خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / با کارتن های بدون استفاده قاب فلش مموری بسازید

با کارتن های بدون استفاده قاب فلش مموری بسازید

اگر گشتی در بازار بزنید، براحتی می‌توانید انواع قاب فلش مموری را پیدا کنید. اما قابی که در این پست طرز ساختش را یاد می‌گیرید، با همه آنها فرق دارد. اول اینکه خیلی ارزان است چون با کارتن ساخته می‌شود! فکر نمی‌کنید همین ویژگی برای اینکه دست بکار بشوید و این قاب فلش مموری را بسازید، کافی نیست؟ دومین مزیت قاب کارتنی فلش مموری این است که کار بدنه را هم می‌کند. یعنی برای استفاده از این قاب فقط به قسمت اصلی فلش نیاز دارید. پس اگر یک فلش دارید که بدنه‌اش شکسته، کافی است یک قاب کارتنی برایش بسازید.

نمونه ای که در تصاویر می‌بینید با دستگاه برش لیزری ساخته شده است. البته شما می‌توانید همین قاب را بسازید و قطعاتش را با کاتر و قیچی ببرید. توصیه ساختنی این است که طراحی قاب فلش مموری را مطابق سلیقه تان تغییر دهید و طرح مورد علاقه تان را رویش بکشید. در ضمن اگر از این ساختنی خوشتان آمده، ساخت فلش دوطرفه، فلش دستبندی و فلش مخفی را هم تست کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

  • فلش مموری استاندارد
  • یک تکه کارتن تمیز و سالم
  • چسب چوب
  • چسب قطره ای

ابزار مورد نیاز

  • پرینتر
  • دستگاه برش لیزری یا کاتر

قطعات این قاب با استفاده از نرم افزار Adobe Illustrator طراحی شده اند.

گام دوم : فلش مموری را آماده کنید

ابتدا باید فلش مموری را باز کنید و همه قطعات بدنه را از آن جدا کنید. اگر یک فلش خراب دارید، ابتدا آن را باز کنید تا روش اصولی کار را یاد بگیرید. در ضمن اگر تابحال اینکار را نکرده اید، بهتر است از اطلاعات روی فلش یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. به این ترتیب اگر فلش را خراب کنید، حدقل اطلاعات تان را هنوز دارید.

در ساختنی بخوانید :  با کمترین هزینه هگزاکوپتر کوچک شش موتوره بسازید

گام سوم : فلش را اندازه بگیرید و قطعات را طراحی کنید

ابتدا قطعه اصلی فلش را اندازه بگیرید و سپس یک شکل ساده از آن را در نرم افزار طراحی که استفاده می‌کنید، بکشید. کارتان را روی همین طرح شروع کنید و لایه‌های مختلف قاب فلش و خطوط برش را بکشید.

اگر می‌خواهید از دستگاه برش لیزری برای بریدن قطعات استفاده کنید، می‌توانید طرح‌هایی را هم روی لایه‌های رویی اضافه کنید. دستگاه برش لیزری این طرح‌ها را برایتان حکاکی می‌کند.

از تصاویر بالا هم برای طراحی قاب فلش مموری کمک بگیرید. اگر می‌خواهید قطعات قاب را با دست ببرید، این تصاویر را پرینت کنید و از آنها به عنوان الگو استفاده کنید. فقط باید قبل از پرینت اندازه این تصاویر را با ابعاد فلش تان تنظیم کنید.

گام چهارم : کارتن را ببرید

استفاده از دستگاه برش لیزری این اطمینان را ایجاد می‌کند که شکل و ابعاد همه قطعات مطابق فایل طراحی خواهد بود. البته همین کار را می‌توانید با کاتر هم انجام بدهید اما نتیجه به خوبی چیزی که در تصویر می‌بینید، نمی‌شود. اگر کارتن‌ها را با دست می‌برید، سوراخ‌ها و شیارها را با دقت بیشتری ببرید.

گام پنجم : کارتن را تزیین کنید

می‌توانید با پرینت کردن نوشته و لوگوی دلخواه تان روی کارتن، آن را زیباتر کنید. اگر هم به پرینتر دسترسی ندارید، از روش‌های دیگر برای تزیین کارتن استفاده کنید.

گام ششم : قطعات قاب را بهم بچسبانید

بعد از اینکه همه قطعات قاب را آماده کردید، باید قطعات قاب را بهم بچسبانید. برای چسباندن لایه‌های کارتن به یکدیگر از چسب چوب استفاده کنید. فلش مموری را هم با چسب قطره ای داخل قاب بچسبانید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش برنامه نویسی آردوینو به صورت وایرلس و از طریق بلوتوث

نحوه مونتاژ قاب فلش مموری و قطعاتی که باید بهم بچسبند، در تصاویر مشخص است.

قاب فلش مموری آماده است

ساخت قاب با کارتن بهترین و ارزان ترین روش برای تزیین فلش‌هایی است که قاب آنها شکسته یا بیش از حد کثیف شده است. مهمترنی نکته در ساخت این قاب فلش مموری دقت در اندازه گیری و برش قطعات است.

اگر این قاب را ساختید، تصاویرش را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
با کارتن‌های بدون استفاده قاب فلش مموری بسازید
عنوان مطلب
با کارتن‌های بدون استفاده قاب فلش مموری بسازید
توضیح کوتاه
با کمترین هزینه قاب فلش مموری را نو کنید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : با شلوار جین کهنه کیف موبایل بسازید... نوروز نزدیک است و وقت خانه تکانی رسیده است. یکی از مهمترین قسمت های خانه تکانی سالانه دور ریختن وسایل و لباس های بدرد نخور است. ساختنی به شما پیشنهاد ...
قفسه دیواری تاشو با دو عکس پس زمینه متفاوت بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک قفسه دیواری تاشو را یاد می گیرید که با همه قفسه های دیواری که تابحال دیده اید، فرق دارد. این قفسه دیواری را هم قفسه است و هم...
چگونه لپ تاپ را به اسیلوسکوپ تبدیل کنیم؟... اسیلوسکوپ یک دستگاه تست الکترونیکی است که امکان نمایش سیگنال های ولتاژ و مطالعه آنها را فراهم می کند. این دستگاه یک مدار مخصوص دارد که امواج متحرک متو...
دستگاه تصفیه دود لحیم کاری بسازید و از ریه های خود محافظت کنید !... اگر اهل ساختنی‌های الکترونیکی باشید، دستگاه تصفیه دود لحیم یکی از چیزهایی است که حتماً باید روی میز کارتان داشته باشید. قبلاً در ساختنی طرز ساخت یک تص...
ساندویچ نان تست را با اتو برشته و لذیذ کنید!... ساندویچ نان تست خیلی راحت درست میشود و به همین خاطر طرفداران زیادی دارد. همه ما می دانند که برشته کردن ساندویچ نان تست طعمش را بهتر میکند اما همه ابزا...
دستور تهیه : ماگ کیک 10 دقیقه ای درست کنید!... عصرهای سرد پاییز و زمستان با نوشیدنی های گرم لذت بخش تر میشوند. اما بیشتر ما رابطه خوبی با نوشیدنی خشک و خالی نداریم. در این ساختنی طرز تهیه یک ماگ کی...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با دستگاه برش لیزری پایه لپ تاپ خنک کننده و فن دار بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت پایه لپ تاپ چوبی را یاد می‌گیرید که دو فن …

پاسخ دهید