خانه / چگونه بسازیم / بیرون از خانه / آموزش ساخت کیت بقای کوهنوردی با وسایل ارزان و در دسترس

آموزش ساخت کیت بقای کوهنوردی با وسایل ارزان و در دسترس

کیت بقای کوهنوردی قیمت بالایی ندارد اما هر چقدر هم برای خریدش هزینه کنید، کیتی که خودتان می سازید بهتر خواهد بود. دلیلش این است که وسایلی را داخلش می گذارید که بین وسایل کوهنوردی تان هیچ جایگزینی برایش وجود ندارد. قبلاً در ساختنی طرز ساخت کوچک ترین کیف بقای کوهنوردی را یاد گرفته اید و اینجا طرز ساخت کیتی را یاد می گیرید که بزرگ تر است و وسایل بیشتری داخلش جای می گیرد.

دقت کنید که لزوماً نباید وسایل پیشنهادی ما را داخل کیت بقای کوهنوردی بگذارید. وسایلی را داخل کیت بگذارید که می دانید هیچ جایگزینی برایش ندارید و بیش از همه برای دوام آوردن در طبیعت بهش نیاز دارید.

گام اول : محتوای کیت بقا

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز

این کیت بقا شامل شش بخش آتش، آب، غذا، دارو، علامت دهی و سایر وسایل ضروری است. هر کدام از وسایلی که داخل این کیت قرار می دهیم، برای زنده ماندن در طبیعت ضروری هستند.

گام دوم : آتش

ساخت کیت بقای کوهنوردی
ساخت کیت بقای کوهنوردی
 • یک سنگ چخماق
 • سه کبریت ضد آب
 • یک آتش زنه کبریت (این را می توانید از قوطی کبریت هم جدا کنید)
 • دو آتش زنه کوچک (می توانید از هر نوع آتش زنه استفاده کنید)

اگر تجربه اش را داشته باشید، می توانید که سنگ چخماق برای روشن کردن آتش زنه خوب جواب می دهد. کبریت ضد آب را هم برای وقتی برمی داریم که پخماق جواب ندهد. قبل از اینکه قطعات مربوط به روشن کردن آتش را داخل کیت قرار بدهید، یکبار آنها را با هم تست کنید تا مطمئن شوید در شرایط اضطراری هم کار خواهند کرد.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت عروسک پارچه ای مرغ بامزه به همراه الگو

گام سوم : آب

ساخت کیت بقای کوهنوردی
ساخت کیت بقای کوهنوردی
 • شش عدد قرص ضد آب

یکی از خطرهایی که همیشه افراد علاقه مند به زندگی در طبیعت را تهدید می کند، ابتلا به بیماری های منتقله از آب است. به همین خاطر شش قرص تصفیه آب هم داخل کیت می گذاریم تا بتوانیم از هر آبی استفاده کنیم.

گام چهارم : غذا

ساخت کیت بقای کوهنوردی
ساخت کیت بقای کوهنوردی
 • دو قلاب ماهیگیری بزرگ و متوسط
 • نخ ماهیگیری و یک وزنه
 • طناب ضخیم
 • دو عدد تیغ

شما نمی توانید داخل کیت بقای کوهنوردی غذا بگذارید اما می توانید ابزار تهیه غذا را به آن اضافه کنید. برای ماهیگیری به نخ و قلاب نیاز دارید. با طناب می توانید دام درست کنید و پرندگان کوچک را شکار کنید. اگر هم بتوانید چیزی شکار کنید، برای تبدیل کردنش به غذا به تیغ نیاز دارید. از تیغ می توانید برای تمیز کردن ماهی هم استفاده کنید.

گام پنجم : دارو

ساخت کیت بقای کوهنوردی

 • چهار عدد چسب زخم
 • یک رول کوچک از چسب بسته بندی
 • یک تیغ جراحی
 • یک سنجاق قفلی

با چسب زخم می توانید جلوی ورود آلودگی به زخم های سطحی را بگیرید. از چسب بسته بندی هم می توانید برای بستن زخم ها استفاده کنید. سنجاق قفلی و تیغ جراحی استریل شده هم کاربردهای زیادی دارند.

گام ششم : علامت دهی

ساخت کیت بقای کوهنوردی
ساخت کیت بقای کوهنوردی
 • فویل آلومینیومی تاشده به شکل مربع
 • سوت کوچک و صاف
 • موشک مخصوص آتش بازی

از فویل آلومینیومی می توانید به عنوان آینه علامت دهی یا موارد دیگر استفاده کنید. سوت هم که باید در هر کیت بقایی باشد. از موشک مخصوص آتش بازی هم می توانید برای ایجاد سیگنال از فاصله دور استفاده کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : پرینتر سه بعدی بسازید

گام هفتم : سایر وسایل ضروری

ساخت کیت بقای کوهنوردی
ساخت کیت بقای کوهنوردی
 • کیسه زیپ دار
 • نخ و سوزن
 • چسب بسته بندی
 • فویل آلومینیومی
 • سنجاق قفلی

برخی از وسایل را در مراحل قبل هم به کیت اضافه کردیم. اضافه کردن مقدار بیشتری از آنها به کیت بقای کوهنوردی به این خاطر است که کارکردهای متعددی دارند. البته شما می توانید بجای این موارد چیزهای دیگری داخل کیت بگذارید.

گام هشتم : وسایل را داخل جعبه بگذارید

ابتدا باید یک جعبه فلزی با اندازه مناسب پیدا کنید. اولین چیزی که باید داخل جعبه بگذارید، وسایل صاف هستند. آنها را طوری مرتب کنید که کمترین فضای ممکن را اشغال کنند.سپس سراغ وسایلی بروید که صاف نیستند اما اندازه متوسط دارند (مثل قلاب ماهیگیری و سنجاق قفلی). وسایل نرم را هم روی این وسایل بگذارید.در نهایت هم بزرگ ترین وسایل را روی سایر وسایل بگذارید. برای اینکه بتوانید همه وسایل را در یک جعبه کوچک سازماندهی کنید، باید چندبار سعی کنید تا بهترین حالت را پیدا کنید.

گام نهم : جعبه را ببندید

اگر جعبه را خیلی زیاد پر کرده باشید، احتمالاً درش خوب بسته نمی شود. برای حل این مشکل می توانید از طناب پاراکورد استفاده کنید. البته طناب پاراکورد در مواقع ضروری هم به دردتان می خورد و حتی اگر در جعبه بسته می شود، بهتر است کمی از آن را دور جعبه بپیچید.

ابتدا یک سر پاراکورد را داخل جعبه قرار بدهید و سپس درش را ببندید. طناب را نیمه شل دور جعبه بپیچید و سپس سر طناب را از همه حلقه هایی که ایجاد کرده اید، رد کنید. حالا این سر طناب را آنقدر بکشید که کاملاً سفت بشود و لبه جعبه قرار بگیرد. سر طناب را از یکی از حلقه ها رد کنید. وقتی طناب کاملاً سفت شد، کارتان تمام است.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : قلک چوبی زیبا و شفاف بسازید!

کیت بقای کوهنوردی آماده است

تصاویر کیت بقای کوهنوردی که خودتان می سازید را با ساختنی به اشتراک بگذارید و بگویید چه وسایلی داخلش قرار می دهید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت کیت بقای کوهنوری با وسایل ارزان و در دسترس
عنوان مطلب
آموزش ساخت کیت بقای کوهنوری با وسایل ارزان و در دسترس
توضیح کوتاه
با این کیت بقا می توانید در هر شرایطی در طبیعت زنده بمانید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

برای فضای خالی پشت تخت، کمد چوبی بسازید... در این ساختنی یاد می گیرید که چطور از فضای خالی پشت تخت و کاناپه برای ساخت کمد چوبی استفاده کنید. این آموزش ساخت تقریباً برای هر فضای خالی که جلویش بس...
ساخت سبد گل مخصوص عروسی را در ساختنی یاد بگیرید... اگر به گل آرایی علاقه دارید، این ساختنی را از دست ندهید. در این طرز ساخت سبد گل مخصوص عروسی را یاد می گیرید. البته این سبد گل را می توانید در مناسبت ه...
یونیت منبع تغذیه ساده و ارزان مخصوص دوربین های دیجیتال بسازید... ساخت یونیت منبع تغذیه به صورت کامل کار دشواری نیست اما گاهی بهتر است از قطعات آماده برای ساخت منبع تغذیه استفاده کرد. به این ترتیب هم هزینه های ساخت ک...
آموزش ساخت : دستگاه فاصله سنج ساده بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک فاصله سنج ساده و کاربردی را یاد می گیرید. این دستگاه یک LCD کوچک دارد که فاصله نزدیک ترین اشیا از دستگاه نظیر سقف، دیوارها ی...
دستگاه تصفیه هوا با فیلتر کربن فعال بسازید... اخیراً استفاده از کربن فعال یا کربن اکتیو در ساخت فیلترهای هوا و دستگاه تصفیه هوا خیلی زیاد شده است. فیلترهای کربنی مزایایی دارند که کارایی دستگاه تصف...
تقویم رومیزی شیک و متفاوت بسازید اگر دوست دارید وسایل روی میزتان متفاوت و خاص باشد، همیشه نباید دنبال خریدن باشید.گاهی اوقات فقط با ورود به دنیای DIY است که می توانید خاص ترین وسایل ر...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت چراغ قوه جیبی و کوچک با وسایل بازیافتی

خیلی از وسایل کاربردی که در ساختنی طرز ساخت شان را یاد گرفته اید از …

پاسخ دهید