خانه / چگونه بسازیم / قاب گوشی مخصوص افراد با محدودیت حرکتی بسازید

قاب گوشی مخصوص افراد با محدودیت حرکتی بسازید

گوشی های هوشمند قسمتی از زندگی روزمره ما هستند و بدون آنها خیلی از کارهایمان لنگ می‌ماند. اگر بخاطر مشکلات جسمی محدودیت حرکتی دارید و نمی توانید راحت از گوشی های بزرگ استفاده کنید، این قاب گوشی می‌تواند مشکل تان را تا حدودی حل کند. این قاب با پرینتر سه بعدی طراحی شده و برداشتن و نگه داشتن گوشی‌های بزرگ را ساده تر می‌کند.

این قاب گوشی علاوه بر اینکه احتمال افتادن و صدمه دیدن را کم می‌کند، امکان استفاده از تمام قابلیت ها را به کاربر می‌دهد. با وصل کردن این قاب به موبایل می‌توانید هر وقت لازم است آن را با دو دست تان نگه دارید، عکس بگیرید و تلفن بزنید. اندازه گوشی را هم خیلی بزرگ نمی‌کند و براحتی داخل یک کیف دستی جا می‌گیرد.

اگر موبایلی که قاب را برایش می‌سازید، آیفون 5 است می‌توانید از فایل‌های آماده استفاده کنید. در غیر این صورت باید خودتان طراحی قطعات قاب را متناسب با ابعاد گوشی تغییر بدهید. پرینتر سه بعدی کار را بسیار ساده کرده و می‌توانید هر ویژگی که مورد نظرتان است به قاب اضافه کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز

اگر به پرینتر سه بعدی دسترسی ندارید، می‌توانید از خدمات شرکت‌هایی استفاده کنید که پرینت سه بعدی انجام می‌دهند. قطعات این قاب کوچک هستند و هزینه پرینت خیلی زیاد نخواهد شد.

علاوه بر پرینتر سه بعدی، به چسب E6000 هم نیاز دارید. به این ترتیب می‌توانید از دو رنگ مختلف در ساخت قاب موبایل استفاده کنید.

در ساختنی بخوانید :  با آردوینو و یک موتور سروو فیدر ماهی اتوماتیک بسازید

گام دوم : موبایل را اندازه بگیرید

اگر خودتان می‌خواهید قاب را طراحی کنید، بهتر است ابتدا طراحی و ساخت را روی یک گوشی کوچک امتحان کنید. به این ترتیب قابی که برای گوشی اصلی می‌سازید، کیفیت و کارایی بیشتری خواهد داشت.

ابتدا همه ابعاد گوشی را اندازه بگیرید تا بتوانید از آنها برای ساخت طراحی سه بعدی استفاده کنید. در همین مرحله هم اندازه دسته پشت قاب را مشخص کنید. بهتر است طول این دسته به اندازه خود موبایل باشد.

گام سوم : قاب را طراحی کنید

طرح اولیه قاب را بسازید
طرح اولیه قاب را بسازید

ساده ترین راه برای طراحی قاب گوشی این است که در پایگاه‌های آنلاین یک فایل آماده با ابعاد مناسب پیدا کنید. اگر اینکار را بکنید، کافی است ابعاد این فایل آماده متناسب با ابعاد گوشی تغییر بدهید و یک دسته به آن اضافه کنید. اگر قصد دارید طراحی را با این روش انجام بدهید، می‌توانید از فایلی که ما در اختیارتان می‌گذاریم استفاده کنید.

روش دیگر هم این است که قاب را از ابتدا با ویژگی‌ها و مختصات مورد نظرتان طراحی کنید. این روش کارآمدتر است اما وقت و مهارت بیشتری می‌خواهد.

گام چهارم : قطعات را پرینت کنید

نمونه اولیه را پرینت کنید

ابتدا قاب را پرینت کنید و آن را روی گوشی تست کنید. اگر قاب اندازه بود، دسته را هم پرینت کنید.

اندازه قاب، راحتی، سوراخ دوربین و سایر ویژگی ها را چک کنید و مطمئن شوید ایرادی ندارد. اگر ایرادی در قاب پیدا کردید، آن را در فایل طراحی برطرف کنید و قطعات جدید را پرینت کنید.

اگر در این مرحله از اندازه و کارایی قاب راضی هستید، دسته را با چسب E6000 به پشتش بچسبانید.

در ساختنی بخوانید :  مدار الکتریکی آشکار ساز حضور گوشی موبایل (موبایل یاب)

گام پنجم : قاب را تست کنید

بعد از اینکه دومین نمونه قاب را پرینت کردید، به گوشی وصلش کنید و چند ساعت با آن کار کنید. کارکردهای مختلف گوشی مثل تایپ کردن، صحبت کردن، عکس گرفتن بصورت افقی و عمودی و … را امتحان کنید. اگر ایرادی به نظرتان رسید، آن را یادداشت کنید.

گام ششم : فایل نهایی را پرینت کنید

فایل های اصلی را پرینت کنید
فایل های اصلی را پرینت کنید

بعد از تست قاب گوشی، ایرادهایی که پیدا کرده اید را روی فایل طراحی سه بعدی برطرف کنید. اگر دسته جلوی دوربین را می‌گیرد، باید اندازه‌اش را کوچک‌تر کنید. جای سوراخ دوربین هم باید طوری باشد که جلوی لنز را نگیرد. اگر فکر می‌کنید لازم است لبه‌ها را بیشتر گرد کنید.

در نهایت رنگ قاب را مشخص کنید و فایل ها را پرینت کنید. بعد از آماده شدن هر دو قطعه، دسته را به پشت قاب بچسبانید.

قاب گوشی مخصوص آماده است

قاب گوشی آماده است
قاب گوشی آماده است

فایل های مورد نیاز برای ساخت قاب گوشی آیفون 5 را در لینک زیر موجود است. این قاب هدیه بسیار خوبی برای کسانی است که بخاطر ناتوانی‌های جسمی نمی‌توانند از گوشی‌های هوشمند استفاده کنند.

اگر یک نوار پلاستیکی به داخل دسته اضافه کنید، نگه داشتن آن خیلی ساده تر می‌شود. با اضافه کردن پلاستیک، نگه داشتن گوشی برای مدت طولانی انرژی کمتری می‌خواهد. قطعات پرینت شده معمولاً به مرور زمان ریش ریش می‌شوند (البته این به کیفیت فیلامنت بستگی دارد). پس بهتر است یک لایه محافظتی روی قاب بکشید.

در ساختنی بخوانید :  با این کاردستی ساده انتقال برق بی سیم را آزمایش کنید!

منبع

خلاصه مطلب
قاب گوشی مخصوص افراد با محدودیت حرکتی بسازید
عنوان مطلب
قاب گوشی مخصوص افراد با محدودیت حرکتی بسازید
توضیح کوتاه
استفاده از گوشی هوشمند با این قاب خیلی ساده تر میشود.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : با روکش چوب عینک دودی چوبی بسازید... عینک های چوبی یکی از گران ترین مدل های عینک هستند که طرفداران زیادی دارند. اگر شما هم دلتان می خواهد یک عینک چوبی داشته باشید، طرز ساخت آن را در ساختن...
آموزش ساخت : اجاق مسافرتی درست کنید اگر اهل گردش در طبیعت باشید حتماً برای شما هم پیش آمده که بخواهید بدون معطلی آتش روشن کنید. حالا که در شهر هستید و به همه چیز دسترسی دارید، یک اجاق مس...
آموزش ساخت : بمب کف درست کنید شاید تا به حال اسم بمب کف را نشنیده باشید اما حتماً از آن خوشتان خواهد آمد. بمب کف ترکیبی از مواد خشک است که وقتی خیس میشوند کف می کنند. با بمب کف خیل...
انرژینو؛ شیلد مانیتورینگ مصرف انرژی برای آردوینو... انرژینو ابزاری است که میزان مصرف برق دستگاه های الکتریکی DC را اندازه گیری میکند. این شیلد مانیتورینگ مصرف انرژی در اصل برای بررسی مصرف انرژی دستگاه ه...
آموزش ساخت : با در نوشابه پیکسل بسازید اگر نمی توانید پیکسلی که دوست دارید را در بازار پیدا کنید یا می خواهید پیکسل اختصاصی برای خودتان درست کنید، راهکار را در این پست پیدا کنید. در این روش...
آموزش ساخت : با فوم کاردستی کیف گوشی بسازید... جنس کاور یا کیف گوشی شما چیست؟ احتمالاً یا چرم است یا پلاستیک. اما با وسایل ارزان تری هم میتواند کیف گوشی ساخت. در این ساختنی هم آموزش ساخت یک کیف گوش...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید