خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / با سیمان جامدادی رومیزی به شکل دلخواه تان بسازید

با سیمان جامدادی رومیزی به شکل دلخواه تان بسازید

وسایل خانگی سیمانی این روزها طرفداران زیادی دارد؛ گلدان، میز و کلی وسایل تزیینی دیگر. شاید در نگاه اول سیمان برای تزیین خانه جذاب بنظر نیاید اما اگر درست با وسایل دیگر ترکیب بشود، یک فضای شیک و مدرن خلق می‌کند. در این ساختنی دوباره سراغ وسایل سیمانی رفته این و طرز ساخت جامدادی رومیزی سیمانی را به شما یاد می‌دهیم.

جامدادی رومیزی بسازید
جامدادی رومیزی بسازید

روش ساخت جامدادی رومیزی هم مثل سایر وسایل سیمانی است. اینجا هم باید از تکنیک قالب گیری استفاده کنید. این یعنی می‌توانید جامدادی را به هر شکلی که می‌خواهید بسازید.

گام اول : وسایل مورد نیاز برای ساخت جامدادی رومیزی

  • سیمان و شن (می‌توانید مخلوط بتن آماده بخرید)
  • آب
  • یک گلدان پلاستیکی با اندازه بزرگ
  • یک گلدان پلاستیکی با اندازه کوچک‌تر

می‌توانید از هر ظرف پلاستیکی با هر شکلی که دوست دارید، استفاده کنید. مهم این است که دو اندازه متفاوت از آن ظرف را داشته باشید.

گام دوم : قالب را آماده کنید

در این روش ساخت، قالب را از دو ظرف می‌سازیم. فرقی نمی‌کند ظرف‌ها چه شکلی داشته باشند؛ مهم این است که مثل تصویر بالا داخل هم فرو بروند. به این ترتیب جدا کردن جامدادی سیمانی از قالب ساده تر می‌شود.

بعد از اینکه کمی‌سیمان داخل قالب بزرگ‌تر ریختیم، قالب کوچک تر را داخلش قرار می‌دهیم. به این ترتیب جامدادی ساخته می‌شود.

گام سوم : سیمان را آماده کنید

ترتیب مخلوط کردن مواد تشکیل دهنده سیمان خیلی مهم است. ابتدا سیمان را داخل یک ظرف بدون یکبار مصرف یا بدون استفاده بریزید (مقدار سیمان به اندازه قالب بستگی دارد). سپس آب را به تدریج به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. خیلی مهم است که آب و سیمان کاملاً با هم مخلوط شوند.

حالا می‌توانید شن را اضافه کنید. خوب شن را با سیمان مخلوط کنند و سپس دوباره قسمت آخر آب را اضافه کنید. بعد از اضافه کردن قسمت آخر آب، آنقدر مواد را هم بزنید تا بافتش مثل خمیر کوکی بشود. اگر احساس کردید سیمان خیلی شل است، می‌توانید به نسبت مساوی سیمان و شن اضافه کنید.

گام چهارم : سیمان را داخب قالب بریزید

یک چهارم ظرف بزرگتر را با سیمان پر کنید. ظرف را چندبار آرام روی میز بکوبید تا حباب‌های داخل سیمان بترکد. اینکار باعث می‌شود سیمان هم پخش بشود. اینبار ظرف را تا نیمه با سیمان پر کنید و دوباره با همان روش حباب‌های داخل سیمان را بترکانید.

حالا ظرف دوم را داخل ظرف اول قرار بدهید تا سیمان بالا بیاید. داخل این ظرف را هم با سکه یا هر چیز سنگین دیگر پر کنید تا سنگین بشود. اگر هنوز بین سیمان فضای خالی می‌بینید، چندبار آن را روی میز بزنید. خیلی مهم است که سیمان یکدست داخل قالب پخش بشود.

گام پنجم : جامدادی را از قالب بیرون بیاورید

وقتی مطمئن شدید سیمان به اندازه کافی خشک شده و شکل گرفته، باید جامدادی رومیزی را از دخل قالب بیرون بیاورید. ابتدا ظرف کوچک را خالی کنید و کمی‌بچرخانید تا بیرون بیاید. حالا جامدادی باید براحتی از ظرف بزرگ تر بیرون بیاید. اگر ظرف بیرون نیامد،می‌توانید قالب را با کاتر پاره کنید. فقط حواستان باشد روی جامدادی خط نیاندازید.

جامدادی رومیزی را تزیین کنید

جامدادی رومیزی آماده است و فقط باید تزیینش کنید. ابتدا بدنه و لبه‌ها را سنباده بکشید تا صاف بشوند. سپس آن را به هر شکلی که دوست دارید، تزیین کنید. می‌توانید جامدادی عکس کامل شده خود را برای ساختنی ارسال کنید !

منبع

خلاصه مطلب
با سیمان جامدادی رومیزی به شکل دلخواه تان بسازید
عنوان مطلب
با سیمان جامدادی رومیزی به شکل دلخواه تان بسازید
توضیح کوتاه
با یک قالب گیری سیمان بسیار ساده یک جامدادی با دوام و شیک با طراحی مدرن بسازید
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

دستور تهیه : کیک لیمویی درست کنید لیمو یکی از محبوب ترین طعم دهنده هاست که تقریباً در هر خوراکی و نوشیدنی خوشمزه میشود. در بیشتر دستور غذاها از لیمو یا آب لیمو استفاده میشود و نوشیدنی ...
روکش آباژور بسازید و آباژورهای کهنه را نونوار کنید... با یک جستجوی ساده در ساختنی می توانید طرز ساخت انواع آباژور و روکش آباژور را پیدا کنید. اما ساخت بیشتر آنها به وسایل و ابزاری نیاز دارد که باید برای خ...
آموزش ساخت: کیف پول زیپی بسیار زیبا و ساده بسازید... در این ساختنی به شما می آموزیم با روبان و زیپ یک کیف پول بدوزید بنظر شما می توان با یک زیپ و کمی روبان یک کیف پول ساخت؟ پاسخ ساختنی به این سول بله ا...
تخم مرغ هفت سین را با تکنیک دکوپاژ تزیین کنید... تزیین تخم مرغ هفت سین برای کسانی که نقاشی شان خوب نیست، کمی سخت است. اگر شما هم جزو این دسته هستید، می توانید از تکنیک دکوپاژ استفاده کنید و هر طرحی ک...
آموزش ساخت : یک هواپیمای مدل ساده بسازید... ساخت هواپیمای مدل میتوانید خیلی سخت یا خیلی ساده باشد. میزان سختی کار هم بستگی به مدلی که انتخاب می کنید، دارد. اگر یک کوادکوپتر کامل را به عنوان مدل ...
با آردوینو و سنسور اولتراسونیک متر دیجیتال بسازید... اگر دنبال پروژه ای می گردید که شما را با سنسور اولتراسونیک آشنا کند، این انتخاب خوبی است. در این ساختنی یاد می گیرید با سنسور اولتراسونیک و آردوینو یک...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار شارژر باتری اتوماتیک به دو روش مختلف

باتری‌های قلمی‌هنوز کاربرد زیادی دارند و عمر کم آنها تاثیری در این مسئله ندارد. اگر …

پاسخ دهید