خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / ساخت انگشتر زیبا و شیک با چسب حرارتی و پانچ!

ساخت انگشتر زیبا و شیک با چسب حرارتی و پانچ!

اگر اهل کاردستی و هنرهای خانگی باشید، حتماً خیلی از چسب حرارتی استفاده می کنید. کارکردهای چسب حرارتی برای شما خیلی زیاد است اما ما می خواهیم یک مورد دیگر هم به این لیست اضافه کنیم: ساخت انگشتر ! تعجب کرده اید؟ نگاهی به تصاویر زیر بیاندازید. این انگشترها با چسب حرارتی ساخته شده اند! با ساختنی همراه شوید.

اگر قبلاً با چسب حرارتی کاردستی درست کرده باشید، می دانید نقاشی کردن روی آن یا شکل دادنش چقدر سخت است. به همین خاطر برای ساخت انگشتر از روش ساده تری استفاده می کنیم. ابتدا چسب حرارتی را صاف می کنیم و سپس با پانچ طرح دار به آن شکل می دهیم.

گام اول: وسایل مورد نیاز برای ساخت انگشتر

 • تخته برش
 • کاتر و قیچی
 • چسب حرارتی
 • استیک چسب حرارتی
 • سشوار
 • استوانه فلزی یا آلومینیومی – از این استوانه به عنوان غلتک استفاده می کنیم
 • بند سیمی – برای اندازه گرفتن دور انگشت
 • پانچ طرح دار
 • اسپری رنگ آکریلیک

گام دوم: اندازه انگشت را مشخص کنید

دور انگشت تان را اندازه بگیرید
دور انگشت تان را اندازه بگیرید

با بند سیمی (یا وسایل مشابه) دور انگشتی که انگشتر را برایش می سازید، اندازه بگیرید.

گام سوم: چسب را آب کنید

 1. یک تکه کاغذ تمیز به عنوان سطح آب کردن چسب آماده کنید. چسب را به طول ۷٫۵ سانتیمتر روی کاغذ بریزید. تا چسب داغ است، استوانه فلزی را روی آن بکشید تا دور آن بپیچد. اینکار را سریع انجام بدهید تا چسب به کاغذ نچسبد.
 2. چند دقیقه صبر کنید تا چسب خشک بشود. وقتی چسب کاملاً سفت شد، با نازل داغ چسب حرارتی لبه های برآمده را صاف کنید.
 3. با کاتر چسب را از یک قسمت ببرید و آن را از میله جدا کنید. ضخامت چسب در این مرحله به اندازه کاغذ یا مقوای ضخیم است و از آن برای ساخت انگشترهای شیاردار استفاده می کنیم.
در ساختنی بخوانید :  طرز تهیه: کیک شکلاتی خرمایی

اگر می خواهید از طرح های حجیم مثل گل استفاده کنید، برای ساخت انگشتر به چسب ضخیم تر نیاز دارید. برای ساخت این چسب ضخیم تر مراحل بالا را یکبار دیگر تکرار کنید. اما بعد از شکل گرفتن چسب دور میله، یک لایه چسب دیگر آب کنید و روی لایه چسب روی میله بپیچید. وقتی این دو لایه بهم وصل شدند، آنها را از میله جدا کنید.

گام چهارم: چسب را صاف کنید

نوار چسبی را صاف کنید
نوار چسبی را صاف کنید
 1. چسب را روی یک سطح صاف بگذارید و رویش سشوار بگیرید. حواستان باشد حرارت چسب آنقدر زیادی نشود که باعث آب شدنش بشود.
 2. وقتی چسب کمی نرم شد، استوانه فلزی را رویش بکشید تا صاف بشود. اینکار را آنقدر تکرار کنید که چسب صاف بشود.
 3. برای ساخت انگشتر شیاردار به یک لایه چسب نازک و برای ساخت انگشتر گلدار به دو لایه چسب نازک و یک لایه چسب ضخیم نیاز دارید.

گام پنجم: انگشتر شیاردار را بسازید

بعد از آماده کردن چسب ها می توانید ساخت انگشتر را شروع کنید. ابتدا چسب را داخل پانچ قرار بدهید و هر دو طرفش را طرح دار کنید. سپس چسب را مطابق با اندازه نوار سیمی اندازه بزنید. دقت کنید که برای ساخت انگشتر باید هر دو طرف را بهم وصل کنید. پس موقع اندازه گیری اتصال را هم در نظر داشته باشید.

سپس برای اتصال دو سر انگشتر، هر دو سر نوار چسبی را آب کنید و بهم بچسبانید. بعد از سفت شدن چسب هم قسمت های اضافی را ببرید.

گام ششم: انگشتر گلدار را بسازید

ابتدا نوار چسبی کلفت را طوری ببرید که از عرض به طول ۳ میلیمتر برسد. مطابق گام پنجم، این نوار چسبی را هم به اندازه دور انگشت تان ببرید و دو سرش را بهم بچسبانید.

در ساختنی بخوانید :  با برد آردوینو ایستگاه هواشناسی پرتابل بسازید

با پانچ از نوار چسبی نازک شش تا هفت گل ببرید و آنها را به شکل دلخواه تان روی انگشتر بچسبانید.

گام هفتم: انگشترها را رنگ کنید

برای اینکه طرح انگشترها بهتر دیده بشود، می توانید آنها را با اسپری رنگ آکریلیک رنگ کنید. اگر هم بخواهید می توانید با قلم موی زیر روی گل ها یا دور شیارها طرح بیاندازید.

تصاویر انگشترهایی که با چسب حرارتی می سازید را برای ساختنی ارسال کنید. برای دریافت ایده های مشابه هم در کانال تلگرام ساختنی عضو بشوید.

منبع

خلاصه مطلب
ساخت انگشتر زیبا و شیک با چسب حرارتی و پانچ!
عنوان مطلب
ساخت انگشتر زیبا و شیک با چسب حرارتی و پانچ!
توضیح کوتاه
ساخت این انگشترها برایتان کاملاً مجانی تمام می شود.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

با وسایل ساده و ارزان ماسک اسکورپین بسازید... این ساختنی مخصوص طرفداران مورتال کمبت است! در این ساختنی یاد می گیرید چطور بدون یک ریال هزینه ماسک اسکورپین را برای خودتان بسازید. اگر کودکی را می شنا...
با وسایل دوریختنی یک کاردستی قلک کوچک و بامزه بسازید... در این ساختنی آموزش ساخت یک کاردستی قلک را آماده کرده ایم که روش خوبی برای سرگرم کردن بچه ها در تابستان است. ساخت این کاردستی بسیار ساده است و بچه ها ...
با موزاییک های ریز جعبه تزیینی ساده تان را تزیین کنید... کسانی که به دنیای اریگامی و ساخت جعبه تزیینی علاقه دارند، خیلی راحت می توانند جعبه کادویی بسازند (البته با کمک یک آموزش ساخت کامل). اما اگر جزو این دس...
آموزش ساخت مدار کاغذی ساده با باتری و LED... قبلاً در آموزش ساخت مدار LED با جعبه پیتزا را در ساختنی یاد گرفته اید. در این پست هم طرز ساخت یک مدار بدون لحیم دیگر را یاد می گیرید. این مدار کاغذی ه...
با لباس های جین کهنه کیف دستی درست کنید لباس های جین حتی بعد از پاره شدن هم به درد می خورند. با این لباس ها می توانید کیف تبلت، کیف موبایل، کیف قمقمه، بند ساعت و خیلی چیزهای دیگر درست کنید. ...
چاپ روی قاب موبایل را در خانه انجام بدهید... در این ساختنی یاد می گیرید چطور طرح های دلخواه تان را روی قاب موبایل بیاندازید. چاپ روی قاب موبایل دو کارکرد خیلی مهم دارد : می توانید بدنه کهنه موبای...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه جعبه کادویی آنتیک بسازید

در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور جعبه های چوبی کهنه و قدیمی …

پاسخ دهید