خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / با کارتن های بدون استفاده قاب فلش مموری بسازید

با کارتن های بدون استفاده قاب فلش مموری بسازید

اگر گشتی در بازار بزنید، براحتی می توانید انواع قاب فلش مموری را پیدا کنید. اما قابی که در این پست طرز ساختش را یاد می گیرید، با همه آنها فرق دارد. اول اینکه خیلی ارزان است چون با کارتن ساخته می شود! فکر نمی کنید همین ویژگی برای اینکه دست بکار بشوید و این قاب فلش مموری را بسازید، کافی نیست؟ دومین مزیت قاب کارتنی فلش مموری این است که کار بدنه را هم می کند. یعنی برای استفاده از این قاب فقط به قسمت اصلی فلش نیاز دارید. پس اگر یک فلش دارید که بدنه‌اش شکسته، کافی است یک قاب کارتنی برایش بسازید.

نمونه ای که در تصاویر می بینید با دستگاه برش لیزری ساخته شده است. البته شما می توانید همین قاب را بسازید و قطعاتش را با کاتر و قیچی ببرید. توصیه ساختنی این است که طراحی قاب فلش مموری را مطابق سلیقه تان تغییر دهید و طرح مورد علاقه تان را رویش بکشید. در ضمن اگر از این ساختنی خوشتان آمده، ساخت فلش دوطرفه، فلش دستبندی و فلش مخفی را هم تست کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

  • فلش مموری استاندارد
  • یک تکه کارتن تمیز و سالم
  • چسب چوب
  • چسب قطره ای

ابزار مورد نیاز

  • پرینتر
  • دستگاه برش لیزری یا کاتر

قطعات این قاب با استفاده از نرم افزار Adobe Illustrator طراحی شده اند.

گام دوم : فلش مموری را آماده کنید

ابتدا باید فلش مموری را باز کنید و همه قطعات بدنه را از آن جدا کنید. اگر یک فلش خراب دارید، ابتدا آن را باز کنید تا روش اصولی کار را یاد بگیرید. در ضمن اگر تابحال اینکار را نکرده اید، بهتر است از اطلاعات روی فلش یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. به این ترتیب اگر فلش را خراب کنید، حدقل اطلاعات تان را هنوز دارید.

در ساختنی بخوانید :  با برد آردوینو ایستگاه هواشناسی پرتابل بسازید

گام سوم : فلش را اندازه بگیرید و قطعات را طراحی کنید

ابتدا قطعه اصلی فلش را اندازه بگیرید و سپس یک شکل ساده از آن را در نرم افزار طراحی که استفاده می کنید، بکشید. کارتان را روی همین طرح شروع کنید و لایه های مختلف قاب فلش و خطوط برش را بکشید.

اگر می خواهید از دستگاه برش لیزری برای بریدن قطعات استفاده کنید، می توانید طرح هایی را هم روی لایه های رویی اضافه کنید. دستگاه برش لیزری این طرح ها را برایتان حکاکی می کند.

از تصاویر بالا هم برای طراحی قاب فلش مموری کمک بگیرید. اگر می خواهید قطعات قاب را با دست ببرید، این تصاویر را پرینت کنید و از آنها به عنوان الگو استفاده کنید. فقط باید قبل از پرینت اندازه این تصاویر را با ابعاد فلش تان تنظیم کنید.

گام چهارم : کارتن را ببرید

استفاده از دستگاه برش لیزری این اطمینان را ایجاد می کند که شکل و ابعاد همه قطعات مطابق فایل طراحی خواهد بود. البته همین کار را می توانید با کاتر هم انجام بدهید اما نتیجه به خوبی چیزی که در تصویر می بینید، نمی شود. اگر کارتن ها را با دست می برید، سوراخ ها و شیارها را با دقت بیشتری ببرید.

گام پنجم : کارتن را تزیین کنید

می توانید با پرینت کردن نوشته و لوگوی دلخواه تان روی کارتن، آن را زیباتر کنید. اگر هم به پرینتر دسترسی ندارید، از روش های دیگر برای تزیین کارتن استفاده کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : لاک ناخن حرارتی بسازید!

گام ششم : قطعات قاب را بهم بچسبانید

بعد از اینکه همه قطعات قاب را آماده کردید، باید قطعات قاب را بهم بچسبانید. برای چسباندن لایه های کارتن به یکدیگر از چسب چوب استفاده کنید. فلش مموری را هم با چسب قطره ای داخل قاب بچسبانید.

نحوه مونتاژ قاب فلش مموری و قطعاتی که باید بهم بچسبند، در تصاویر مشخص است.

قاب فلش مموری آماده است

ساخت قاب با کارتن بهترین و ارزان ترین روش برای تزیین فلش هایی است که قاب آنها شکسته یا بیش از حد کثیف شده است. مهمترنی نکته در ساخت این قاب فلش مموری دقت در اندازه گیری و برش قطعات است.

اگر این قاب را ساختید، تصاویرش را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
با کارتن های بدون استفاده قاب فلش مموری بسازید
عنوان مطلب
با کارتن های بدون استفاده قاب فلش مموری بسازید
توضیح کوتاه
با کمترین هزینه قاب فلش مموری را نو کنید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

با شیلد ۱Sheeld آردوینو صدایتان را می شنوید و حرف هایتان را می فهمد... شیلد ۱Sheeld یکی از شیلدهای کارآمد برد آردوینو است که با آن می توانید از گوشی هوشمندتان به عنوان چهل سنسور و شیلد آردوینو استفاده کنید. با قرار دادن ا...
برای نمایش کلکسیون های محبوب تان قفسه چوبی بسازید... در این ساختنی یک راه ساده، شیک و ارزان برای نمایش کلکسیون هایتان را یاد می گیرید. فرقی نمی کند چه کلکسیونی داشته باشید؛ قوطی کبریت قدیمی، کاست های قدی...
با وسایل دور ریختنی اجاق مسافرتی الکلی بسازید... وقتی در خانه هستید به اجاق مسافرتی الکلی نیاز ندارید. اما اگر طرز ساختش را بلد باشید و اهل گردش هم باشید، حتماً روزی به دردتان می خورد. پس این ساختنی ...
آموزش دوخت چشم بند به همراه الگو در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور یک چشم بند بدوزید. دوخت چشم بند بسیار ساده است و وقت زیادی نمی برد. می توانید داخل چشم بند از رایحه های دلخواه ت...
دستور تهیه : بیسکویت توئیکس درست کنید شکلات توئیکس یکی از خوراکی های پرطرفدار و البته قدیمی است که بیشتر ما طعم آن را دوست داریم. در این ساختنی دستور تهیه یک نوع بیسکویت را یاد می گیرید که...
آموزش ساخت : جاکفشی عمودی بسازید همه خانه ها برای جاکفشی و کمد جا ندارند. ایده ساختنی برای این مشکل جاکفشی عمودی است. این جاکفشی را میتوانید در کوچکترین فضاها و پشت هر دری که کمی با د...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید