خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / ساخت سبد گل مخصوص عروسی را در ساختنی یاد بگیرید

ساخت سبد گل مخصوص عروسی را در ساختنی یاد بگیرید

اگر به گل آرایی علاقه دارید، این ساختنی را از دست ندهید. در این طرز ساخت سبد گل مخصوص عروسی را یاد می گیرید. البته این سبد گل را می توانید در مناسبت های دیگر هم استفاده کنید. وقتی اصول ساخت سبد گل را بلد باشید، می توانید ده ها مدل سبد با گل های مختلف بسازید. کافی است گل ها و سبد را با دقت انتخاب کنید.

ساخت سبد گل مخصوص عروسی
ساخت سبد گل مخصوص عروسی

اگر بخواهید سبد گل تان دقیقاً همین شکلی بشود، احتمالاً باید سری به بازار گل بزنید. پیدا کردن همه این گل ها در یک گل فروشی کمی سخت است. البته می توانید از گل های دیگری هم استفاده کنید. فقط یادتان باشد شکل و اندازه گل ها نباید خیلی با چیزی که در تصویر می بینید، فرق داشته باشد. به این ترتیب سبد گل هارمونی و توازن خوبی خواهد داشت.

گام اول : وسایل مورد نیاز برای ساخت سبد گل

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • یک سبد گل (می توانید از سبدهای معمولی هم استفاده کنید – بهتر است سبد سفید باشد)
  • قیچی باغبانی یا قیچی سلمانی (قیچی معمولی هم خوب است)
  • کمی سیم نازک یا طناب محکم
  • ربات ساتن برای تزیین سبد
  • گل های مورد نیاز
  • بومادران صورتی
  • گل داوودی
  • گل لیسیانتوس
  • گل ورونیکا (با نام سیزاب هم شناخته میشود)

توصیه ما این است که از همین ترکیب برای ساخت سبد گل استفاده کنید. با این حال می توانید از گل های دیگری هم استفاده کنید. فقط بخاطر داشته باشید که گل ها نباید زیاد بزرگ باشند، با طرح و رنگ سبد همخوانی داشته باشند و خوب با هم ترکیب بشوند.

در ساختنی بخوانید :  سینه ریز مروارید زنانه شیک و ارزان بسازید

گام دوم : یک دسته گل کوچک بسازید

یک دسته گل کوچک بسازید
یک دسته گل کوچک بسازید

این مرحله تاثیر زیادی روی ظاهر سبد گل دارد و به همین خاطر باید با دقت انجام بشود. بعد از انتخاب و خرید گل ها، آنها را کنار هم بگذارید و مطمئن شوید از ترکیبی که ساخته اید راضی هستید. گل ها را طوری کنار هم بگذارید که شکوفه ها یک نیم کره بسازند. برای رسیدن به این شکل ممکن است لازم باشد برخی از ساقه ها را دستکاری کنید تا زاویه شکوفه ها درست بشود.

وقتی به چینش دلخواه تان رسیدید، یک کش لاستیکی یا یک تکه سیم دور ساقه ها ببندید تا به همین شکل باقی بمانند.

ساقه گل ها را کوتاه کنید تا کارتان در مرحله بعد ساده تر بشود. حتماً دسته گل شما هم به همین قشنگی است!

گام سوم : سیم را به سبد ببندید

سیم را به سبد وصل کنید
سیم را به سبد وصل کنید

همین جا بگوییم که انتخاب سبد تاثیر زیادی روی ظاهر سبد گل دارد. بهتر است از سبدهای بافته شده و بیضی شکل استفاده کنید. اگر سبد سفید پیدا نکردید، خودتان می توانید آن را رنگ کنید. مطمئن باشید از وقتی که صرف خرید سبد می کنید، پشیمان نخواهید شد.

سیمی که استفاده می کنید باید آنقدر نازک باشد که بدون ایجاد خراش از بین الیاف سبد رد بشود. در عین حال باید آنقدر محکم باشد که گل ها را سرجایشان نگه دارد. سیم را از یک طرف وارد سبد کنید و از طرف دیگر بیرون بیاورید. سیم باید از هر دو طرف آزاد بماند تا بتوانید دسته گل را داخل سبد نصب کنید.

بهتر است سیم را از نزدیکی دسته سبد رد کنید. به این ترتیب می توانید گل ها را به دسته گره بزنید تا بهتر ثابت بشوند.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : چاپ روی چوب را در خانه انجام دهید

گام چهارم : دسته گل را به سبد وصل کنید

دسته گل را به سبد ببندید
دسته گل را به سبد ببندید

سیم وصل شده به سبد را دور دسته گل بپیچید و یک گره بزنید تا دسته گل داخل سبد تکان نخورد. چندبار سبد را تکان بدهید تا مطمئن شوید گل ها به اندازه کافی سفت هستند. فقط حواستان باشد به گل ها آسیب نزنید.

گام پنجم : یک دسته گل دیگر بسازید

یک دسته گل دیگر بسازید
یک دسته گل دیگر بسازید

اگر سبدتان مثل سبد ما بزرگ باشد، یک دسته گل برایش کافی نخواهد بود. با اضافه کردن یک دسته گل مشابه به طرف دیگر دسته – یا چند دسته گل کوچک – سبد گل زیباتر میشود. شکل این دسته گل کاملاً به سلیقه خودتان بستگی دارد. می توانید یک دسته گل مشابه قبلی و با همان ترکیب بسازید تا هر دو طرف سبد قرینه بشود. یا نحوه چینش گل ها و حتی ترکیب گل ها را عوض کنید.

اگر روش دوم را ترجیح می دهید، بهتر است از همان رنگ ها یا رنگ های دیگر طیف رنگ دسته گل اول استفاده کنید.

گام ششم : داخل سبد را پر کنید

داخل سبد را با گلبرگ پر کنید
داخل سبد را با گلبرگ پر کنید

دسته گل دوم را هم با سیم به طرف دیگر دسته سبد وصل کنید. حالا وقتش است که داخل سبد را پر کنید. برای پر کردن داخل سبد دو انتخاب دارید : گلبرگ یا شیرینی های کوچک مثل پولکی. این انتخاب کاملاً به مناسبتی که سبد گل را برایش تهیه کرده اید، بستگی دارد.

اگر از همین ترکیب گل استفاده کرده اید، توصیه ما این است که داخل سبد را با گلبرگ های رز سفید پر کنید.

سبد گل مخصوص عروسی آماده است

سبد گل آماده است
سبد گل آماده است

سبد گل آماده است و می توانید آن را هدیه بدهید یا با خودتان به عروسی ببرید. اگر سبد را از روز قبل مهمانی درست کرده اید، حتماً آن را در جای خنک نگه دارید. جریان هوای سرد خیلی به سالم ماندن گل ها کمک میکند. البته استفاده از گل های تازه هم بی تاثیر نیست.

در ساختنی بخوانید :  آمپلی فایر چوبی آکوستیک بدون مدار الکتریکی برای گوشی همراه بسازید !

تصاویر سبد گل تان را با ساختنی به اشتراک بگذارید تا سایر کاربران هم از ایده های شما استفاده کنند.

منبع

خلاصه مطلب
ساخت سبد گل مخصوص عروسی را در ساختنی یاد بگیرید
عنوان مطلب
ساخت سبد گل مخصوص عروسی را در ساختنی یاد بگیرید
توضیح کوتاه
هزینه ساخت این سبد گل خیلی کمتر از خریدنش خواهد بود.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : ویدیو پروژکتور مخصوص موبایل بسازید... خیلی کارها را میشود با گوشی هوشمند انجام داد؛ تماس تلفنی، گوش کردن به موسیقی، ساخت هولوگرام، عکاسی ماکرو و حتی ساخت میکروسکوپ. در این ساختنی دوباره سر...
با دستگاه برش لیزری چرخ دنده سیاره ای بسازید... چرخ دنده سیاره ای یکی از انواع چرخ دنده است که در ساخت انواع دستگاه های مکانیکی و الکترونیکی کاربرد دارد. در این ساختنی یاد می گیرید چطور خودتان چرخ د...
آموزش ساخت : پرینتر سه بعدی رزینی (DLP) بسازید – بخش دوم... پرینترهای سه بعدی انواع مختلفی دارند؛ پرینترهای SLA، FDM و DLP. اگر بخواهید یکی از انواع پرینترهای سه بعدی را بخرید کارتان خیلی ساده است اما وقتی بخوا...
با پرینتر سه بعدی برای پروژه‌هایتان چرخ ژنو بسازید... چرخ ژنو یک مکانیزم ظریف و البته زیباست که حرکت دورانی پیوسته را به حرکت دورانی منقطع تبدیل می‌کند. از این قطعه مکانیکی می توانید برای ساخت انواع ربات،...
با آردوینو سنسور نوری مخصوص آزمایشگاه بسازید... قبلاً در ساختنی آموزش ساخت سنسور نوری را یاد گرفته اید. آن سنسور، یک سنسور معمولی بود که کارکرد مخصوصی نداشت اما این سنسور نوری فوق حساس است و کارکرد ...
با قطعات الکترونیکی ارزان، پدال گیتار Phaser بسازید... پدال گیتار phaser یک افکت گیتار است که یک سیگنال را دو نیم می کند؛ یک نیم را از مدار رد می کند و فاز نیم دوم را تغییر می دهد. سپس دو سیگنال دوباره با ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

پاسخ دهید