لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران
خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / آموزش ساخت : با گل های مورد علاقه تان تل سر درست کنید

آموزش ساخت : با گل های مورد علاقه تان تل سر درست کنید

در این ساختنی طرز ساخت یک تل سر با گل‌های طبیعی را یاد می‌گیرید. از این تل سر می‌توانید در جشن‌ها و مهمانی‌های مختلف استفاده کنید. این نوع تل سر بیشتر بین دختربچه‌ها محبوب است و به همین خاطر برای استفاده در جشن تولدها بسیار مناسب است.

با گل‌های طبیعی تل سر درست کنید
با گل‌های طبیعی تل سر درست کنید

ما یک ترکیب از گل‌های طبیعی را برای ساخت تل سر به شما پیشنهد می‌کنیم اما می‌توانید ترکیب را به کلی عوض کنید یا از رنگ‌های دیگر همین گل‌ها استفاده کنید. بعد از ساخت تل سر هم می‌توانید آن را خشک کنید و برای تزیین خانه از آن استفاده کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • چسب گلسازی
  • قیچی
  • دم باریک
  • ربان (میتوانید از ربان ساتنی هم استفاده کنید)
  • سیم فلزی
  • گل بابونه
  • گل گچ دوست

گام دوم : سیم را ببرید

سیم را در طول مناسب ببرید
سیم را در طول مناسب ببرید

ابتدا باید سیم را در طول مناسب ببرید. اندازه سیم باید بقدری باشد که دور گردن یا سر کودک براحتی بپیچد. با این اندازه می‌توانید خیلی راحت تل را خیلی راحت دور سر یا گردن کودک ببندید و باز کنید.

گام سوم : سیم را آماده کنید

دور سیم را با چسب گلسازی بپوشانید
دور سیم را با چسب گلسازی بپوشانید

با دم باریک دو سر سیم را حلقه کنید و دورش را با چسب گلسازی بپوشانید. حتماً سیم را با چسب بپوشانید تا به سر کودک آسیب نزند. از دو حلقه سر سیم برای بستن ربان استفاده می‌کنیم.

گام چهارم : ساقه گل‌ها را ببرید

ساقه گل‌ها را کوتاه کنید
ساقه گل‌ها را کوتاه کنید

در این مرحله از ساخت تل سر باید ساقه گل‌ها را ببرید تا بتوانید گل‌های بیشتری به تل بچسبانید. این ساقه‌ها را دور نریزید و از آنها به عنوان کود و کمپوست برای گلدان‌هایتان استفاده کنید.

در ساختنی بخوانید :  دستور تهیه : بدون نیاز به فر و با زودپز، کیک میوه ای بپزید

گام پنجم : گل‌ها را به سیم اضافه کنید

چندتا از گل‌های بدون ساقه را بردارید و آنها را دسته کنید. دور گل‌ها را با چسب ببندید و سپس آنها را به سیم وصل کنید. همینطور به سمت پایین سیم حرکت کنید و دسته‌های گل را در طلش بچسبانید. سعی کنید بین تراکم گل‌ها در طول سیم تعادل کافی برقرار باشد و چینش گل‌های دو طرف تل تا حد ممکن قرینه باشد. استفاده از گل‌های کوچک مثل بابونه و گچ دوست اینکار را ساده تر میکند.

گام ششم : ربان را اضافه کنید

به دو طرف تل سر ربان ببندید
به دو طرف تل سر ربان ببندید

حالا دو تکه ربان ببرید و به حلقه‌های دو طرفه تل سر ببندید. رنگ ربان را با توجه به رنگ گل‌ها انتخاب کنید. استفاده از ربان بستن تل سر را راحت تر میکند.

تل سر طبیعی و زیباتان آماده است

تل سر آماده است
تل سر آماده است

حالا می‌توانید از زیبایی طبیعی این تل سر لذت ببرید. گل‌های این تل خیلی ریز هستند و به همین خاطر راحت آسیب می‌بینند. اگر این اتفاق افتاد، خیلی راحت می‌توانید آنها را با گل‌های سالم جایگزین کنید.

اگر ترکیب گل دیگری را برای این تل در نظر دارید، آن را با سایر کاربران ساختنی در میان بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
عنوان مطلب
آموزش ساخت : با گل‌های مورد علاقه تان تل سر درست کنید
توضیح کوتاه
تل سر طبیعی و خوشبو درست کنید!
نویسنده

در ساختنی بخوانید :

آموزش ساخت : قاب عکس دیواری چوبی بسازید غم انگیزترین چیز درباره گسترش موسیقی دیجیتال، فراموش شدن کاور آلبوم های موسیقی است. بیشتر ما آلبوم های مورد علاقه مان را از بصورت دیجیتال میخریم. آلبو...
آموزش ساخت : قفسه ایستاده ساده و جادار بسازید... داشتن یک قفسه ایستاده در خانه یا محل کار خیلی خوب است. می توانید همه وسایلی که معمولا ازشان استفاده می کنید را مرتب و دسته بندی شده دم دست تان نگه دار...
آموزش ساخت : جاکفشی عمودی بسازید همه خانه ها برای جاکفشی و کمد جا ندارند. ایده ساختنی برای این مشکل جاکفشی عمودی است. این جاکفشی را میتوانید در کوچکترین فضاها و پشت هر دری که کمی با د...
آموزش ساخت : میز ناهارخوری شیک بسازید این میز ناهاخوری برای طرفداران ترکیب چوب و فلز یک طراحی ایده آل و منحصر به فرد است. ظاهر میز ناهاخوری بخاطر پایه آهنی و بزرگ و تخته رویی ضخیم بسیار مت...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت میکروفون جالب با قوطی کبریت و مغز مداد!

در این ساختنی طرز ساخت میکروفون با یک روش متفاوت را یاد می‌گیرید. این میکروفون …

پاسخ دهید