خانه / چگونه بسازیم / بیرون از خانه / توپ ضد استرس با طرح نینجا بسازید

توپ ضد استرس با طرح نینجا بسازید

بیشتر ما تجربه بازی با توپ ضد استرس را داریم. در این ساختنی طرز ساخت این توپ های جالب را یاد می گیرید. برای ساخت توپ ضد استرس نیاز به وسایل خاصی ندارید. با صرف کمترین هزینه می توانید تعداد زیادی از این توپ ها بسازید و از بازی کردن با آنها لذت ببرید.

توپ ضد استرس بسازید
توپ ضد استرس بسازید

اگر نمی خواهید متن را بخوانید، طرز ساخت توپ ضد استرس را در ویدیوی زیر ببینید :

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • چند عدد بادکنک
  • یک بطری پلاستیکی با دهنه بزرگ
  • آرد

گام دوم : داخل بطری را پر کنید

یک بطری نوشابه بردارید و آن را از وسط ببرید تا شبیه قیف بشود. با کمکی قیفی که ساخته اید، سه چهارم فنجان آرد داخل بطری بریزید. در حین ریختن آرد، قیف را مرتب تکان بدهید تا آرد جمع نشود.

گام سوم : بادکنک را به بطری وصل کنید

در این مرحله باید آرد را داخل بادکنک بریزید. برای ساخت هر توپ ضد استرس باید سه بادکنک همرنگ داشته باشید.

بادکنک را باد کنید و دهانه اش را چهار یا پنج بار بپیچانید تا هوا ازش خارج نشود. همینطور که مراقب هستید هوای بادکنک خالی نشود، سرش را دور دهنه بطری بیاندازید. وقتی مطمئن شدید بادکنک کاملاً دهنه بطری را پوشانده، بادکنک را رها کنید تا پیچ های دهانه باز بشود.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : با کره شمع بسازید

حالا فقط کافی است بطری را در کنید تا آرد داخل بادکنک بریزد.

گام چهارم : بادکنک را پر کنید

بعد از ریختن آرد، سر بادکنک را محکم دست تان نگه دارید و آن را از بطری جدا کنید. حواستان باشد دهنه بادکنک شل نشود. اگر بادکنک را خوب نگه ندارید، آرد هم به همره هوا خارج میشود. تا جایی که می توانید هوای داخل بادکنک را خالی کنید. بادکنک را در دست تان حرکت بدهید تا هوایش کاملاً خالی بشود.

بعد از اینکه هوای بادکنک را کاملاً خالی کردید، بیرون بادکنک را با یک دستمال نمدار تمیز کنید. حالا با قیچی و خیلی آرام لبه بالایی بادکنک را ببرید..

گام پنجم : لایه های بیشتری اضافه کنید

یک بادکنک دیگر بردارید و دهنه آن را هم ببرید. بادکنک را طوری باز کنید که بتوانید انگشتان تان را داخلش قرار بدهید. بادکنک را تا جایی که می توانید بکشید و آن را درست روی پارگی بادکنک پر از آرد بکشید. سپس لبه ها را به سمت پایین بادکنک هدایت کنید. اینکار مانع ریختن آرد میشود و توپ ضد استرس را محکم تر میکند. اگر روی توپ برآمدگی می بینید، کافی است آن را در دست تان تکان بدهید تا کاملاً یکدست بشود.

در ساختنی بخوانید :  کیف لوازم آرایشی رولی سبک و مسافرتی بدوزید

برای اطمینان بیشتر چند قطره چسب حرارتی زیر لایه دوم بزنید. از چسبی استفاده کنید که لاستیک را نمی خورد. با اضافه کردن یک بادکنک دیگر دوام و کارایی توپ بیشتر میشود.

تعداد بادکنک ها بیش از هر چیز به ضخامت شان بستگی دارد اما نباید کمتر از سه تا باشد.

گام ششم : لایه تزیینی را اضافه کنید

یک بادکنک با رنگ مخالف بردارید و چهار برش U شکل روی لبه هایش بزنید. سپس بادکنک را از وسط نصف کنید و یک برش U از لبه اش بزنید. وقتی بادکنک را باز کنید، یک سوراخ تقریباً گرد وسط بادکنک می بینید.

باندی که با این روش ساخته اید را دور توپ ضد استرس بیاندازید. سعی کنید یکی از سوراخ های این باند را روی درز توپ قرار بدهید تا درز کاملاً بسته بشود.

توپ ضد استرس آماده است

با همین روش ساده می توانید هر چندتا که دلتان می خواهد توپ بسازید. اگر کمی در انتخاب ترکیب رنگ بادکنک ها دقت کنید، توپ های شما هم به زیبایی توپ هایی میشود که در تصاویر می بینید.

منبع

خلاصه مطلب
توپ ضد استرس با طرح نینجا بسازید
عنوان مطلب
توپ ضد استرس با طرح نینجا بسازید
توضیح کوتاه
با ساده ترین وسایل یک توپ جالب بسازید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

با پرینتر سه بعدی برای پروژه‌هایتان چرخ ژنو بسازید... چرخ ژنو یک مکانیزم ظریف و البته زیباست که حرکت دورانی پیوسته را به حرکت دورانی منقطع تبدیل می‌کند. از این قطعه مکانیکی می توانید برای ساخت انواع ربات،...
آموزش ساخت : یک کیف پول چرم ساده و متفاوت بسازید... در این پست ساختنی باز هم سراغ ساختنی های چرمی رفته ایم و طرز ساخت یک کیف پول چرم ساده را برایتان آماده کرده ایم. این کیف پول برای کسانی مناسبت است که ...
با ماژول ESP8266 دیمر LED هوشمند و متصل به اینترنت بسازید... نوار LED یکی از کاربردی ترین تجهیزات نورپردازی است. از این نوارها می توانید داخل کابینت، زیر تخت یا برای ساخت چراغ تزیینی استفاده کنید. یکی از مهمترین...
چراغ رومیزی کاموایی شیک و بادوام درست کنید... در این ساختنی طرز ساخت چراغ رومیزی کاموایی را یاد می گیرید که بخاطر طراحی منحصر به فردش به شکل لوستر و چراغ آویز هم قابل استفاده است. بدنه چراغ رومیزی...
به ساده ترین روش کیف عینک چرم شیک بدوزید... قبلاً در ساختنی طرز ساخت یک قاب عینک چرمی را یاد گرفته اید. ساخت یک قاب با ویژگی ها نیاز به مهارت های چرم دوزی نسبتاً پیشرفته دارد. در این پست آموزش س...
ساخت تبر کوهنوردی کوچک و ساده با وسایل کهنه و قدیمی... قبلاً در ساختنی طرز ساخت یک تبر کوهنوردی چندکاره را یاد گرفتید. برای ساخت آن تبر نیاز به ابزار برش آهن داشتید که هر کسی آنها را در اختیار ندارد. در ای...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید