خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / با موزاییک های ریز جعبه تزیینی ساده تان را تزیین کنید

با موزاییک های ریز جعبه تزیینی ساده تان را تزیین کنید

کسانی که به دنیای اریگامی‌و ساخت جعبه تزیینی علاقه دارند، خیلی راحت می‌توانند جعبه کادویی بسازند (البته با کمک یک آموزش ساخت کامل). اما اگر جزو این دسته نباشید یا جعبه آماده میخرید یا به فکر تزیین جعبه‌های استفاده شده می‌افتید. در این ساختنی می‌خواهیم یک تکنیک برای تزیین جعبه‌های چوبی یا کارتنی با موزایک‌های ریز را به شما یاد بدهیم.

جعبه تزیینی بسازید
جعبه تزیینی بسازید

با این تکنیک ساده و کم هزینه می‌توانید هر جعبه ای را به جعبه تزیینی یا جعبه کادویی تقدیم کنید. زیبایی جعبه‌هایی که در تصاویر بالا می‌بینید بخاطر انتخاب ترکیب رنگ مناسب است. اگر شما هم می‌خواهید جعبه تان زیبا بشود، باید رنگ موزاییک‌ها را طوری انتخاب کنید که با هم بخوانند.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز برای ساخت جعبه تزیینی
وسایل مورد نیاز برای ساخت جعبه تزیینی
  • موزاییک‌های ریز (می‌توانید از موزاییک‌های شیشه ای یا سنگی استفاده کنید)
  • چسب بسته بندی
  • قلم مو
  • جعبه تزیینی (این جعبه می‌تواند کارتنی یا چوبی باشد)
  • رنگ براق (رنگ باید حتماً براق باشد چون اینطوری می‌توانید با لایه‌های کمتر افکت بهتری به چوب یا کارتن بدهید)
  • چسب چوب یا چسب MDF
  • رنگ طلایی (اختیاری)

گام دوم : موزاییک‌ها را بچینید

موزاییک‌ها را روی در جعبه بچینید
موزاییک‌ها را روی در جعبه بچینید

برای شروع بهتر است نحوه چیدن موزاییک‌ها را مشخص کنید تا در حین چسباندن آنها به مشکل نخورید. با اینکار می‌توانید رنگ‌ها را بهتر در سطح جعبه تزیینی پخش کنید. علاوه بر این مشخص میشود که موزاییک‌ها می‌توانند کل سطح در جعبه را بپوشانند یا خیر. اگر اندازه موزاییک‌های شما هم طوری است که کاملاً سطح را جعبه را نمی‌پوشاند، می‌توانید یک حاشیه طلایی در نظر بگیرید یا دور در جعبه را ربان بچسبانید.

در ساختنی بخوانید :  تارت میوه ای را با این دستور تهیه ساده درست کنید

بعد از اینکه همه موزاییک‌ها را چیدید و به طرح دلخواه تان رسیدید، یک عکس از در جعبه بگیرید تا از آن در مرحله چسباندن موزاییک‌ها استفاده کنید.

گام سوم : حاشیه را با چسب بپوشانید

به حاشیه خالی موزاییک‌ها چسب بزنید
به حاشیه خالی موزاییک‌ها چسب بزنید

بعد از اینکه همه موزاییک‌ها را چیدید، حاشیه خالی دور موزاییک‌ها را با چسب بسته بندی بپوشانید. این چسب‌ها در مرحله چسباندن موزاییک‌ها کمک زیادی می‌کنند. حواستان باشد موقع چسباندن چسب موزاییک‌ها تکان نخورند.

یک راه آسان برای چسباندن موزاییک‌ها این است که یک تخته صاف را روی در جعبه بگذارید و با یک حرکت سریع آن را برگردانید. به این ترتیب موزاییک‌ها به همان ترتیبی که چیده اید روی تخته قرار می‌گیرند. به این ترتیب هم در زمان تان صرفه جویی میشود و هم درصد خطا کمتر میشود.

گام چهارم : موزاییک‌ها را بچسبانید

موزاییک‌ها را بچسبانید
موزاییک‌ها را بچسبانید

حالا می‌توانید چسباندن موزاییک‌ها را شروع کنید. اگر در جعبه کوچک است، می‌توانید ابتدا سطح در را با چسب بپوشانید و سپس موزاییک‌ها را بچسبانید. اما اگر طول یا عرض در جعبه بیشتر از 10 سانتیمتر است، چسب را به تدریج بزنید و موزاییک‌ها را رویش بگذارید.

اگر بیش از حد روی در جعبه چسب بزنید، موزاییک‌ها با فشار دادن موزاییک‌های اطراف شان تکان می‌خورند. در ضمن اگر برای در جعبه حاشیه در نظر گرفته اید، حواستان باشد وارد حاشیه نشوید.

گام پنجم : جعبه را رنگ کنید

جعبه را رنگ کنید
جعبه را رنگ کنید

بعد از خشک شدن چسب موزاییک‌ها، چسب‌های دور موزاییک‌ها را بکنید. اگر می‌خواهید رنگ حاشیه دور موزاییک‌ها با رنگ بدنه جعبه فرق داشته باشد، زیر این حاشیه چسب بزنید و اول حاشیه موزاییک‌ها را طلایی کنید. می‌توانید از هر رنگ دیگری برای حاشیه موزاییک‌ها استفاده کنید یا حتی دورشان ربان بچسبانید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : کیف پول چرمی ساده بدوزید

بعد از خشک شدن رنگ دور موزاییک‌ها، چسب را از زیر حاشیه رنگی بکنید و درست رویش بچسبانید. با اینکار رنگ حاشیه با رنگ بدنه مخلوط نمی‌شود و با یک خط دقیق از هم جدا میشوند.
حالا می‌توانید بدنه جعبه را رنگ بزنید. رنگ جعبه را در تناسب با رنگ موزاییک‌ها و حاشیه رنگی دور در جعبه تزیینی انتخاب کنید. بعد از خشک شدن این رنگ هم چسب روی حاشیه را بردارید.

جعبه تزیینی آماده است

جعبه تزیینی آماده است
جعبه تزیینی آماده است

با این ساختنی می‌توانید هر جعبه ساده و کهنه ای را به یک جعبه تزیینی زیبا تبدیل کنید. با تغییر رنگ موزاییک‌ها، رنگ حاشیه و رنگ بدنه جعبه تزیینی می‌توانید جعبه‌های متنوع و زیبا بسازید. پس از این به بعد جعبه‌های کارتنی را دور نریزید!

اگر شما هم از این تکنیک برای ساخت جعبه تزیینی استفاده کردید، تصاویرش را با ساختنی به اشتراک بگذارید تا سایر کاربران هم از ایده‌های شما استفاده کنند.

منبع

خلاصه مطلب
با موزاییک‌های ریز جعبه تزیینی ساده تان را تزیین کنید
عنوان مطلب
با موزاییک‌های ریز جعبه تزیینی ساده تان را تزیین کنید
توضیح کوتاه
جعبه‌های ساده را با چند موزاییک به جعبه تزیینی تبدیل کنید!
نویسنده

بیشتر بخوانید:

دستور تهیه : سس کارولینا مخصوص کباب درست کنید... وقتی می خواهید کباب درست کنید، انتخاب یک سس مناسب به اندازه درست کردن خود کباب اهمیت دارد. در این ساختنی قصد داریم دستور تهیه یک سس مخصوص و البته متفا...
ساخت گیره دیواری کوچک و ارزان با توپ تنیس... راضی کردن بچه ها برای مرتب نگه داشتن اتاق شان کار سختی است. اما همیشه راه های خلاقانه ای هستند که اینکار را ساده تر کنند. مثل کتابخانه مارپیچی یا این ...
با کمترین قیمت مینی دریل مخصوص PCB بسازید... اگر خودتان بردهای مدار چاپی پروژه های الکترونیکی را می سازید، باید یک مینی دریل داشته باشید. ساخت مینی دریل با این روش بسیار ساده است و نیاز به ابزار ...
با وسایل ساده و ارزان رسیور مادون قرمز USB بسازید... در این ساختنی یاد می گیرید چطور یک رسیور مادون قرمز USB کوچک و ارزان بسازید. از این رسیور می توانید در پروژه های مختلف مثل ربات ها، کوادکوپترها و سایر...
آموزش ساخت : جاکفشی عمودی بسازید همه خانه ها برای جاکفشی و کمد جا ندارند. ایده ساختنی برای این مشکل جاکفشی عمودی است. این جاکفشی را میتوانید در کوچکترین فضاها و پشت هر دری که کمی با د...
آموزش ساخت : جعبه پریز هوشمند بسازید در این ساختنی طرز ساخت یک جعبه پریز را یاد می گیرید که با امکان کنترل پریزهای خانه با موبایل را فراهم میکند. فقط با فشار دادن چند دکمه روی برنامه گوشی...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با دستگاه برش لیزری پایه لپ تاپ خنک کننده و فن دار بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت پایه لپ تاپ چوبی را یاد می‌گیرید که دو فن …

پاسخ دهید