خانه / چگونه بسازیم / بیرون از خانه / کوچکترین کیف بقای کوهنوردی را بسازید و خیال خودتان را راحت کنید

کوچکترین کیف بقای کوهنوردی را بسازید و خیال خودتان را راحت کنید

کیت بقای کوهنوردی یکی از وسایلی است که باید در کوله هر کوهنورد حرفه ای باشد. کیت های بقای آماده معمولاً بزرگ هستند و جای زیادی در کوله می گیرند. چیزی که برای یک کوهنورد اصلاً خوب نیست. در این ساختنی یاد می گیرید چطور کوچک ترین کیت بقای کوهنوردی را بسازید.

کیت بقای کوهنوردی بسازید
کیت بقای کوهنوردی بسازید

اندازه کوچک این کیت بقا چیزی از کارآمدی آن کم نمی کند. این کیت حاوی همه وسایل اولیه سایر کیت هاست و در عین حال ضد آب و ضد یخ است. این کیت بقای کوهنوردی شامل وسایل زیر است:

 • دو قلاب ماهیگیری
 • سوزن
 • سه متر نخ
 • چهار کبریت و جرقه زن
 • دو آتش زنه بادوام
 • چاقو
 • سوزن پرگار
 • 60 سانتیمتر چسب برق
 • آهنربای نئودیمیمی
 • پنبه

بعد از گذاشتن تمام این وسایل باز هم کمی قوطی کمی فضای خالی خواهد داشت. این وسایل چیزهایی هستند که در شرایط مختلف به درد می خورند. البته شما می توانید ترکیب وسایل داخل کیت بقای کوهنوردی را مطابق نیازهای خودتان تغییر بدهید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز

 • قوطی – می توانید از قوطی های قرص کوچک استفاده کنید
 • تیغ
 • کبریت
 • پنبه
 • چسب
 • نخ کلفت یا طناب نازک
 • گیره کاغذ
 • موم
 • آهنربا

ابزار مورد نیاز

 • قیچی
 • انبردست
 • چکش
 • چاقو

گام دوم : داخل قوطی را با کاغذ بپوشانید

تصاویر گویا هستند و این مرحله نیاز به توضیح خاصی ندارد. فقط دقت کنید کاغذ روی دندانه های داخل قوطی را نپیچاند.

گام سوم : وسایل را ببرید

چهار کبریت و دو جرقه زن را در اندازه یکسان ببرید. این اندازه به عمق قوطی بستگی دارد.

گام چهارم : چسب و نخ را بپیچید

ده متر نخ و شصت سانتیمتر چسب را می توانید با دست هم بپیچید اما اگر دریل داشته باشید، کارتان ساده تر می شود. چسب را دور خودش نپیچید؛ سر یک گیره کاغذ را خم کنید و چسب را دور آن بپیچید. طرز خم کردن گره هم در تصاویر مشخص است. نخ را هم به همین شکل دور یک گیره کاغذ بپیچید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : برای اتاق نشیمن تاب چوبی بسازید

گام پنجم : آتش زنه را بسازید و تست کنید

اگر از ساخت موم پنیرهایی مثل پنیر گودا برای ساخت آتش زنه استفاده کنید، خیلی بهتر است. با اینکار آتش زنه عطر نخواهد داشت و در هر شرایطی قابل استفاده خواهد بود.

یک تکه موم از شمع و یک تکه بزرگتر موم از یک پنیر جدا کنید. موم ها را در فرورفتگی کف یک قوطی بگذارید و با فندک آنها را آب کنید. سپس کمی پنبه – از پنبه سر گوش پاک کن استفاده کنید – به آتش زنه اضافه کنید و آن را شکل بدهید.

حالا آتش زنه ها را تست کنید. آتش زنه هایی که در تصویر می بینید به مدت 3 دقیقه و 47 ثانیه سوختند. اگر می خواهید عمر آتش زنه ها را بیشتر کنید، با فویل آلومینیومی یک کاسه کوچک بسازید و موم را داخل آن بریزید. این کاسه موم را داخل خودش نگه می دارد و نمی گذارد روی زمین بریزد. در نتیجه آتش روشن می ماند.

گام ششم : سوزن و چاقو را بسازید

این مرحله می تواند کمی خطرناک باشد. پس اگر سن تان پایین است و می خواهید این کیت بقای کوهنوردی را بسازید، این قسمت را به بزرگترها بسپارید. سوزن با گیره کاغذ درست می شود. ابتدا گیره را صاف کنید و یک تکه از آن را ببرید. سپس یک سرش را گرد کنید و سر دیگرش را تیز کنید.

برای ساخت چاقو، یک تیغ را داخل گیره بگذارید و طولش را تنظیم کنید. سپس قسمت بیرون مانده تیغ را با انبر بگیرید و با چکش یک ضربه به آن بزنید. با اینکار تیغ به اندازه دلخواه تان در می آید. در نهایت هم تیغ را با الکل رابینگ تمیز کنید تا کاملاً استریل بشود.

در ساختنی بخوانید :  با L293D مدار کنترل جهت موتور DC بسازید

اگر از خودتان می پرسید چرا نباید تیغ را ببرید (بجای اینکه برای کوچک کردنش اینقدر وقت بگذارید) باید بگوییم که تیغ از فولاد ساخته می شود و به همین خاطر نمی توانید آن را با قیچی یا اره ببرید.

در حین ساخت چاقو حتماً دستکش دست کنید و عینک محافظ بپوشید.

گام هفتم : وسایل را داخل کیت بگذارید

حالا باید وسایلی که آماده کرده اید را به محوی داخل قوطی بگذارید که کمترین فضای ممکن را بگیرند. اگر اینکار را درست انجام بدهید، آنقدر فضا باقی می ماند که بتوانید یک قلم کوچک و چند وسیله دیگر هم به کیت بقا اضافه کنید.

کیت بقای کوهنوردی را تست کنید

حالا باید کیت بقا را تست کنید. کیت را به مدت چند ساعت داخل آب بیاندازید، داخل قالب یخ بگذارید تا یخ بزند و چندبار با یخ به آن ضربه بزنید. اگر قوطی را درست انتخاب کرده باشید، هیچ یک از این کارها آسیبی به محتویات کیت بقای کوهنوردی نمی زند.

همانطور که در ابتدا گفتیم، می توانی این کیت بقا را با ترکیب وسایلی که خودتان نیاز دارید درست کنید. فرقی نمی کند چه چیزی داخل کیت می گذارید، مهم این است که از هر وسیله مقدار کمی بردارید و آنها را درست داخل کیت بچینید.

منبع

خلاصه مطلب
کوچکترین کیف بقای کوهنوردی را بسازید و خیال خودتان را راحت کنید
عنوان مطلب
کوچکترین کیف بقای کوهنوردی را بسازید و خیال خودتان را راحت کنید
توضیح کوتاه
یک کیت بقای خیلی کوچک که همه ابزار ضروری داخلش جا می شود.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

هدفون معمولی را به هدفون بلوتوثی تبدیل کنید!... بلوتوث باکس نام گجتی است که در این ساختنی طرز ساختش را یاد می گیرید. با این گجت کوچک می توانید هدفون های معمولی را به هدفون بلوتوثی تبدیل کنید. افراد ...
آموزش ساخت: سطل کود کمپوست خوشبو بسازید... اگر اهل نگهداری گیاه و باغبانی باشید، حتماً از فواید کود کمپوست آگاه هستید و شاید هم خودتان کود کمپوست درست کرده باشید. اگر تجربه ساخت کمپوست را داشته...
دستور تهیه : فراپوچینو با طعم کارامل درست کنید... اگر طرفدار سرسخت طعم قهوه هستید و دوست دارید نوشیدنی های تابستانی هم طعم قهوه داشته باشد، فراپوچینو بهترین انتخاب است. فراپوچینو نوعی یخ در بهشت است ک...
آموزش ساخت : سنسور EMF (نیروی محرکه الکتریکی) بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک سنسور EMF را یاد می گیرید که می توانید سیگنال های الکتریکی هر دستگاه متصل به برق را تشخیص بدهد. سنسور EMF چهار LED دارد که ب...
با چند آی سی ارزان و ساده، درایور موتور اسپیندل HDD بسازید... موتور اسپیندل (Spindle Motor) یا موتور هارد دیسک نسبت به موتورهای DC کارایی و رواج کمتری دارد و به همین خاطر پیدا کردن درایور برای آن سخت تر است. در ا...
آموزش ساخت اسپینر یا فرفره ضداسترس با زنجیر دوچرخه... اگر شما هم طرفدار اسپینرها هستید، شاید دوست داشته باشید خودتان فیجت اسپینر بسازید. قبلاً در ساختنی آموزش ساخت اسپینر چراغدار و اسپینر تیله‌ای را یاد گ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید