خانه / چگونه بسازیم / خوردنی و نوشیدنی / با ساده ترین روش کیک بستنی درست کنید

با ساده ترین روش کیک بستنی درست کنید

کیک بستنی یکی از خوشمزه ترین دسرهای تابستانی است. پس تا تابستان تمام نشده، دست بکار بشوید و در این روزهای گرم خودتان را به یک کیک بستنی نارگیلی خوشمزه دعوت کنید. ما سعی کرده ایم در این دستور تهیه از ساده ترین روش ها و ابزارهای ممکن استفاده کنیم تا هر کسی بتواند خودش کیک بستنی درست کند.

اگر ترکیب بستنی وانیلی و شکلاتی را دوست ندارید، می توانید ترکیب بستنی ها را تغییر بدهید تا طعم کیک بستنی درست همان چیزی بشود که می خواهید.

کیک بستنی وانیلی شکلاتی درست کنید
کیک بستنی وانیلی شکلاتی درست کنید

گام اول : مواد لازم

  • یک بسته بیسکویت شکلاتی کرم دار
  • سه تا چهار قاشق غذاخوری روغن نارگیل
  • دو بسته بستنی وانیلی
  • دو بسته بستنی شکلاتی
  • یک بسته خامه نارگیلی زده شده
  • سس شکلات
  • ده تا دوازده عدد توت فرنگی

توصیه ما این است که از بستنی های برپایه نارگیل استفاده کنید یا خودتان این بستنی ها را درست کنید. این بستنی ها سالم تر و خوشمزه تر هستند.

گام دوم : بیسکویت ها را بکوبید

بیسکویت ها را خرد کنید
بیسکویت ها را خرد کنید

یک بسته بستنی شکلاتی کرم دار را داخل غذاساز بریزید و دستگاه را روشن کنید. بیسکویت ها باید کاملاً خرد و یک اندازه بشوند. یک دقیقه آخر کوبیدن بیسکویت ها روغن نارگیل آب شده را اضافه کنید و دستگاه را روشن کنید تا خوب با بیسکویت ها مخلوط بشود.

گام سوم : بیسکویت را داخل قالب بریزید

کف قالب را با بیسکویت بپوشانید
کف قالب را با بیسکویت بپوشانید

کف یک قالب کیک پزی 23 سانتیمتری را با کاغذ شیرینی پزی بپوشانید. یک سوم فنجان از بیسکویت خرد شده را جدا کنید و بقیه اش را داخل قالب بریزید. با یک کاردک بیسکویت ها را کاملاً فشرده کنید. سپس قالب را به مدت نیم ساعت در فریزر بگذارید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش تهیه کالاس: کیک برنجی شیرین و سرخ شده

وقتی قالب در فریزر است، یک بسته بستنی شکلاتی از یخچال بیرون بیاورید و بگذارید در دمای اتاق نرم بشود. اگر دوست دارید هم می توانید خودتان بستنی را درست کنید.

گام چهارم : لایه اول بستنی را اضافه کنید

پنج اسکوپ بستنی شکلاتی روی بیسکویت بریزید
پنج اسکوپ بستنی شکلاتی روی بیسکویت بریزید

بعد از گذشت نیم ساعت و نرم شدن بستنی شکلاتی، پنج اسکوپ از آن بردارید و روی لایه بیسکویت بگذارید. همانطور که در تصویر می بینید بستنی نباید کاملاً آب بشود.

گام پنجم : بستنی را پخش کنید

بستنی را پخش کنید
بستنی را پخش کنید

با یک چنگال بستنی را صاف کنید ولی حواستان باشد لایه بیسکویتی شل نشود. وقتی بستنی کاملاً صاف شد و لایه بیسکویتی دیگر دیده نمی شد، بستنی را با یک کاردک پخش کنید. وقتی این لایه بستنی را پخش کردید، یک دستمال بردارید و دور لایه بستنی را تمیز کنید. با اینکار ظاهر کیک بستنی مرتب می ماند. حالا قالب را به مدت نیم ساعت در فریزر بگذارید. بستنی وانیلی را هم بیرون بیاورید تا نرم بشود.

گام ششم : لایه دوم بستنی را اضافه کنید

لایه بستنی وانیلی را اضافه کنیدلایه بستنی وانیلی را اضافه کنید
لایه بستنی وانیلی را اضافه کنید

پنج اسکوپ از بستنی وانیلی را هم روی قالب بگذارید و آن را با چنگال پخش کنید. وقتی لایه بستنی شکلاتی دیده نمی شد، بستنی وانیلی را با کاردک پخش کنید. دوباره بالای لایه بستنی وانیلی را با دستمال تمیز کنید. کیک بستنی را دوباره داخل فریزر بگذارید و یک بسته بستنی شکلاتی دیگر بیرون بیاورید تا نرم بشود.

گام هفتم : لایه دوم بستنی شکلاتی را اضافه کنید

لایه دوم بستنی شکلاتی را اضافه کنید
لایه دوم بستنی شکلاتی را اضافه کنید

بعد از نیم ساعت کیک بستنی را از پخچال بیرون بیاورید و دومین و آخرین لایه بستنی شکلاتی را اضافه کنید. نصف بیسکویت خرد شده ای که نگه داشته اید را روی لایه بستنی شکلاتی بریزید و دوباره قالب را به مدت نیم ساعت در فریزر بگذارید. یک بسته بستنی وانیلی دیگر هم بیرون بیاورید تا در این نیم ساعت نرم بشود.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : سیستم کنترل تلویزیون بسازید [Arduino]

گام هشتم : لایه دوم بستنی وانیلی را اضافه کنید

لایه دوم بستنی وانیلی را اضافه کنید
لایه دوم بستنی وانیلی را اضافه کنید

آخرین لایه بستنی وانیلی را اضافه کنید و باقیمانده بیسکویت خرد شده را رویش بریزید. کیک بستنی را یک شب داخل فریزر بگذارید و بگذارید سفت بشود. بعد از یک ساعت از ماندن کیک داخل فریزر، روی قالب را با فویل بپوشانید تا سرمای فریزر آن را نسوزاند.

کیک بستنی را سرو کنید

بعد از اینکه مطمئن شدید کیک بستنی کاملاً بسته، آن را از فریزر بیرون بیاورید. دور قالب را باز کنید و خیلی آرام کیک بستنی را برش بزنید. روی تکه های کیک بستنی را با سس شکلات، خامه زده شده و چند برش توت فرنگی تزیین کنید.

نوش جان!

منبع

خلاصه دستور پخت
recipe image
نام غذا
با ساده ترین روش کیک بستنی درست کنید
خاستگاه
زمان آماده سازی
کل زمان مورد نیاز
میانگین امتیازات
2.51star1star1stargraygray Based on 17 Review(s)

بیشتر بخوانید:

پروژه آردوینو : مکعب LED سه بعدی بسازید در این ساختنی طرز ساخت یک مکعب LED را یاد می گیرید. مکعب های LED هم ظاهر زیبایی دارند و ساخت آنها هم میتواند تجربه جالبی باشد. مکعبی که یا این ساختنی ...
با چسب حرارتی و چرم پایه شارژ یا داک شارژ بسازید... در این ساختنی یاد می گیرید با وسایل ارزان و در دسترس یک پایه شارژ شیک و بادوام بسازید. با این پایه شارژ یا داک شارژ می توانید راحت تر از موبایل در حال...
آموزش ساخت : چهره تازه ای به گلدان هایتان بدهید!... اگر اهل گل و گیاه باشید، حتماً چند گلدان پلاستیکی و چوبی بدون استفاده گوشه و کنار خانه تان پیدا میشود. تابحال فکر کرده اید از این گلدان ها طور دیگری ا...
جعبه دستمال کاغذی مقاوم و شیک بسازید در این ساختنی طرز ساخت جعبه دستمال کاغذی با ارزان ترین ماده در دسترس را یاد می گیرید: کاغذ ! این جعبه دستمال کاغذی در واقع با مقوایی با ضخامت یک میلیم...
آموزش دوخت کیف موبایل پارچه ای در سه طرح مختلف... در این ساختنی آموزش دوخت کیف موبایل پارچه ای را یاد می گیرید. این نوع کیف موبایل بند بلندی دارد و به همین خاطر برای گردش های طولانی بسیار مناسب است. ض...
فقط با کمی سیم یک آویز گردنبند با طرح موبیوس بسازید !... در این ساختنی طرز ساخت یک آویز گردنبند را یاد می گیرید که فقط با سیم درست می شود. برای ساخت این آویز گردنبند فقط به کمی سیم و هویه نیاز دارید. این آوی...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید