خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / با کارتن های بدون استفاده قاب فلش مموری بسازید

با کارتن های بدون استفاده قاب فلش مموری بسازید

اگر گشتی در بازار بزنید، براحتی می‌توانید انواع قاب فلش مموری را پیدا کنید. اما قابی که در این پست طرز ساختش را یاد می‌گیرید، با همه آنها فرق دارد. اول اینکه خیلی ارزان است چون با کارتن ساخته می‌شود! فکر نمی‌کنید همین ویژگی برای اینکه دست بکار بشوید و این قاب فلش مموری را بسازید، کافی نیست؟ دومین مزیت قاب کارتنی فلش مموری این است که کار بدنه را هم می‌کند. یعنی برای استفاده از این قاب فقط به قسمت اصلی فلش نیاز دارید. پس اگر یک فلش دارید که بدنه‌اش شکسته، کافی است یک قاب کارتنی برایش بسازید.

نمونه ای که در تصاویر می‌بینید با دستگاه برش لیزری ساخته شده است. البته شما می‌توانید همین قاب را بسازید و قطعاتش را با کاتر و قیچی ببرید. توصیه ساختنی این است که طراحی قاب فلش مموری را مطابق سلیقه تان تغییر دهید و طرح مورد علاقه تان را رویش بکشید. در ضمن اگر از این ساختنی خوشتان آمده، ساخت فلش دوطرفه، فلش دستبندی و فلش مخفی را هم تست کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

  • فلش مموری استاندارد
  • یک تکه کارتن تمیز و سالم
  • چسب چوب
  • چسب قطره ای

ابزار مورد نیاز

  • پرینتر
  • دستگاه برش لیزری یا کاتر

قطعات این قاب با استفاده از نرم افزار Adobe Illustrator طراحی شده اند.

گام دوم : فلش مموری را آماده کنید

ابتدا باید فلش مموری را باز کنید و همه قطعات بدنه را از آن جدا کنید. اگر یک فلش خراب دارید، ابتدا آن را باز کنید تا روش اصولی کار را یاد بگیرید. در ضمن اگر تابحال اینکار را نکرده اید، بهتر است از اطلاعات روی فلش یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. به این ترتیب اگر فلش را خراب کنید، حدقل اطلاعات تان را هنوز دارید.

گام سوم : فلش را اندازه بگیرید و قطعات را طراحی کنید

ابتدا قطعه اصلی فلش را اندازه بگیرید و سپس یک شکل ساده از آن را در نرم افزار طراحی که استفاده می‌کنید، بکشید. کارتان را روی همین طرح شروع کنید و لایه‌های مختلف قاب فلش و خطوط برش را بکشید.

اگر می‌خواهید از دستگاه برش لیزری برای بریدن قطعات استفاده کنید، می‌توانید طرح‌هایی را هم روی لایه‌های رویی اضافه کنید. دستگاه برش لیزری این طرح‌ها را برایتان حکاکی می‌کند.

از تصاویر بالا هم برای طراحی قاب فلش مموری کمک بگیرید. اگر می‌خواهید قطعات قاب را با دست ببرید، این تصاویر را پرینت کنید و از آنها به عنوان الگو استفاده کنید. فقط باید قبل از پرینت اندازه این تصاویر را با ابعاد فلش تان تنظیم کنید.

گام چهارم : کارتن را ببرید

استفاده از دستگاه برش لیزری این اطمینان را ایجاد می‌کند که شکل و ابعاد همه قطعات مطابق فایل طراحی خواهد بود. البته همین کار را می‌توانید با کاتر هم انجام بدهید اما نتیجه به خوبی چیزی که در تصویر می‌بینید، نمی‌شود. اگر کارتن‌ها را با دست می‌برید، سوراخ‌ها و شیارها را با دقت بیشتری ببرید.

گام پنجم : کارتن را تزیین کنید

می‌توانید با پرینت کردن نوشته و لوگوی دلخواه تان روی کارتن، آن را زیباتر کنید. اگر هم به پرینتر دسترسی ندارید، از روش‌های دیگر برای تزیین کارتن استفاده کنید.

گام ششم : قطعات قاب را بهم بچسبانید

بعد از اینکه همه قطعات قاب را آماده کردید، باید قطعات قاب را بهم بچسبانید. برای چسباندن لایه‌های کارتن به یکدیگر از چسب چوب استفاده کنید. فلش مموری را هم با چسب قطره ای داخل قاب بچسبانید.

نحوه مونتاژ قاب فلش مموری و قطعاتی که باید بهم بچسبند، در تصاویر مشخص است.

قاب فلش مموری آماده است

ساخت قاب با کارتن بهترین و ارزان ترین روش برای تزیین فلش‌هایی است که قاب آنها شکسته یا بیش از حد کثیف شده است. مهمترنی نکته در ساخت این قاب فلش مموری دقت در اندازه گیری و برش قطعات است.

اگر این قاب را ساختید، تصاویرش را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
با کارتن‌های بدون استفاده قاب فلش مموری بسازید
عنوان مطلب
با کارتن‌های بدون استفاده قاب فلش مموری بسازید
توضیح کوتاه
با کمترین هزینه قاب فلش مموری را نو کنید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

همین حالا مسواک تان را به مسواک برقی تبدیل کنید!... اگر همیشه می خواستید یک مسواک برقی داشته باشید یا بسازید، این آموزش ساخت را دنبال کنید. قصد داریم به شما یاد بدهیم که چطور با مسواک های معمولی، مسواک ...
آموزش ساخت : سیستم کنترل دسترسی هوشمند بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک سیستم هوشمند برپایه رزبری پای را یاد می گیرید که هم سیستم کنترل دسترسی است و هم سیستم کنترل ورود. رزبری پای این سیستم کنترل ...
خودرو خود را به کاروان مسافرتی تبدیل کنید !... خیلی از ما آرزوی داشتن کاروان مسافرتی داریم تا بتوانیم هر وقت اراده کردیم به سفر برویم. اگر قصد دارید برای خریدن کاروان مسافرتی هزینه کنید، بهتر است ا...
آموزش ساخت : چراغ رنگین کمانی بسازید یکی از کاربردهای رایج آردوینو، کنترل نوارهای ال ای دی RGB است. در این ساختنی می خواهیم از این کارکرد استفاده کنیم و یک چراغ رنگین کمانی زیبا بسازیم. ظ...
آموزش ساخت چراغ دیواری برای اتاق های کوچک و تاریک... در اکثر آپارتمان ها یک اتاق پیدا می شود که نورگیر نیست، کوچک است و سقفش هم آنقدر بلند نیست که بشود یک لوستر بزرگ در آن گذاشت. بهترین راه برای نورپرداز...
دستور تهیه : سوپ سیب زمینی درست کنید اگر اصلاً آشپزی بلد نیستید و بخاطر سرماخوردگی باید برای خودتان سوپ درست کنید، این دستور تهیه را دنبال کنید. در این ساختنی طرز تهیه سوپ سیب زمینی را یا...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار شارژر باتری اتوماتیک به دو روش مختلف

باتری‌های قلمی‌هنوز کاربرد زیادی دارند و عمر کم آنها تاثیری در این مسئله ندارد. اگر …

پاسخ دهید