خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / ساخت سبد گل مخصوص عروسی را در ساختنی یاد بگیرید

ساخت سبد گل مخصوص عروسی را در ساختنی یاد بگیرید

اگر به گل آرایی علاقه دارید، این ساختنی را از دست ندهید. در این طرز ساخت سبد گل مخصوص عروسی را یاد می‌گیرید. البته این سبد گل را می‌توانید در مناسبت‌های دیگر هم استفاده کنید. وقتی اصول ساخت سبد گل را بلد باشید، می‌توانید ده‌ها مدل سبد با گل‌های مختلف بسازید. کافی است گل‌ها و سبد را با دقت انتخاب کنید.

ساخت سبد گل مخصوص عروسی
ساخت سبد گل مخصوص عروسی

اگر بخواهید سبد گل تان دقیقاً همین شکلی بشود، احتمالاً باید سری به بازار گل بزنید. پیدا کردن همه این گل‌ها در یک گل فروشی کمی‌سخت است. البته می‌توانید از گل‌های دیگری هم استفاده کنید. فقط یادتان باشد شکل و اندازه گل‌ها نباید خیلی با چیزی که در تصویر می‌بینید، فرق داشته باشد. به این ترتیب سبد گل‌هارمونی و توازن خوبی خواهد داشت.

گام اول : وسایل مورد نیاز برای ساخت سبد گل

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • یک سبد گل (می‌توانید از سبدهای معمولی هم استفاده کنید – بهتر است سبد سفید باشد)
  • قیچی باغبانی یا قیچی سلمانی (قیچی معمولی هم خوب است)
  • کمی‌سیم نازک یا طناب محکم
  • ربات ساتن برای تزیین سبد
  • گل‌های مورد نیاز
  • بومادران صورتی
  • گل داوودی
  • گل لیسیانتوس
  • گل ورونیکا (با نام سیزاب هم شناخته میشود)

توصیه ما این است که از همین ترکیب برای ساخت سبد گل استفاده کنید. با این حال می‌توانید از گل‌های دیگری هم استفاده کنید. فقط بخاطر داشته باشید که گل‌ها نباید زیاد بزرگ باشند، با طرح و رنگ سبد همخوانی داشته باشند و خوب با هم ترکیب بشوند.

گام دوم : یک دسته گل کوچک بسازید

یک دسته گل کوچک بسازید
یک دسته گل کوچک بسازید

این مرحله تاثیر زیادی روی ظاهر سبد گل دارد و به همین خاطر باید با دقت انجام بشود. بعد از انتخاب و خرید گل‌ها، آنها را کنار هم بگذارید و مطمئن شوید از ترکیبی که ساخته اید راضی هستید. گل‌ها را طوری کنار هم بگذارید که شکوفه‌ها یک نیم کره بسازند. برای رسیدن به این شکل ممکن است لازم باشد برخی از ساقه‌ها را دستکاری کنید تا زاویه شکوفه‌ها درست بشود.

در ساختنی بخوانید :  کاور فلش مخصوص بسازید و استفاده از فلش را ساده تر کنید

وقتی به چینش دلخواه تان رسیدید، یک کش لاستیکی یا یک تکه سیم دور ساقه‌ها ببندید تا به همین شکل باقی بمانند.

ساقه گل‌ها را کوتاه کنید تا کارتان در مرحله بعد ساده تر بشود. حتماً دسته گل شما هم به همین قشنگی است!

گام سوم : سیم را به سبد ببندید

سیم را به سبد وصل کنید
سیم را به سبد وصل کنید

همین جا بگوییم که انتخاب سبد تاثیر زیادی روی ظاهر سبد گل دارد. بهتر است از سبدهای بافته شده و بیضی شکل استفاده کنید. اگر سبد سفید پیدا نکردید، خودتان می‌توانید آن را رنگ کنید. مطمئن باشید از وقتی که صرف خرید سبد می‌کنید، پشیمان نخواهید شد.

سیمی‌که استفاده می‌کنید باید آنقدر نازک باشد که بدون ایجاد خراش از بین الیاف سبد رد بشود. در عین حال باید آنقدر محکم باشد که گل‌ها را سرجایشان نگه دارد. سیم را از یک طرف وارد سبد کنید و از طرف دیگر بیرون بیاورید. سیم باید از هر دو طرف آزاد بماند تا بتوانید دسته گل را داخل سبد نصب کنید.

بهتر است سیم را از نزدیکی دسته سبد رد کنید. به این ترتیب می‌توانید گل‌ها را به دسته گره بزنید تا بهتر ثابت بشوند.

گام چهارم : دسته گل را به سبد وصل کنید

دسته گل را به سبد ببندید
دسته گل را به سبد ببندید

سیم وصل شده به سبد را دور دسته گل بپیچید و یک گره بزنید تا دسته گل داخل سبد تکان نخورد. چندبار سبد را تکان بدهید تا مطمئن شوید گل‌ها به اندازه کافی سفت هستند. فقط حواستان باشد به گل‌ها آسیب نزنید.

گام پنجم : یک دسته گل دیگر بسازید

یک دسته گل دیگر بسازید
یک دسته گل دیگر بسازید

اگر سبدتان مثل سبد ما بزرگ باشد، یک دسته گل برایش کافی نخواهد بود. با اضافه کردن یک دسته گل مشابه به طرف دیگر دسته – یا چند دسته گل کوچک – سبد گل زیباتر میشود. شکل این دسته گل کاملاً به سلیقه خودتان بستگی دارد. می‌توانید یک دسته گل مشابه قبلی و با همان ترکیب بسازید تا هر دو طرف سبد قرینه بشود. یا نحوه چینش گل‌ها و حتی ترکیب گل‌ها را عوض کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : دربازکن نوشابه بسازید

اگر روش دوم را ترجیح می‌دهید، بهتر است از همان رنگ‌ها یا رنگ‌های دیگر طیف رنگ دسته گل اول استفاده کنید.

گام ششم : داخل سبد را پر کنید

داخل سبد را با گلبرگ پر کنید
داخل سبد را با گلبرگ پر کنید

دسته گل دوم را هم با سیم به طرف دیگر دسته سبد وصل کنید. حالا وقتش است که داخل سبد را پر کنید. برای پر کردن داخل سبد دو انتخاب دارید : گلبرگ یا شیرینی‌های کوچک مثل پولکی. این انتخاب کاملاً به مناسبتی که سبد گل را برایش تهیه کرده اید، بستگی دارد.

اگر از همین ترکیب گل استفاده کرده اید، توصیه ما این است که داخل سبد را با گلبرگ‌های رز سفید پر کنید.

سبد گل مخصوص عروسی آماده است

سبد گل آماده است
سبد گل آماده است

سبد گل آماده است و می‌توانید آن را هدیه بدهید یا با خودتان به عروسی ببرید. اگر سبد را از روز قبل مهمانی درست کرده اید، حتماً آن را در جای خنک نگه دارید. جریان هوای سرد خیلی به سالم ماندن گل‌ها کمک میکند. البته استفاده از گل‌های تازه هم بی تاثیر نیست.

تصاویر سبد گل تان را با ساختنی به اشتراک بگذارید تا سایر کاربران هم از ایده‌های شما استفاده کنند.

منبع

خلاصه مطلب
عنوان مطلب
ساخت سبد گل مخصوص عروسی را در ساختنی یاد بگیرید
توضیح کوتاه
هزینه ساخت این سبد گل خیلی کمتر از خریدنش خواهد بود.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

دستور تهیه : بیسکویت توئیکس درست کنید شکلات توئیکس یکی از خوراکی های پرطرفدار و البته قدیمی است که بیشتر ما طعم آن را دوست داریم. در این ساختنی دستور تهیه یک نوع بیسکویت را یاد می گیرید که...
با استیک چسب حرارتی چراغ رومیزی شیک بسازید... اگر اهل ساختنی باشید، احتمالاً خیلی از چسب حرارتی استفاده می‌کنید. این یعنی بین وسایل‌تان چندتایی استیک چسب حرارتی بدون استفاده پیدا می‌شود. در این سا...
آموزش ساخت : میز کنار مبل ساده و شیک بسازید... اگر شما هم عادت دارید روی مبل مطالعه کنید، روی مبل کار کنید و روی مبل غذا بخورید باید یک میز کنار مبل داشته باشید. با این میز نشستن روی مبل خیلی لذت ب...
با گوشی هوشمندتان یک ساعت رومیزی زنگ دار بسازید... از وقتی گوشی های هوشمند فراگیر شده اند، کمتر کسی ساعت رومیزی اش را کوک میکند و بیشتر افراد از آلارم گوشی استفاده می کنند. اگر شما هم جزو این اکثریت هس...
قاب عکس های قدیمی را به تابلوی شیشه ای با طرح دلخواه تان تبدیل کنید... حتماً شما هم در خانه چند قاب عکس بدون استفاده دارید. در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور این قاب ها را بدون صرف هزینه به تابلوی شیشه ای تبدیل کنید. ...
آموزش ساخت : کوادکوپتر بسازید – قسمت سوم... در دو قسمت قبل آموزش ساخت کوادکوپتر طراحی، ساخت بدنه و اتصالات قطعات الکترونیکی را به یکدیگر یاد گرفتید. در این قسمت فقط کالیبراسیون موتور و اتصال پرو...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت رادیو با برد آردوینو و گیرنده Si4844-A10

ایده ساخت رادیو با یک تراشه بسیار جالب و سرگرم کننده است. به خصوص اگر از …

پاسخ دهید