خانه / دانش و مهارت / چطور به قطعات پرینت شده ، قطعات فلزی اضافه کنیم؟

چطور به قطعات پرینت شده ، قطعات فلزی اضافه کنیم؟

وقتی از پرینتر سه بعدی برای ساخت قطعات پروژه‌هایتان استفاده می‌کنید، کارتان خیلی ساده می‌شود. اما با یک چالش روبرو می‌شوید: اتصال قطعات مکانیکی پرینت شده به یکدیگر بسیار سخت می‌شود. در این پست ساختنی یک راهکار ساده برای این مشکل به شما آموزش می‌دهد. با اضافه کردن مهره‌های فلزی به قطعات پرینت شده می‌توانید اتصالات را خیلی ساده تر کنید.

برای وصل کردن این مهره‌های فلزی دندانه دار به قطعات پرینت شده نیاز به هویه دارید. این تکنیک برای اکثر اتصالات قطعات پرینت شده مکانیکی کاربرد دارد. فقط باید جای مهره‌ها و اندازه‌هایشان را درست انتخاب کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز

این روش بسیار ساده است و نیاز به ابزار وسایل زیادی ندارد. برای اتصال به چند مهره دندانه دار نیاز دارید. طول، عرض و عمق این مهره‌ها به دستگاهی که می‌سازید، بستگی دارد. پس قبل از خرید مهره‌ها، قطعات را خوب بررسی کنید و اندازه مناسب مهره‌ها را پیدا کنید.تنها ابزاری هم که نیاز دارید، هویه لحیم کاری است.

گام دوم : قطعه را طراحی کنید

استفاده از این راهکار از مرحله طراحی قطعات شروع می‌شود. باید سوراخ مهره روی قطعه را با اندازه مناسب تعبیه کنید. ممکن است لازم باشد قطر سوراخ را با توجه به ویژگی‌های پرینتر سه بعدی تغییر بدهید. برخی پرینترها سوراخ‌ها را کوچکتر از آن چیزی که باید پرینت می‌کنند. پس هنگام مشخص کردن قطر سوراخ روی قطعه این نکته را هم در نظر داشته باشید.

گام سوم : مهره را اضافه کنید

ابتدا باید طرحی که ساخته اید را پرینت کنید. سپس می‌توانید به روش زیر مهره را به آن اضافه کنید.

  1. هویه لحیم کاری را روشن کنید تا داغ بشود. حداقل یک دقیقه صبر کنید تا هویه به حرارت کافی برسد. هنگام استفاده از ابزارهای داغ هم نکات ایمنی را رعایت کنید.
  2. وقتی هویه گرم می‌شود، هویه را داخل سوراخ قرار بدهید و جایش را تنظیم کنید. وقتی هویه داغ شد، آن را داخل مهره قرار بدهید و مهره را آرام به داخل سوراخ هدایت کنید.
  3. همین طور که مهره را به سمت پایین فشار می‌دهید، مهره داخل پلاستیک فرو می‌رود. ممکن است لازم باشد برای محکم کردن جای مهره، هویه را کمی‌به سمت عقب و جلو تکان بدهید.
  4. فشار دادن هویه را تا جایی ادامه بدهید که سر مهره کاملاً با سطح پلاستیک تراز بشود. وقتی دو قطعه با هم تراز شدند، می‌توانید هویه را از داخل مهره بیرون بیاورید.
  5. قطعه پرینت شده را برگردانید و با یک چاقوی کوچک یا نوک پیچ گوشتی، پلاستیک‌های بلند شده را جدا کنید.
در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : ویدیو پروژکتور مخصوص موبایل بسازید

اینکار را برای همه مهره‌ها تکرار کنید.

برای استفاده از این قطعه و اضافه کردن آن به دستگاه باید آنقدر صبر کنید که کاملاً سرد بشود. اگر قبل از سرد شدن و شکل گرفتن پلاستیک دور مهره آن را استفاده کنید، جای مهره عوض می‌شود. در ضمن حواستان باشد مهره داغ دست تان را نسوزاند.

قطعات پرینت شده آماده هستند

اضافه کردن این قطعات پرینت شده به دستگاه‌های مختلف و مونتاژ آنها بسیار ساده تر است. فرقی نمی‌کند چه دستگاهی می‌سازید، با این راهکار می‌توانید از روش قدیمی‌و کارآمد پیچ و مهره برای مونتاژ قطعات پرینت شده استفاده کنید.

اگر از این راهکار استفاده کردید، تجربیات تان را با سایر کاربران ساختنی در میان بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
چطور به قطعات پرینت شده، قطعات فلزی اضافه کنیم؟
عنوان مطلب
چطور به قطعات پرینت شده، قطعات فلزی اضافه کنیم؟
توضیح کوتاه
با این راهکار ساده مونتاژ قطعات پرینت شده خیلی ساده می‌شود.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش نصب کتابخانه های آردوینو در Arduino IDE... در این ساختنی یاد می گیرید چطور کتابخانه های آردوینو را به نرم افزار Arduino IDE اضافه کنید و از آنها استفاده کنید. با استفاده از کتابخانه های آردوینو...
نصب و راه اندازی ژنراتور برق را به روش صحیح انجام بدهید... خیلی از خانه ها هنگام قطعی برق از ژنراتور برق استفاده می کنند. اگر شما هم قصد خرید ژنراتور برق دارید، خوب است بدانید خودتان هم می توانید آن را نصب کنی...
چطور چراغ RGB را با موبایل و آردوینوکنترل کنیم؟... چراغ RGB کاربردهای زیادی دارد و در بسیاری از ساختنی های همین سایت هم بکار رفته اند. با استفاده از چراغ RGB می توانید پروژه های آردوینو بسیار کاربردی و...
برد آردوینو را با فرمان های صوتی کنترل کنید (اندروید)... در این ساختنی یاد می گیرید که چطور برد آردوینو را با استفاده از یک برنامه اندروید از طریق فرمان های صوتی کنترل کنید. اگر بخواهید سیستم های هوشمندی که ...
راهنمای استفاده از LED در پروژه های الکترونیکی... احتمالاً شما هم در پروژه های مختلف از LED استفاده کرده اید. اما واقعاً می دانید LED چطور کار می کند؟ چقدر درباره اصول کار با LED و اضافه کردن آن به مد...
نمایشگر هفت قسمتی یا سون سگمنت را به آردوینو وصل کنید... اگر پروژه های آردوینو در ساختنی را بررسی کنید، متوجه می شوید که نمایشگر LCD یکی از قطعات اصلی بیشتر این پروژه هاست. استفاده از LCD به همراه آردوینو کا...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت انگشتر چوبی با طراحی بسیار شیک و منحصر به فرد

در این ساختنی طرز ساخت انگشتر چوبی را یاد می‌گیرید که احتمالاً تابحال نمونه اش …

پاسخ دهید