خانه / چگونه بسازیم / با پرینتر سه بعدی ابزار ورزشی مخصوص دست های آسیب دیده بسازید

با پرینتر سه بعدی ابزار ورزشی مخصوص دست های آسیب دیده بسازید

در این ساختنی طرز ساخت چند ابزار ورزشی و بازتوانی مخصوص دست را یاد می گیرید. این ابزار توانایی حرکتی و قدرت انگشتان دست را بهبود می بخشند و تمرین با آنها می تواند اثر جلسات فیزیوتراپی را بیشتر کند. این نکته را بخاطر داشته باشید که تمرین با این ابزار ورزشی نمی تواند جایگزین جلسات فیزیوتراپی بشود و تمرین با آنها به تایید دکتر یا فیزیوتراپ نیاز دارد.

ابزار ورزشی مخصوص بازتوانی دست بسازید
ابزار ورزشی مخصوص بازتوانی دست بسازید

همه ابزارهای ورزشی با پرینتر سه بعدی و درصد تو پر بودن ۱۵ درصدی ساخته می شوند. فایل های طراحی هر سه ابزار ورزشی در اختیارتان قرار می گیرد تا بتوانید آنها را مطابق با اندازه های دست تان تنظیم کنید. اگر هم می خواهید ابزار را برای دست دیگرتان بسازید، کافی است فایل ها را برعکس کنید.

این ابزار ورزشی شامل چند مکعب و پایه هستند که باید بهم وصل بشوند. تمرین با این ابزار، کنترل روی انگشتان و قدرت آنها را بیشتر می کنید. ابزار دوم، یک بست مخصوص انگشت و دست است که مهارت کار با کیبورد را و کنترل روی انگشتان را تقویت می کند. ابزار آخر هم برای اندازه گیری میزان قدرت انگشتان دست در بلند کردن اشیای مختلف استفاده می شود. این ابزار کاربرد ورزشی ندارد اما به شما نشان می دهد چقدر در بازتوانی دست تان پیشرفت داشته اید.

گام اول : مکعب ها

ابعاد این مکعب ۳۰ در ۳۰ در ۲۰ میلیمتر است اما می توانید ابعادش را مطابق با نیازتان تغییر بدهید. بهتر است بعد از پرینت، مکعب را با چسب نواری مخصوص نقاشی بپوشانید تا بلند کردن و گرفتن آن با دست ساده تر بشود.

در ساختنی بخوانید :  دستور تهیه : خوراک میگو را با سس انبه تند بخورید

برای تمرین با این مکعب ها باید پایه مخصوص آنها را هم بسازید. تمرین را از ضلع ۳۰ میلیمتری شروع کنید و وقتی مهارت انگشت‌هایتان تقویت شد، سعی کنید مکعب را از طرف ۲۰ میلیمتری بلند کنید و به پایه بچسبانید.

مکعبی که سه جای انگشت دارد هم هدایت انگشت شصت، وسط و اشاره را تقویت می کند. این مکعب را حتماً باید با این سه انگشت بلند کنید.

گام دوم : پایه مکعب ها

برای کار با مکعب ها به این پایه ها نیاز دارید. هر کدام از پایه های یک، دو و چهار بخشی کارکرد مخصوص به خودشان را دارند و در مراحل مختلف بازتوانی استفاده می شوند.

پایه دو بخشی ۳۰ در ۶۰ در ۲۰ میلیمتری و پایه چهار بخشی ۶۰ در ۶۰ در ۲۰ میلیمتری است. بعد از پرینت این پایه ها، باید پایه پین های زیری را جدا کنید. این پایه ها را هم می توانید مطابق اندازه دلخواه تان تغییر بدهید. هر تعداد که می خواهید از این پایه ها و مکعب ها پرینت کنید و از آنها برای ساخت برج استفاده کنید. اگر می خواهید پایه های بزرگ بسازید، از فایل پایه یک بخشی استفاده کنید.

گام سوم : بست انگشتی

برای استفاده از این قطعه باید یک بست انگشتی و چند انگشتی بسازید. تعداد انگشتی هایی که پرینت می کنید به تعداد انگشت هایی بستگی دارد که می خواهید همزمان نرمش بدهید.

با استفاده از این ابزار ورزشی می توانید چند انگشت را به صورت همزمان و جداگانه تمرین بدهید (درست مثل کاری که با هنگام کار با کیبورد انجام می دهید). برای کار با این ابزار باید بست را بالای انگشت هایی که می خواهید ورزش بدهید، قرار بدهید و انگشتی را با یک کش به انگشت تان ببندید.

در ساختنی بخوانید :  ساخت جاقلمی آهنربایی شیک و مقاوم با چوب‌های بلا استفاده

تمرین با این ابزار را با کش های شل شروع کنید و به تدریج سراغ کش های سفت تر بروید. حتماً میزان سفتی این ابزار ورزشی را با دکتر چک کنید تا به انگشت تان آسیب نرسانید.

گام چهارم : ابزار اندازه گیری قدرن انگشتان

قطعات این ابزار را با استفاده از فایل های زیر پرینت کنید و طبق تصاویر بالا مونتاژ کنید. با این ابزار نمی توانید قدرت دقیق انگشتان دست را اندازه بگیرید اما تصویر خوبی از روند بهبودی به دست خواهید آورد. هربار اهرم را تا جایی که می توانید بکشید و سپس آن را با دست به حالت اولیه برگردانید. هر روز این با این ابزار کار کنید و سعی کنید اهرم را بیشتر از دفعه قبل بکشید. وقتی هم که اهرم را تا آخر کشیدید، کش ابزار ورزشی را با یک کش محکم تر جایگزین کنید.

نتیجه کار با این ابزارهای ورزشی و بازتوانی را با سایر کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید و اگر پیشنهادی برای بهبود طراحی آنها دارید، ما را در جریان بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
با پرینتر سه بعدی ابزار ورزشی مخصوص دست های آسیب دیده بسازید
عنوان مطلب
با پرینتر سه بعدی ابزار ورزشی مخصوص دست های آسیب دیده بسازید
توضیح کوتاه
با این ابزارها می توانید تاثیرگذاری جلسات فیزیوتراپی دست تان را بیشتر کنید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت دستگاه لحیم کاری با برد آردوینو و پرینتر سه بعدی... دستگاه لحیم کاری اصلی ترین ابزار ساخت پروژه های الکترونیکی است. برای مدارات ساده هویه تفنگی هم به کار می آید اما مدارها و پروژه های دقیق به دستکاه لحی...
اسپیکر وایرلس بدون نیاز به وای فای و بلوتوث بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک اسپیکر وایرلس را یاد می گیرید که برای اتصال به موبایل یا سایر دستگاه های پخش کننده موسیقی نیاز به بلوتوث و وای فای هم ندارد....
آموزش ساخت : مدار ژول دزد بسازید مدار ژول دزد یک مدار بسیار ساده اما بسیار جالب است که میتواند یک LED را با باتری که تقریباً خالی است، روشن کند. اینکار از طریق ایجاد میدان های مغناطیس...
آنتن WiFi را از صفر تا صد بشناسید و خودتان آنتن بسازید !... شاید این را نمی دانستید، اما یکی از عوامل سرعت ارتباطات بی سیم وای فای ، انرژی امواج رادیویی است که از فرستنده وای فای فرستاده و دریافت می شود. آنتن ه...
ساخت اسپیکر رومیزی با طراحی شیک و منحصر به فرد... در این ساختنی طرز ساخت یک اسپیکر رومیزی را یاد می گیرید که در بدنه نورانی و بسیار جذابی دارد. این اسپیکر رومیزی با الهام از شکل مواد مذاب طراحی شده و ...
ریموت کنترل دوربین بسازید و دوربین را از طریق اینترنت کنترل کنید... در این پست ساخت یک ریموت کنترل دوربین را یاد می گیرید که دو کارکرد اصلی دارد. تصویر لنز دوربین را از طریق اینترنت در کامپیوترتان ببینید و زاویه دوربین...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید