خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / با اسکیت بردهای خراب قفسه کتاب دیواری بسازید

با اسکیت بردهای خراب قفسه کتاب دیواری بسازید

اگر اهل اسکیت کردن باشید، احتمالاً چند اسکیت برد خراب یا بدون استفاده در خانه دارید. در این ساختنی یاد می گیرید با این بردها قفسه کتاب دیواری بسازید. قفسه دیواری که با این روش می سازید جای زیادی ندارد اما برای دم دست نگه داشتن برخی از کتاب ها کارایی دارد.

قفسه کتاب دیواری بسازید
قفسه کتاب دیواری بسازید

توصیه میکنیم وقت کافی صرف تزیین اسکیت بردها بکنید تا قفسه کتاب دیواری تان زیباتر بشود. اگر هم خود تخته ها تزیین شده اند، کافی است آنها را مرمت کنید تا نو به نظر برسند.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • دو عدد میله دندانه دار
  • 16 عدد پیچ
  • 16 عدد واشر
  • دو عدد براکت L مخصوص قفسه
  • دریل
  • دو عدد اسکیت برد

گام دوم : اسکیت برد را سوراخ کنید

سوراخ ها را کمی بزرگ کنید
سوراخ ها را کمی بزرگ کنید

ابتدا باید خود بردها را آماده کنید. همه قطعات اضافی را از آنها جدا کنید و خوب تمیزشان کنید. اگر می خواهید تخته ها را رنگ بزنید یا نقاشی کنید هم حالا وقتش است. بعد از اینکارها برد برای ساخت قفسه کتاب دیواری آماده است.

حالا سعی کنید میله های دندانه دار را از سوراخ های دو سر اسکیت برد رد کنید. احتمالاً سوراخ های روی برد شما هم کمی کوچک هستند. اگر اینطور است، با یک مته مناسب آنها را کمی بزرگ کنید تا میله ها ازشان رد بشوند.

گام سوم : مهره ها را روی میله قرار بدهید

مهره ها را از میله ها رد کنید
مهره ها را از میله ها رد کنید

مهره را با فاصله 10 سانتیمتری از سر میله ها قرار بدهید. به هر کدام شان یک واشر هم اضافه کنید.

گام چهارم : میله ها را از برد رد کنید

میله های دندانه دار را از اسکیت برد اول رد کنید و به طرف دیگرشان هم یک مهره و واشر اضافه کنید. مطمئن شوید میله ها کاملاً سفت و صاف هستند.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت پینگ پنگ تک نفره ؛ یک بازی ساده اما سرگرم کننده

گام پنجم : اسکیت برد دوم را اضافه کنید

به بالای میله ها چهار مهره دیگر اضافه کنید. حالا برد دوم را هم از میله ها رد کنید و حدود 17 سانتیمتر از برد اول فاصله بدهید. البته می توانید فاصله بین طبقه های قفسه کتاب دیواری (یا همان بردها) را بیشتر یا کمتر کنید.

حالا به بالا و روی برد دوم هم چند مهره اضافه کنید تا سفت بشود. فراموش نکنید به ازای هر مهره از یک واشر هم استفاده کنید.

گام ششم : براکت ها را وصل کنید

در این مرحله باید براکت های L را به زیر تخته بالایی وصل کنید. احتمالا نمی توانید دریل را بین بردها قرار بدهید و به همین خاطر باید از دریل های مخصوص استفاده کنید. همچنین می توانید جای سوراخ ها را علامت بزنید و سپس تخته بالایی را باز کنید. سوراخ ها را دریل کنید و تخته را دوباره سرجایش وصل کنید.

قفسه کتاب دیواری را آماده است

حالا فقط باید قفسه را به دیوار وصل کنید. قفسه را روی دیوار نگه دارید و از طریق سوراخ های براکت دیوار را دریل کنید. حالا می توانید با دو پیچ مقاوم قفسه کتاب را به دیوار وصل کنید. برای زیباتر شدن قفسه کتاب دیواری، میله ها و پیچ ها را هم رنگ کنید.

حالا می توانید قفسه را با کتاب، CD یا وسایل تزیینی دلخواه تان پر کنید. اگر هم لازم شد ارتفاع قفسه ها را بیشتر کنید، کافی است پیچ ها را باز کنید و دوباره جای بردها را تنظیم کنید.

منبع

خلاصه مطلب
با اسکیت بردهای خراب قفسه کتاب دیواری بسازید
عنوان مطلب
با اسکیت بردهای خراب قفسه کتاب دیواری بسازید
توضیح کوتاه
بدون صرف هزینه صاحب یک قفسه جدید بشوید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

دستگاه تصفیه هوا با فیلتر کربن فعال بسازید... اخیراً استفاده از کربن فعال یا کربن اکتیو در ساخت فیلترهای هوا و دستگاه تصفیه هوا خیلی زیاد شده است. فیلترهای کربنی مزایایی دارند که کارایی دستگاه تصف...
ریموت کنترل دوربین بسازید و دوربین را از طریق اینترنت کنترل کنید... در این پست ساخت یک ریموت کنترل دوربین را یاد می گیرید که دو کارکرد اصلی دارد. تصویر لنز دوربین را از طریق اینترنت در کامپیوترتان ببینید و زاویه دوربین...
باربیکیوی فن دار بسازید و کباب را سریع تر و سالم تر درست کنید... باربیکیو یکی از محبوب ترین ابزارهای آشپزی است اما بدیش این است که زمان پخت غذا در آن زیاد است. راه حل این مشکل باربیکیوی فن دار است. برای ساخت باربیکی...
آموزش ساخت: آویز بالای تخت اوریگامی این آویز برای بالای تخت نوزادان عالی است. وسایل مورد نیاز: حلقه ی چوبی روبان ساتن سفید مهره نخ پنبه ای سفید کاغذ ساده چسب و قیچی قدم...
با سیگار الکترونیکی دستگاه مه ساز باتری خور بسازید... دستگاه مه ساز چیزی نیست که هر روز به دردتان بخورد. اما اگر برای جشن ها و مهمانی ها، ضبط ویدیو یا آزمایش علمی به آن نیاز پیدا کنید، احتمالاً به یکی از ...
پرتال زمان بسازید و حرکت اجسام را در زمان واقعی به صورت آهسته ببینید!... این روزها هر روز یک گجت جدید وارد بازار می شود اما گجت ها و دستگاه هایی که واقعاً متفاوت باشند و ایده کاملاً جدیدی داشته باشند، خیلی کم پیدا می شوند. ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید