خانه / چگونه بسازیم / بیرون از خانه / توپ ضد استرس با طرح نینجا بسازید

توپ ضد استرس با طرح نینجا بسازید

بیشتر ما تجربه بازی با توپ ضد استرس را داریم. در این ساختنی طرز ساخت این توپ های جالب را یاد می گیرید. برای ساخت توپ ضد استرس نیاز به وسایل خاصی ندارید. با صرف کمترین هزینه می توانید تعداد زیادی از این توپ ها بسازید و از بازی کردن با آنها لذت ببرید.

توپ ضد استرس بسازید
توپ ضد استرس بسازید

اگر نمی خواهید متن را بخوانید، طرز ساخت توپ ضد استرس را در ویدیوی زیر ببینید :

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • چند عدد بادکنک
  • یک بطری پلاستیکی با دهنه بزرگ
  • آرد

گام دوم : داخل بطری را پر کنید

یک بطری نوشابه بردارید و آن را از وسط ببرید تا شبیه قیف بشود. با کمکی قیفی که ساخته اید، سه چهارم فنجان آرد داخل بطری بریزید. در حین ریختن آرد، قیف را مرتب تکان بدهید تا آرد جمع نشود.

گام سوم : بادکنک را به بطری وصل کنید

در این مرحله باید آرد را داخل بادکنک بریزید. برای ساخت هر توپ ضد استرس باید سه بادکنک همرنگ داشته باشید.

بادکنک را باد کنید و دهانه اش را چهار یا پنج بار بپیچانید تا هوا ازش خارج نشود. همینطور که مراقب هستید هوای بادکنک خالی نشود، سرش را دور دهنه بطری بیاندازید. وقتی مطمئن شدید بادکنک کاملاً دهنه بطری را پوشانده، بادکنک را رها کنید تا پیچ های دهانه باز بشود.

حالا فقط کافی است بطری را در کنید تا آرد داخل بادکنک بریزد.

گام چهارم : بادکنک را پر کنید

بعد از ریختن آرد، سر بادکنک را محکم دست تان نگه دارید و آن را از بطری جدا کنید. حواستان باشد دهنه بادکنک شل نشود. اگر بادکنک را خوب نگه ندارید، آرد هم به همره هوا خارج میشود. تا جایی که می توانید هوای داخل بادکنک را خالی کنید. بادکنک را در دست تان حرکت بدهید تا هوایش کاملاً خالی بشود.

در ساختنی بخوانید :  چراغ دکوراتیو مربعی از جنس سیمان بسازید

بعد از اینکه هوای بادکنک را کاملاً خالی کردید، بیرون بادکنک را با یک دستمال نمدار تمیز کنید. حالا با قیچی و خیلی آرام لبه بالایی بادکنک را ببرید..

گام پنجم : لایه های بیشتری اضافه کنید

یک بادکنک دیگر بردارید و دهنه آن را هم ببرید. بادکنک را طوری باز کنید که بتوانید انگشتان تان را داخلش قرار بدهید. بادکنک را تا جایی که می توانید بکشید و آن را درست روی پارگی بادکنک پر از آرد بکشید. سپس لبه ها را به سمت پایین بادکنک هدایت کنید. اینکار مانع ریختن آرد میشود و توپ ضد استرس را محکم تر میکند. اگر روی توپ برآمدگی می بینید، کافی است آن را در دست تان تکان بدهید تا کاملاً یکدست بشود.

برای اطمینان بیشتر چند قطره چسب حرارتی زیر لایه دوم بزنید. از چسبی استفاده کنید که لاستیک را نمی خورد. با اضافه کردن یک بادکنک دیگر دوام و کارایی توپ بیشتر میشود.

تعداد بادکنک ها بیش از هر چیز به ضخامت شان بستگی دارد اما نباید کمتر از سه تا باشد.

گام ششم : لایه تزیینی را اضافه کنید

یک بادکنک با رنگ مخالف بردارید و چهار برش U شکل روی لبه هایش بزنید. سپس بادکنک را از وسط نصف کنید و یک برش U از لبه اش بزنید. وقتی بادکنک را باز کنید، یک سوراخ تقریباً گرد وسط بادکنک می بینید.

باندی که با این روش ساخته اید را دور توپ ضد استرس بیاندازید. سعی کنید یکی از سوراخ های این باند را روی درز توپ قرار بدهید تا درز کاملاً بسته بشود.

در ساختنی بخوانید :  جدول تناوبی سه بعدی و متحرک بسازید

توپ ضد استرس آماده است

با همین روش ساده می توانید هر چندتا که دلتان می خواهد توپ بسازید. اگر کمی در انتخاب ترکیب رنگ بادکنک ها دقت کنید، توپ های شما هم به زیبایی توپ هایی میشود که در تصاویر می بینید.

منبع

خلاصه مطلب
توپ ضد استرس با طرح نینجا بسازید
عنوان مطلب
توپ ضد استرس با طرح نینجا بسازید
توضیح کوتاه
با ساده ترین وسایل یک توپ جالب بسازید.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : یک راکت لانچر کوچک بسازید در این ساختنی طرز ساخت یک راکت لانچر مینیاتوری را یاد می گیرید که درست کردن آن فقط 5 دقیقه طول می کشد. این درستگاه پرتاب موشک بسیار سرگرم کننده است و ...
آموزش ساخت سوت با تکه های فلز بدون استفاده... قبلاً در ساختنی طرز ساخت سوت چوبی را یاد گرفته بودید. آن سوت مخصوص شرایط اضطراری بود و اندازه نسبتاً بزرگی برای کیت های کوهنوردی داشت. در این ساختنی ط...
تخم مرغ هفت سین را با تکنیک دکوپاژ تزیین کنید... تزیین تخم مرغ هفت سین برای کسانی که نقاشی شان خوب نیست، کمی سخت است. اگر شما هم جزو این دسته هستید، می توانید از تکنیک دکوپاژ استفاده کنید و هر طرحی ک...
آموزش ساخت میز تحریر به همراه فایل سه بعدی... ساخت میز تحریر استاندارد و زیبا خیلی ارزان تر خیلی ارزنتر از خریدنش در میآید. البته اگر ابزار نجاری داشته باشید. اگر نمی خواهید برای طراحی اجزا و مراح...
آموزش ساخت : قلب نخی؛ یک کاردستی ارزان و کاربردی... در این ساختنی یک کاردستی ساده و ارزان را یاد می گیرید که کاربردهای زیادی دارد. این قلب های نخی هم خیلی راحت و سریع درست میشوند و هم خیلی متنوع هستند. ...
آموزش دوخت کوله پشتی نمدی به روش آسان و سریع... دوخت کوله پشتی کار سختی نیست و تقریباً هر کسی می تواند از عهده آن بربیاید. قبلاً در ساختنی آموزش دوخت کوله پشتی چرمی، کیسه ای، پارچه ای و ... را یاد گ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

پاسخ دهید