خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / آموزش ساخت : میز ناهارخوری شیک بسازید

آموزش ساخت : میز ناهارخوری شیک بسازید

این میز ناهاخوری برای طرفداران ترکیب چوب و فلز یک طراحی ایده آل و منحصر به فرد است. ظاهر میز ناهاخوری بخاطر پایه آهنی و بزرگ و تخته رویی ضخیم بسیار متمایز و البته شیک شده است. تنها مشکل این میز ناهاخوری سنگین بودن بیش از حدش است (240 کیلوگرم). به همین خاطر برای آپارتمان مناسب نیست و بهتر است در خانه های ویلایی استفاده بشود.

پایه فلزی میز از 2.20 متر طول، 80 سانتیمتر عرض و 63 سانتیمتر ارتفاع دارد. پایه را باید از پروفیل مربعی 100 در 40 در 2 میلیمتری بسازید. چوب روی میز ناهاخوری را هم از جنسی انتخاب کنید که طرح و رنگ زیبایی داشته باشد و با رنگ مشکلی پایه فلزی هماهنگ بشود. تخته چوبی روی میز باید یک متر عرض، 2.20 متر طول و 12 سانتیمتر ارتفاع داشته باشد که ما آن را از دو تکه چوب ساخته ایم.

برای ساخت این میز ناهاخوری به ابزارهای برش آهن و چوب و همچنین دستگاه جوش نیاز دارید. باید مهارت کافی برای کار با این ابزارها را هم داشته باشید. اگر می خواهید این میز را بسازید، حتماً ویدیوی زیر را ببینید چون نسبت به متن کاملتر است.

گام اول : پایه فلزی میز را بسازید

ساخت پایه میز نهارخوری را با بریدن پروفیل ها شروع کنید. پایه میز از پانزده قطعه ساخته میشود؛ ده قطعه برای ساخت دو مربع دو طرف پایه و پنج قطعه هم برای اتصال این دو مربع به یکدیگر. نحوه برش قطعات و چسباندن آنها به یکدیگر در تصاویر و ویدیو مشخص است. یک ورق فلزی هم به محل قرار گرفتن چوب روی پایه جوش بزنید تا تخته بهتر روی میز بنشیند.

در ساختنی بخوانید :  گلدان کاغذی با چراغ های توکار بسازید

بعد از ساخت کامل قطعات پایه و اتصال آنها به یکدیگر، میز را سنباده بزنید تا رنگ بهتر رویش بشیند. سپس با رنگ مشکی مات میز را رنگ کنید.

گام دوم : تخته رویی میز را آماده کنید

تخته رویی میز را از دو تکه چوب می سازیم. ابتدا هر دو تخته را در اندازه مناسب ببرید و سپس یک سوم میانی هر دو را از لبه داخلی (لبه ای که بهم وصل می شوند) علامت بزنید. روی یک سوم میانی هر دو تخته با اره مویی دو شیار بیاندازید. داخل این شیارها را با چسب پر کنید و یک تخته داخلشان بگذارید. حالا می توایند دو تخته چوب را بهم وصل کنید و با گیره ببندید تا چسب سفت بشود.

همین کار را روی یک چهارم میانی عرض تخته رویی میز تکرار کنید تا اتصال محکم تر بشود (برای توضیحات بیشتر ویدیو را ببینید).

در نهایت هم تخته رویی میز را کاملاً سنباده بزنید تا صاف بشود. یک روغن خوب انتخاب کنید و چوب را با چند لایه از آن بپوشانید.

میز ناهارخوری آماده است

حالا تنها کاری که مانده قرار دادن تخته رویی میز روی پایه است. برای اینکار از برچسب های دو طرفه استفاده کنید. برچسب ها را روی پایه فلزی میز ناهاخوری بچسبانید و تخته رویی میز را روی آنها قرار بدهید.

میز ناهارخوری آماده است و می توانید آن را به داخل سالن منتقل کنید. این میز بخاطر وزن زیادی که دارد برای فضاهای باز یا بزرگ مناسب است. با این حال ظاهر شیک و متفاوتی دارد و میتواند تاثیر زیادی روی دکوراسیون خانه بگذارید.

در ساختنی بخوانید :  کشک لیمو ؛ یک چاشنی سالم، لذیذ و سرشار از ویتامین

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : میز ناهارخوری شیک بسازید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : میز ناهارخوری شیک بسازید
توضیح کوتاه
با ترکیب چوب و آهن یک میز غذاخوری متفاوت بسازید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : 5 ایده ارزان و ساده برای ساخت قفسه دیواری... قفسه های دیواری هم تزیینی هستند و هم برای مرتب سازی وسایل کوچک و بزرگ بسیار مفید هستند. ساخت قفسه دیواری راحت است و ارزان تمام میشود. اگر اهل ساختنی ب...
با آردوینو و سنسور اولتراسونیک متر دیجیتال بسازید... اگر دنبال پروژه ای می گردید که شما را با سنسور اولتراسونیک آشنا کند، این انتخاب خوبی است. در این ساختنی یاد می گیرید با سنسور اولتراسونیک و آردوینو یک...
دیوار الفبا بسازید و سریال چیزهای عجیب را به خانه تان بیاورید... اگر شما هم طرفدار سریال چیزهای عجیب (Stranger Things) باشید، حتماً می دانید دیوار الفبا چیست. در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور یک دیوار الفبا شبی...
با کمترین هزینه ساعت دیواری نیکسی بسازید... اگر اهل پروژه های الکترونیکی باشید، احتمالاً با لوله نیکسی کار کرده اید. لوله نیکسی یا نمایشگر کاتد سرد یک نمایشگر دیجیتالی برای نمایش اعداد از طریق د...
آموزش ساخت : خانه درختی بسازید در این ساختنی یک روش ساده برای ساخت خانه درختی را یاد می گیرید. برای ساخت این خانه درختی باید دو یا سه درخت نزدیک هم پیدا کنید و خانه درختی را روی آنه...
در خانه و با کمترین تجهیزات آب قلیایی درست کنید... اگر برای آزمایش های علمی، پروژه های شیمی یا ساخت صابون و وسایل مشابه به آب قلیایی نیاز دارید، حتماً این ساختنی را بخوانید. در این پست یک روش ساده و کم...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید