خانه / اخبار / بعد از خواب خودتان را کش بدهید،برای اعتماد به نفس مفید است !

بعد از خواب خودتان را کش بدهید،برای اعتماد به نفس مفید است !

بیدار شدن از خواب، آن هم اول صبح برای همه سخت است. اما روانشناس دانشگاه هاروارد امی کادی (Amy Cuddy) می گوید اگر با یک رفتار آشنایی داشته باشید آنقدر ها هم سخت نیست ! او می گوید قبل از این که حتی پایتان از تخت خواب پایین آمده و زمین را لمس کند تا می توانید بدنتان را به همه جهات ممکن کش بدهید.

این روان شناس نویسنده کتاب معروف “حضور: قوی ترین حالتتان را برای بزرگ ترین چالش ها آماده کنید” است. کتابی در مورد این نکته که حالت های نامحسوس ما تا چه حد زیادی می توانند روی عملکرد ، احساسات و افکار ما تاثیر گذار باشند.

سخن رانی ایشان در سری های سخن رانی TED – سخن رانی به نام “ایستادن به شکل  قهرمان افسانه ای (Wonder Woman) چقدر می تواند به شما اعتماد به نفس بدهد! – دومین سخن رانی پر بازدید در تاریخ TED بوده است.

تفکر پشت پژوهش خانم کادی تا حدودی عجیب و رادیکال است. معمولا ما فکر می کنیم که رفتار های ما تابعی است احساسات ماست .مثلا وقتی سرمان را بالا می گیریم و سینه سپر می کنیم معمولا به این دلیل است که احساس اعتماد به نفس می کنیم. اما تحقیق خانم کادی می گوید برعکس این موضوع هم صحت دارد. ما می توانیم با طرز ایستادنمان – یا کش دادن بدن در صبح زود! – اعتماد به نفس بدست آوریم !

در یکی از جدید ترین صحبت هایش، خانم کادی توضیح داد که حکمت این کارهای روزانه در چیست. به شکل مشخص، او در مورد بدست آوردن حس قدرت با بزرگنمایی بدن خودتان در لحظه ای که از خواب بر می خیزید صحبت کرد.

در ساختنی بخوانید :  کشف ستون سنگی باستانی در اعماق دریای مدیترانه

او می گوید : این موضوع کاملا دو طرفه است. (به عبارت دیگر این حرکت کش دادن بدن می تواند از حس خوب شروع شود!) ،سپس وی دستان خود را به شکل V کرده و می گوید “کسانی که اینگونه از خواب بیدار می شوند، معمولا انسان های بسیار شادی هستند.”

بنا بر همین استدلال، اگر مثل یک گربه در حالت خم از خواب بیدار می شوید دارید به احساسات خود لطمه می زنید! او ادامه می دهد:

اگر شما به حالت جنینی می خوابید … ما شواهد مقدماتی داریم که نشان می دهد افرادی که با این حالت از خواب بیدار می شوند معمولا در طول روز استرس بیشتری را تجربه می کنند.

cuddy tedglobal.jpg

او ادامه می دهد: حدود 40 درصد افراد به شکل جنینی می خوابند و این کار باعث می شود که در طول روز اعتماد به نفس کم تری داشته باشند. حالا شما این صبح آزار دهنده را در تمام روز ها،هفته ها،ماه ها و سال ها ضرب کنید. به یکباره می بینید که یک صبح که از دنده چپ بیدار شده اید تبدیل به سالها درد و رنج بی مورد شده است !

بر اساس تحقیقات خانم کادی، فرار از آن حالت های تلخ به راحتی و با عادت به بیدار شدن با حس و حال خوب قابل امکان پذیر است.حتی اگر قرار باشد در ابتدا تنها نقش آن را بازی کنید ، به احتمال بسیار زیاد این حس خوب شما برای مدت زیادی تصنعی نمی ماند و تبدیل به حس واقعی خواهد شد.

منبع

خلاصه مطلب
بعد از خواب خودتان را کش بدهید،برای اعتماد به نفس مفید است !
عنوان مطلب
بعد از خواب خودتان را کش بدهید،برای اعتماد به نفس مفید است !
توضیح کوتاه
محققین می گویند که کش دادن بدن بعد از خواب شبانه می تواند باعث بالا رفتن اعتماد به نفس و کم تر شدن استرس روزانه شما شود.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

محققان می گویند: شروع کار و مدرسه بعد از10 صبح!... اگر خواب را برای مغز به منزله پول در نظر بگیریم، می توان گفت که جوانان هفته ای 10 ساعت خواب به مغزشان بدهکارند! به گفته پل کلی (Paul Kelley)، متخصص خو...
معنی و مفهوم همزمانی تصادفات جالب همیشه اتفاق می افتند اما آیا آن ها واقعا تصادفی هستند یا یک معنای پنهانی پشت آن ها است؟ جواب به باور شما به "همزمانی" بستگی دارد. کلمه...
خوابیدن به پهلو برای مغز مفید است ممکن است حالت خوابیدن شما به غیر از وضع بدنی بر روی چیزهای دیگری هم تاثیر گذار باشد، مانند سلامت روانی. تحقیق جدیدی نشان می دهد حالت خوابیدن بر روی چگ...
خوابگردی و عدم احساس درد در طول آن! بر اساس تحقیق جدیدی که در نشریه خواب (Sleep) منتشر شده، کسانی که در خواب راه می روند و در این حین از پنجره به بیرون یا از پله های پایین می افتند اثر د...
راز های خواب : چطور مغز رویا می بیند؟ بار ها شنیده ایم که چشمان ما هنگام خواب دیدن حرکت می کند، درست مانند زمانی که بیداریم و اطراف را نگاه می کنیم. به این مقطع خواب، حرکت سریع چشم (REM) م...
یافته علمی جدید: شما می توانید در خواب تصمیم گیری کنید!... شاید یک روز رویای یادگیری در خواب دیگر یک رویا نباشد   تلاش برای ترکیب کردن پرکردن اطلاعات به ذهن با خواب خوب شب،با گذاشتن کتاب زیر بالش و...

درباره مهرداد جمالی

مهرداد جمالی
مهرداد جمالی ، متولد 1367 ، دانش آموخته رشته لیسانس مهندسی مخابرات دانشگاه ملی زنجان و دانشجوی ارشد مدیریت صنعتی است. وی بنیان گذار اصلی پروژه ساختنی و یکی از مدیران ارشد وبسایت است.

پیشنهاد می کنیم

احساس خستگی همیشگی دارید ؟ دلیل آن چیست ؟

چرا همیشه احساس خستگی می کنید؟ کم خوابیدن تنها دلیل کمبود انرژی شما نیست. کار های …

پاسخ دهید