خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / ساخت کارت تبریک سه بعدی مخصوص تولد!

ساخت کارت تبریک سه بعدی مخصوص تولد!

اگر شما هم هدیه های دست ساز را به هدیه های آماده ترجیح می دهید، باید ساخت کارت تبریک را بلد باشید. ساخت کارت تبریک های معمولی نیاز به آموزش ندارد و فقط باید کمی خلاقیت به خرج بدهید. اما ساخت کارت تبریک سه بعدی کمی پیچیده تر است. اگر طرز ساخت این کارت را بلد نیستید، می توانید در این پست آموزش ساخت کامل را بخوانید.

ساخت کارت تبریک تولد با کمترین هزینه
ساخت کارت تبریک تولد با کمترین هزینه

برای ساخت کارت تبریک سه بعدی فقط باید روش کاری که می خوانید را دنبال کنید. سایر جزییات و تزیین ها را طبق سلیقه خودتان یا کسی که کارت را برایش می سازید، تغییر بدهید. اگر حوصله خواندن متن را ندارید، می توانید ویدیو را ببینید که شامل تمام مراحل و جزییات ساخت کارت تبریک میشود :

گام اول : وسایل مورد نیاز برای ساخت کارت تبریک

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • مقوای رنگی
  • مداد
  • چسب ماتیکی
  • قیچی
  • چسب اکلیلی
  • کاتر
  • ربان و چسب تزیینی
  • خط کش
  • استیکرهای رنگی
  • گل پارچه ای (این گل ها را می توانید خودتان با ربان درست کنید)

گام دوم : کاغذ را تا کنید

ابتدا یک تکه مقوای رنگی ببرید و اندازه هایی که در تصویر بالا می بینید را رویش علامت بزنید. سپس مقوا را با خط کش و کاتر برش بزنید. بعد از ایجاد برش ها می توانید کاغذ را همانطور که در تصویر می بیینید تا بزنید.

گام سوم : پشت کارت را بپوشانید

یک مقوای دیگر زیر مقوای داخلی بچسبانید
یک مقوای دیگر زیر مقوای داخلی بچسبانید

یک مقوا در اندازه مقوای اصلی ببرید و پشت مقوای اصلی بچسبانید. بهتر این مقوا را از رنگ دیگری که با رنک داخل کارت همخوانی داشته باشد، انتخاب کنید.

در ساختنی بخوانید :  با آردوینو و ماژول XBee سیستم خانه هوشمند بسازید [Arudino]

دقت کنید که در حین چسباندن دو مقوا به یکدیگر نباید قسمت های تاشوی مقوای داخلی را به مقوای بیرونی بچسبانید.

گام چهارم : قاب عکس را بسازید

قاب عکس کاغذی را به کارت تبریک بچسبانید
قاب عکس کاغذی را به کارت تبریک بچسبانید

برای شخصی سازی بیشتر کارت تبریک تولد می توانید یک عکس هم به آن اضافه کنید. برای اینکار، یک تکه کاغذ اکلیلی درست کنید (یا بصورت آماده بخرید) و آن را در ابعاد 7 در 4 سانتیمتر ببرید. اگر ابعاد کارت تبریک را تغییر داده اید، بهتر است اندازه قاب عکس را هم تغییر بدهید. سپس یک سوراخ وسط این کاغذ ببرید.

کاغذ اکلیکی را وسط کارت تبریک بچسبانید و دورش را با ربان تزیین کنید. می توانید اینکار را برای کارت تبریک هم تکرار کنید و دور کارت تبریک را هم با ربان دلخواه تان تزیین کنید.

گام پنجم : کارت تبریک را تزیین کنید

ساخت کارت تبریک تمام شده و از اینجا به بعد کاملاً آزاد هستید. از هر چیزی که دوست دارید برای تزیین کارت تبریک استفاده کنید. می توانید از استیکرهای آماده استفاده کنید یا مثل ما خودتان استیکر بسازید.

ما با مقواهای رنگی چند بادکنک، یک ریسه و یک کیک دو طبقه ساخته ایم. این استیکرها را هر جای کارت تبریک که دوست دارید بچسبانید. فقط سعی کنید کارت را بیش از حد شلوغ نکنید و استیکرها را یکجا جمع نکنید. برای چسباندن استیکرها هم از چسب ماتیکی استفاده کنید که کاملاً روی سطح کارت تبریک بخوابند.

گام ششم : عکس و گل ها را اضافه کنید

عکسی که انتخاب کرده اید را کمی بزرگتر از دایره روی کارت ببرید و روی کارت بچسبانید. می توانید چند گل هم با ربان بسازید و دو طرف عکس قرار بدهید.

در ساختنی بخوانید :  پروژه آردوینو : مکعب LED سه بعدی بسازید [Arduino]

کارت تبریک تولد آماده است

حالا فقط باید یک بند رنگی یا یک تکه ربان بلند دور کارت ببندید و آن را هدیه بدهید. با همین روش می توانید کارت دعوت هم بسازید. شما از چه ترکیب رنگی برای ساخت کارت تبریک استفاده می کنید؟ تصاویر کارت را با ما به اشتراک بگذارید تا سایر کاربران از ایده های شما استفاده کنند.

منبع

خلاصه مطلب
ساخت کارت تبریک سه بعدی مخصوص تولد!
عنوان مطلب
ساخت کارت تبریک سه بعدی مخصوص تولد!
توضیح کوتاه
کارت تبریک را با رنگ ها و تزیین های دلخواه تان بسازید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : قفسه کتاب نامرئی بسازید اگر کتاب هایتان خیلی زیاد است و دیگر در کتابخانه جا نمی شود یا اصلاً در آپارتمان تان جایی برای کتابخانه ندارید، قفسه کتاب نامرئی راه حل شماست. یک راه ...
آموزش ساخت: یک فن (پنکه) که با شمع کار می کند... آیا این داستان را شنیده اید که یکی از دانشمندان بزرگ ایرانی یک حمام را با یک شمع گرم می کرد ؟ البته شاید این داستان اندکی اغراق داشته باشد اما فکر می ...
پادری بافتنی ضخیم و رنگارنگ با طرح گل ببافید !... در این ساختنی یاد می گیرید چطور یک پادری بافتنی رنگارنگ و زیبا ببافید. برای بافت این پادری باید قلاب بافی و بافتنی بلد باشید اما لزوماً نباید خیلی حرف...
پرینتر سه بعدی حرفه ای و کامل بسازید – قسمت دوم... در این پست ساختنی قسمت دوم طرز ساخت یک پرینتر سه بعدی ارزان را می آموزید. سعی کرده ایم در این پست مبنا را بر حداقل ها بگذاریم تا افراد بیشتری امکان سا...
دستگاه هشدار نشت گاز با استفاده از آردوینو... متاسفانه هر ساله در فصل سرما شاهد حوادث ناشی از نشت گاز هستیم ،می توان با یک دستگاه هشدار نشت گاز از اغلب این حوادث تلخ که خسارات جانی و مالی جبران نا...
یک ایده ارزان و کارآمد برای مرتب کردن گیاهان آپارتمانی... اگر شما هم در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید با این حال نمی توانید از نگهداری گیاهان آپارتمانی صرف نظر کنید، این روش ساده را امتحان کنید. در این روش گ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

پاسخ دهید