خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / با اسکیت بردهای خراب قفسه کتاب دیواری بسازید

با اسکیت بردهای خراب قفسه کتاب دیواری بسازید

اگر اهل اسکیت کردن باشید، احتمالاً چند اسکیت برد خراب یا بدون استفاده در خانه دارید. در این ساختنی یاد می‌گیرید با این بردها قفسه کتاب دیواری بسازید. قفسه دیواری که با این روش می‌سازید جای زیادی ندارد اما برای دم دست نگه داشتن برخی از کتاب‌ها کارایی دارد.

قفسه کتاب دیواری بسازید
قفسه کتاب دیواری بسازید

توصیه میکنیم وقت کافی صرف تزیین اسکیت بردها بکنید تا قفسه کتاب دیواری تان زیباتر بشود. اگر هم خود تخته‌ها تزیین شده اند، کافی است آنها را مرمت کنید تا نو به نظر برسند.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • دو عدد میله دندانه دار
  • 16 عدد پیچ
  • 16 عدد واشر
  • دو عدد براکت L مخصوص قفسه
  • دریل
  • دو عدد اسکیت برد

گام دوم : اسکیت برد را سوراخ کنید

سوراخ‌ها را کمی‌بزرگ کنید
سوراخ‌ها را کمی‌بزرگ کنید

ابتدا باید خود بردها را آماده کنید. همه قطعات اضافی را از آنها جدا کنید و خوب تمیزشان کنید. اگر می‌خواهید تخته‌ها را رنگ بزنید یا نقاشی کنید هم حالا وقتش است. بعد از اینکارها برد برای ساخت قفسه کتاب دیواری آماده است.

حالا سعی کنید میله‌های دندانه دار را از سوراخ‌های دو سر اسکیت برد رد کنید. احتمالاً سوراخ‌های روی برد شما هم کمی‌کوچک هستند. اگر اینطور است، با یک مته مناسب آنها را کمی‌بزرگ کنید تا میله‌ها ازشان رد بشوند.

گام سوم : مهره‌ها را روی میله قرار بدهید

مهره‌ها را از میله‌ها رد کنید
مهره‌ها را از میله‌ها رد کنید

مهره را با فاصله 10 سانتیمتری از سر میله‌ها قرار بدهید. به هر کدام شان یک واشر هم اضافه کنید.

گام چهارم : میله‌ها را از برد رد کنید

میله‌های دندانه دار را از اسکیت برد اول رد کنید و به طرف دیگرشان هم یک مهره و واشر اضافه کنید. مطمئن شوید میله‌ها کاملاً سفت و صاف هستند.

در ساختنی بخوانید :  ساخت گوشواره را با مهره های تزیینی ارزان تجربه کنید

گام پنجم : اسکیت برد دوم را اضافه کنید

به بالای میله‌ها چهار مهره دیگر اضافه کنید. حالا برد دوم را هم از میله‌ها رد کنید و حدود 17 سانتیمتر از برد اول فاصله بدهید. البته می‌توانید فاصله بین طبقه‌های قفسه کتاب دیواری (یا همان بردها) را بیشتر یا کمتر کنید.

حالا به بالا و روی برد دوم هم چند مهره اضافه کنید تا سفت بشود. فراموش نکنید به ازای هر مهره از یک واشر هم استفاده کنید.

گام ششم : براکت‌ها را وصل کنید

در این مرحله باید براکت‌های L را به زیر تخته بالایی وصل کنید. احتمالا نمی‌توانید دریل را بین بردها قرار بدهید و به همین خاطر باید از دریل‌های مخصوص استفاده کنید. همچنین می‌توانید جای سوراخ‌ها را علامت بزنید و سپس تخته بالایی را باز کنید. سوراخ‌ها را دریل کنید و تخته را دوباره سرجایش وصل کنید.

قفسه کتاب دیواری را آماده است

حالا فقط باید قفسه را به دیوار وصل کنید. قفسه را روی دیوار نگه دارید و از طریق سوراخ‌های براکت دیوار را دریل کنید. حالا می‌توانید با دو پیچ مقاوم قفسه کتاب را به دیوار وصل کنید. برای زیباتر شدن قفسه کتاب دیواری، میله‌ها و پیچ‌ها را هم رنگ کنید.

حالا می‌توانید قفسه را با کتاب، CD یا وسایل تزیینی دلخواه تان پر کنید. اگر هم لازم شد ارتفاع قفسه‌ها را بیشتر کنید، کافی است پیچ‌ها را باز کنید و دوباره جای بردها را تنظیم کنید.

منبع

خلاصه مطلب
با اسکیت بردهای خراب قفسه کتاب دیواری بسازید
عنوان مطلب
با اسکیت بردهای خراب قفسه کتاب دیواری بسازید
توضیح کوتاه
بدون صرف هزینه صاحب یک قفسه جدید بشوید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

دستور تهیه : کیک براونی ساده و خوشمزه بپزید... اگر شما هم عادت دارید کیک براونی را با پودرهای آماده درست کنید، حتماً این ساختنی را بخوانید. درست کردن کیک براونی اصلاً سخت نیست و زمان زیادی هم نمیبر...
دستگاه پولیش مخصوص قطعات پرینت شده بسازید... استفاده از پرینتر سه بعدی برای ساخت قطعات و ابزار مختلف کارها را بسیار ساده کرده است. با این حال صیقل دادن قطعات همچنان یک مشکل مهم است (به ویژه برای ...
سوت چوبی نجات مخصوص کیت بقا و شرایط اضطراری بسازید... سوت یکی از اجزای اصلی کیت بقای کوهنوردی است و در شرایط اضطراری خیلی به درد می خورد. در این ساختنی طرز ساخت یک سوت چوبی را یاد می گیرید که فقط با یک تک...
با آی سی تایمر NE555 کنترلر PWM موتور ۱۲ ولتی بسازید... هر دستگاه یا ابزاری که با موتور DC ساخته می شود به یک کنترلر سرعت نیاز دارید. مثلاً این اره رومیزی که برای موتور آن از ماژول کنترلر سرعت استفاده شده ا...
با قوطی نوشابه دستگاه پاپ کرن ساز بسازید... قوطی نوشابه فلزی ابزار به ظاهر دورریختنی به نظر می رسد اما قابلیت تبدیل شدن به وسایل مختلف را دارد؛ از جعبه کادویی و چراغ تزیینی گرفته تا اجاق مسافرتی...
با قرقره و موتور DC اره رومیزی کوچک اما قدرتمند بسازید... فرقی نمی کند اهل ساخت مدارات الکترونیکی باشید یا کاردستی؛ در هر صورت یک اره رومیزی کوچک می تواند خیلی از کارهایتان را ساده تر کند. کارهایی که با بهتری...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با دستگاه برش لیزری پایه لپ تاپ خنک کننده و فن دار بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت پایه لپ تاپ چوبی را یاد می‌گیرید که دو فن …

پاسخ دهید