خانه / چگونه بسازیم / بیرون از خانه / کوچکترین کیف بقای کوهنوردی را بسازید و خیال خودتان را راحت کنید

کوچکترین کیف بقای کوهنوردی را بسازید و خیال خودتان را راحت کنید

کیت بقای کوهنوردی یکی از وسایلی است که باید در کوله هر کوهنورد حرفه ای باشد. کیت‌های بقای آماده معمولاً بزرگ هستند و جای زیادی در کوله می‌گیرند. چیزی که برای یک کوهنورد اصلاً خوب نیست. در این ساختنی یاد می‌گیرید چطور کوچک ترین کیت بقای کوهنوردی را بسازید.

کیت بقای کوهنوردی بسازید
کیت بقای کوهنوردی بسازید

اندازه کوچک این کیت بقا چیزی از کارآمدی آن کم نمی‌کند. این کیت حاوی همه وسایل اولیه سایر کیت‌هاست و در عین حال ضد آب و ضد یخ است. این کیت بقای کوهنوردی شامل وسایل زیر است:

 • دو قلاب ماهیگیری
 • سوزن
 • سه متر نخ
 • چهار کبریت و جرقه زن
 • دو آتش زنه بادوام
 • چاقو
 • سوزن پرگار
 • 60 سانتیمتر چسب برق
 • آهنربای نئودیمیمی
 • پنبه

بعد از گذاشتن تمام این وسایل باز هم کمی‌قوطی کمی‌فضای خالی خواهد داشت. این وسایل چیزهایی هستند که در شرایط مختلف به درد می‌خورند. البته شما می‌توانید ترکیب وسایل داخل کیت بقای کوهنوردی را مطابق نیازهای خودتان تغییر بدهید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز

 • قوطی – می‌توانید از قوطی‌های قرص کوچک استفاده کنید
 • تیغ
 • کبریت
 • پنبه
 • چسب
 • نخ کلفت یا طناب نازک
 • گیره کاغذ
 • موم
 • آهنربا

ابزار مورد نیاز

 • قیچی
 • انبردست
 • چکش
 • چاقو

گام دوم : داخل قوطی را با کاغذ بپوشانید

تصاویر گویا هستند و این مرحله نیاز به توضیح خاصی ندارد. فقط دقت کنید کاغذ روی دندانه‌های داخل قوطی را نپیچاند.

گام سوم : وسایل را ببرید

چهار کبریت و دو جرقه زن را در اندازه یکسان ببرید. این اندازه به عمق قوطی بستگی دارد.

گام چهارم : چسب و نخ را بپیچید

ده متر نخ و شصت سانتیمتر چسب را می‌توانید با دست هم بپیچید اما اگر دریل داشته باشید، کارتان ساده تر می‌شود. چسب را دور خودش نپیچید؛ سر یک گیره کاغذ را خم کنید و چسب را دور آن بپیچید. طرز خم کردن گره هم در تصاویر مشخص است. نخ را هم به همین شکل دور یک گیره کاغذ بپیچید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : بند شلوار چرمی درست کنید

گام پنجم : آتش زنه را بسازید و تست کنید

اگر از ساخت موم پنیرهایی مثل پنیر گودا برای ساخت آتش زنه استفاده کنید، خیلی بهتر است. با اینکار آتش زنه عطر نخواهد داشت و در هر شرایطی قابل استفاده خواهد بود.

یک تکه موم از شمع و یک تکه بزرگتر موم از یک پنیر جدا کنید. موم‌ها را در فرورفتگی کف یک قوطی بگذارید و با فندک آنها را آب کنید. سپس کمی‌پنبه – از پنبه سر گوش پاک کن استفاده کنید – به آتش زنه اضافه کنید و آن را شکل بدهید.

حالا آتش زنه‌ها را تست کنید. آتش زنه‌هایی که در تصویر می‌بینید به مدت 3 دقیقه و 47 ثانیه سوختند. اگر می‌خواهید عمر آتش زنه‌ها را بیشتر کنید، با فویل آلومینیومی‌یک کاسه کوچک بسازید و موم را داخل آن بریزید. این کاسه موم را داخل خودش نگه می‌دارد و نمی‌گذارد روی زمین بریزد. در نتیجه آتش روشن می‌ماند.

گام ششم : سوزن و چاقو را بسازید

این مرحله می‌تواند کمی‌خطرناک باشد. پس اگر سن تان پایین است و می‌خواهید این کیت بقای کوهنوردی را بسازید، این قسمت را به بزرگترها بسپارید. سوزن با گیره کاغذ درست می‌شود. ابتدا گیره را صاف کنید و یک تکه از آن را ببرید. سپس یک سرش را گرد کنید و سر دیگرش را تیز کنید.

برای ساخت چاقو، یک تیغ را داخل گیره بگذارید و طولش را تنظیم کنید. سپس قسمت بیرون مانده تیغ را با انبر بگیرید و با چکش یک ضربه به آن بزنید. با اینکار تیغ به اندازه دلخواه تان در می‌آید. در نهایت هم تیغ را با الکل رابینگ تمیز کنید تا کاملاً استریل بشود.

در ساختنی بخوانید :  اسپیکر خورشیدی ارزان با قابلیت اتصال به بلوتوث بسازید

اگر از خودتان می‌پرسید چرا نباید تیغ را ببرید (بجای اینکه برای کوچک کردنش اینقدر وقت بگذارید) باید بگوییم که تیغ از فولاد ساخته می‌شود و به همین خاطر نمی‌توانید آن را با قیچی یا اره ببرید.

در حین ساخت چاقو حتماً دستکش دست کنید و عینک محافظ بپوشید.

گام هفتم : وسایل را داخل کیت بگذارید

حالا باید وسایلی که آماده کرده اید را به محوی داخل قوطی بگذارید که کمترین فضای ممکن را بگیرند. اگر اینکار را درست انجام بدهید، آنقدر فضا باقی می‌ماند که بتوانید یک قلم کوچک و چند وسیله دیگر هم به کیت بقا اضافه کنید.

کیت بقای کوهنوردی را تست کنید

حالا باید کیت بقا را تست کنید. کیت را به مدت چند ساعت داخل آب بیاندازید، داخل قالب یخ بگذارید تا یخ بزند و چندبار با یخ به آن ضربه بزنید. اگر قوطی را درست انتخاب کرده باشید، هیچ یک از این کارها آسیبی به محتویات کیت بقای کوهنوردی نمی‌زند.

همانطور که در ابتدا گفتیم، می‌توانی این کیت بقا را با ترکیب وسایلی که خودتان نیاز دارید درست کنید. فرقی نمی‌کند چه چیزی داخل کیت می‌گذارید، مهم این است که از هر وسیله مقدار کمی‌بردارید و آنها را درست داخل کیت بچینید.

منبع

خلاصه مطلب
کوچکترین کیف بقای کوهنوردی را بسازید و خیال خودتان را راحت کنید
عنوان مطلب
کوچکترین کیف بقای کوهنوردی را بسازید و خیال خودتان را راحت کنید
توضیح کوتاه
یک کیت بقای خیلی کوچک که همه ابزار ضروری داخلش جا می‌شود.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : با دوربین عکاسی سلفی بگیرید... سلفی گرفتن با گوشی آسان و البته لذت بخش است اما همین کار با دوربین عکاسی کمی سخت است. البته همه دوربین های عکاسی اینطور نیستند؛ بعضی از دوربین ها صفحه...
برای کاردستی ها و ساختنی هایتان مهر فوری بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک مهر فوری با فوم را یاد می گیرید. ساخت این فوم بسیار ساده است اما کاربردهای بسیار گسترده ای دارد. اول اینکه می توانید امضایتا...
آموزش تخلیه و تصفیه عسل بدون ابزار مخصوص زنبورداری... اگر تجربه زنبورداری داشته باشید، اهمیت تخلیه و تصفیه عسل به صورت صحیح را می دانید. در این ساختنی قصد داریم اینکار را به شما یاد بدهیم. اگر به تازگی زن...
آموزش ساخت : یک پورت USB به موس تان اضافه کنید... این ساختنی بیشتر از آنچه که فکر می کنید، بدردتان میخورد. اگر روی موس تان یک پورت USB باشد کارهایتان خیلی ساده تر انجام میشود. اگر مرتباً در حال استفاد...
طرز تهیه لیموناد یخی، هندوانه و توت فرنگی برای تابستان!... فرقی نمی کند تقویم چه روزی را نشان بدهد؛ این روزها دیگر رسماً وارد تابستان شده ایم. پیشنهاد ساختنی برای لذت بخش کردن این روزهای گرم لیموناد طبیعی و خا...
قفسه دیواری را با چراغ های رنگی تزیین کنید... در این ساختنی یاد می گیرید چطور قفسه دیواری را با نوار LED تزیین کنید. این پست شامل آموزش ساخت قفسه دیواری نمی شود. اگر می خواهید قفسه را هم خودتان بس...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با دستگاه برش لیزری پایه لپ تاپ خنک کننده و فن دار بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت پایه لپ تاپ چوبی را یاد می‌گیرید که دو فن …

پاسخ دهید