خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / با کارتن های بدون استفاده قاب فلش مموری بسازید

با کارتن های بدون استفاده قاب فلش مموری بسازید

اگر گشتی در بازار بزنید، براحتی می توانید انواع قاب فلش مموری را پیدا کنید. اما قابی که در این پست طرز ساختش را یاد می گیرید، با همه آنها فرق دارد. اول اینکه خیلی ارزان است چون با کارتن ساخته می شود! فکر نمی کنید همین ویژگی برای اینکه دست بکار بشوید و این قاب فلش مموری را بسازید، کافی نیست؟ دومین مزیت قاب کارتنی فلش مموری این است که کار بدنه را هم می کند. یعنی برای استفاده از این قاب فقط به قسمت اصلی فلش نیاز دارید. پس اگر یک فلش دارید که بدنه‌اش شکسته، کافی است یک قاب کارتنی برایش بسازید.

نمونه ای که در تصاویر می بینید با دستگاه برش لیزری ساخته شده است. البته شما می توانید همین قاب را بسازید و قطعاتش را با کاتر و قیچی ببرید. توصیه ساختنی این است که طراحی قاب فلش مموری را مطابق سلیقه تان تغییر دهید و طرح مورد علاقه تان را رویش بکشید. در ضمن اگر از این ساختنی خوشتان آمده، ساخت فلش دوطرفه، فلش دستبندی و فلش مخفی را هم تست کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

  • فلش مموری استاندارد
  • یک تکه کارتن تمیز و سالم
  • چسب چوب
  • چسب قطره ای

ابزار مورد نیاز

  • پرینتر
  • دستگاه برش لیزری یا کاتر

قطعات این قاب با استفاده از نرم افزار Adobe Illustrator طراحی شده اند.

گام دوم : فلش مموری را آماده کنید

ابتدا باید فلش مموری را باز کنید و همه قطعات بدنه را از آن جدا کنید. اگر یک فلش خراب دارید، ابتدا آن را باز کنید تا روش اصولی کار را یاد بگیرید. در ضمن اگر تابحال اینکار را نکرده اید، بهتر است از اطلاعات روی فلش یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. به این ترتیب اگر فلش را خراب کنید، حدقل اطلاعات تان را هنوز دارید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : قفسه کتاب رومیزی بسازید

گام سوم : فلش را اندازه بگیرید و قطعات را طراحی کنید

ابتدا قطعه اصلی فلش را اندازه بگیرید و سپس یک شکل ساده از آن را در نرم افزار طراحی که استفاده می کنید، بکشید. کارتان را روی همین طرح شروع کنید و لایه های مختلف قاب فلش و خطوط برش را بکشید.

اگر می خواهید از دستگاه برش لیزری برای بریدن قطعات استفاده کنید، می توانید طرح هایی را هم روی لایه های رویی اضافه کنید. دستگاه برش لیزری این طرح ها را برایتان حکاکی می کند.

از تصاویر بالا هم برای طراحی قاب فلش مموری کمک بگیرید. اگر می خواهید قطعات قاب را با دست ببرید، این تصاویر را پرینت کنید و از آنها به عنوان الگو استفاده کنید. فقط باید قبل از پرینت اندازه این تصاویر را با ابعاد فلش تان تنظیم کنید.

گام چهارم : کارتن را ببرید

استفاده از دستگاه برش لیزری این اطمینان را ایجاد می کند که شکل و ابعاد همه قطعات مطابق فایل طراحی خواهد بود. البته همین کار را می توانید با کاتر هم انجام بدهید اما نتیجه به خوبی چیزی که در تصویر می بینید، نمی شود. اگر کارتن ها را با دست می برید، سوراخ ها و شیارها را با دقت بیشتری ببرید.

گام پنجم : کارتن را تزیین کنید

می توانید با پرینت کردن نوشته و لوگوی دلخواه تان روی کارتن، آن را زیباتر کنید. اگر هم به پرینتر دسترسی ندارید، از روش های دیگر برای تزیین کارتن استفاده کنید.

گام ششم : قطعات قاب را بهم بچسبانید

بعد از اینکه همه قطعات قاب را آماده کردید، باید قطعات قاب را بهم بچسبانید. برای چسباندن لایه های کارتن به یکدیگر از چسب چوب استفاده کنید. فلش مموری را هم با چسب قطره ای داخل قاب بچسبانید.

در ساختنی بخوانید :  استنسیل مخصوص نقاشی روی پارچه بسازید

نحوه مونتاژ قاب فلش مموری و قطعاتی که باید بهم بچسبند، در تصاویر مشخص است.

قاب فلش مموری آماده است

ساخت قاب با کارتن بهترین و ارزان ترین روش برای تزیین فلش هایی است که قاب آنها شکسته یا بیش از حد کثیف شده است. مهمترنی نکته در ساخت این قاب فلش مموری دقت در اندازه گیری و برش قطعات است.

اگر این قاب را ساختید، تصاویرش را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
با کارتن های بدون استفاده قاب فلش مموری بسازید
عنوان مطلب
با کارتن های بدون استفاده قاب فلش مموری بسازید
توضیح کوتاه
با کمترین هزینه قاب فلش مموری را نو کنید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

اسپیکر وایرلس بدون نیاز به وای فای و بلوتوث بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک اسپیکر وایرلس را یاد می گیرید که برای اتصال به موبایل یا سایر دستگاه های پخش کننده موسیقی نیاز به بلوتوث و وای فای هم ندارد....
پروژه آردوینو : با آردوینو حباب سخنگو بسازید... در این پست ساختنی طرز ساخت یک حباب سخنگو با آردوینو را می آموزید. خروجی این پروژه آردوینو بیشت جنبه سررگمی دارد اما ساخت آن می تواند چیزهای زیادی به ش...
به ساده ترین روش و با کمترین هزینه پادری نمدی با طرح توپی بدوزید... پادری را می شود با روش ها و وسایل مختلف ساخت؛ از تیشرت های کهنه گرفته تا توپک های نمدی. در این ساختنی طرز ساخت پادری نمدی را یاد می گیرید که از ده ها ...
با رزین و خرده تراش یک کلیپس مو بسازید در این ساختنی یک روش جالب برای ساخت کلیپس مو را یاد می گیرید. این کلیپس شیک با خرده تراش و رزین ساخته می شود. برای ساختش هم نیاز به ابزار گران قیمت ند...
پروژه آردوینو : دوربین عکاسی را با آردوینو کنترل کنید... در این ساختنی یاد می گیرید که چطور دوربین عکاسی را با یک بورد آردوینو شیلد RS232 کنترل کنید. این دستگا امکان کنترل کارکردهای اصلی دوربین مثل pan and t...
پرگار نجاری بسیار بزرگ و مخصوص کارگاه بسازید... پرگار یکی از ساده ترین و در عین حال ضروری ترین ابزارهای کارگاهی است. هر چقدر هم که ابزارهای جدید و دیجیتال به بازار بیاید، جای پرگار همچنان محفوظ است....

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

پاسخ دهید