لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران
خانه / دانش و مهارت / چطور به قطعات پرینت شده ، قطعات فلزی اضافه کنیم؟

چطور به قطعات پرینت شده ، قطعات فلزی اضافه کنیم؟

وقتی از پرینتر سه بعدی برای ساخت قطعات پروژه‌هایتان استفاده می‌کنید، کارتان خیلی ساده می‌شود. اما با یک چالش روبرو می‌شوید: اتصال قطعات مکانیکی پرینت شده به یکدیگر بسیار سخت می‌شود. در این پست ساختنی یک راهکار ساده برای این مشکل به شما آموزش می‌دهد. با اضافه کردن مهره‌های فلزی به قطعات پرینت شده می‌توانید اتصالات را خیلی ساده تر کنید.

برای وصل کردن این مهره‌های فلزی دندانه دار به قطعات پرینت شده نیاز به هویه دارید. این تکنیک برای اکثر اتصالات قطعات پرینت شده مکانیکی کاربرد دارد. فقط باید جای مهره‌ها و اندازه‌هایشان را درست انتخاب کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز

این روش بسیار ساده است و نیاز به ابزار وسایل زیادی ندارد. برای اتصال به چند مهره دندانه دار نیاز دارید. طول، عرض و عمق این مهره‌ها به دستگاهی که می‌سازید، بستگی دارد. پس قبل از خرید مهره‌ها، قطعات را خوب بررسی کنید و اندازه مناسب مهره‌ها را پیدا کنید.تنها ابزاری هم که نیاز دارید، هویه لحیم کاری است.

گام دوم : قطعه را طراحی کنید

استفاده از این راهکار از مرحله طراحی قطعات شروع می‌شود. باید سوراخ مهره روی قطعه را با اندازه مناسب تعبیه کنید. ممکن است لازم باشد قطر سوراخ را با توجه به ویژگی‌های پرینتر سه بعدی تغییر بدهید. برخی پرینترها سوراخ‌ها را کوچکتر از آن چیزی که باید پرینت می‌کنند. پس هنگام مشخص کردن قطر سوراخ روی قطعه این نکته را هم در نظر داشته باشید.

گام سوم : مهره را اضافه کنید

ابتدا باید طرحی که ساخته اید را پرینت کنید. سپس می‌توانید به روش زیر مهره را به آن اضافه کنید.

  1. هویه لحیم کاری را روشن کنید تا داغ بشود. حداقل یک دقیقه صبر کنید تا هویه به حرارت کافی برسد. هنگام استفاده از ابزارهای داغ هم نکات ایمنی را رعایت کنید.
  2. وقتی هویه گرم می‌شود، هویه را داخل سوراخ قرار بدهید و جایش را تنظیم کنید. وقتی هویه داغ شد، آن را داخل مهره قرار بدهید و مهره را آرام به داخل سوراخ هدایت کنید.
  3. همین طور که مهره را به سمت پایین فشار می‌دهید، مهره داخل پلاستیک فرو می‌رود. ممکن است لازم باشد برای محکم کردن جای مهره، هویه را کمی‌به سمت عقب و جلو تکان بدهید.
  4. فشار دادن هویه را تا جایی ادامه بدهید که سر مهره کاملاً با سطح پلاستیک تراز بشود. وقتی دو قطعه با هم تراز شدند، می‌توانید هویه را از داخل مهره بیرون بیاورید.
  5. قطعه پرینت شده را برگردانید و با یک چاقوی کوچک یا نوک پیچ گوشتی، پلاستیک‌های بلند شده را جدا کنید.
در ساختنی بخوانید :  آموزش نصب و راه اندازی مدیاسنتر Kodi روی رزبری پای

اینکار را برای همه مهره‌ها تکرار کنید.

برای استفاده از این قطعه و اضافه کردن آن به دستگاه باید آنقدر صبر کنید که کاملاً سرد بشود. اگر قبل از سرد شدن و شکل گرفتن پلاستیک دور مهره آن را استفاده کنید، جای مهره عوض می‌شود. در ضمن حواستان باشد مهره داغ دست تان را نسوزاند.

قطعات پرینت شده آماده هستند

اضافه کردن این قطعات پرینت شده به دستگاه‌های مختلف و مونتاژ آنها بسیار ساده تر است. فرقی نمی‌کند چه دستگاهی می‌سازید، با این راهکار می‌توانید از روش قدیمی‌و کارآمد پیچ و مهره برای مونتاژ قطعات پرینت شده استفاده کنید.

اگر از این راهکار استفاده کردید، تجربیات تان را با سایر کاربران ساختنی در میان بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
عنوان مطلب
چطور به قطعات پرینت شده، قطعات فلزی اضافه کنیم؟
توضیح کوتاه
با این راهکار ساده مونتاژ قطعات پرینت شده خیلی ساده می‌شود.
نویسنده
ساختنی

در ساختنی بخوانید :

آموزش ساخت : بدون مهارت خیاطی پیژامه بدوزید... در این ساختنی یاد می گیرید که چطور یک پیژامه در هر سایزی که می خواهید بسازید. برای دوختن پیژامه با این روش نیاز نیست خیاطی بلد باشید و حتماً هم از نتی...
آموزش ساخت : کمد مخصوص زیرپله بسازید اگر در خانه تان راه پله داشته باشید، حتماً به فکر استفاده از آن افتاده اید و شاید هم تابحال از آن استفاده کرده باشید. فضای زیر راه پله کاربردهای زیادی...
دستور تهیه : خوراک میگو را با سس انبه تند بخورید... آیا تابحال خوراک میگو را با انبه خورده اید؟ آیا تابحال با انبه سس تند درست کرده اید؟ اگر دوست دارید این طعم های جدید را تست کنید و از غذاهای تند هم خو...
ساخت اسپیکر رومیزی با طراحی شیک و منحصر به فرد... در این ساختنی طرز ساخت یک اسپیکر رومیزی را یاد می گیرید که در بدنه نورانی و بسیار جذابی دارد. این اسپیکر رومیزی با الهام از شکل مواد مذاب طراحی شده و ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت میکروفون جالب با قوطی کبریت و مغز مداد!

در این ساختنی طرز ساخت میکروفون با یک روش متفاوت را یاد می‌گیرید. این میکروفون …

پاسخ دهید