خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / آموزش ساخت چهار کاردستی با لامپ حبابی

آموزش ساخت چهار کاردستی با لامپ حبابی

اگر در خانه تان چند لامپ حبابی بدون استفاده یا سوخته دارید، جنس تان برای درست کردن چند کاردستی زیبا و کاربردی جور است. در این ساختنی طرز ساخت چهار کاردستی با لامپ حبابی را یاد می گیرید که بیشتر کارکرد تزیینی دارند. برای ساخت این چهار کاردستی با لامپ نیاز به ابزار خاصی ندارید اما باید حواستان را خیلی جمع کنید. لامپ حبابی بسیار شکننده است و اگر بشکند آسیب جدی به پوست دست وارد می کند.

در ویدیوی زیر می توانید مراحل ساخت این چند کاردستی با لامپ حبابی را ببینید:

لامپ حبابی را آماده کنید

حتماً در این مرحله از عینک ایمنی استفاده کنید تا چیزی در چشم تان نپرد.
  1. ابتدا با کاتر اتصال فلزی را از شیشه مشکی سر لامپ جدا کنید. اگر با کاتر نتوانستید این قطعه را جدا کنید، از انبردست یا سیم چین کمک بگیرید.
  2. یک پیچ گوشتی کوچک داخل شیشه مشکی فرو کنید و آن را کاملاً بشکنید.
  3. لوله زیر شیشه مشکی را هم با انبردست بشکنید.
  4. برای شکستن و بیرون آوردن شاخه و قطعات داخل لامپ هم از پیچ گوشتی استفاده کنید. همین طور که کمی فشار به پیچ گوشتی می آورید، آن را داخل لامپ بچرخانید. وقتی موفق شدید اولین شکستگی را در ساقه لامپ ایجاد کنید، سراغ یک پیچ گوشتی بزرگتر بروید.
  5. برای اینکه سوراخ سر لامپ بزرگتر بشود، کمی فشار رو به پایین به شیشه لامپ وارد کنید. سپس داخل شیشه را با آب بشویید.

کاردستی اول : ظرف گیره کاغذ

ساخت جای گیره کاغذ با لامپ حبابی
ساخت جای گیره کاغذ با لامپ حبابی

لامپ حبابی یک انتخاب ایده آل برای ساخت ظرف گیره کاغذ است. وزن گیره های داخل لامپ باعث می شود حباب صاف روی میز بایستد. سوراخ سر لامپ هم بزرگ نیست و نمی گذارد تعداد زیادی گیره از آن بیرون بریزند.

در ساختنی بخوانید :  کنترلر شارژ خورشیدی اتوماتیک بسازید

برای درست کردن این کاردستی با لامپ، فقط باید گیره ها را داخل لامپ بریزید. هر وقت هم گیره نیاز داشتید، لامپ را کمی تکان بدهید!

کاردستی دوم : گلدان شیشه ای

ساخت گلدان شیشه ای با لامپ حبابی
ساخت گلدان شیشه ای با لامپ حبابی

یک قالب شیرینی – یا هر چیز گرد دیگر – را زیر حباب لامپ بچسبانید. گلدان شیشه ای آماده است و می توانید آن را با آب پر کنید و گل را داخلش بگذارید. اینجا طرز ساخت یک مدل گلدان دیگر با لامپ شیشه ای را بخوانید.

کاردستی سوم : لامپ خورشیدی

برای ساخت لامپ خورشیدی باید از لامپی استفاده کنید که داخلش خالی نشده اما سرش باز شده باشد. سر یک چراغ خورشیدی را باز کنید.

بک بند را به گوشه چراغ خورشیدی بچسبانید. لامپ حبابی را هم درست روی LED بچسبانید. حالا می توانید لامپ خورشیدی را بیرون خانه آویزان کنید. این لامپ در طول روز شارژ می شود و با تاریک شدن هوا روشن می شود.

کاردستی چهارم : چراغ روغنی

یک واشر فلزی به سر لامپ حبابی بچسبانید. برای چسباندن این واشر از چسبی استفاده کنید که در برابر دما مقاوم باشد. یک قالب شیرینی – یا هر پایه مناسب دیگر – هم به زیر لامپ بچسبانید. حالا می توانید داخل چراغ روغنی را با روغن پر کنید و فیتیله را داخلش قرار بدهید.

حواستان باشد روغن داخل چراغ روغنی تمام نشود.

کدام کاردستی با لامپ حبابی را می پسندید؟

شما کدام کاردستی را بیشتر می پسندید؟ اگر طرز ساخت کاردستی دیگری با لامپ حبابی را بلد هستید، تصاویرش را برای ساختنی ارسال کنید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت چهار کاردستی با لامپ حبابی
عنوان مطلب
آموزش ساخت چهار کاردستی با لامپ حبابی
توضیح کوتاه
بدون صرف هزینه چند کاردستی شیک و کاربردی بسازید.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

مدار الکترونیکی فرستنده FM استریو با کیفیت بالا... ساختنی امروز می خواهد یک مدار فرستنده FM را به شما دوست داران مدارهای الکترونیکی تقدیم کند. این مدار صدا را با کیفیت بسیار خوبی به صورت امواج رادیویی ...
آموزش ساخت : با سنگ های ساحلی میز ویلایی بسازید... جمع کردن سنگ های ساحلی تفریح بسیار رایجی است. ساختنی پیشنهاد میکند برای نمایش زیبایی این سنگ ها، یک میز ویلایی با آنها بسازید. به این ترتیب هم ظاهر تا...
پروژه آردوینو : یک هیولا برای زیرمیز بسازید... در این ساختنی یک پروژه آردوینو جالب و متفاوت را برایتان آماده کرده ایم: هیولای زیرمیزی. این جعبه صداهای ترسناک تولید می کند و وقتی لامپ ها خاموش شوند،...
پروژه آردوینو : مدار الکترونیکی سیستم کنترل دسترسی... یکویاین پروژه مدار الکترونیکی ، یک سامانه کنترل دسترسی است که به کمک آن می توانید دسترسی انسان ها را به مکان هایی که می خواهید محدود کنید . این مدار ا...
آموزش ساخت : کیف پول جادویی بسازید احتمالاً شما هم قبلاً این کیف پول جادویی را دیده اید. کیفی که از هر دو طرف باز میشود و پول های داخل آن خود بخود از یک طرف به طرف دیگر میروند. در این س...
برای حیوان خانگی تان ظرف غذای اتوماتیک یا فیدر هوشمند بسازید... برای شما هم پیش آمده که دیر به خانه برسید و نتوانید غذای حیوان خاننگی تان را به موقع بدهید؟ اگر دوست ندارید دوباره حیوان خانگی تان را گرسنه بگذارید، ا...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

پاسخ دهید