خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / با موزاییک های ریز جعبه تزیینی ساده تان را تزیین کنید

با موزاییک های ریز جعبه تزیینی ساده تان را تزیین کنید

کسانی که به دنیای اریگامی و ساخت جعبه تزیینی علاقه دارند، خیلی راحت می توانند جعبه کادویی بسازند (البته با کمک یک آموزش ساخت کامل). اما اگر جزو این دسته نباشید یا جعبه آماده میخرید یا به فکر تزیین جعبه های استفاده شده می افتید. در این ساختنی می خواهیم یک تکنیک برای تزیین جعبه های چوبی یا کارتنی با موزایک های ریز را به شما یاد بدهیم.

جعبه تزیینی بسازید
جعبه تزیینی بسازید

با این تکنیک ساده و کم هزینه می توانید هر جعبه ای را به جعبه تزیینی یا جعبه کادویی تقدیم کنید. زیبایی جعبه هایی که در تصاویر بالا می بینید بخاطر انتخاب ترکیب رنگ مناسب است. اگر شما هم می خواهید جعبه تان زیبا بشود، باید رنگ موزاییک ها را طوری انتخاب کنید که با هم بخوانند.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز برای ساخت جعبه تزیینی
وسایل مورد نیاز برای ساخت جعبه تزیینی
  • موزاییک های ریز (می توانید از موزاییک های شیشه ای یا سنگی استفاده کنید)
  • چسب بسته بندی
  • قلم مو
  • جعبه تزیینی (این جعبه می تواند کارتنی یا چوبی باشد)
  • رنگ براق (رنگ باید حتماً براق باشد چون اینطوری می توانید با لایه های کمتر افکت بهتری به چوب یا کارتن بدهید)
  • چسب چوب یا چسب MDF
  • رنگ طلایی (اختیاری)

گام دوم : موزاییک ها را بچینید

موزاییک ها را روی در جعبه بچینید
موزاییک ها را روی در جعبه بچینید

برای شروع بهتر است نحوه چیدن موزاییک ها را مشخص کنید تا در حین چسباندن آنها به مشکل نخورید. با اینکار می توانید رنگ ها را بهتر در سطح جعبه تزیینی پخش کنید. علاوه بر این مشخص میشود که موزاییک ها می توانند کل سطح در جعبه را بپوشانند یا خیر. اگر اندازه موزاییک های شما هم طوری است که کاملاً سطح را جعبه را نمی پوشاند، می توانید یک حاشیه طلایی در نظر بگیرید یا دور در جعبه را ربان بچسبانید.

در ساختنی بخوانید :  پروژه آردوینو : لامپ ها را با کف زدن روشن کنید! [Arduino]

بعد از اینکه همه موزاییک ها را چیدید و به طرح دلخواه تان رسیدید، یک عکس از در جعبه بگیرید تا از آن در مرحله چسباندن موزاییک ها استفاده کنید.

گام سوم : حاشیه را با چسب بپوشانید

به حاشیه خالی موزاییک ها چسب بزنید
به حاشیه خالی موزاییک ها چسب بزنید

بعد از اینکه همه موزاییک ها را چیدید، حاشیه خالی دور موزاییک ها را با چسب بسته بندی بپوشانید. این چسب ها در مرحله چسباندن موزاییک ها کمک زیادی می کنند. حواستان باشد موقع چسباندن چسب موزاییک ها تکان نخورند.

یک راه آسان برای چسباندن موزاییک ها این است که یک تخته صاف را روی در جعبه بگذارید و با یک حرکت سریع آن را برگردانید. به این ترتیب موزاییک ها به همان ترتیبی که چیده اید روی تخته قرار می گیرند. به این ترتیب هم در زمان تان صرفه جویی میشود و هم درصد خطا کمتر میشود.

گام چهارم : موزاییک ها را بچسبانید

موزاییک ها را بچسبانید
موزاییک ها را بچسبانید

حالا می توانید چسباندن موزاییک ها را شروع کنید. اگر در جعبه کوچک است، می توانید ابتدا سطح در را با چسب بپوشانید و سپس موزاییک ها را بچسبانید. اما اگر طول یا عرض در جعبه بیشتر از 10 سانتیمتر است، چسب را به تدریج بزنید و موزاییک ها را رویش بگذارید.

اگر بیش از حد روی در جعبه چسب بزنید، موزاییک ها با فشار دادن موزاییک های اطراف شان تکان می خورند. در ضمن اگر برای در جعبه حاشیه در نظر گرفته اید، حواستان باشد وارد حاشیه نشوید.

گام پنجم : جعبه را رنگ کنید

جعبه را رنگ کنید
جعبه را رنگ کنید

بعد از خشک شدن چسب موزاییک ها، چسب های دور موزاییک ها را بکنید. اگر می خواهید رنگ حاشیه دور موزاییک ها با رنگ بدنه جعبه فرق داشته باشد، زیر این حاشیه چسب بزنید و اول حاشیه موزاییک ها را طلایی کنید. می توانید از هر رنگ دیگری برای حاشیه موزاییک ها استفاده کنید یا حتی دورشان ربان بچسبانید.

در ساختنی بخوانید :  قفل در برقی بسازید را با بلوتوث کنترل کنید [Arduino]

بعد از خشک شدن رنگ دور موزاییک ها، چسب را از زیر حاشیه رنگی بکنید و درست رویش بچسبانید. با اینکار رنگ حاشیه با رنگ بدنه مخلوط نمی شود و با یک خط دقیق از هم جدا میشوند.
حالا می توانید بدنه جعبه را رنگ بزنید. رنگ جعبه را در تناسب با رنگ موزاییک ها و حاشیه رنگی دور در جعبه تزیینی انتخاب کنید. بعد از خشک شدن این رنگ هم چسب روی حاشیه را بردارید.

جعبه تزیینی آماده است

جعبه تزیینی آماده است
جعبه تزیینی آماده است

با این ساختنی می توانید هر جعبه ساده و کهنه ای را به یک جعبه تزیینی زیبا تبدیل کنید. با تغییر رنگ موزاییک ها، رنگ حاشیه و رنگ بدنه جعبه تزیینی می توانید جعبه های متنوع و زیبا بسازید. پس از این به بعد جعبه های کارتنی را دور نریزید!

اگر شما هم از این تکنیک برای ساخت جعبه تزیینی استفاده کردید، تصاویرش را با ساختنی به اشتراک بگذارید تا سایر کاربران هم از ایده های شما استفاده کنند.

منبع

خلاصه مطلب
با موزاییک های ریز جعبه تزیینی ساده تان را تزیین کنید
عنوان مطلب
با موزاییک های ریز جعبه تزیینی ساده تان را تزیین کنید
توضیح کوتاه
جعبه های ساده را با چند موزاییک به جعبه تزیینی تبدیل کنید!
نویسنده

بیشتر بخوانید:

دستور تهیه : با میوه مورد علاقه تان چای سرد درست کنید... اگر در نقاط سردسیر کشور زندگی می کنید، احتمالاً چند روزی است که دیگر سراغ نوشیدنی های خنک نمی روید. اما همه جا اینطوری نیست؛ در بسیاری از شهرها هنوز ب...
یک ایده ارزان و کارآمد برای مرتب کردن گیاهان آپارتمانی... اگر شما هم در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید با این حال نمی توانید از نگهداری گیاهان آپارتمانی صرف نظر کنید، این روش ساده را امتحان کنید. در این روش گ...
سگک کمربند با عکس و طراحی مورد علاقه تان بسازید... اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید اکسسوری هایتان را با افزودن جزییات اختصاصی، شخصی سازی و منحصر به فرد کنید این ساختنی را از دست ندهید. در این...
آموزش ساخت : با شلوار جین کهنه کیف موبایل بسازید... نوروز نزدیک است و وقت خانه تکانی رسیده است. یکی از مهمترین قسمت های خانه تکانی سالانه دور ریختن وسایل و لباس های بدرد نخور است. ساختنی به شما پیشنهاد ...
با چوب بستنی لامپ دیواری با طرح گل آفتاب گردان بسازید... قبلاً در ساختنی آموزش ساخت قفسه دیواری و انگشتر چوبی با چوب بستنی را یاد گرفته اید. در این پست هم یاد می گیرید با چوب بستنی یک لامپ دیواری با طرح آفتا...
قهوه ساز مسافرتی درست کنید و از طعم قهوه لذت ببرید... اگر شما هم عادت دارید هربار که پیک نیک یا گردش می روید چند پودر قهوه فوری با خودتان ببرید، حتماً باید یک قهوه ساز مسافرتی برای خودتان درست کنید. نگران...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت درختچه بونسای تزیینی با سیم!

ساخت درختچه تزیینی با سیم یکی از ایده های ارزان و محبوب بین طرفداران ساختنی …

پاسخ دهید