خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / با لباس های جین کهنه کیف دستی درست کنید

با لباس های جین کهنه کیف دستی درست کنید

لباس‌های جین حتی بعد از پاره شدن هم به درد می‌خورند. با این لباس‌ها می‌توانید کیف تبلت، کیف موبایل، کیف قمقمه، بند ساعت و خیلی چیزهای دیگر درست کنید. یا حتی ژیلت و تیغ را با آنها تیز کنید! در این ساختنی دوباره سراغ لباس‌های جین رفته ایم تا با آنها کیف دستی بسازیم.

دوخت این کیف دستی جین بسیار ساده است و نیاز به مهارت یا ابزار خاصی ندارد. می‌توانید با تغییر توری روی کیف، اندازه یا طراحی کیف، آن را مطابق سلیقه خودتان درست کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • پارچه جین
  • توری، گیپور یا پارچه طرح دار (به عرض حداقل 5 سانتیمتر)
  • پارچه آستر
  • چرخ خیاطی
  • نخ و سوزن
  • دکمه
  • مداد، قیچی و متر

گام دوم : قطعات کیف را ببرید

پارچه‌ها را ببرید
پارچه‌ها را ببرید

یک تکه از پارچه جین و یک تکه از پارچه آستر در اندازه دلخواه تان ببرید. دقت کنید که این دو پارچه باید دقیقاً هم اندازه باشند. ابعاد پارچه‌های ما 15.2 در 12.7 سانتیمتر است. اگر شما هم پارچه‌ها را با این ابعاد ببرید، عرض کیف 12.7 و طولش 7.6 سانتیمتر خواهد شد (بعد از تا کردن پارچه 15.2 سانتیمتری).

سپس یک تکه توری که 3.5 تا 5 سانتیمتر بلندتر از عرض پارچه اصلی باشد، ببرید.

گام سوم : پارچه‌ها را بهم وصل کنید

پارچه جین را پشت و رو روی میز بگذارید. سپس توری و پارچه آستر را پارچه جین بگذارید (همانطور که در تصویر می‌بینید).

حالا این سه لایه پارچه را از عرض بهم بدوزید تا آستر، جین و توری بهم وصل بشوند. بعد از دوخت هر دو طرف و بست زدن کوک‌ها، پارچه‌ها را به رو برگردانید.

گام چهارم : پارچه‌ها را تا کنید

پارچه‌ها را از وسط تا بزنید(به جز توری که لبه بالایی کیف دستی است و نباید تا بشود). حالا دو لبه باز کیف را دو دور بدوزید تا کیف کامل بشود. دوختن لبه‌های کیف بسیار ساده است و نیاز به مهارت خاصی ندارد. کافی است گوشه‌ها را با دست تان نگه دارید و دوخت را روی یک خط صاف و مستقیم انجام بدهید.

بعد از بستن لبه‌ها، باید دو سر دوخت را با نخ و سوزن ببندید. هر دو سر دوخت را چند بست بزنید تا دوخت کیف باز نشود. بعد از بست زدن می‌توانید کیف را به رو برگردانید.

گام پنجم : دکمه را اضافه کنید

دکمه را اضافه کنید
دکمه را اضافه کنید

برای اضافه کردن دکمه، ابتدا باید با نخ جادکمه ای را بسازید. همانطور که در تصویر می‌بینید با چندبار ر کردن نخ از بین سوراخ‌ها توری یک قلاب بسازید. اندازه این قلاب باید طوری باشد که دکمه از آن بیرون نیفتد. سپس دکمه را درست زیر این قلاب و روی کیف بدوزید.

کیف دستی جین آماده است

کیف دستی جین آماده است
کیف دستی جین آماده است 

دوخت این کیف دستی کمتر از 20 دقیقه طول می‌کشد. اگر چرخ خیاطی ندارید، می‌توانید دوخت را با دست انجام بدهید و سپس لبه‌ها را خوب اتو بزنید. البته اگر می‌خواهید کیف را با دست بدوزید، باید اینکار را خیلی با دقت و تمیز انجام بدهید.

شما چه ایده ای برای استفاده از لباس‌های جین کهنه دارید؟ ایده‌ها و تصاویر چیزهایی که با پارچه‌های جین ساخته اید را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
با لباس‌های جین کهنه کیف دستی درست کنید
عنوان مطلب
با لباس‌های جین کهنه کیف دستی درست کنید
توضیح کوتاه
یک کیف دستی شیک کاملاً مجانی!
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت: یک قلک مقوایی ساده و شیک طرز ساخت قلک مقوایی بسیار ساده با طناب و کش. این کار روش بسیار خوبی برای بازیافت کارتن های مقوایی است. این قلک را می توانید با شکل های هرمی و یا استوا...
با یک قاشق و ابزار کارگاهی ساده اسپورک (قاشق سفری) بسازید... اسپورک نام نوعی قاشق است که است که کار قاشق، چنگال و کارد را به صورت همزمان انجام می دهد. اسپورک معمولاً گران است و تکی فروخته نمی شود. اگر می خواهید ...
دستور تهیه : بستنی یخی رنگین کمانی درست کنید... تابستان فصل نوشیدنی ها و دسرهای خنک است و بستنی یخی یکی از محبوب ترین دسرهای این فصل است. تنوع میوه در فصل گرم سال بیشتر است و به همین خاطر درست کردن ...
اسپیکر وایرلس بدون نیاز به وای فای و بلوتوث بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک اسپیکر وایرلس را یاد می گیرید که برای اتصال به موبایل یا سایر دستگاه های پخش کننده موسیقی نیاز به بلوتوث و وای فای هم ندارد....
آموزش ساخت : جاکتابی دایناسوری بسازید در این ساختنی یاد می گیرید که با اسباب بازی های قدیمی و چند تکه چوب، جاکتابی بسازید. اگر کودک شما هم به دنیای دایناسورها علاقه دارد، چندتا از جاکتابی ...
آموزش ساخت : با سیم و منجوق گلدان تزیینی بسازید... اگر دنبال یگ گلدان تزیینی یا دکور جدید می گردید و نمی خواهید خیلی هزینه کنید، باید خودتان دست به کار شوید. در این ساختنی طرز ساخت یک گلدان با سیم و من...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با دستگاه برش لیزری ربات چوبی منعطف و بادوام بسازید

قبلاً در ساختنی آموزش ساخت ربات مقوایی را یاد گرفته اید. آن ربات قابل برنامه …

پاسخ دهید