خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / با لباس های جین کهنه کیف دستی درست کنید

با لباس های جین کهنه کیف دستی درست کنید

لباس های جین حتی بعد از پاره شدن هم به درد می خورند. با این لباس ها می توانید کیف تبلت، کیف موبایل، کیف قمقمه، بند ساعت و خیلی چیزهای دیگر درست کنید. یا حتی ژیلت و تیغ را با آنها تیز کنید! در این ساختنی دوباره سراغ لباس های جین رفته ایم تا با آنها کیف دستی بسازیم.

دوخت این کیف دستی جین بسیار ساده است و نیاز به مهارت یا ابزار خاصی ندارد. می توانید با تغییر توری روی کیف، اندازه یا طراحی کیف، آن را مطابق سلیقه خودتان درست کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • پارچه جین
  • توری، گیپور یا پارچه طرح دار (به عرض حداقل 5 سانتیمتر)
  • پارچه آستر
  • چرخ خیاطی
  • نخ و سوزن
  • دکمه
  • مداد، قیچی و متر

گام دوم : قطعات کیف را ببرید

پارچه ها را ببرید
پارچه ها را ببرید

یک تکه از پارچه جین و یک تکه از پارچه آستر در اندازه دلخواه تان ببرید. دقت کنید که این دو پارچه باید دقیقاً هم اندازه باشند. ابعاد پارچه های ما 15.2 در 12.7 سانتیمتر است. اگر شما هم پارچه ها را با این ابعاد ببرید، عرض کیف 12.7 و طولش 7.6 سانتیمتر خواهد شد (بعد از تا کردن پارچه 15.2 سانتیمتری).

سپس یک تکه توری که 3.5 تا 5 سانتیمتر بلندتر از عرض پارچه اصلی باشد، ببرید.

گام سوم : پارچه ها را بهم وصل کنید

پارچه جین را پشت و رو روی میز بگذارید. سپس توری و پارچه آستر را پارچه جین بگذارید (همانطور که در تصویر می بینید).

حالا این سه لایه پارچه را از عرض بهم بدوزید تا آستر، جین و توری بهم وصل بشوند. بعد از دوخت هر دو طرف و بست زدن کوک ها، پارچه ها را به رو برگردانید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : کاغذ را با یک روش جدید تا کنید

گام چهارم : پارچه ها را تا کنید

پارچه ها را از وسط تا بزنید(به جز توری که لبه بالایی کیف دستی است و نباید تا بشود). حالا دو لبه باز کیف را دو دور بدوزید تا کیف کامل بشود. دوختن لبه های کیف بسیار ساده است و نیاز به مهارت خاصی ندارد. کافی است گوشه ها را با دست تان نگه دارید و دوخت را روی یک خط صاف و مستقیم انجام بدهید.

بعد از بستن لبه ها، باید دو سر دوخت را با نخ و سوزن ببندید. هر دو سر دوخت را چند بست بزنید تا دوخت کیف باز نشود. بعد از بست زدن می توانید کیف را به رو برگردانید.

گام پنجم : دکمه را اضافه کنید

دکمه را اضافه کنید
دکمه را اضافه کنید

برای اضافه کردن دکمه، ابتدا باید با نخ جادکمه ای را بسازید. همانطور که در تصویر می بینید با چندبار ر کردن نخ از بین سوراخ ها توری یک قلاب بسازید. اندازه این قلاب باید طوری باشد که دکمه از آن بیرون نیفتد. سپس دکمه را درست زیر این قلاب و روی کیف بدوزید.

کیف دستی جین آماده است

کیف دستی جین آماده است
کیف دستی جین آماده است 

دوخت این کیف دستی کمتر از 20 دقیقه طول می کشد. اگر چرخ خیاطی ندارید، می توانید دوخت را با دست انجام بدهید و سپس لبه ها را خوب اتو بزنید. البته اگر می خواهید کیف را با دست بدوزید، باید اینکار را خیلی با دقت و تمیز انجام بدهید.

شما چه ایده ای برای استفاده از لباس های جین کهنه دارید؟ ایده ها و تصاویر چیزهایی که با پارچه های جین ساخته اید را با ما به اشتراک بگذارید.

در ساختنی بخوانید :  مدار آژیر کیف قاپی بسازید و از کیف ها و چمدان هایتان محافظت کنید!

منبع

خلاصه مطلب
با لباس های جین کهنه کیف دستی درست کنید
عنوان مطلب
با لباس های جین کهنه کیف دستی درست کنید
توضیح کوتاه
یک کیف دستی شیک کاملاً مجانی!
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت باکس چوبی دکوراتیو به همراه الگوی برش... با یک جستجوی ساده در ساختنی می توانید آموزش ساخت انواع جعبه چوبی یا باکس چوبی را پیدا کنید. در این ساختنی هم آموزش ساخت یک باکس چوبی دکوراتیو را یاد م...
آموزش ساخت : مدار تست ترانزیستور بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک مدار را یاد می گیرید که ترانزیستورهای NPN و PNP را تست میکند و نقشه پین های آنها را مشخص میکند. هر کسی که با ساخت مدارهای ال...
آموزش ساخت : یک کیف پارچه ای شیک و جادار بدوزید... قبل از هر چیز بگوییم که برای دوختن این کیف پارچه حتماً نباید خیاطی بلد باشید؛ فقط کافی است الفبای دوخت و دوز را بدانید. در این پست طرز دوخت یک کیف پار...
آموزش پوینتر لیزری با کنترل تلویزیون و برد آردوینو... در این ساختنی طرز ساخت پوینتر لیزری با وسایل ساده و ارزان را یاد می گیرید. از این پوینتر لیزری می توانید در سخنرانی ها و برای نرم افزارهایی مثل پاورپو...
آموزش ساخت : دستگاه برش سیب زمینی فنری بسازید... حتماً شما هم در تبلیغات تلویزیونی و رستوران ها سیب زمینی های فنری سرخ شده را دیده اید. در این ساختنی می خواهیم طرز ساخت دستگاه برش سیب زمینی فنری را ب...
آموزش دوخت زیر بشقابی ارزان و شیک با طرح پاییزی... در این ساختنی یاد می گیرید چطور با هزینه کم و با طرح دلخواه تان زیربشقابی بدوزید. دوخت این زیر بشقابی بسیار ساده است و نیاز به مهارت خیاطی ندارد. البت...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

پاسخ دهید