خانه / چگونه بسازیم / بیرون از خانه / توپ ضد استرس با طرح نینجا بسازید

توپ ضد استرس با طرح نینجا بسازید

بیشتر ما تجربه بازی با توپ ضد استرس را داریم. در این ساختنی طرز ساخت این توپ‌های جالب را یاد می‌گیرید. برای ساخت توپ ضد استرس نیاز به وسایل خاصی ندارید. با صرف کمترین هزینه می‌توانید تعداد زیادی از این توپ‌ها بسازید و از بازی کردن با آنها لذت ببرید.

توپ ضد استرس بسازید
توپ ضد استرس بسازید

اگر نمی‌خواهید متن را بخوانید، طرز ساخت توپ ضد استرس را در ویدیوی زیر ببینید :

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • چند عدد بادکنک
  • یک بطری پلاستیکی با دهنه بزرگ
  • آرد

گام دوم : داخل بطری را پر کنید

یک بطری نوشابه بردارید و آن را از وسط ببرید تا شبیه قیف بشود. با کمکی قیفی که ساخته اید، سه چهارم فنجان آرد داخل بطری بریزید. در حین ریختن آرد، قیف را مرتب تکان بدهید تا آرد جمع نشود.

گام سوم : بادکنک را به بطری وصل کنید

در این مرحله باید آرد را داخل بادکنک بریزید. برای ساخت هر توپ ضد استرس باید سه بادکنک همرنگ داشته باشید.

بادکنک را باد کنید و دهانه اش را چهار یا پنج بار بپیچانید تا هوا ازش خارج نشود. همینطور که مراقب هستید هوای بادکنک خالی نشود، سرش را دور دهنه بطری بیاندازید. وقتی مطمئن شدید بادکنک کاملاً دهنه بطری را پوشانده، بادکنک را رها کنید تا پیچ‌های دهانه باز بشود.

حالا فقط کافی است بطری را در کنید تا آرد داخل بادکنک بریزد.

گام چهارم : بادکنک را پر کنید

بعد از ریختن آرد، سر بادکنک را محکم دست تان نگه دارید و آن را از بطری جدا کنید. حواستان باشد دهنه بادکنک شل نشود. اگر بادکنک را خوب نگه ندارید، آرد هم به همره هوا خارج میشود. تا جایی که می‌توانید هوای داخل بادکنک را خالی کنید. بادکنک را در دست تان حرکت بدهید تا هوایش کاملاً خالی بشود.

بعد از اینکه هوای بادکنک را کاملاً خالی کردید، بیرون بادکنک را با یک دستمال نمدار تمیز کنید. حالا با قیچی و خیلی آرام لبه بالایی بادکنک را ببرید..

گام پنجم : لایه‌های بیشتری اضافه کنید

یک بادکنک دیگر بردارید و دهنه آن را هم ببرید. بادکنک را طوری باز کنید که بتوانید انگشتان تان را داخلش قرار بدهید. بادکنک را تا جایی که می‌توانید بکشید و آن را درست روی پارگی بادکنک پر از آرد بکشید. سپس لبه‌ها را به سمت پایین بادکنک هدایت کنید. اینکار مانع ریختن آرد میشود و توپ ضد استرس را محکم تر میکند. اگر روی توپ برآمدگی می‌بینید، کافی است آن را در دست تان تکان بدهید تا کاملاً یکدست بشود.

برای اطمینان بیشتر چند قطره چسب حرارتی زیر لایه دوم بزنید. از چسبی استفاده کنید که لاستیک را نمی‌خورد. با اضافه کردن یک بادکنک دیگر دوام و کارایی توپ بیشتر میشود.

تعداد بادکنک‌ها بیش از هر چیز به ضخامت شان بستگی دارد اما نباید کمتر از سه تا باشد.

گام ششم : لایه تزیینی را اضافه کنید

یک بادکنک با رنگ مخالف بردارید و چهار برش U شکل روی لبه‌هایش بزنید. سپس بادکنک را از وسط نصف کنید و یک برش U از لبه اش بزنید. وقتی بادکنک را باز کنید، یک سوراخ تقریباً گرد وسط بادکنک می‌بینید.

باندی که با این روش ساخته اید را دور توپ ضد استرس بیاندازید. سعی کنید یکی از سوراخ‌های این باند را روی درز توپ قرار بدهید تا درز کاملاً بسته بشود.

توپ ضد استرس آماده است

با همین روش ساده می‌توانید هر چندتا که دلتان می‌خواهد توپ بسازید. اگر کمی‌در انتخاب ترکیب رنگ بادکنک‌ها دقت کنید، توپ‌های شما هم به زیبایی توپ‌هایی میشود که در تصاویر می‌بینید.

منبع

خلاصه مطلب
توپ ضد استرس با طرح نینجا بسازید
عنوان مطلب
توپ ضد استرس با طرح نینجا بسازید
توضیح کوتاه
با ساده ترین وسایل یک توپ جالب بسازید.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

دستگاه پولیش مخصوص قطعات پرینت شده بسازید... استفاده از پرینتر سه بعدی برای ساخت قطعات و ابزار مختلف کارها را بسیار ساده کرده است. با این حال صیقل دادن قطعات همچنان یک مشکل مهم است (به ویژه برای ...
با دستگاه برش لیزری پایه لپ تاپ خنک کننده و فن دار بسازید... در این ساختنی آموزش ساخت پایه لپ تاپ چوبی را یاد می گیرید که دو فن خنک کننده هم دارد. برای ساخت این پایه لپ تاپ از دستگاه برش لیزری استفاده شده اما می...
آموزش ساخت: چراغ مطالعه ای که روح دارد این چراغ روباتیک به محرک های محیط اطرافش پاسخ می دهد و می تواند با کاربر تعامل داشته باشد در این پست ساختنی، آموزش ساخت یک چراغ مطالعه را برایتان آم...
تزیین ظروف شیشه ای با روش ساده، کم هزینه و بسیار شیک... اگر به یک ست ظرف شیشه ای برای آشپزخانه تان نیاز دارید اما نمی خواهید برای خرید هزینه کنید، دست بکار شوید و شیشه های سس و مربا را تزیین کنید. تزیین ظرو...
آموزش ساخت : گردنبند مروارید بسازید گوشواره و گردنبند مروارید هیچوقت از مد نمی افتد. با این حال قیمت ست های مروارید کمی گران است و هر کسی نمی تواند آن را بخرد. از طرف دیگر بیشتر ست های م...
نان کشمشی و دارچینی لذیذ درست کنید (بدون میکسر)... نان کشمشی و دارچینی یکی از نان هایی است که داغش یک چیز دیگر است! در این ساختنی یاد می گیرید چطور این نان خوشمزه را به یک روش ساده درست کنید. این دستور...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با دستگاه برش لیزری ربات چوبی منعطف و بادوام بسازید

قبلاً در ساختنی آموزش ساخت ربات مقوایی را یاد گرفته اید. آن ربات قابل برنامه …

پاسخ دهید