از آماده کردن تمام حلقه‌ها، آنها را خوب سنباده بکشید تا کاملاً صاف و نرم بشوند.

در ساختنی بخوانید :  استنسیل مخصوص نقاشی روی پارچه بسازید

گام سوم: حلقه‌ها را بهم بچسبانید

نحوه چسباندن حلقه‌ها بهم به خودتان بستگی دارد. می‌توانید آنها را صاف روی هم بچسبانید یا هر حلقه را به اندازه یک نیم موج بچرخانید. به محل اتصال حلقه‌ها چسب بزنید و وقتی همه آنها را بهم چسباندید، آنها را با گیره ببندید.

بگذارید سبد چوبی چند ساعت بین گیره‌ها بماند تا چسب کاملاً خشک بشود.

گام چهارم: دسته را بسازید

دسته سبد را می‌توانید از هر چیزی که می‌خواهید بسازید. ما یک تکه طناب را دور یک دایره چوبی پیچیدیم و رویش دو لایه روغن جلا زدیم. با این روش طناب شکل گرد به خودش می‌گیرد و همیشه در آن شکل باقی می‌ماند.

سبد چوبی را پرداخت کنید

سبد چوبی آماده است و می‌توانید آن را به روش دلخواه تان پرداخت کنید. می‌توانید آن را با موم رنگی رنگ کنید یا فقط بهش رنگ چوب و روغن جلا بزنید. اگر فقط از روغن جلا استفاده می‌کنید، حتماً بین لایه‌های روغن جلا یک سنباده نرم هم بکشید تا سبد براق تر بنظر برسد.

تصاویر سبدهایی که با این روش می‌سازید را با ساختنی به اشتراک بگذارید. اگر از این آموزش ساخت خوشتان آمده، ساخت جاتخم مرغی خرگوشی و سینی چوبی را هم امتحان کنید.

منبع

خلاصه مطلب
عنوان مطلب
سبد چوبی شیک و ارزان با طرح موجی بسازید
توضیح کوتاه
برای ساخت این سبد چوبی به اره مویی بر نیاز دارید.
نویسنده
ساختنی

در ساختنی بخوانید :

با تکه های چوب یک میز قهوه خوری شش ضلعی بسازید... اگر فکر می کنید برای داشتن یک میز قهوه خوری شیک و مدرن باید پول زیادی هزینه کنید، بهتر است ویدیوی زیر را ببینید. با صرف هزینه به مراتب کمتر و البته کم...
آموزش ساخت : النگوی چوبی ساده و شیک بسازید... زیورآلات چوب طرفداران زیادی دارد و خیلی ها ترجیح میدهند از اکسسوری چوبی استفاده کنند. اگر شما هم جزو این افراد باشید، می توانید در ساختنی آموزش های سا...
حلقه آویز قلاب بافی شده با چراغ های توکار رنگی بسازید... در این ساختنی یاد می گیرید چطور به حلقه آویز قلاب بافی چراغ های رنگی اضافه کنید. ساخت این حلقه آویز بسیار ساده است و فقط نیاز به مهارت های اولیه قلاب ...
آموزش ساخت:قدرت آتش یا وسیله ای برای تولید مستقیم جریان برق از آتش!... تا به حال شده که در کمپ در جنگل و کوه نیاز به روشنایی داشته باشید یا باطری چراغ قوه شما تمام شود، شارژ گوشی تلفن همراه یا پخش کننده موسیقی رو به اتمام...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت میکروفون جالب با قوطی کبریت و مغز مداد!

در این ساختنی طرز ساخت میکروفون با یک روش متفاوت را یاد می‌گیرید. این میکروفون …

پاسخ دهید