خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / ساخت کارت تبریک سه بعدی مخصوص تولد!

ساخت کارت تبریک سه بعدی مخصوص تولد!

اگر شما هم هدیه های دست ساز را به هدیه های آماده ترجیح می دهید، باید ساخت کارت تبریک را بلد باشید. ساخت کارت تبریک های معمولی نیاز به آموزش ندارد و فقط باید کمی خلاقیت به خرج بدهید. اما ساخت کارت تبریک سه بعدی کمی پیچیده تر است. اگر طرز ساخت این کارت را بلد نیستید، می توانید در این پست آموزش ساخت کامل را بخوانید.

ساخت کارت تبریک تولد با کمترین هزینه
ساخت کارت تبریک تولد با کمترین هزینه

برای ساخت کارت تبریک سه بعدی فقط باید روش کاری که می خوانید را دنبال کنید. سایر جزییات و تزیین ها را طبق سلیقه خودتان یا کسی که کارت را برایش می سازید، تغییر بدهید. اگر حوصله خواندن متن را ندارید، می توانید ویدیو را ببینید که شامل تمام مراحل و جزییات ساخت کارت تبریک میشود :

گام اول : وسایل مورد نیاز برای ساخت کارت تبریک

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • مقوای رنگی
  • مداد
  • چسب ماتیکی
  • قیچی
  • چسب اکلیلی
  • کاتر
  • ربان و چسب تزیینی
  • خط کش
  • استیکرهای رنگی
  • گل پارچه ای (این گل ها را می توانید خودتان با ربان درست کنید)

گام دوم : کاغذ را تا کنید

ابتدا یک تکه مقوای رنگی ببرید و اندازه هایی که در تصویر بالا می بینید را رویش علامت بزنید. سپس مقوا را با خط کش و کاتر برش بزنید. بعد از ایجاد برش ها می توانید کاغذ را همانطور که در تصویر می بیینید تا بزنید.

گام سوم : پشت کارت را بپوشانید

یک مقوای دیگر زیر مقوای داخلی بچسبانید
یک مقوای دیگر زیر مقوای داخلی بچسبانید

یک مقوا در اندازه مقوای اصلی ببرید و پشت مقوای اصلی بچسبانید. بهتر این مقوا را از رنگ دیگری که با رنک داخل کارت همخوانی داشته باشد، انتخاب کنید.

در ساختنی بخوانید :  کول پد بسازید و با خنک نگه داشتن لپتاپ خود، عمرش را بیشتر کنید!

دقت کنید که در حین چسباندن دو مقوا به یکدیگر نباید قسمت های تاشوی مقوای داخلی را به مقوای بیرونی بچسبانید.

گام چهارم : قاب عکس را بسازید

قاب عکس کاغذی را به کارت تبریک بچسبانید
قاب عکس کاغذی را به کارت تبریک بچسبانید

برای شخصی سازی بیشتر کارت تبریک تولد می توانید یک عکس هم به آن اضافه کنید. برای اینکار، یک تکه کاغذ اکلیلی درست کنید (یا بصورت آماده بخرید) و آن را در ابعاد 7 در 4 سانتیمتر ببرید. اگر ابعاد کارت تبریک را تغییر داده اید، بهتر است اندازه قاب عکس را هم تغییر بدهید. سپس یک سوراخ وسط این کاغذ ببرید.

کاغذ اکلیکی را وسط کارت تبریک بچسبانید و دورش را با ربان تزیین کنید. می توانید اینکار را برای کارت تبریک هم تکرار کنید و دور کارت تبریک را هم با ربان دلخواه تان تزیین کنید.

گام پنجم : کارت تبریک را تزیین کنید

ساخت کارت تبریک تمام شده و از اینجا به بعد کاملاً آزاد هستید. از هر چیزی که دوست دارید برای تزیین کارت تبریک استفاده کنید. می توانید از استیکرهای آماده استفاده کنید یا مثل ما خودتان استیکر بسازید.

ما با مقواهای رنگی چند بادکنک، یک ریسه و یک کیک دو طبقه ساخته ایم. این استیکرها را هر جای کارت تبریک که دوست دارید بچسبانید. فقط سعی کنید کارت را بیش از حد شلوغ نکنید و استیکرها را یکجا جمع نکنید. برای چسباندن استیکرها هم از چسب ماتیکی استفاده کنید که کاملاً روی سطح کارت تبریک بخوابند.

گام ششم : عکس و گل ها را اضافه کنید

عکسی که انتخاب کرده اید را کمی بزرگتر از دایره روی کارت ببرید و روی کارت بچسبانید. می توانید چند گل هم با ربان بسازید و دو طرف عکس قرار بدهید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : نشانه کتاب هری پاتر درست کنید

کارت تبریک تولد آماده است

حالا فقط باید یک بند رنگی یا یک تکه ربان بلند دور کارت ببندید و آن را هدیه بدهید. با همین روش می توانید کارت دعوت هم بسازید. شما از چه ترکیب رنگی برای ساخت کارت تبریک استفاده می کنید؟ تصاویر کارت را با ما به اشتراک بگذارید تا سایر کاربران از ایده های شما استفاده کنند.

منبع

خلاصه مطلب
ساخت کارت تبریک سه بعدی مخصوص تولد!
عنوان مطلب
ساخت کارت تبریک سه بعدی مخصوص تولد!
توضیح کوتاه
کارت تبریک را با رنگ ها و تزیین های دلخواه تان بسازید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

سبد چوبی شیک و ارزان با طرح موجی بسازید اگر شما هم به ساخت وسایل آشپزخانه چوبی علاقه دارید، احتمالاً از این سبد خوشتان خواهد آمد. البته برای ساخت سبد چوبی با این روش باید ابزار نجاری داشته ب...
آموزش ساخت : بند ساعت چرمی بسازید در این ساختنی طرز ساخت بند ساعت چرمی را یاد می گیرید. بعد از خواندن این آموزش ساخت می توانید با کمترین هزینه برای ساعت هایتان هر چندتا که می خواهید بن...
دستگاه هویه رومیزی بسازید و از لحیم کاری لذت ببرید !... یکی از ابزار های مهمی که باید روی میز کار همه دوستانداران مدارات الکترونیکی باشد، دستگاه هویه است . برای این که صاحب یک دستگاه لحیم باشید لازم نیست حت...
حباب یخ زده درست کنید و عکس های زیبای زمستانی بگیرید... در این ساختنی ساده ترین روش برای درست کردن حباب یخ زده را یاد می گیرید. درست کردن حباب یخ زده هم سرگرمی جالبی است و هم می تواند سوژه بسیار خوبی برای ع...
همین حالا مسواک تان را به مسواک برقی تبدیل کنید!... اگر همیشه می خواستید یک مسواک برقی داشته باشید یا بسازید، این آموزش ساخت را دنبال کنید. قصد داریم به شما یاد بدهیم که چطور با مسواک های معمولی، مسواک ...
با در بطری و LED یک چراغ قوه کوچک بسازید حتماً از عنوان ای کاردستی متوجه شده اید که قرار نیست یک چراغ قوه مثل تصویری که معمولاً از چراغ قوه های کوچک دارید، بسازیم. چراغ قوه ای که داخل در یک ب...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید