خانه / چگونه بسازیم / وسایل کنسول بازی تان را داخل میز قهوه خوری بگذارید!

وسایل کنسول بازی تان را داخل میز قهوه خوری بگذارید!

بیشتر کسانی که وقت زیادی را صرف بازی با کنسول می کنند، یک مشکل مشترک دارند : وسایل و دسته ها را کجا بگذاریم؟ اگر به فکر این هستید که برای دسته ها و هدست ها یک میز یا کمد جداگانه بخرید، بهتر است ابتدا میز قهوه خوری تان را چک کنید! در این پست به شما یاد می دهیم که یک قفسه به میز جلوی کاناپه اضافه کنید و همه متعلقات کنسول بازی را داخلش قرار بدهید.

با این ساختنی فقط کافی است شیشه روی میز قهوه خوری را بلند کنید و دسته یا هدست مورد نظرتان را بردارید. قبل از اینکه سراغ ساخت میز بروید، باید روش کار را مشخص کنید. اگر می توانید قفسه را به میزتان اضافه کنید، نیاز به ساخت میز ندارید. این ساختنی را می توان با کمی تغییر روی هر میزی پیاده کرد. روش دیگر این است که از ابتدا یک میز بسازید و داخلش یک قفسه تعبیه کنید.

هر دو روش کمی زمانبر هستند اما فضایی که در اختیارتان قرار می دهند، ارزش وقت و هزینه ای که صرف می کنید را دارد.

گام اول : وسایل مورد نیاز

جیگ سوراخ پاکتی کارتان را ساده را میکند
جیگ سوراخ پاکتی کارتان را ساده را میکند

ابزار مورد نیاز

 • مداد
 • متر
 • درمل
 • سشوار
 • اتو
 • دستمال
 • پیچ گوشتی
 • اره فارسی بر
 • گیره نجاری C 7.5 سانتیمتری
 • دریل
 • گیره نجاری F
 • اره رومیزی
 • جیگ سوراخ پاکتی
 • سنگ سنباده
 • اره آهن بر
 • چرخ سنباده

وسایل مورد نیاز

 • کاغذ (برای کشیدن نقشه کار)
 • لولای شیشه
 • چسب بسته بندی
 • تخته MDF 62 در 121 در 1.2 سانتیمتر (برای قفسه ها)
 • تخته MDF 62 در 121 در 0.6 سانتیمتر (برای کف جدید)
 • کاغذ سنباده 120
 • پیچ پاکتی 3.7 سانتیمتری
 • اسپری رنگ شیشه ای مات

ابعاد تخته های MDF که در بالا خواندید برای میز ما مناسب است. احتمالاً ابعاد میز شما با نمونه ای که در تصاویر می بینید، فرق دارد. به همین خاطر باید خودتان میز را اندازه بگیرید، ابعاد مورد نظرتان برای قفسه را مشخص کنید و سپس اندازه تخته های MDF را مشخص کنید.

گام دوم : طراحی و اندازه ها را مشخص کنید

همانطور که در تصویر می بینید میز ما از دو پنل ساخته شده است. پنل بالایی یک شیشه دارد که با روی چند میخ فلزی قرار می گیرد. پنل پایینی هم یک تخته یکدست و روکش شده است. پایه های میز هم میله فلزی توخالی هستند که داخل شان میله دندانه دار قرار دارد.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : با صندلی خراب میز پاتختی بسازید

برای اینکه شکل میز یکدست بماند، از پنل پایینی میز برای ساخت لبه های قفسه استفاده می کنیم. اگر میز شما هم دو پنل دارد، همین کار را کنید. طول تخته هایی که از این پنل می برید به ابعادی که برای قفسه در نظر دارید، بستگی دارد. بهتر است ارتفاع قفسه را به اندازه فاصله بین دو پنل میز قهوه خوری در نظر بگیرید. با اینکار ظاهر میز خیلی تغییر نمی کند.

با در نظر گرفتن نکات بالا و ویژگی های میز خاص میزتان، ابعاد قفسه زیر میز را مشخص کنید. سپس تعداد قفسه های داخلی را مشخص کنید. ما قفسه را به ده قسمت تقسیم کرده ایم که هر کدام 10 سانتیمتر ارتفاع، 20 سانتیمتر طول و 11 سانتیمتر عمق دارند.

همانطور که در تصاویر طراحی مشخص است، ما قصد داریم لبه های قفسه را برش مورب بزنیم و پایین دیواره های قفسه را شیار بزنیم تا روی تخته MDF کف میز قرار بگیرد. برای اتصال قسمت های مختلف هم از پیچ پاکتی استفاده می کنیم.

همانطور که در ابتدا گفتیم شما باید این طراحی و تنظیمات را متناسب با ویژگی های میزتان شخصی سازی کنید. با صرف کمی وقت می توانید به بهترین ابعاد و طراحی ممکن برای قفسه زیر میز برسید. تصویر سازی و کشیدن چیزی که در ذهن دارید کمک میکند تا ایده تان را بهتر اجرایی کنید.

گام سوم : میز را باز کنید

روی میز ما شیشه دارد و به همین خاطر لازم نیست برای قفسه در بسازیم. با اضافه کردن چند لولا به لبه شیشه می توانید آن را خیلی راحت باز و بسته کنیم. اگر روی میز قهوه خوری تان شیشه ندارد، خودتان باید قسمتی از تخته را ببرید و آن قسمت را به همین روش با شیشه یا تخته نازک پر کنید.

ابتدا باید مطمئن شوید لولاها روی تخته رویی جا می شوند. جنس لولا و تخته رویی میز ما طوری است که باید قسمتی از چوب را ببریم. برای اینکار لبه داخلی میز (جایی که قبلاً شیشه بوده) را می بریم و آن را کمی با سشوار داغ می کنیم. سپس با یک پیچ گوشتی دو سو داخل چوب را خالی می کنیم. اگر هنوز لولاها داخل چوب جا نمی شدند، از درمل استفاده کنید. تعداد لولاها به اندازه شیشه بستگی دارد. برای شیشه ای با این اندازه، سه لولا کافی است. بعد از آماده شدن جای لولاها، می توانید آنها را به لبه پنل بالایی وصل کنید.

در ساختنی بخوانید :  با شیلد ۱Sheeld آردوینو صدایتان را می شنوید و حرف هایتان را می فهمد

حالا باید روکش لبه های پنل بالایی میز را جدا کنید. برای اینکار اتو و حوله بهتر از سشوار جواب می دهد. اگر چیزی روی بدنه پنل ماند، می توانید آن را با درمل جدا کنید.

قبل از همه این کارها هم که باید پایه ها را باز کنید.

گام چهارم : تخته های قفسه را ببرید

در این مرحله کارتان را با بریدن تخته MDF و پنل پایینی میز (که برای ساخت دیواره های قفسه استفاده میشود) شروع کنید. بعد از اینکه از اندازه ها را روی تخته ها علامت زدید، حتماً از چسب بسته بندی استفاده کنید. با تکنیک برش هایتان دقیق تر میشود.

بعد از اینکه همه تخته ها را بریدید، باید برش های نصفه را بزنید. تخته های داخل قفسه با این برش ها بهم وصل می شوند و کل قفسه را به چند قفسه کوچکتر تقسیم می کنند. مهمترین چیز در این مرحله اندازه گیری های درست و تنظیم صحیح اره هاست. حتماً کاغذی که ابعاد را رویش نوشته اید، کنار دست تان بگذارید و اندازه ها را دوبار چک کنید.

گام پنجم : سوراخ های پاکتی

همانطور که گفتیم برای اتصال قفسه به میز قهوه خوری از پیچ پاکتی استفاده می کنیم. اینکار دو دلیل مهم دارد : اول روکش داشتن میزهاست که نمی گذارد چسب خوب عمل کند و دوم هم افزایش مقاومت میز است. تعداد پیچ ها به ابعاد میز، اندازه قفسه و تعداد قفسه های داخلی بستگی دارد. مونتاژ میز ما حدود 76 پیچ برده است.

برای استفاده از پیچ پاکتی باید جیگ سوراخ پاکتی داشته باشید. با این جیگ می توانید سوراخ ها را به شکل مناسب دریل کنید. عمق سوراخ ها به اندازه پیچ هایتان بستگی دارد. برای اینکه مطمئن شوید اندازه سوراخ ها درست است چوب را تا نیمه سوراخ کنید، سپس خاک اره داخل سوراخ را خالی کنید و سوراخ را کامل کنید.

در ساختنی بخوانید :  اسپیکر وایرلس بدون نیاز به وای فای و بلوتوث بسازید

گام ششم : میز را مونتاژ کنید

ابتدا همه قطعات را بصورت موقت بهم وصل کنید تا مطمئن شوید اندازه ها و برش ها صحیح هستند. اگر لازم بود می توانید برخی از قسمت ها را سنباده بزنید تا اندازه ها جور دربیایند.

کار مونتاژ میز قهوه خوری را از تخته کف قفسه شروع کنید. تخته MDF شش میلیمتری را به پنل بالایی پیچ کنید. دلیل اینکار این است که مطمئن شویم دیواره های قفسه درست سرجایشان نصب می شوند. نگران سوراخ های کوچک هم نباشید؛ می توانید پیچ ها را جایی بزنید که دیده نشوند. حالا دیواره های قفسه را با پیچ های پاکتی به پنل بالایی وصل کنید. وقتی پیچ های پاکتی گوشه ها را وصل کردید، می توانید تخته کف قفسه را باز کنید. حتماً از گیره استفاده کنید چون پیچ های پاکتی می توانند جای تخته ها را کمی تغییر بدهند.

بعد از اینکه همه پیچ های پاکتی دیواره های قفسه را اضافه کردید، می توانید تخته های وسط قفسه را اضافه کنید. بهتر است در چهار گوشه قفسه اسپیسر بگذارید تا تخته MDF شش میلیمتری ثابت بماند و در حین وصل کردن پیچ های پاکتی تکان نخورد. بعد از اینکه همه قطعات را سرجایش پیچ کردید، این اسپیسرها را بردارید.

گام هفتم : شیشه و پایه ها را اضافه کنید

ما شیشه روی میز را با اسپری رنگ مات پوشاندیم. اینکار ضرورتی ندارد و فقط جنبه زیبایی دارد. اگر می خواهید اینکار را کنید، بهتر است لبه های شیشه را با چسب بپوشانید.

پایه های میز ما به این ترتیب به میز وصل می شوند : هر گوشه میز یک تکه پلاستیک مشکی قرار دارد که میله دندانه دار به یک پیچ به آن وصل میشود. سپس میله دندانه دار با یک تیوب پلاستیکی پوشانده میشود و در نهایت هم میله داخل لوله های توخالی قرار می گیرد. ما همه اینها را موقع باز کردن پایه ها بخاطر سپردیم تا برای اتصال مجدد پایه های میز دچار مشکل نشویم. شما هم باید همین کار را بکنید و پایه های میز قهوه خوری را درست مثل اول سرجایش وصل کنید.

اگر لازم بود می توانید جای پایه های را کمی تغییر بدهید. البته بهتر است قفسه را طوری طراحی کنید که نیازی به اینکار نباشد.

حالا تنها کاری که مانده وصل کردن شیشه روی به لولاهاست. می توانید به لبه دیگر شیشه چند دسته فلزی هم اضافه کنید تا بلند کردن شیشه راحت تر بشود.

میز قهوه خوری مخصوص بازی آماده است

همانطور که دیدید ساخت این میز به چند ابزار نجاری حرفه ای نیاز دارد. اگر این ابزار را دارید، نباید در ساخت این میز تردید کنید. اتاق یا نشیمن تان با این میز خیلی مرتب تر از قبل می شود و دیگر نیاز نیست هر دسته یا هدست را از یک کمد یا کشو بیرون بیاورید!

اگر تصاویری از مراحل ساخت میز خودتان را با ساختنی به اشتراک بگذارید، شخصی سازی طراحی برای سایر کاربران ساده تر می شود.

منبع

خلاصه مطلب
وسایل کنسول بازی تان را داخل میز قهوه خوری بگذارید!
عنوان مطلب
وسایل کنسول بازی تان را داخل میز قهوه خوری بگذارید!
توضیح کوتاه
یک قفسه مخفی به زیر میز قهوه خوری اضافه کنید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : تاب کودک ایمن و ارزان بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک تاب کودک ایمن را یاد می گیرید که با وسایلی ساخته میشود که در هر خانه ای پیدا می شوند. این تاب برای بچه های یک تا سه ساله طرا...
آموزش ساخت : ژنراتور خورشیدی بسازید در این پست ساختنی طرزساخت یک ژنراتور ساده را یاد می گیرید که هیج کجا شما را بدون برق نمی گذارد. اگر اهل سفر هستید با این ساختنی هیچ کجا بدون برق می ما...
دستور تهیه : سس کارامل خانگی درست کنید اگر اهل شیرینی پزی باشید، حتماً برای خرید سس کارامل خیلی هزینه می کنید. در این پست دستور تهیه سس کارامل خانگی را می خوانید تا بتوانید کمتر هزینه کنید ...
مدار الکتروکاردیوگرام یا ECG ساده و کارآمد بسازید... الکتروکاردیوگرافی به معنای مطالعه سیگنال های الکتریکی ایجاد شده توسط قلب در حین چرخه قلبی است. با بررسی وضعیت الکتروکاردیوگرام یک فرد می توان اطلاعات ...
با قطعات ساده و ارزان منبع تغذیه رگوله شده بسازید... اگر اهل ساخت پروژه ها و مدارات الکترونیکی باشید، منبع تغذیه رگوله شده (منبع تغذیه تنظیم شده) یکی از ابزار اصلی کارتان است. اما برای خرید یک منبع تغذیه...
دستور تهیه : کتلت مرغ لذیذ و مقوی درست کنید... کتلت مرغ یا شنیسل مرغ یکی از خوشمزه ترین و ساده ترین خوراک هایی است که با مرغ درست میشوند. خوبی کتلت مرغ این است که هم میتوانید آن را به عنوان غذای اص...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید