خانه / چگونه بسازیم / خوردنی و نوشیدنی / با ساده ترین روش کیک بستنی درست کنید

با ساده ترین روش کیک بستنی درست کنید

کیک بستنی یکی از خوشمزه ترین دسرهای تابستانی است. پس تا تابستان تمام نشده، دست بکار بشوید و در این روزهای گرم خودتان را به یک کیک بستنی نارگیلی خوشمزه دعوت کنید. ما سعی کرده ایم در این دستور تهیه از ساده ترین روش ها و ابزارهای ممکن استفاده کنیم تا هر کسی بتواند خودش کیک بستنی درست کند.

اگر ترکیب بستنی وانیلی و شکلاتی را دوست ندارید، می توانید ترکیب بستنی ها را تغییر بدهید تا طعم کیک بستنی درست همان چیزی بشود که می خواهید.

کیک بستنی وانیلی شکلاتی درست کنید
کیک بستنی وانیلی شکلاتی درست کنید

گام اول : مواد لازم

  • یک بسته بیسکویت شکلاتی کرم دار
  • سه تا چهار قاشق غذاخوری روغن نارگیل
  • دو بسته بستنی وانیلی
  • دو بسته بستنی شکلاتی
  • یک بسته خامه نارگیلی زده شده
  • سس شکلات
  • ده تا دوازده عدد توت فرنگی

توصیه ما این است که از بستنی های برپایه نارگیل استفاده کنید یا خودتان این بستنی ها را درست کنید. این بستنی ها سالم تر و خوشمزه تر هستند.

گام دوم : بیسکویت ها را بکوبید

بیسکویت ها را خرد کنید
بیسکویت ها را خرد کنید

یک بسته بستنی شکلاتی کرم دار را داخل غذاساز بریزید و دستگاه را روشن کنید. بیسکویت ها باید کاملاً خرد و یک اندازه بشوند. یک دقیقه آخر کوبیدن بیسکویت ها روغن نارگیل آب شده را اضافه کنید و دستگاه را روشن کنید تا خوب با بیسکویت ها مخلوط بشود.

گام سوم : بیسکویت را داخل قالب بریزید

کف قالب را با بیسکویت بپوشانید
کف قالب را با بیسکویت بپوشانید

کف یک قالب کیک پزی 23 سانتیمتری را با کاغذ شیرینی پزی بپوشانید. یک سوم فنجان از بیسکویت خرد شده را جدا کنید و بقیه اش را داخل قالب بریزید. با یک کاردک بیسکویت ها را کاملاً فشرده کنید. سپس قالب را به مدت نیم ساعت در فریزر بگذارید.

در ساختنی بخوانید :  با دستگاه برش لیزری یک مجسمه چوبی شیک بسازید

وقتی قالب در فریزر است، یک بسته بستنی شکلاتی از یخچال بیرون بیاورید و بگذارید در دمای اتاق نرم بشود. اگر دوست دارید هم می توانید خودتان بستنی را درست کنید.

گام چهارم : لایه اول بستنی را اضافه کنید

پنج اسکوپ بستنی شکلاتی روی بیسکویت بریزید
پنج اسکوپ بستنی شکلاتی روی بیسکویت بریزید

بعد از گذشت نیم ساعت و نرم شدن بستنی شکلاتی، پنج اسکوپ از آن بردارید و روی لایه بیسکویت بگذارید. همانطور که در تصویر می بینید بستنی نباید کاملاً آب بشود.

گام پنجم : بستنی را پخش کنید

بستنی را پخش کنید
بستنی را پخش کنید

با یک چنگال بستنی را صاف کنید ولی حواستان باشد لایه بیسکویتی شل نشود. وقتی بستنی کاملاً صاف شد و لایه بیسکویتی دیگر دیده نمی شد، بستنی را با یک کاردک پخش کنید. وقتی این لایه بستنی را پخش کردید، یک دستمال بردارید و دور لایه بستنی را تمیز کنید. با اینکار ظاهر کیک بستنی مرتب می ماند. حالا قالب را به مدت نیم ساعت در فریزر بگذارید. بستنی وانیلی را هم بیرون بیاورید تا نرم بشود.

گام ششم : لایه دوم بستنی را اضافه کنید

لایه بستنی وانیلی را اضافه کنیدلایه بستنی وانیلی را اضافه کنید
لایه بستنی وانیلی را اضافه کنید

پنج اسکوپ از بستنی وانیلی را هم روی قالب بگذارید و آن را با چنگال پخش کنید. وقتی لایه بستنی شکلاتی دیده نمی شد، بستنی وانیلی را با کاردک پخش کنید. دوباره بالای لایه بستنی وانیلی را با دستمال تمیز کنید. کیک بستنی را دوباره داخل فریزر بگذارید و یک بسته بستنی شکلاتی دیگر بیرون بیاورید تا نرم بشود.

گام هفتم : لایه دوم بستنی شکلاتی را اضافه کنید

لایه دوم بستنی شکلاتی را اضافه کنید
لایه دوم بستنی شکلاتی را اضافه کنید

بعد از نیم ساعت کیک بستنی را از پخچال بیرون بیاورید و دومین و آخرین لایه بستنی شکلاتی را اضافه کنید. نصف بیسکویت خرد شده ای که نگه داشته اید را روی لایه بستنی شکلاتی بریزید و دوباره قالب را به مدت نیم ساعت در فریزر بگذارید. یک بسته بستنی وانیلی دیگر هم بیرون بیاورید تا در این نیم ساعت نرم بشود.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : یک چراغ خواب حساس به تاریکی بسازید

گام هشتم : لایه دوم بستنی وانیلی را اضافه کنید

لایه دوم بستنی وانیلی را اضافه کنید
لایه دوم بستنی وانیلی را اضافه کنید

آخرین لایه بستنی وانیلی را اضافه کنید و باقیمانده بیسکویت خرد شده را رویش بریزید. کیک بستنی را یک شب داخل فریزر بگذارید و بگذارید سفت بشود. بعد از یک ساعت از ماندن کیک داخل فریزر، روی قالب را با فویل بپوشانید تا سرمای فریزر آن را نسوزاند.

کیک بستنی را سرو کنید

بعد از اینکه مطمئن شدید کیک بستنی کاملاً بسته، آن را از فریزر بیرون بیاورید. دور قالب را باز کنید و خیلی آرام کیک بستنی را برش بزنید. روی تکه های کیک بستنی را با سس شکلات، خامه زده شده و چند برش توت فرنگی تزیین کنید.

نوش جان!

منبع

خلاصه دستور پخت
recipe image
نام غذا
با ساده ترین روش کیک بستنی درست کنید
خاستگاه
زمان آماده سازی
کل زمان مورد نیاز
میانگین امتیازات
31star1star1stargraygray Based on 15 Review(s)

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : مدار تست ترانزیستور بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک مدار را یاد می گیرید که ترانزیستورهای NPN و PNP را تست میکند و نقشه پین های آنها را مشخص میکند. هر کسی که با ساخت مدارهای ال...
آموزش ساخت : با ورق فلزی بخاری کاردستی درست کنید... اگر دنبال یک کاردستی ساده، جالب و ارزان می گردید که بی ارتباط به فصل سرما هم نباشد، بخاری کاردستی را امتحان کنید. این بخاری مینیاتوری با ورق های فلزی ...
نقاشی پارچه را با فلزات زنگ زده امتحان کنید و افکت های فوق العاده بساز... فلز زنگ زده یکی از بهترین متریال ها برای رنگ آمیزی و نقاشی پارچه و سایر وسایل است. این تکنیک یک ترکیب رنگ قهوه ای و نارنجی گرم و جذاب می سازد که می تو...
آموزش ساخت: کیف پول زیپی بسیار زیبا و ساده بسازید... در این ساختنی به شما می آموزیم با روبان و زیپ یک کیف پول بدوزید بنظر شما می توان با یک زیپ و کمی روبان یک کیف پول ساخت؟ پاسخ ساختنی به این سول بله ا...
مدار الکترونیکی تصفیه کننده هوا با ازن ( ازن ساز )... در ادامه پست های مدار های الکترونیکی ساختنی ، امروز یک مدار الکترونیکی بسیار کاربردی را به شما تقدیم می کنیم . مدار دستگاه تصفیه کننده هوا ازن ساز (Oz...
رخت آویز هوشمند بسازید تا آب و هوا را برایتان پیش بینی کند!... در این ساختنی یاد می گیرید یک رخت آویز هوشمند بسازید که وضعیت آب و هوای هر روز را برایتان پیش بینی می کند. مغز این پروژه هوشمند یک برد رزبری پای است ک...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

پاسخ دهید