خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / با وسایل ارزان قاب عکس شیشه ای و چراغ دار بسازید

با وسایل ارزان قاب عکس شیشه ای و چراغ دار بسازید

در این ساختنی طرز ساخت یک قاب عکس شیشه ای را یاد می گیرید که بخاطر طراحی متفاوتی که دارد، زیبایی عکس را بیشتر می کند. این قاب عکس شیشه ای از داخل نورپردازی می شود و در نتیجه بجای اطراف عکس، پس زمینه عکس را روشن می کند. با ساختنی در ادامه مطلب همراه باشید.

قبلاً در ساختنی طرز ساخت قاب عکس چراغ دار را یاد گرفته اید. آن قاب اطراف عکس را روشن می کرد اما قاب عکس شیشه ای نور را از داخل می تاباند و به همین خاطر در طول روز هم قابل استفاده است.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
 • بلوک شیشه ای
 • مته الماسی ۱٫۲ سانتیمتری
 • دریل
 • سرد کننده مته الماسی
 • لامپ رشته ای ۲۰ عددی
 • دو ورق برچسب سفید
 • عکس
 • متر
 • قیچی
 • اسپری آکریلیک شفاف
 • ربان – عرض ربان باید طوری باشد که کناره های بلوک شیشه ای را بپوشاند
 • چسب E6000

گام دوم : عکس ها را آماده کنید

قاب عکس شیشه ای دو طرفه است؛ یعنی می توانید دو عکس را داخلش قرار بدهید. ابتدا سطح صاف بلوک را اندازه بگیرید تا مشخص بشود باید عکس ها را در چه اندازه ای پرینت کنید. اندازه عکس ها را در یک نرم افزار ویرایش تصویر تنظیم کنید و سپس آنها را روی برچسب سفید پرینت کنید.

بعد از پرینت حاشیه اضافی عکس ها را ببرید و گوشه آنها را گرد کنید.

گام سوم : بلوک شیشه ای را سوراخ کنید

بلوک شیشه ای را سوراخ کنید
بلوک شیشه ای را سوراخ کنید

ابتدا شیشه را کاملاً تمیز کنید تا هیچ برچسب یا کثیفی رویش نباشد. سپس سرد کننده را مخلوط کنید. مته را به دریل وصل کنید و شیشه را از جایی که در نقطه وسط یکی از دیواره های کناری سوراخ کنید. در حین استفاده از دریل، سطح شیشه را با مخلوط سرد کننده مرطوب نگه دارید. بعد از اینکه سوراخ کاملاً دریل شد، بلوک شیشه ای را برگردانید و پودر و خرده شیشه داخل بلوک را خالی کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : جعبه کادویی چراغ دار و چوبی بسازید

اگر خودتان دریل و مته الماسی ندارید، می توانید از کارگاه های شیشه بری بخواهید بلوک شیشه ای را برایتان سوراخ کنند.

گام چهارم : لامپ رشته ای را اضافه کنید

لامپ رشته ای را داخل بلوک قرار بدهید
لامپ رشته ای را داخل بلوک قرار بدهید

لامپ رشته ای را به برق بزنید و آن را از سوراخی که دریل کرده اید، رد کنید. چراغ ها را یکی یکی از سوراخ رد کنید و وقتی داخل بلوک مرتب شان کردید، چراغ را از برق بکشید.

لامپ رشته ای را طوری داخل بلوک قرار بدهید که محل اتصال چراغ ها به سیم کف بلوک قرار بگیرد.

گام پنجم : عکس را اضافه کنید

برچسب پشت عکس هایی که پرینت کرده اید را باز کنید و آنها را دو طرف بلوک شیشه ای بچسبانید. عکس ها باید کاملاً صاف و بدون چروک روی بلوک بچسبند و زیرشان حباب هوا نباشد.

یک لایه اسپری آکریلیک شفاف روی یکی از عکس ها بزنید و صبر کنید تا کاملاً خشک بشود (حدود ۳۰ دقیقه). اینکار عکس ها را شفاف و براق می کند و نور بهتر از آنها رد می شود. بعد از خشک شدن لایه آکریلیک این عکس، بلوک را برگردانید و یک لایه آکریلیک روی عکس دوم بزنید.

گام ششم : ربان را اضافه کنید

طول ربان باید طوری باشد که دور بلوک شیشه ای را کاملاً بپوشاند و ۵ سانتیمتر اضافی داشته باشد تا دو سر ربان روی هم قرار بگیرند.بعد از بریدن ربان، بلوک شیشه ای را برگردانید و سمت چپ سوراخ کمی چسب E6000 بزنید. سر ربان را روی این چسب بگذارید و ربان را دور بلوک بپیچید و دوباره به همین قسمت برگردید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : کوله پشتی و کیف دستی چرم درست کنید

سیم لامپ رشته ای را طوری روی ربان تنظیم کنید که از سمت چپ بیرون بزند. سپس کمی چسب به ربان و در دو طرف سیم بزنید. سر دیگر ربان را هم روی چسب بگذارید و یک وزنه سنگین روی ربان بگذارید تا چسب خشک بشود (حدود یک ساعت).

قاب عکس شیشه ای آماده است

قاب عکس شیشه ای آماده است
قاب عکس شیشه ای آماده است

حالا فقط باید سیم رشته ای را به برق بزنید و از زیبایی قاب عکس شیشه ای تان لذت ببرید. برای زیبایی بیشتر می توانید ربان را دور بلوک شیشه ای پایپون بزنید. همچنین می توانید از لامپ های رشته ای استفاده کنید که منبع تغذیه دارند. به این ترتیب دیگر لازم نیست سیم را به پریز برق برسانید.

منبع

خلاصه مطلب
با وسایل ارزان قاب عکس شیشه ای و چراغ دار بسازید
عنوان مطلب
با وسایل ارزان قاب عکس شیشه ای و چراغ دار بسازید
توضیح کوتاه
با ارازن ترین روش یک قاب عکس شیک و زیبا بسازید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت: کیف تبلت چرمی بسازید این کیف تبلت چرمی، بسیار با دوام تر و ارزان تر از نمونه ها مشابه موجود در بازار است با ساختنی همراه باشید و طرز ساخت یک کیف تبلت چرمی را بیاموزید. ا...
آموزش ساخت : جاشمعی چوبی بسازید این جاشمعی چوبی وقتی با شمعی پر میشود، نمای خیلی زیبایی پر میکند و نور را خیلی قشنگ پخش میکند. این جاشمعی را می توانید بزرگتر یا کوچکتر درست کنید یا ا...
آموزش ساخت انگشتر چوبی با طراحی بسیار شیک و منحصر به فرد... در این ساختنی طرز ساخت انگشتر چوبی را یاد می گیرید که احتمالاً تابحال نمونه اش را جایی ندیده اید. این انگشتر با ترکیب چوب و رزین ساخته می شود و طرز سا...
آموزش ساخت: ساعت رنگی بسازید آیا تابحال به وب سایت Colour Clock سر زده اید؟ این وب سایت زمان را به مقدار هگز تبدیل می کند و سپس از این مقدار برای آپدیت رنگ پس زمینه استفاده می کند...
آموزش ساخت اجاق خورشیدی کپنهاگ؛ فضای بیشتر، حرارت بالاتر... روش های متنوعی برای ساخت اجاق خورشیدی وجود دارد. هر کدام از این روش ها برتری هایی نسبت به روش های دیگر دارند و باید روش ساخت را متناسب با نیازتان انتخ...
آموزش ساخت ماژول رله Latch با قطعات ارزان و در دسترس... در این ساختنی طرز ساخت ماژول رله Latch را یاد می گیرید. این ماژول رله در واقع ابزاری است که امکان استفاده از رله Non-Latch بجای رله Latch فشار قوی را ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید