خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / ساخت انگشتر زیبا و شیک با چسب حرارتی و پانچ!

ساخت انگشتر زیبا و شیک با چسب حرارتی و پانچ!

اگر اهل کاردستی و هنرهای خانگی باشید، حتماً خیلی از چسب حرارتی استفاده می کنید. کارکردهای چسب حرارتی برای شما خیلی زیاد است اما ما می خواهیم یک مورد دیگر هم به این لیست اضافه کنیم: ساخت انگشتر ! تعجب کرده اید؟ نگاهی به تصاویر زیر بیاندازید. این انگشترها با چسب حرارتی ساخته شده اند! با ساختنی همراه شوید.

اگر قبلاً با چسب حرارتی کاردستی درست کرده باشید، می دانید نقاشی کردن روی آن یا شکل دادنش چقدر سخت است. به همین خاطر برای ساخت انگشتر از روش ساده تری استفاده می کنیم. ابتدا چسب حرارتی را صاف می کنیم و سپس با پانچ طرح دار به آن شکل می دهیم.

گام اول: وسایل مورد نیاز برای ساخت انگشتر

 • تخته برش
 • کاتر و قیچی
 • چسب حرارتی
 • استیک چسب حرارتی
 • سشوار
 • استوانه فلزی یا آلومینیومی – از این استوانه به عنوان غلتک استفاده می کنیم
 • بند سیمی – برای اندازه گرفتن دور انگشت
 • پانچ طرح دار
 • اسپری رنگ آکریلیک

گام دوم: اندازه انگشت را مشخص کنید

دور انگشت تان را اندازه بگیرید
دور انگشت تان را اندازه بگیرید

با بند سیمی (یا وسایل مشابه) دور انگشتی که انگشتر را برایش می سازید، اندازه بگیرید.

گام سوم: چسب را آب کنید

 1. یک تکه کاغذ تمیز به عنوان سطح آب کردن چسب آماده کنید. چسب را به طول ۷٫۵ سانتیمتر روی کاغذ بریزید. تا چسب داغ است، استوانه فلزی را روی آن بکشید تا دور آن بپیچد. اینکار را سریع انجام بدهید تا چسب به کاغذ نچسبد.
 2. چند دقیقه صبر کنید تا چسب خشک بشود. وقتی چسب کاملاً سفت شد، با نازل داغ چسب حرارتی لبه های برآمده را صاف کنید.
 3. با کاتر چسب را از یک قسمت ببرید و آن را از میله جدا کنید. ضخامت چسب در این مرحله به اندازه کاغذ یا مقوای ضخیم است و از آن برای ساخت انگشترهای شیاردار استفاده می کنیم.
در ساختنی بخوانید :  قاب تراشه RFID را عوض کنید و وسایل مختلف بسازید!

اگر می خواهید از طرح های حجیم مثل گل استفاده کنید، برای ساخت انگشتر به چسب ضخیم تر نیاز دارید. برای ساخت این چسب ضخیم تر مراحل بالا را یکبار دیگر تکرار کنید. اما بعد از شکل گرفتن چسب دور میله، یک لایه چسب دیگر آب کنید و روی لایه چسب روی میله بپیچید. وقتی این دو لایه بهم وصل شدند، آنها را از میله جدا کنید.

گام چهارم: چسب را صاف کنید

نوار چسبی را صاف کنید
نوار چسبی را صاف کنید
 1. چسب را روی یک سطح صاف بگذارید و رویش سشوار بگیرید. حواستان باشد حرارت چسب آنقدر زیادی نشود که باعث آب شدنش بشود.
 2. وقتی چسب کمی نرم شد، استوانه فلزی را رویش بکشید تا صاف بشود. اینکار را آنقدر تکرار کنید که چسب صاف بشود.
 3. برای ساخت انگشتر شیاردار به یک لایه چسب نازک و برای ساخت انگشتر گلدار به دو لایه چسب نازک و یک لایه چسب ضخیم نیاز دارید.

گام پنجم: انگشتر شیاردار را بسازید

بعد از آماده کردن چسب ها می توانید ساخت انگشتر را شروع کنید. ابتدا چسب را داخل پانچ قرار بدهید و هر دو طرفش را طرح دار کنید. سپس چسب را مطابق با اندازه نوار سیمی اندازه بزنید. دقت کنید که برای ساخت انگشتر باید هر دو طرف را بهم وصل کنید. پس موقع اندازه گیری اتصال را هم در نظر داشته باشید.

سپس برای اتصال دو سر انگشتر، هر دو سر نوار چسبی را آب کنید و بهم بچسبانید. بعد از سفت شدن چسب هم قسمت های اضافی را ببرید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : برای دفترهایتان جلد پارچه ای بسازید

گام ششم: انگشتر گلدار را بسازید

ابتدا نوار چسبی کلفت را طوری ببرید که از عرض به طول ۳ میلیمتر برسد. مطابق گام پنجم، این نوار چسبی را هم به اندازه دور انگشت تان ببرید و دو سرش را بهم بچسبانید.

با پانچ از نوار چسبی نازک شش تا هفت گل ببرید و آنها را به شکل دلخواه تان روی انگشتر بچسبانید.

گام هفتم: انگشترها را رنگ کنید

برای اینکه طرح انگشترها بهتر دیده بشود، می توانید آنها را با اسپری رنگ آکریلیک رنگ کنید. اگر هم بخواهید می توانید با قلم موی زیر روی گل ها یا دور شیارها طرح بیاندازید.

تصاویر انگشترهایی که با چسب حرارتی می سازید را برای ساختنی ارسال کنید. برای دریافت ایده های مشابه هم در کانال تلگرام ساختنی عضو بشوید.

منبع

خلاصه مطلب
ساخت انگشتر زیبا و شیک با چسب حرارتی و پانچ!
عنوان مطلب
ساخت انگشتر زیبا و شیک با چسب حرارتی و پانچ!
توضیح کوتاه
ساخت این انگشترها برایتان کاملاً مجانی تمام می شود.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

پروژه ی هنری با روزنامه برای تزئین دیوار اتاق خواب و آشپزخانه... این پروژه برای بازیافت روزنامه های اضافی و هم چنین تزئین دیوار های خانه با خلاقیت خودتان بسیار مناسب است. تزئین دیوار اتاق خواب برای این کار نیاز به...
گلدان دیواری بسازید و گل هایتان را از دیوار آویزان کنید!... در این ساختنی طرز ساخت یک گلدان دیواری با وسایل و ابزار ساده را یاد می گیرید. با ساخت این گلدان می توانید گیاه های جنگلی – بخصوص پیچک – و گل هایی که ب...
با کمترین هزینه جعبه کادویی آنتیک بسازید... در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور جعبه های چوبی کهنه و قدیمی را به جعبه کادویی آنتیک با طرح دلخواه تان تبدیل کنید. از این روش می توانید برای تزیین...
آموزش ساخت : کاور تزئینی بسیار زیبا برای کلید های شما... در ساختنی امروز روش ساخت یک اثر هنری از کلید هایتان را فرا خواهید گرفت. یاد می گیرید چگونه کلیدهای بی روح فولادی و آلومینیومی را تبدیل به کلیدهای رنگا...
با کمترین هزینه قفسه کتاب چوبی شیک و مدرن بسازید... اگر دنبال یک قفسه کتاب چوبی با ظاهر شیک و متفاوت می گردید، فروشگاه ها و مراکز خرید را فراموش کنید و خودتان دست بکار شوید. در این ساختنی طرز ساخت یک قف...
با این کاردستی ساده انتقال برق بی سیم را آزمایش کنید!... انتقال برق بی سیم یک پدیده تقریباً جدید و هیجان انگیز است. اما اصول این روش انتقال برق بسیار ساده است و آزمایش کردنش بسیار ساده است. در این ساختنی به ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با وسایل ارزان و بازیافتی توپ LED در رنگ دلخواه تان بسازید

در این ساختنی طرز ساخت یک کاردستی الکترونیکی ساده را یاد می گیرید که درست …

پاسخ دهید