خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / با لباس های جین کهنه کیف دستی درست کنید

با لباس های جین کهنه کیف دستی درست کنید

لباس های جین حتی بعد از پاره شدن هم به درد می خورند. با این لباس ها می توانید کیف تبلت، کیف موبایل، کیف قمقمه، بند ساعت و خیلی چیزهای دیگر درست کنید. یا حتی ژیلت و تیغ را با آنها تیز کنید! در این ساختنی دوباره سراغ لباس های جین رفته ایم تا با آنها کیف دستی بسازیم.

دوخت این کیف دستی جین بسیار ساده است و نیاز به مهارت یا ابزار خاصی ندارد. می توانید با تغییر توری روی کیف، اندازه یا طراحی کیف، آن را مطابق سلیقه خودتان درست کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • پارچه جین
  • توری، گیپور یا پارچه طرح دار (به عرض حداقل 5 سانتیمتر)
  • پارچه آستر
  • چرخ خیاطی
  • نخ و سوزن
  • دکمه
  • مداد، قیچی و متر

گام دوم : قطعات کیف را ببرید

پارچه ها را ببرید
پارچه ها را ببرید

یک تکه از پارچه جین و یک تکه از پارچه آستر در اندازه دلخواه تان ببرید. دقت کنید که این دو پارچه باید دقیقاً هم اندازه باشند. ابعاد پارچه های ما 15.2 در 12.7 سانتیمتر است. اگر شما هم پارچه ها را با این ابعاد ببرید، عرض کیف 12.7 و طولش 7.6 سانتیمتر خواهد شد (بعد از تا کردن پارچه 15.2 سانتیمتری).

سپس یک تکه توری که 3.5 تا 5 سانتیمتر بلندتر از عرض پارچه اصلی باشد، ببرید.

گام سوم : پارچه ها را بهم وصل کنید

پارچه جین را پشت و رو روی میز بگذارید. سپس توری و پارچه آستر را پارچه جین بگذارید (همانطور که در تصویر می بینید).

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : عطر مورد علاقه تان را خودتان بسازید!

حالا این سه لایه پارچه را از عرض بهم بدوزید تا آستر، جین و توری بهم وصل بشوند. بعد از دوخت هر دو طرف و بست زدن کوک ها، پارچه ها را به رو برگردانید.

گام چهارم : پارچه ها را تا کنید

پارچه ها را از وسط تا بزنید(به جز توری که لبه بالایی کیف دستی است و نباید تا بشود). حالا دو لبه باز کیف را دو دور بدوزید تا کیف کامل بشود. دوختن لبه های کیف بسیار ساده است و نیاز به مهارت خاصی ندارد. کافی است گوشه ها را با دست تان نگه دارید و دوخت را روی یک خط صاف و مستقیم انجام بدهید.

بعد از بستن لبه ها، باید دو سر دوخت را با نخ و سوزن ببندید. هر دو سر دوخت را چند بست بزنید تا دوخت کیف باز نشود. بعد از بست زدن می توانید کیف را به رو برگردانید.

گام پنجم : دکمه را اضافه کنید

دکمه را اضافه کنید
دکمه را اضافه کنید

برای اضافه کردن دکمه، ابتدا باید با نخ جادکمه ای را بسازید. همانطور که در تصویر می بینید با چندبار ر کردن نخ از بین سوراخ ها توری یک قلاب بسازید. اندازه این قلاب باید طوری باشد که دکمه از آن بیرون نیفتد. سپس دکمه را درست زیر این قلاب و روی کیف بدوزید.

کیف دستی جین آماده است

کیف دستی جین آماده است
کیف دستی جین آماده است 

دوخت این کیف دستی کمتر از 20 دقیقه طول می کشد. اگر چرخ خیاطی ندارید، می توانید دوخت را با دست انجام بدهید و سپس لبه ها را خوب اتو بزنید. البته اگر می خواهید کیف را با دست بدوزید، باید اینکار را خیلی با دقت و تمیز انجام بدهید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت باتری آبی ؛ ماشین حساب را با آب روشن کنید!

شما چه ایده ای برای استفاده از لباس های جین کهنه دارید؟ ایده ها و تصاویر چیزهایی که با پارچه های جین ساخته اید را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
با لباس های جین کهنه کیف دستی درست کنید
عنوان مطلب
با لباس های جین کهنه کیف دستی درست کنید
توضیح کوتاه
یک کیف دستی شیک کاملاً مجانی!
نویسنده

بیشتر بخوانید:

برای دوربین های دیجیتال شارژر وایرلس بسازید... تکنولوژی شارژ بی سیم یا وایرلس هنوز خیلی فراگیر نشده اما طرفداران زیادی دارد. در این ساختنی، آموزش ساخت شارژر وایرلس مخصوص دوربین های دیجیتال را یاد م...
با توپ فلزی ساعت رومیزی شیک و متفاوت بسازید... خیلی از ما از توپ های فلزی یا آینه ای برای تزیین روی میزمان استفاده می کنیم. در این ساختنی به شما یاد می دهیم کارکرد این توپ های فلزی را بیشتر کنید و ...
ساخت انگشتر زیبا و شیک با چسب حرارتی و پانچ!... اگر اهل کاردستی و هنرهای خانگی باشید، حتماً خیلی از چسب حرارتی استفاده می کنید. کارکردهای چسب حرارتی برای شما خیلی زیاد است اما ما می خواهیم یک مورد د...
آموزش ساخت : چطور سروو موتور را با ریموت کنترل کنیم؟... سروو موتور در بسیاری از پروژه های الکترونیکی – بویژه ساخت ماشین و ربات - کاربرد دارد. در بسیاری از ساختنی های این سایت از سروو موتور استفاده شده است. ...
ساعت دیواری هوشمند متصل به اینترنت بسازید و زمان را کنترل کنید!... وقتی داریم خوش می گذرانیم، زمان زود می گذرد و وقتی بی حوصله هستیم، زمان کند می شود. واضح است که زمان نسبی است و ادراک ما از زمان با وضعیت ذهنی مان تغی...
با کمترین هزینه و ساده ترین روش مدار هوشمندسازی خانه بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک مدار هوشمندسازی خانه را یاد می گیرید که با آن می توانید وسایل خانگی را کنترل کنید. با این مدار می توانید انواع سیستم های خان...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

عکس های محبوب تان را به نقاشی سه بعدی تبدیل کنید

بعد از آموزش ساخت تابلوی سه بعدی، در این ساختنی آموزش ساخت نقاشی سه بعدی …

پاسخ دهید