خانه / چگونه بسازیم / نرم کننده لب خانگی با خاصیت خوشبو کنندگی دهان بسازید

نرم کننده لب خانگی با خاصیت خوشبو کنندگی دهان بسازید

اگر شما هم طرفدار ایده لوازم آرایشی و بهداشتی خانگی هستید، حتماً این ساختنی را دنبال کنید. در این پست آموزش ساخت یک نرم کننده لب خانگی را یاد می گیرید که علاوه نرم کنندگی خاصیت خوشبوکنندگی دهان هم دارد.

با این نرم کننده لب خانگی می توانید ترک های لب تان را بهبود ببخشید و آثار دهیتراته شدن، نور خورشید و گرد و غبار را روی آنها کمتر کنید. وقتی از خاصیت خوشبو کنندگی نرم کننده لب صحبت می کنیم، منظورمان عطر شدید نعناست که بخوبی به دهان منتقل میشود.

گام اول : مواد لازم

مواد لازم
مواد لازم
  • ظرف مناسب برای نرم کننده
  • یک سوم فنجان روغن نارگیل
  • 45 گرم موم عسل رنده شده
  • سه تا چهار برگ نعنا
  • اسانس دلخواه (ما از اسطوخودوس استفاده کرده ایم)

گام دوم : جعبه را آماده کنید

ظرف نرم کننده لب باید در برابر دمای زیاد مقاوم باشد
ظرف نرم کننده لب باید در برابر دمای زیاد مقاوم باشد

ما جعبه قرض نعنا را به عنوان ظرف نرم کننده لب انتخاب کرده ایم. شما می توانید از هر ظرفی که دارید استفاده کنید. فقط دقت کنید که ظرفی را انتخاب کنید که تحمل دمای بالا را داشته باشد چون وقتی موم را داخل جعبه میریزید، خیلی داغ است.

گام سوم : چرا نعنا؟

از خواص نعنا لذت ببرید!
از خواص نعنا لذت ببرید!

دلیل انتخاب نعنا برای ساخت نرم کننده لب خانگی – علاوه بر بهداشتی و خنک بودن – خواص دارویی آن است. نعنا به هضم غذا کمک میکند و از حالت تهوع جلوگیری میکند، دهان را پاکسازی میکند و باز شدن مسیرهای تنفسی کمک میکند. اگر شما هم عادت دارید لب هایتان را بلیسید و بجوید، کافی است این نرم کننده نعنایی را استفاده کنید تا از خواص نعنا بهره مند شوید.

در ساختنی بخوانید :  کریپتکس کاغذی ساده و ارزان بسازید

همه این خواص ما را به این فکر انداخت که بهتر است بجای قورت دادن نرم کننده های شیمیایی، مواد طبیعی سالم و مفید را بخوریم!

گام چهارم : موم عسل را آماده کنید

موم عسل را رنده کنید
موم عسل را رنده کنید

موم عسل را رنده کنید یا آن را به تکه های ریز خرد کنید. البته اگر موم را در این مرحله رنده کنید، در مراحل بعد راحت تر می توانید آن را آب کنید.

گام پنجم : ظرف جوش را آماده کنید

ظرف گرم کردن موم را آماده کنید
ظرف گرم کردن موم را آماده کنید

یک شیرجوش تا هشت سانتیمتر با آب پر کنید و روی شعله خاموش بگذارید. سپس یک ظرف شیشه ای پیرکس را داخلش بگذارید. این بهترین روش برای آب کردن موم و مخلوط کردن مواد نرم کننده لب خانگی است.

گام ششم : مواد را با هم مخلوط کنید

روغن نارگیل و موم رنده شده را داخل ظرف شیشه ای بریزید. شعله را روشن کنید و بگذارید موم در دمای متوسط آب بشود (حدود 5 تا 7 دقیقه). در حین آب شدن موم چندبار مواد را هم بزنید. برای هم زدن موم هم از چوب بستنی یا قاشق یکبار مصرف استفاده کنید چون شستن ظروف آشپزخانه بعد از آب کردن موم خیلی سخت است.

بعد از آب شدن کامل موم عسل، اسانسی که انتخاب کرده اید و چند برگ نعنا را هم داخل ظرف بریزید. اگر می خواهید نرم کننده خانگی عطر بیشتری داشته باشد، تعداد برگ ها را بیشتر کنید.

گام هفتم : نرم کننده را در ظرف ها بریزید

مخلوط را از روی شعله بردارید و آرام داخل ظرف هایی که آماده کرده اید، بریزید. اگر از ظرف های پلاستیکی (مثل ظرف رژهای قدیمی) استفاده می کنید، یک دقیقه صبر کنید تا موم کمی سرد بشود و پلاستیک را آب نکند. حواستان باشد بیشتر از یک دقیقه صبر نکنید چون موم سریع جامد میشود. اگر هم این اتفاق افتاد، می توانید دوباره آن را داغ کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش چرم دوزی : چطور لبه های چرم را صیقل بدهیم؟

نرم کننده لب خانگی آماده است

نرم کننده لب خانگی آماده است
نرم کننده لب خانگی آماده است

در عرض 15 دقیقه موم کاملاً شکل قالب را می گیرد و می توانید از آن استفاده کنید. اما بهتر است یک شب صبر کنید تا نرم کننده لب به اندازه کافی سفت بشود. از نرم کننده لب خوش عطر و نفس تازه ای که به شما میدهد، لذت ببرید.

منبع

خلاصه مطلب
نرم کننده لب خانگی با خاصیت خوشبو کنندگی دهان بسازید
عنوان مطلب
نرم کننده لب خانگی با خاصیت خوشبو کنندگی دهان بسازید
توضیح کوتاه
یک نرم کننده لب سالم و باکیفیت درست کنید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : با جعبه های چوبی میز عسلی بسازید... میز عسلی که در تصویر زیر می بینید با جعبه های چوبی ساخته شده است. ساخت این میز عسلی بسیار ساده است و اگر جعبه آماده داشته باشید، کمتر از یک ساعت طول م...
آموزش ساخت : یک چراغ خواب حساس به تاریکی بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک چراغ خواب کوچک را می آموزید که به تاریکی حساس است و بعد از کم شدن نور روشن میشود. این چراغ خواب مثل سایر آباژورها و چراغ های...
با برد آردوینو و ماژول RTC ساعت ماتریکس بسازید... قبلاً در ساختنی طرز ساخت ماتریکس LED و تبدیل آن را به ساعت ماتریکس را یاد گرفته اید. در این پست یک روش ساده تر برای ساخت ساعت ماتریکس را یاد می گیرید....
آزمایش یخ داغ ؛ وقتی علم جذاب و زیبا می شود... در این ساختنی یاد می گیرید با موادی که در آشپزخانه تان دارید، یخ داغ یا استات سدیم درست کنید. آزمایش یخ داغ فرایند تبلور را را بطور کامل نشان می دهد و...
آموزش چرم دوزی : چطور چرم را برای دوختن آماده کنیم؟... اگر شما هم دوست دارید چرم دوزی را یاد بگیرید اما نمی دانید از کجا شروع کنید، این دوره آموزش چرم دوزی برایتان مناسب است. چرم دوزی بیشتر از مهارت نیاز ب...
آموزش ساخت : از تکه های چوب قفسه درختی بسازید... در این پست ساختنی طرز ساخت قفسه درختی را یاد می گیرید. از این نوع قفسه چوبی می توانید به عنوان کتابخانه و دکور استفاده کنید. قفسه درختی دو مزیت مهم دا...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

پاسخ دهید