خانه / چگونه بسازیم / خوردنی و نوشیدنی / ساندویچ بستنی و کوکی؛ دسر خوشمزه ده دقیقه ای

ساندویچ بستنی و کوکی؛ دسر خوشمزه ده دقیقه ای

کوکی و بستنی خوراکی هایی هستند که همه ما دوست شان داریم. ساندویچ بستنی و کوکی ترکیب این دو خوراکی خوشمزه است و به همین خاطر برای هر مهمانی مناسب است. کمتر کسی است که از ترکیب این دو خوراکی خوشش نیاید. اگر می خواهید یک دسر متفاوت و همه پسند برای مهمانی تان انتخاب کنید، پیشنهاد ساختنی ساندویچ بستنی است.

ساندویچ بستنی درست کنید
ساندویچ بستنی درست کنید

برای تهیه ساندویچ بستنی می توانید از طعم های دلخواه تان استفاده کنید. اگر خودتان بستنی و کوکی را درست کنید، طعم ساندویچ همان چیزی میشود که می خواهید و البته سالم تر هم هست. در ساختنی می توانید دستور تهیه انواع کوکی و بستنی را پیدا کنید.

اگر از بستنی و کوکی آماده استفاده کنید، درست کردن ساندویچ ده دقیقه بیشتر طول نمی کشد. اما اگر می خواید کوکی و بستنی را هم خودتان درست کنید، باید وقت بیشتری صرف کنید. ما روش طولانی تر را توضیح می دهیم تا همه بتوانند از این دستور تهیه استفاده کنند.

گام اول : مواد لازم

  • بستنی با طعم دلخواه (دستور تهیه بستنی رژیمی را اینجا بخوانید)
  • کوکی با طعم دلخواه (دستور تهیه کوکی کره ای، کوکی وانیلی، کوکی شکلاتی در سایت موجود است)
  • خوراکی برای تزیین ساندویچ (اسمارتیز، چیپس شکلات، ترافل رنگی و …)
  • قوطی کنسرو
  • سلفون
  • در باز کن قوطی

گام دوم : کوکی ها را بپزید

ابتدا باید کوکی ها را درست کنید. می توانید از آموزش های موجود در ساختنی کمک بگیرید. به این کوکی ها نباید شکل خاصی بدهید و همین که گرد باشند، کافی است. اینطوری خوردن ساندویچ بستنی ساده تر میشود.

در ساختنی بخوانید :  دستگاه پولیش مخصوص قطعات پرینت شده بسازید

اگر تصمیم گرفته اید ساندویچ ها را چطور تزیین کنید، از همان مواد برای تزیین کوکی ها هم استفاده کنید. ما از ترافل و چیپس شکلات برای تزیین کوکی ها استفاده کرده ایم. در مراحل بعد از ساندویچ ها را با همین مواد تزیین می کنیم.

اندازه کوکی ها هم خیلی مهم است. این کوکی ها باید کمی بزرگتر از کوکی های معمولی باشند. می توانید از قوطی کنسروی که تمیز کرده اید کمک بگیرید. قطر کوکی ها باید کمی بیشتر از قطر قوطی باشد.

گام سوم : بستنی را فریز کنید

شاید این روش بهترین روش برای آماده کردن بستنی نباشد اما بستنی را کاملاً استوانه ای میکند. به همین خاطر توصیه می کنیم شما هم این روش را امتحان کنید.

ابتدا قوطی کنسرو را کاملاً تمیز کنید. سپس یک تکه سلفون که دو برابر طول قوطی است، ببرید. سلفون را طوری روی سر باز قوطی بگذارید که وسطش درست وسط در قوطی قرار بگیرد. سلفون را داخل قوطی فرو کنید و سعی کنید اطراف سلفون را یک اندازه نگه دارید. لبه های سلفون را به بدنه قوطی فشار بدهید تا جلوی دیدتان را نگیرد. همانطور که در تصویر می بینید سلفون های آویزان از لبه قوطی باید بلند باشند.

حالا داخل قوطی را با بستنی پر کنید. نباید قوطی را تا لبه پر کنید. وقتی کاملاً پر شد، سلفون را رویش بکشید و با فشار دست کاملاً آن را ببندید. حالا قوطی را داخل فریز بگذارید.

گام چهارم : بستنی را ببرید

بعد از چند ساعت و وقتی مطمئن شدید بستنی کاملاً سفت شده، قوطی را از فریزر بیرون بیاورید. قوطی را از سر بازش روی کابینت بگذارید و سر دیگر قوطی را با دربازکن باز کنید. حالا دو سر قوطی باز است و می توانید با یک دست بستنی استوانه ای را از یک طرف بیرون بدهید.

در ساختنی بخوانید :  با مدار آژیر ساز برای خودتان یک آژیر قدرتمند بسازید !

حالا بستنی آماده برش است و می توانید آنها را با ضخامت دلخواه تان ببرید. تکه های بستنی را می توانید در فریزر نگه دارید اما بهتر است بستنی را درست قبل از سرو ساندویچ بستنی برش بزنید. بعد از برش بستنی کافی است بستنی را بین دو کوکی هم اندازه بگذارید و دسرتان آماده است.

ساندویچ کوکی را می توانید به مدت یک روز تا یک هفته داخل فریزر نگه دارید. اینطوری بستنی آب نمی شود و برای نرم کردن کوکی هم کافی است ساندویچ را داخل یک تابه داغ بگذارید. البته تابه نباید روی شعله باشد و همین که داغ باشد، کافی است.

گام پنجم : ساندویچ ها را تزیین کنید

این مرحله کاملاً اختیاری است؛ شما می خواهید چکار کنید؟

لبه های بستنی بین کوکی را با ترافل، اسمارتیز و … تزیین کنید. ما از اسمارتیز له شده، چیپس شکلات و ترافل استفاده کرده ایم. همانطور که در مراحل قبل گفتیم بهتر است تزیین بستنی با تزیین کوکی ها یکی باشد.

ساندویچ بستنی آماده است

می توانید ساندویچ ها را به محض آماده شدن سرو کنید یا آنها را فریز کنید. دقت کنید که کیفیت ساندویچ هایی که فریز می شوند به خمیر کوکی بستگی دارد. اگرخمیر کوکی قوام کافی نداشته باشد، طعم و بافت ساندویچ ها بعد از فریز شدن مثل اول نخواهد بود.

اگر می خواهید ساندویچ تان خوشمزه بشود، بهترین کار این است که طعم بستنی و کوکی را طوری انتخاب کنید که با هم تناسب داشته باشند. شما چه طعم هایی را با هم ترکیب خواهید کرد؟

در ساختنی بخوانید :  هولدر رومیزی موبایل و وسایل شخصی بسازید

منبع

خلاصه دستور پخت
recipe image
نام غذا
ساندویچ بستنی و کوکی ؛ دسر خوشمزه ده دقیقه ای
خاستگاه
زمان آماده سازی
میانگین امتیازات
graygraygraygraygray Based on 1 Review(s)

بیشتر بخوانید:

دستور تهیه : خوراک سیب زمینی شیرین و کاری درست کنید... در این ساختنی دستور تهیه یک خوراک گیاهی و سالم را یاد می گیرید که در عرض کمتر از 45 دقیقه آماده میشود. اگر دنبال وعده غذای کامل هستید که درست کردنش وق...
با آی سی ۴۰۴۶ مدار انداختن سکه (شیر یا خط) بسازید... قبلاً در ساختنی آموزش ساخت تاس الکترونیکی را خوانده اید. در این پست هم ساخت یک مدار الکترونیکی مشابه را یاد می گیرید. مدار شیر یا خط یا تصمیم ساز که ق...
فانشن ژنراتور یا تولید کننده شکل موج بسازید !... اگر دانشجوی رشته الکترونیک ، یکی از دوست داران پروژه های الکترونیکی و یا در حال آموزش الکترونیک هستید و یا اگر دوست دارید در کارگاه شخصی خودتان یک دست...
آموزش مدار تبدیل فرکانس به ولتاژ با خروجی PWM... مدار تبدیل فرکانس به ولتاژ یک مدار بسیار ساده است که کاربرد های بسیار زیادی دارد. برای مثال برای ساختن فرکانس متر (فرکانس شمار) ، سرعت سنج ها ، محافظت...
با ساده ترین روش کیک بستنی درست کنید کیک بستنی یکی از خوشمزه ترین دسرهای تابستانی است. پس تا تابستان تمام نشده، دست بکار بشوید و در این روزهای گرم خودتان را به یک کیک بستنی نارگیلی خوشمزه...
دسر کاراملی شکلاتی با کشک لیمو درست کنید... ترکیب شکلات، کارامل غلیظ و کشک لیمو به همراه کمی خامه طعمی را خلق میکند که قبلاً مشابهش را نچشیده اید. این دسر کاراملی شکلاتی برای هر فصلی از سال مناس...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با تراشه UM66 مدار ملودی ساز ساده و جالب بسازید

تراشه UM66 یک آی سی ملودی ساز است که در زنگ های هشدار، تلفن، اسباب …

پاسخ دهید