خانه / چگونه بسازیم / قاب گوشی مخصوص افراد با محدودیت حرکتی بسازید

قاب گوشی مخصوص افراد با محدودیت حرکتی بسازید

گوشی‌های هوشمند قسمتی از زندگی روزمره ما هستند و بدون آنها خیلی از کارهایمان لنگ می‌ماند. اگر بخاطر مشکلات جسمی‌محدودیت حرکتی دارید و نمی‌توانید راحت از گوشی‌های بزرگ استفاده کنید، این قاب گوشی می‌تواند مشکل تان را تا حدودی حل کند. این قاب با پرینتر سه بعدی طراحی شده و برداشتن و نگه داشتن گوشی‌های بزرگ را ساده تر می‌کند.

این قاب گوشی علاوه بر اینکه احتمال افتادن و صدمه دیدن را کم می‌کند، امکان استفاده از تمام قابلیت‌ها را به کاربر می‌دهد. با وصل کردن این قاب به موبایل می‌توانید هر وقت لازم است آن را با دو دست تان نگه دارید، عکس بگیرید و تلفن بزنید. اندازه گوشی را هم خیلی بزرگ نمی‌کند و براحتی داخل یک کیف دستی جا می‌گیرد.

اگر موبایلی که قاب را برایش می‌سازید، آیفون 5 است می‌توانید از فایل‌های آماده استفاده کنید. در غیر این صورت باید خودتان طراحی قطعات قاب را متناسب با ابعاد گوشی تغییر بدهید. پرینتر سه بعدی کار را بسیار ساده کرده و می‌توانید هر ویژگی که مورد نظرتان است به قاب اضافه کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز

اگر به پرینتر سه بعدی دسترسی ندارید، می‌توانید از خدمات شرکت‌هایی استفاده کنید که پرینت سه بعدی انجام می‌دهند. قطعات این قاب کوچک هستند و هزینه پرینت خیلی زیاد نخواهد شد.

علاوه بر پرینتر سه بعدی، به چسب E6000 هم نیاز دارید. به این ترتیب می‌توانید از دو رنگ مختلف در ساخت قاب موبایل استفاده کنید.

گام دوم : موبایل را اندازه بگیرید

اگر خودتان می‌خواهید قاب را طراحی کنید، بهتر است ابتدا طراحی و ساخت را روی یک گوشی کوچک امتحان کنید. به این ترتیب قابی که برای گوشی اصلی می‌سازید، کیفیت و کارایی بیشتری خواهد داشت.

در ساختنی بخوانید :  آموزش تخلیه و تصفیه عسل بدون ابزار مخصوص زنبورداری

ابتدا همه ابعاد گوشی را اندازه بگیرید تا بتوانید از آنها برای ساخت طراحی سه بعدی استفاده کنید. در همین مرحله هم اندازه دسته پشت قاب را مشخص کنید. بهتر است طول این دسته به اندازه خود موبایل باشد.

گام سوم : قاب را طراحی کنید

طرح اولیه قاب را بسازید
طرح اولیه قاب را بسازید

ساده ترین راه برای طراحی قاب گوشی این است که در پایگاه‌های آنلاین یک فایل آماده با ابعاد مناسب پیدا کنید. اگر اینکار را بکنید، کافی است ابعاد این فایل آماده متناسب با ابعاد گوشی تغییر بدهید و یک دسته به آن اضافه کنید. اگر قصد دارید طراحی را با این روش انجام بدهید، می‌توانید از فایلی که ما در اختیارتان می‌گذاریم استفاده کنید.

روش دیگر هم این است که قاب را از ابتدا با ویژگی‌ها و مختصات مورد نظرتان طراحی کنید. این روش کارآمدتر است اما وقت و مهارت بیشتری می‌خواهد.

گام چهارم : قطعات را پرینت کنید

نمونه اولیه را پرینت کنید

ابتدا قاب را پرینت کنید و آن را روی گوشی تست کنید. اگر قاب اندازه بود، دسته را هم پرینت کنید.

اندازه قاب، راحتی، سوراخ دوربین و سایر ویژگی‌ها را چک کنید و مطمئن شوید ایرادی ندارد. اگر ایرادی در قاب پیدا کردید، آن را در فایل طراحی برطرف کنید و قطعات جدید را پرینت کنید.

اگر در این مرحله از اندازه و کارایی قاب راضی هستید، دسته را با چسب E6000 به پشتش بچسبانید.

گام پنجم : قاب را تست کنید

بعد از اینکه دومین نمونه قاب را پرینت کردید، به گوشی وصلش کنید و چند ساعت با آن کار کنید. کارکردهای مختلف گوشی مثل تایپ کردن، صحبت کردن، عکس گرفتن بصورت افقی و عمودی و … را امتحان کنید. اگر ایرادی به نظرتان رسید، آن را یادداشت کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : یک بطری آب پاش که در همه جهات کار میکند

گام ششم : فایل نهایی را پرینت کنید

فایل‌های اصلی را پرینت کنید
فایل‌های اصلی را پرینت کنید

بعد از تست قاب گوشی، ایرادهایی که پیدا کرده اید را روی فایل طراحی سه بعدی برطرف کنید. اگر دسته جلوی دوربین را می‌گیرد، باید اندازه‌اش را کوچک‌تر کنید. جای سوراخ دوربین هم باید طوری باشد که جلوی لنز را نگیرد. اگر فکر می‌کنید لازم است لبه‌ها را بیشتر گرد کنید.

در نهایت رنگ قاب را مشخص کنید و فایل‌ها را پرینت کنید. بعد از آماده شدن هر دو قطعه، دسته را به پشت قاب بچسبانید.

قاب گوشی مخصوص آماده است

قاب گوشی آماده است
قاب گوشی آماده است

فایل‌های مورد نیاز برای ساخت قاب گوشی آیفون 5 را در لینک زیر موجود است. این قاب هدیه بسیار خوبی برای کسانی است که بخاطر ناتوانی‌های جسمی‌نمی‌توانند از گوشی‌های هوشمند استفاده کنند.

اگر یک نوار پلاستیکی به داخل دسته اضافه کنید، نگه داشتن آن خیلی ساده تر می‌شود. با اضافه کردن پلاستیک، نگه داشتن گوشی برای مدت طولانی انرژی کمتری می‌خواهد. قطعات پرینت شده معمولاً به مرور زمان ریش ریش می‌شوند (البته این به کیفیت فیلامنت بستگی دارد). پس بهتر است یک لایه محافظتی روی قاب بکشید.

منبع

خلاصه مطلب
قاب گوشی مخصوص افراد با محدودیت حرکتی بسازید
عنوان مطلب
قاب گوشی مخصوص افراد با محدودیت حرکتی بسازید
توضیح کوتاه
استفاده از گوشی هوشمند با این قاب خیلی ساده تر میشود.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

دستور تهیه : پیتزا چوبی درست کنید! اگر شما هم دنبال یک راه مناسب برای سرو پیتزا در مهمانی ها و جشن ها می گردید، پیتزا چوبی را امتحان کنید. پیتزا چوبی یک پیش غذای ایده آل برای مهمانی هاس...
آموزش ساخت : کاغذ کرافت بسازید و کاردستی درست کنید!... وقتی می خواهید وسایل تزیینی یا کاردستی درست کنید، کاغذ کرافت خیلی بدردتان میخورد. این نوع کاغذ در بازار موجود است اما انواع رنگی آن گرانتر هستند و سخت...
آموزش ساخت : یک مبل راحتی با قفسه کتاب بسازید... اگر دنبال یک مبل راحتی برای مطالعه هستید و دیگر قفسه های کتابخانه تان جایی برای کتاب ها ندارد، این ساختنی را به شما توصیه می کنیم. این مبل راحتی قفسه ...
آموزش ساخت : با شیشه های شکسته چراغ تزیینی بسازید... شما با ظروف شیشه ای شکسته چکار می کنید؟ ساختنی حتی برای استفاده از شیشه های خرد شده هم پیشنهادی دارد؛ ساخت چراغ تزیینی! بله خرده شیشه دیگر زباله نیست!...
آموزش ساخت : فانوس کاغذی بسازید اگر به دنبال یک چراغ یا یک وسیله دکوری برای تزیین میزتان هستید، ما یک ایده ارزان و خوب برایتان داریم. این فانوس کاغذی هم بسیار سریع درست میشود و هم بر...
با یک قاشق و ابزار کارگاهی ساده اسپورک (قاشق سفری) بسازید... اسپورک نام نوعی قاشق است که است که کار قاشق، چنگال و کارد را به صورت همزمان انجام می دهد. اسپورک معمولاً گران است و تکی فروخته نمی شود. اگر می خواهید ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با دستگاه برش لیزری پایه لپ تاپ خنک کننده و فن دار بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت پایه لپ تاپ چوبی را یاد می‌گیرید که دو فن …

پاسخ دهید