خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / تزیین تخت خواب با نوار LED ؛ شیک و منحصر به فرد

تزیین تخت خواب با نوار LED ؛ شیک و منحصر به فرد

نوارهای RGB LED کاربرد زیادی دارند؛ با آنها می توانید وسایل مختلف را تزیین کنید یا چراغ های خواب های شیک بسازید. در این ساختنی یاد می گیرید چطور با نوار LED تخت خواب تان را تزیین کنید. این روش تزیین تخت خواب بسیار ارزان و کم هزینه است. اگر در اتاق تان جایی برای چراغ خواب ندارید، می توانید با این روش اطراف تخت خواب را روشن نگه دارید.

بیشتر نوارهای LED ریموت کنترل هم دارند که تزیین تخت خواب را ساده تر می کند. در ضمن می توانید نحوه نورپردازی این نوارها را تغییر بدهید. طوری که چشمک بزنند، نورشان کم یا زیاد بشود و … .

تزیین تخت با نوار LED
تزیین تخت با نوار LED

گام اول : نوار LED را انتخاب کنید

برای تزیین تخت خواب ابتدا باید دورش را تزیین کنید. اگر تخت خواب تان را به دیوار چسبانده باشید، فقط باید سه طرفش را با نوار LED بپوشانید. قبل از سفارش نوار LED حتماً میزان نوار مورد نیازتان را مشخص کنید.

بهتر است نوارهایی را بخرید که قابلیت برش هم دارند. اگر لازم باشد می توانید بیش از دو حلقه نوار LED بخرید. به این ترتیب می توانید دو نوار را بهم بچسبانید. توصیه نمی شود بیشتر از دو نوار را بهم بچسبانید چون منبع تغذیه نمی تواند آنها را روشن کند.

گام دوم : منبع تغذیه را انتخاب کنید

منبع تغذیه را اضافه کنید
منبع تغذیه را اضافه کنید

برای تزیین تخت خواب به یک منبع تغذیه 12 ولتی DC نیاز دارید که بتوانید حداقل دو آمپ برای یک نوار 5 متری و 4 آمپ برای دو نوار 5 متری منتقل کند. می توانید از آداپتور اسپیکر یا یک باتری اسیدی سربی 12 ولتی استفاده کنید. نوار LED یک جک دارد که باید آن را به منبع تغذیه لحیم کنید. البته برخی از منابع تغذیه – مثل آداپتورهای دیواری – خودشان این جک را دارند.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت: کیف دستی کریستالی بسازید

گام سوم : نوار LED را به تخت بچسبانید

کاغذ مومی روی نوار LED را بکنید و آن را از زیر به دور تخت بچسبانید. چسب بکار رفته روی نوار LED به پارچه نمی چسبد و به همین خاطر باید آن را به بدنه تخت بچسبانید. وقتی به گوشه ها رسیدید، نوار را به شکلی که در تصویر می بینید خم کنید. اگر چسب نوار LED به اندازه کافی قوی نیست، می توانید از منگنه هم استفاده کنید. البته باید دقت کنید به LEDها آسیب نزنید.

گام چهارم : کنترلر را بچسبانید

جعبه کوچکی که دو سیم از آن بیرون می آید، کنترلر نوار LED است که باید نزدیک تخت خواب قرار بگیرد. می توانید کنترلر را به پایه تخت یا پایه کنسول کنار تخت ببندید. البته خیلی مهم است که کنترلر دیده نشود. روی کنترلر سوراخ هایی هست که امکان استفاده از پیچ را فراهم می کند. با این حال می توانید از چسب و روش های موقتی هم استفاده کنید.

گام پنجم : قطعات را بهم وصل کنید

اتصالات این پروژه بسیار ساده است. کافی است آداپتور دیواری و نوار LED را به کنترلر وصل کنید. فلش های روی کنترلر مشخص می کنند که هر قطعه باید به کدام قسمت وصل بشود. حتماً راهنمای همراه نوار LED را هم مطالعه کنید.

گام ششم : تزیین تخت خواب را تست کنید

حالا می توانید منبع تغذیه را روشن کنید و نوار LED را تست کنید. از طریق کنترل می توانید رنگ و میزان نور زیر تخت را مشخص کنید. ویژگی های نورپردازی که در اختیار خواهید داشت به نوع و کیفیت نوار LED که خریده اید، بستگی دارد.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت:دستبند زیبا و ارزان بسازید

پیشنهاد ساختنی برای بهبود این روش تزیین تخت خواب اضافه کردن تایمر است. به این ترتیب نوار LED بعد از اینکه به خواب بروید، خود به خود خاموش می شود. اضافه کردن تایمر کار چندان سختی نیست چون تایمرهای مخصوص نوار LED با قیمت مناسب در بازار فروخته می شود.

شما چه پیشنهادی برای بهبود این روش تزیین تخت خواب دارید؟ اگر اتاق خواب تان را با این روش تزیین کردید، تصاویرش را برای ساختنی ارسال کنید. اگر می خواهید تزیین تخت خواب هوشمندتر بشود، این مدار کنترل را بسازید و میزان نور را کنترل کنید یا آن را به نور حساس کنید.

منبع

خلاصه مطلب
تزیین تخت خواب با نوار LED ؛ شیک و منحصر به فرد
عنوان مطلب
تزیین تخت خواب با نوار LED ؛ شیک و منحصر به فرد
توضیح کوتاه
تخت خواب ساده تان را به یک تخت خواب منحصر به فرد تبدیل کنید.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت: ژنراتور اضطراری در هنگام بروز بلایای طبیعی... سیم های مسی تمدن های مدرن را به یکدیگر مرتبط می کنند،اما این نوع ارتباط بسیار شکننده است. در سال 2012، طوفان سندی چندین مایل از سیم های انتقال برق را ...
آموزش ساخت: کیف پول زیپی بسیار زیبا و ساده بسازید... در این ساختنی به شما می آموزیم با روبان و زیپ یک کیف پول بدوزید بنظر شما می توان با یک زیپ و کمی روبان یک کیف پول ساخت؟ پاسخ ساختنی به این سول بله ا...
مدار الکتریکی آشکار ساز حضور گوشی موبایل (موبایل یاب)... در این مطلب آموزش ساخت مدار الکتریکی یک دستگاه بسیار ساده و کاربردی یک موبایل یاب را تقدیم شما می کنیم،یک دستگاه جیبی که می تواند فعالیت یک گوشی تلفن ...
آموزش ساخت : کیف دستی پارچه ای و دورو بدوزید... این کیف دستی پارچه ای برای استفاده روزانه بسیار مناسب است؛ بویژه اگر فرزند خردسال داشته باشید چون این کیف علیرغم جادار بودن وزن زیادی ندارد و خیلی جمع...
آموزش ساخت: یک شمعدان زیبای پاییزی پاییز زمان مناسبی برای ساخت پروژه های هنری و کاردستی است، چرا که طبیعت زیبا ترین مواد را در اختیار مان می گذارد. همه عاشق نور ملایم شمع و فضای جادویی ...
فانشن ژنراتور یا تولید کننده شکل موج بسازید !... اگر دانشجوی رشته الکترونیک ، یکی از دوست داران پروژه های الکترونیکی و یا در حال آموزش الکترونیک هستید و یا اگر دوست دارید در کارگاه شخصی خودتان یک دست...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

دستگاه هویه ساخته و مونتاژ شده و آماده به کار

دستگاه هویه رومیزی بسازید و از لحیم کاری لذت ببرید !

یکی از ابزار های مهمی که باید روی میز کار همه دوستانداران مدارات الکترونیکی باشد، …

پاسخ دهید