خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / با سیمان جامدادی رومیزی به شکل دلخواه تان بسازید

با سیمان جامدادی رومیزی به شکل دلخواه تان بسازید

وسایل خانگی سیمانی این روزها طرفداران زیادی دارد؛ گلدان، میز و کلی وسایل تزیینی دیگر. شاید در نگاه اول سیمان برای تزیین خانه جذاب بنظر نیاید اما اگر درست با وسایل دیگر ترکیب بشود، یک فضای شیک و مدرن خلق می‌کند. در این ساختنی دوباره سراغ وسایل سیمانی رفته این و طرز ساخت جامدادی رومیزی سیمانی را به شما یاد می دهیم.

جامدادی رومیزی بسازید
جامدادی رومیزی بسازید

روش ساخت جامدادی رومیزی هم مثل سایر وسایل سیمانی است. اینجا هم باید از تکنیک قالب گیری استفاده کنید. این یعنی می توانید جامدادی را به هر شکلی که می خواهید بسازید.

گام اول : وسایل مورد نیاز برای ساخت جامدادی رومیزی

  • سیمان و شن (می توانید مخلوط بتن آماده بخرید)
  • آب
  • یک گلدان پلاستیکی با اندازه بزرگ
  • یک گلدان پلاستیکی با اندازه کوچک‌تر

می توانید از هر ظرف پلاستیکی با هر شکلی که دوست دارید، استفاده کنید. مهم این است که دو اندازه متفاوت از آن ظرف را داشته باشید.

گام دوم : قالب را آماده کنید

در این روش ساخت، قالب را از دو ظرف می سازیم. فرقی نمی کند ظرف ها چه شکلی داشته باشند؛ مهم این است که مثل تصویر بالا داخل هم فرو بروند. به این ترتیب جدا کردن جامدادی سیمانی از قالب ساده تر می شود.

بعد از اینکه کمی سیمان داخل قالب بزرگ‌تر ریختیم، قالب کوچک تر را داخلش قرار می دهیم. به این ترتیب جامدادی ساخته می شود.

گام سوم : سیمان را آماده کنید

ترتیب مخلوط کردن مواد تشکیل دهنده سیمان خیلی مهم است. ابتدا سیمان را داخل یک ظرف بدون یکبار مصرف یا بدون استفاده بریزید (مقدار سیمان به اندازه قالب بستگی دارد). سپس آب را به تدریج به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. خیلی مهم است که آب و سیمان کاملاً با هم مخلوط شوند.

در ساختنی بخوانید :  ساخت گریپر ربات با روشی ساده و با وسایل در دسترس !

حالا می توانید شن را اضافه کنید. خوب شن را با سیمان مخلوط کنند و سپس دوباره قسمت آخر آب را اضافه کنید. بعد از اضافه کردن قسمت آخر آب، آنقدر مواد را هم بزنید تا بافتش مثل خمیر کوکی بشود. اگر احساس کردید سیمان خیلی شل است، می توانید به نسبت مساوی سیمان و شن اضافه کنید.

گام چهارم : سیمان را داخب قالب بریزید

یک چهارم ظرف بزرگتر را با سیمان پر کنید. ظرف را چندبار آرام روی میز بکوبید تا حباب های داخل سیمان بترکد. اینکار باعث می شود سیمان هم پخش بشود. اینبار ظرف را تا نیمه با سیمان پر کنید و دوباره با همان روش حباب های داخل سیمان را بترکانید.

حالا ظرف دوم را داخل ظرف اول قرار بدهید تا سیمان بالا بیاید. داخل این ظرف را هم با سکه یا هر چیز سنگین دیگر پر کنید تا سنگین بشود. اگر هنوز بین سیمان فضای خالی می بینید، چندبار آن را روی میز بزنید. خیلی مهم است که سیمان یکدست داخل قالب پخش بشود.

گام پنجم : جامدادی را از قالب بیرون بیاورید

وقتی مطمئن شدید سیمان به اندازه کافی خشک شده و شکل گرفته، باید جامدادی رومیزی را از دخل قالب بیرون بیاورید. ابتدا ظرف کوچک را خالی کنید و کمی بچرخانید تا بیرون بیاید. حالا جامدادی باید براحتی از ظرف بزرگ تر بیرون بیاید. اگر ظرف بیرون نیامد،می توانید قالب را با کاتر پاره کنید. فقط حواستان باشد روی جامدادی خط نیاندازید.

جامدادی رومیزی را تزیین کنید

جامدادی رومیزی آماده است و فقط باید تزیینش کنید. ابتدا بدنه و لبه ها را سنباده بکشید تا صاف بشوند. سپس آن را به هر شکلی که دوست دارید، تزیین کنید. می توانید جامدادی عکس کامل شده خود را برای ساختنی ارسال کنید !

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : مدار آژیر الکترونیکی بسازید

منبع

خلاصه مطلب
با سیمان جامدادی رومیزی به شکل دلخواه تان بسازید
عنوان مطلب
با سیمان جامدادی رومیزی به شکل دلخواه تان بسازید
توضیح کوتاه
با یک قالب گیری سیمان بسیار ساده یک جامدادی با دوام و شیک با طراحی مدرن بسازید
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آزمایش یخ داغ ؛ وقتی علم جذاب و زیبا می شود... در این ساختنی یاد می گیرید با موادی که در آشپزخانه تان دارید، یخ داغ یا استات سدیم درست کنید. آزمایش یخ داغ فرایند تبلور را را بطور کامل نشان می دهد و...
سیال فرومغناطیسی بسازید و آزمایش های جالب انجام بدهید... قبلاً در ساختنی طرز ساخت فروفلوئید یا سیال فرومغناطیسی را یاد گرفته اید. در این پست هم می خواهیم ساخت همین سیال جالب را به شما یاد بدهیم اما با مواد ا...
صندلی زانویی بسازید و از نشستن پشت میز لذت ببرید... صندلی زانویی همان چیزی است که برای نشستن های طولانی مدت پشت میز کارتان به آن احتیاج دارد. با این نوع صندلی می توانید با خیال راحت کل روز را در دفتر کا...
یک ایده ارزان و کارآمد برای مرتب کردن گیاهان آپارتمانی... اگر شما هم در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید با این حال نمی توانید از نگهداری گیاهان آپارتمانی صرف نظر کنید، این روش ساده را امتحان کنید. در این روش گ...
آموزش ساخت: یک میز زیبا و کم هزینه بسازید... با ساختنی همراه باشید و نحوه ساخت این میز زیبا را بیاموزید اگر به نجاری و کار با چوب علاقه دارید، این ساختنی برایتان جالب خواهد بود. در این پست نحوه...
کیف دستی چرم ساده و شیک بدوزید اگر به تازگی آموزش چرم دوزی شروع کرده اید، این کیف دستی چرم برایتان بسیار مناسب است. با دوخت این کیف مهارت های پایه را تقویت می کنید و هم مهارت های جد...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

پاسخ دهید