خانه / ویژه ها / ساخت پایه تبلت قابل تنظیم با چراغ مطالعه!

ساخت پایه تبلت قابل تنظیم با چراغ مطالعه!

کارایی تبلت ها هر روز بیشتر میشود و به همین خاطر دیگر کمتر کسی برای مرور وب و شبکه های اجتماعی از لپ تاپ و کامپیوتر استفاده میکند. البته استفاده طولانی مدت از تبلت باعث درد شدید گردن و دست هم میشود. در این ساختنی یک راه حل سالم و بدون درد برای استفاده طولانی مدت از تبلت برایتان داریم. ساخت پایه تبلت قابل تنظیم با چراغ مطالعه!

پایه تبلت قابل تنظیم بسازید
پایه تبلت قابل تنظیم بسازید

برای ساخت پایه تبلت کافی است یک چراغ مطالعه مناسب پیدا کنید و لامپش را جدا کنید. حتی اگر چراغ مطالعه نداشته باشید و بخواهید چراغ مطالعه بخرید باز هم هزینه ساخت پایه تبلت کمتر از خریدنش میشود. خوبی پایه تبلت این است که می توانید هر جایی از آن استفاده کند؛ روی تخت، روی میز کار یا روی کاناپه.

اگر مجبورید به مدت طولانی از تبلت استفاده کنید، برای سلامتی تان هم که شده ساخت پایه تبلت را امتحان کنید!

گام اول : وسایل مورد نیاز برای ساخت پایه تبلت

  • چراغ مطالعه با پایه قابل تنظیم
  • سیم چین
  • قاب تبلت
  • پیچ گوشتی
  • آچار آلن (برای باز کردن لامپ)
  • خمیر سوگرو (در این پست ساخت خمیر سوگرو را یاد بگیرید – می توانید از خمیرهای دیگری که کارکرد مشابه دارند هم استفاده کنید)

گام دوم : انتخاب چراغ مطالعه مناسب

چراغ مناسب برای ساخت پایه تبلت را انتخاب کنید
چراغ مناسب برای ساخت پایه تبلت را انتخاب کنید

چراغی که انتخاب می کنید حتماً باید پایه قابل تنظیم داشته باشد. قابل تنظیم یعنی هم ارتفاع و هم جهتش قابل تغییر باشد. به این ترتیب کارایی پایه تبلت خیلی بیشتر میشود.

اگر چراغی پیدا کنید که سری لامپش هم قابل تنظیم باشد، خیلی خوب است. با استفاده از این نوع چراغ مطالعه می توانید تبلت را هم در حالت افقی و هم در حالت عمودی استفاده کنید.

در ساختنی بخوانید :  حلقه آویز قلاب بافی شده با چراغ های توکار رنگی بسازید

در حین انتخاب چراغ مطالعه، به نحوه مونتاژ چراغ هم دقت کنید. اگر اتصالات چراغ پیچی باشند، شخصی سازی آن ساده تر میشود. باید سوکت، سری لامپ و سیم برق را جدا کنید. پس بهتر است چراغی بخرید که جدا کردن این قطعات از آن ساده تر باشد.

مهمترین نکته ای که باید هنگام خرید چراغ مطالعه در نظر داشته باشید این است که کارایی و کیفیت چراغ مطالعه تنها عاملی است که کارایی پایه تبلت را مشخص میکند. از طرفی هم تنها چیزی است که باید بخرید؛ پس به اندازه کافی پول خرج کنید!

گام سوم: دوشاخه را ببرید

بعد از پیدا کردن چراغ مطالعه مناسب، لامپ را باز کنید و دوشاخه را ببرید. با اینکار جدا کردن سیم هم ساده تر میشود.

گام چهارم : سری لامپ را جدا کنید

نحوه کارتان در این مرحله به نوع مونتاژ قطعات چراغ مطالعه بستگی دارد. برای اتصال سری لامپ معمولاً از پیچ یا مهره استفاده می شود. بسته به نحوه اتصال سری لامپ، آن را با پیچ گوشتی یا آچار آلن باز کنید. سری لامپ را کامل جدا کنید اما به اتصالات زیرش دست نزنید.

گام پنجم : سرپیچ و سیم را باز کنید

ابتدا سیم را از محل اتصال به سرپیچ ببرید و سپس باقیمانده سیم را از بدنه چراغ جدا کنید. سیم را کاملاً از بدنه جدا کنید و سپس آن را از پایه چراغ هم جدا کنید.

در ساختنی بخوانید :  ساخت کلید یدکی کپی با کارت ویزیت و قوطی کنسرو

گام ششم : خمیر سوگرو را اضافه کنید

حالا که همه قطعات اضافی چراغ مطالعه را جدا کرده اید، وقتش است محل اتصال تبلت را پیدا کنید. در نود و پنج درصد چراغ ها بهترین محل جای لامپ است؛ به خصوص اگر سری لامپ قابل تنظیم باشد. با این حال ممکن است طراحی چراغ تان طوری باشد که محل بهتری هم برای اتصال تبلت وجود داشته باشد.

برای اتصال قاب تبلت به بدنه چراغ از خمیر سوگرو استفاده می کنیم. همانطور که گفتیم خودتان هم می توانید خمیر سوگرو را بسازید یا از هر نوع خمیری که کارایی مشابه دارد، استفاده کنید. در ضمن بهتر است خمیر به رنگ بدنه چراغ باشد.

یک تکه خمیر سوگرو را گرد کنید و سپس آن را بین انگشتان تان رول کنید. خمیر را خیلی آرام به قسمتی که قرار است قاب تبلت را بهش وصل کنید، بچسبانید.

اگر هیچ جای بدنه چراغ محل صافی برای چسباندن قاب تبلت وجود ندارد، می توانید این مشکل را با سوگرو حل کنید. با خمیر سوگرو شکاف ها یا حفره ها را پر کنید و یک سطح صاف بسازید. خیمر سوگرو خیلی راحت شکل می گیرد و با استفاده از آن در ساخت پایه تبلت دچار مشکل نخواهید شد.

گام هفتم : قاب تبلت را وصل کنید

اگر سر چراغ مطالعه (یا محل اتصال قاب تبلت) قابلیت چرخش ندارد، باید تصمیم بگیرید که می خواهید قاب را عمودی وصل کنید یا افقی.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت آشکارساز مادون قرمز ۹ ولتی به روش ساده و با قطعات ارزان

ابتدا قاب تبلت را در جهتی که می خواهید روی خمیر سوگرو بچسبانید. برای چند ثانیه قاب را با دست تان روی خمیر سوگرو فشار بدهید تا کاملاً سرجایش وصل بشود.

اگر تبلت تان بزرگ است و وزن قابش زیاد است، باید در حین خشک شدن سوگرو قاب را با چسب نواری سرجایش ثابت کنید. به این ترتیب احتمال تکان خوردن قاب وجود ندارد و قاب دقیقاً همان جایی خشک میشود که خودتان خواسته اید.

پایه تبلت قابل تنظیم آماده است

قاب تبلت را اضافه کنید
پایه تبلت آماده است

حالا فقط کافی است پایه تبلت را بیست و چهار ساعت یک گوشه بگذارید تا سوگرو خشک بشود. در حین خشک شدن سوگرو نباید بهش دست بزنید تا شکلش تغییر نکند.

ممکن است لازم باشد به پایه تبلت کمی وزن اضافه کنید. شما چند قطعه از چراغ مطالعه را جدا کرده اید. ممکن است طراحی چراغ مطالعه طوری باشد که حذف این قطعات تعادلش را بهم بزند. اگر این اتفاق برای پایه تان افتاده، با اضافه کردن یک وزنه به پایه این مشکل را حل کنید.

تجربه تان از ساخت پایه تبلت را با ساختنی به اشتراک بگذارید. تصویر پایه های تبلتی که می سازید را هم برای ما ارسال کنید.

منبع

خلاصه مطلب
ساخت پایه تبلت قابل تنظیم با چراغ مطالعه!
عنوان مطلب
ساخت پایه تبلت قابل تنظیم با چراغ مطالعه!
توضیح کوتاه
چراغ مطالعه تان را به پایه تبلت تبدیل کنید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

مته ها و پیچ های کارگاه تان را با این استند چوبی مرتب کنید... در این ساختنی طرز ساخت استند چوبی مخصوص مته با دستگاه برش لیزری را یاد می گیرید. با این استند می توانید مته هایی که قاب یا کیف ندارید را خیلی مرتب در ...
با برد آردوینو برای اسپیکرهای کامپیوتر ریموت کنترل بسازید... در این ساختنی یاد می گیرید چطور ولوم صدای کامپیوتر را با ریموت کنترل تغییر بدهید. برای اینکار می توانید از هر نوع ریموت کنترلی استفاده کنید چون قطعه ا...
چراغ LED رومیزی 500 پیکسلی بسازید و اشکال مختلف درست کنید... چراغ های LED یکی از متفاوت ترین و مدرن ترین روش های نورپردازی است. هزینه خرید چراغ LED رومیزی کمی زیاد است اما اگر با الکترونیک آشنا باشید، می توانید ...
ساخت چراغ قوه اضطراری با گلو استیک و قوطی نوشابه... خیلی از کسانی که اهل سفر و کوهنوردی هستند، همیشه با خودشان گلو استیک دارند. در این ساختنی یاد می گیرید چطور با گلو استیک و قوطی نوشابه چراغ قوه ای بسا...
پروژه آردوینو : لامپ هوشمند بسازید و با دست آن را کنترل کنید... در این پست ساختنی طرز ساخت یک لامپ هوشمند را می آموزید که به لامپ Luminch مشهور است. این لامپ هوشمند را می توانید با یک حرکت دست تان روشن کنید. نور لا...
آموزش ساخت : اجاق مسافرتی درست کنید اگر اهل گردش در طبیعت باشید حتماً برای شما هم پیش آمده که بخواهید بدون معطلی آتش روشن کنید. حالا که در شهر هستید و به همه چیز دسترسی دارید، یک اجاق مس...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت درختچه بونسای تزیینی با سیم!

ساخت درختچه تزیینی با سیم یکی از ایده های ارزان و محبوب بین طرفداران ساختنی …

پاسخ دهید