خانه / اخبار / بعد از خواب خودتان را کش بدهید،برای اعتماد به نفس مفید است !

بعد از خواب خودتان را کش بدهید،برای اعتماد به نفس مفید است !

بیدار شدن از خواب، آن هم اول صبح برای همه سخت است. اما روانشناس دانشگاه هاروارد امی کادی (Amy Cuddy) می گوید اگر با یک رفتار آشنایی داشته باشید آنقدر ها هم سخت نیست ! او می گوید قبل از این که حتی پایتان از تخت خواب پایین آمده و زمین را لمس کند تا می توانید بدنتان را به همه جهات ممکن کش بدهید.

این روان شناس نویسنده کتاب معروف “حضور: قوی ترین حالتتان را برای بزرگ ترین چالش ها آماده کنید” است. کتابی در مورد این نکته که حالت های نامحسوس ما تا چه حد زیادی می توانند روی عملکرد ، احساسات و افکار ما تاثیر گذار باشند.

سخن رانی ایشان در سری های سخن رانی TED – سخن رانی به نام “ایستادن به شکل  قهرمان افسانه ای (Wonder Woman) چقدر می تواند به شما اعتماد به نفس بدهد! – دومین سخن رانی پر بازدید در تاریخ TED بوده است.

تفکر پشت پژوهش خانم کادی تا حدودی عجیب و رادیکال است. معمولا ما فکر می کنیم که رفتار های ما تابعی است احساسات ماست .مثلا وقتی سرمان را بالا می گیریم و سینه سپر می کنیم معمولا به این دلیل است که احساس اعتماد به نفس می کنیم. اما تحقیق خانم کادی می گوید برعکس این موضوع هم صحت دارد. ما می توانیم با طرز ایستادنمان – یا کش دادن بدن در صبح زود! – اعتماد به نفس بدست آوریم !

در یکی از جدید ترین صحبت هایش، خانم کادی توضیح داد که حکمت این کارهای روزانه در چیست. به شکل مشخص، او در مورد بدست آوردن حس قدرت با بزرگنمایی بدن خودتان در لحظه ای که از خواب بر می خیزید صحبت کرد.

در ساختنی بخوانید :  موتور خودرو چگونه کار می کند؟ (بخش اول)

او می گوید : این موضوع کاملا دو طرفه است. (به عبارت دیگر این حرکت کش دادن بدن می تواند از حس خوب شروع شود!) ،سپس وی دستان خود را به شکل V کرده و می گوید “کسانی که اینگونه از خواب بیدار می شوند، معمولا انسان های بسیار شادی هستند.”

بنا بر همین استدلال، اگر مثل یک گربه در حالت خم از خواب بیدار می شوید دارید به احساسات خود لطمه می زنید! او ادامه می دهد:

اگر شما به حالت جنینی می خوابید … ما شواهد مقدماتی داریم که نشان می دهد افرادی که با این حالت از خواب بیدار می شوند معمولا در طول روز استرس بیشتری را تجربه می کنند.

cuddy tedglobal.jpg

او ادامه می دهد: حدود 40 درصد افراد به شکل جنینی می خوابند و این کار باعث می شود که در طول روز اعتماد به نفس کم تری داشته باشند. حالا شما این صبح آزار دهنده را در تمام روز ها،هفته ها،ماه ها و سال ها ضرب کنید. به یکباره می بینید که یک صبح که از دنده چپ بیدار شده اید تبدیل به سالها درد و رنج بی مورد شده است !

بر اساس تحقیقات خانم کادی، فرار از آن حالت های تلخ به راحتی و با عادت به بیدار شدن با حس و حال خوب قابل امکان پذیر است.حتی اگر قرار باشد در ابتدا تنها نقش آن را بازی کنید ، به احتمال بسیار زیاد این حس خوب شما برای مدت زیادی تصنعی نمی ماند و تبدیل به حس واقعی خواهد شد.

منبع

خلاصه مطلب
بعد از خواب خودتان را کش بدهید،برای اعتماد به نفس مفید است !
عنوان مطلب
بعد از خواب خودتان را کش بدهید،برای اعتماد به نفس مفید است !
توضیح کوتاه
محققین می گویند که کش دادن بدن بعد از خواب شبانه می تواند باعث بالا رفتن اعتماد به نفس و کم تر شدن استرس روزانه شما شود.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

تمایل به باور خرافات و مزخرفات ،نشان از هوش پایین دارد !... همانطور که مارچلو تروتزی (Marcello Truzzi)، پروفسور شکاک و مشهور روانشناسی در ایالات متحده یک بار گفت: "ادعای زیاد، اثبات زیادی هم می خواهد!" اما متاس...
چرا یک آهنگ در ذهنمان گیر میکند و مدام تکرار میشود؟... ممکن است هر آهنگی در ذهن شما به طور پیوسته تکرار شود. حالا محققان روانشناسی چند سرنخ از اینکه چرا بعضی آهنگ ها در ذهنمان تکرار می شود پیدا کرده اند. آ...
راز های خواب : چطور مغز رویا می بیند؟ بار ها شنیده ایم که چشمان ما هنگام خواب دیدن حرکت می کند، درست مانند زمانی که بیداریم و اطراف را نگاه می کنیم. به این مقطع خواب، حرکت سریع چشم (REM) م...
شیزوفرنی ، پیامد داشتن مغز بزرگ تر و پیچیده تر!... خیلی از ما سگ های مصرف کننده پروزاک (نوعی داروی ضد افسردگی) را دیده ایم. همچنین تعجب مردم از شنیدن عبارت روان پزشکی سگ را هم شاهد بوده ایم. عاشقان حیو...
اثر حیرت انگیز موسیقی بر مغز انسان موسیقی در بسیاری از قسمت های مغز پردازش می شود. شاید همین حالا هم در حال گوش دادن به موسیقی باشید. چه در حال ایده پردازی باشید و چه در حال چک کردن...
نوشتن خاطرات ، راهی برای شادی و آرامش روان ؟... داشتن دفترچه خاطرات تنها چیزی مختص دختر های کارتونی وقتی که با نامادری خود مشکل دارند نیست یا برای کسانی که زندگی اجتماعی موفقی ندارند و این دفترچه را...

درباره مهرداد جمالی

مهرداد جمالی

مهرداد جمالی ، متولد 1367 ، دانش آموخته رشته لیسانس مهندسی مخابرات دانشگاه ملی زنجان و دانشجوی ارشد مدیریت صنعتی است. وی بنیان گذار اصلی پروژه ساختنی و یکی از مدیران ارشد وبسایت است.

پیشنهاد می کنیم

احساس خستگی همیشگی دارید ؟ دلیل آن چیست ؟

چرا همیشه احساس خستگی می کنید؟ کم خوابیدن تنها دلیل کمبود انرژی شما نیست. کار های …

پاسخ دهید