خانه / دانش و مهارت / چطور به قطعات پرینت شده ، قطعات فلزی اضافه کنیم؟

چطور به قطعات پرینت شده ، قطعات فلزی اضافه کنیم؟

وقتی از پرینتر سه بعدی برای ساخت قطعات پروژه هایتان استفاده می کنید، کارتان خیلی ساده می شود. اما با یک چالش روبرو می شوید: اتصال قطعات مکانیکی پرینت شده به یکدیگر بسیار سخت می شود. در این پست ساختنی یک راهکار ساده برای این مشکل به شما آموزش می دهد. با اضافه کردن مهره های فلزی به قطعات پرینت شده می توانید اتصالات را خیلی ساده تر کنید.

برای وصل کردن این مهره های فلزی دندانه دار به قطعات پرینت شده نیاز به هویه دارید. این تکنیک برای اکثر اتصالات قطعات پرینت شده مکانیکی کاربرد دارد. فقط باید جای مهره ها و اندازه هایشان را درست انتخاب کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز

این روش بسیار ساده است و نیاز به ابزار وسایل زیادی ندارد. برای اتصال به چند مهره دندانه دار نیاز دارید. طول، عرض و عمق این مهره ها به دستگاهی که می سازید، بستگی دارد. پس قبل از خرید مهره ها، قطعات را خوب بررسی کنید و اندازه مناسب مهره ها را پیدا کنید.تنها ابزاری هم که نیاز دارید، هویه لحیم کاری است.

گام دوم : قطعه را طراحی کنید

استفاده از این راهکار از مرحله طراحی قطعات شروع می شود. باید سوراخ مهره روی قطعه را با اندازه مناسب تعبیه کنید. ممکن است لازم باشد قطر سوراخ را با توجه به ویژگی های پرینتر سه بعدی تغییر بدهید. برخی پرینترها سوراخ ها را کوچکتر از آن چیزی که باید پرینت می کنند. پس هنگام مشخص کردن قطر سوراخ روی قطعه این نکته را هم در نظر داشته باشید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش اتصال کارت SD به میکروکنترلر AVR

گام سوم : مهره را اضافه کنید

ابتدا باید طرحی که ساخته اید را پرینت کنید. سپس می توانید به روش زیر مهره را به آن اضافه کنید.

  1. هویه لحیم کاری را روشن کنید تا داغ بشود. حداقل یک دقیقه صبر کنید تا هویه به حرارت کافی برسد. هنگام استفاده از ابزارهای داغ هم نکات ایمنی را رعایت کنید.
  2. وقتی هویه گرم می شود، هویه را داخل سوراخ قرار بدهید و جایش را تنظیم کنید. وقتی هویه داغ شد، آن را داخل مهره قرار بدهید و مهره را آرام به داخل سوراخ هدایت کنید.
  3. همین طور که مهره را به سمت پایین فشار می دهید، مهره داخل پلاستیک فرو می رود. ممکن است لازم باشد برای محکم کردن جای مهره، هویه را کمی به سمت عقب و جلو تکان بدهید.
  4. فشار دادن هویه را تا جایی ادامه بدهید که سر مهره کاملاً با سطح پلاستیک تراز بشود. وقتی دو قطعه با هم تراز شدند، می توانید هویه را از داخل مهره بیرون بیاورید.
  5. قطعه پرینت شده را برگردانید و با یک چاقوی کوچک یا نوک پیچ گوشتی، پلاستیک های بلند شده را جدا کنید.

اینکار را برای همه مهره ها تکرار کنید.

برای استفاده از این قطعه و اضافه کردن آن به دستگاه باید آنقدر صبر کنید که کاملاً سرد بشود. اگر قبل از سرد شدن و شکل گرفتن پلاستیک دور مهره آن را استفاده کنید، جای مهره عوض می شود. در ضمن حواستان باشد مهره داغ دست تان را نسوزاند.

قطعات پرینت شده آماده هستند

اضافه کردن این قطعات پرینت شده به دستگاه های مختلف و مونتاژ آنها بسیار ساده تر است. فرقی نمی کند چه دستگاهی می سازید، با این راهکار می توانید از روش قدیمی و کارآمد پیچ و مهره برای مونتاژ قطعات پرینت شده استفاده کنید.

در ساختنی بخوانید :  کنترل سروو موتور با برد آردینو و پتانسیومتر در پروژه های مختلف

اگر از این راهکار استفاده کردید، تجربیات تان را با سایر کاربران ساختنی در میان بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
چطور به قطعات پرینت شده، قطعات فلزی اضافه کنیم؟
عنوان مطلب
چطور به قطعات پرینت شده، قطعات فلزی اضافه کنیم؟
توضیح کوتاه
با این راهکار ساده مونتاژ قطعات پرینت شده خیلی ساده می شود.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش روش صحیح تیز کردن چاقو و 5 تکنیک کارگاهی دیگر... فرقی نمی کند بخواهید در آشپزخانه از چاقو استفاده کنید یا در کارگاه؛ چاقوی تیز همیشه کار را ساده تر می کند. در این ساختنی روش صحیح تیز کردن چاقو را یاد...
آموزش تعمیر کارتریج خشک شده پرینتر در خانه... اگر زیاد از پرینترتان استفاده نمی کنید، احتمالاً این مشکل را تجربه کرده اید. خشک شدن کاتریج پرینتر جوهرافشان مشکل خیلی بزرگی نیست و خودتان هم می توانی...
آموزش ساخت : تعمیر موس را خودتان انجام بدهید... در این ساختنی یاد می گیرید که چطور دکمه موس خراب را تعمیر کنید. تعمیر موس کار ساده ای نیست. قصد نداریم یک دوره آموزشی کامل برای تعمیر موس ارائه کنیم؛ ...
آموزش نصب کتابخانه های آردوینو در Arduino IDE... در این ساختنی یاد می گیرید چطور کتابخانه های آردوینو را به نرم افزار Arduino IDE اضافه کنید و از آنها استفاده کنید. با استفاده از کتابخانه های آردوینو...
راهنمای استفاده از LED در پروژه های الکترونیکی... احتمالاً شما هم در پروژه های مختلف از LED استفاده کرده اید. اما واقعاً می دانید LED چطور کار می کند؟ چقدر درباره اصول کار با LED و اضافه کردن آن به مد...
آموزش تست و راه‌اندازی ماژول ژیروسکوپ MPU6050... آیا می خواهید یک کوادکوپتر یا هواپیمای کنترل از راه دور بسازید اما نمی دانید چطور ماژول ژیروسکوپ را تنظیم کنید؟ این ساختنی به شما کمک می‌کند تا ماژول ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

پاسخ دهید