خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / ساخت کارت تبریک سه بعدی مخصوص تولد!

ساخت کارت تبریک سه بعدی مخصوص تولد!

اگر شما هم هدیه‌های دست ساز را به هدیه‌های آماده ترجیح می‌دهید، باید ساخت کارت تبریک را بلد باشید. ساخت کارت تبریک‌های معمولی نیاز به آموزش ندارد و فقط باید کمی‌خلاقیت به خرج بدهید. اما ساخت کارت تبریک سه بعدی کمی‌پیچیده تر است. اگر طرز ساخت این کارت را بلد نیستید، می‌توانید در این پست آموزش ساخت کامل را بخوانید.

ساخت کارت تبریک تولد با کمترین هزینه
ساخت کارت تبریک تولد با کمترین هزینه

برای ساخت کارت تبریک سه بعدی فقط باید روش کاری که می‌خوانید را دنبال کنید. سایر جزییات و تزیین‌ها را طبق سلیقه خودتان یا کسی که کارت را برایش می‌سازید، تغییر بدهید. اگر حوصله خواندن متن را ندارید، می‌توانید ویدیو را ببینید که شامل تمام مراحل و جزییات ساخت کارت تبریک میشود :

گام اول : وسایل مورد نیاز برای ساخت کارت تبریک

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • مقوای رنگی
  • مداد
  • چسب ماتیکی
  • قیچی
  • چسب اکلیلی
  • کاتر
  • ربان و چسب تزیینی
  • خط کش
  • استیکرهای رنگی
  • گل پارچه ای (این گل‌ها را می‌توانید خودتان با ربان درست کنید)

گام دوم : کاغذ را تا کنید

ابتدا یک تکه مقوای رنگی ببرید و اندازه‌هایی که در تصویر بالا می‌بینید را رویش علامت بزنید. سپس مقوا را با خط کش و کاتر برش بزنید. بعد از ایجاد برش‌ها می‌توانید کاغذ را همانطور که در تصویر می‌بیینید تا بزنید.

گام سوم : پشت کارت را بپوشانید

یک مقوای دیگر زیر مقوای داخلی بچسبانید
یک مقوای دیگر زیر مقوای داخلی بچسبانید

یک مقوا در اندازه مقوای اصلی ببرید و پشت مقوای اصلی بچسبانید. بهتر این مقوا را از رنگ دیگری که با رنک داخل کارت همخوانی داشته باشد، انتخاب کنید.

دقت کنید که در حین چسباندن دو مقوا به یکدیگر نباید قسمت‌های تاشوی مقوای داخلی را به مقوای بیرونی بچسبانید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : با تراشه تایمر 555 مدار پیانو بسازید!

گام چهارم : قاب عکس را بسازید

قاب عکس کاغذی را به کارت تبریک بچسبانید
قاب عکس کاغذی را به کارت تبریک بچسبانید

برای شخصی سازی بیشتر کارت تبریک تولد می‌توانید یک عکس هم به آن اضافه کنید. برای اینکار، یک تکه کاغذ اکلیلی درست کنید (یا بصورت آماده بخرید) و آن را در ابعاد 7 در 4 سانتیمتر ببرید. اگر ابعاد کارت تبریک را تغییر داده اید، بهتر است اندازه قاب عکس را هم تغییر بدهید. سپس یک سوراخ وسط این کاغذ ببرید.

کاغذ اکلیکی را وسط کارت تبریک بچسبانید و دورش را با ربان تزیین کنید. می‌توانید اینکار را برای کارت تبریک هم تکرار کنید و دور کارت تبریک را هم با ربان دلخواه تان تزیین کنید.

گام پنجم : کارت تبریک را تزیین کنید

ساخت کارت تبریک تمام شده و از اینجا به بعد کاملاً آزاد هستید. از هر چیزی که دوست دارید برای تزیین کارت تبریک استفاده کنید. می‌توانید از استیکرهای آماده استفاده کنید یا مثل ما خودتان استیکر بسازید.

ما با مقواهای رنگی چند بادکنک، یک ریسه و یک کیک دو طبقه ساخته ایم. این استیکرها را هر جای کارت تبریک که دوست دارید بچسبانید. فقط سعی کنید کارت را بیش از حد شلوغ نکنید و استیکرها را یکجا جمع نکنید. برای چسباندن استیکرها هم از چسب ماتیکی استفاده کنید که کاملاً روی سطح کارت تبریک بخوابند.

گام ششم : عکس و گل‌ها را اضافه کنید

عکسی که انتخاب کرده اید را کمی‌بزرگتر از دایره روی کارت ببرید و روی کارت بچسبانید. می‌توانید چند گل هم با ربان بسازید و دو طرف عکس قرار بدهید.

کارت تبریک تولد آماده است

حالا فقط باید یک بند رنگی یا یک تکه ربان بلند دور کارت ببندید و آن را هدیه بدهید. با همین روش می‌توانید کارت دعوت هم بسازید. شما از چه ترکیب رنگی برای ساخت کارت تبریک استفاده می‌کنید؟ تصاویر کارت را با ما به اشتراک بگذارید تا سایر کاربران از ایده‌های شما استفاده کنند.

در ساختنی بخوانید :  میکروفون استریو بسازید و صدایتان را با کیفیت واقعی ضبط کنید

منبع

خلاصه مطلب
ساخت کارت تبریک سه بعدی مخصوص تولد!
عنوان مطلب
ساخت کارت تبریک سه بعدی مخصوص تولد!
توضیح کوتاه
کارت تبریک را با رنگ‌ها و تزیین‌های دلخواه تان بسازید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

دستگاه گازی سازی چوب و زیست توده بسازید تا هیچوقت بدون انرژی نمانید... در این ساختنی طرز ساخت دستگاه گازی سازی را یاد می گیرید که با آن می توانید چوب و زیست توده را به گاز تبدیل کنید. ساخت این دستگاه گازی سازی ساده است ام...
آموزش ساخت : چراغ قوه ای بسازید که با آب کار می کند!... وقتی برق ها می رود، چراغ برق محله تان ایراد پیدا می کند یا به هر علت دیگری دسترسی به برق ندارید برای روشنایی سراغ چه چیزی می روید؟ احتمالاً جواب شما ه...
آموزش ساخت : در فصل سرما به فکر لانه پرنده ها باشید!... در این ساختنی طرز ساخت یک لانه پرنده زیبا با کدوی خشک شده را یاد می گیرید. از این لانه می توانید برای تزیین باغچه یا تراس خانه تان استفاده کنید. اگر ه...
آموزش ساخت : لوستر سقفی کاغذی بسازید در این ساختنی طرز ساخت یک لوستر سقفی کاغذی را یاد می گیرید که جلوه زیبایی به سقف میدهد. زیبایی و کارایی این لوستر سقفی در مقایسه با هزینه ای که برای س...
با قطعات الکترونیکی ارزان، پدال گیتار Phaser بسازید... پدال گیتار phaser یک افکت گیتار است که یک سیگنال را دو نیم می کند؛ یک نیم را از مدار رد می کند و فاز نیم دوم را تغییر می دهد. سپس دو سیگنال دوباره با ...
آموزش ساخت چراغ خواب چوبی به روش ساده و ارزان... استفاده از روکش چوب برای ساخت چراغ خواب یکی از بهترین ایده هاست چون می توانید طرح های مختلفی با آن ایجاد کنید. این چراغ خواب، لوستر دیواری و لامپ دیوا...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با دستگاه برش لیزری پایه لپ تاپ خنک کننده و فن دار بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت پایه لپ تاپ چوبی را یاد می‌گیرید که دو فن …

پاسخ دهید