خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / آموزش ساخت : با سیم و کاغذ درختچه تزیینی درست کنید

آموزش ساخت : با سیم و کاغذ درختچه تزیینی درست کنید

در این ساختنی طرز ساخت یک درختچه تزیینی را یاد می گیرید که هزینه ساخت آن بسیار پایین است اما زیبایی خاص و متفاوتی دارد. برگ های این درختچه تزیینی را می توانید به هر شکل و رنگی که می خواهید، بسازید. اگر هم می خواهید اندازه درختچه تزیینی را بزرگ تر کنید، کافی است از پایه بزرگ تر، سیم های بلندتر و برگ های بزرگتر استفاده کنید. اگر بخواهید می توانید گل یا میوه های مصنوعی دو بعدی یا سه بعدی هم به درخت اضافه کنید.

درختچه تزیینی بسازید
درختچه تزیینی بسازید

گام اول : وسایل مورد نیاز

  • سیم مخصوص جواهرسازی
  • یک تکه چوب به شکل دلخواه (اگر کمی بین وسایل خانگی خراب و بدون استفاده بگردید، حتماً یک پایه چوبی مناسب پیدا می کنید)
  • دریل
  • کاغذ کاغذی
  • قیچی یا پانچ طرحدار
  • چسب ماد پاج
  • قلم مو
  • چسب حرارتی

رنگ سیم، دستمال کاغذی و پایه چوبی را طوری انتخاب کنید که با هم تناسب داشته باشند. این عامل تاثیر زیادی در زیبایی درختچه تزیینی دارد.

گام دوم : پایه چوبی را سوراخ کنید

پنج سوراخ روی پایه چوبی دریل کنید
پنج سوراخ روی پایه چوبی دریل کنید

برای ساخت تنه درخت باید پایه چوبی را سوراخ کنید تا بتوانید سیم ها را از آن رد کنید. برای اینکار پنج سوراخ (یا بیشتر) روی پایه چوبی دریل کنید. اندازه سوراخ ها باید طوری باشد که سیم براحتی از آن عبور کند. تعداد سوراخ ها هم به خودتان بستگی دارد. اگر می خواهید درختچه تنک باشد، تعداد شاخه ها را کمتر کنید. البته اندازه پایه چوبی هم در انتخاب تعداد سوراخ ها موثر است.

در ساختنی بخوانید :  قلاب بافی با سیم؛ لوستر توری ارزان و شیک ببافید

گام سوم : برگ ها را ببرید

می توانید برگ ها را با قیچی هم ببرید
می توانید برگ ها را با قیچی هم ببرید

می توانید بجای بریدن برگ ها از دستمال کاغذی، از برگ های مصنوعی استفاده کنید. اگر می خواهید برگ ها را خودتان بسازید، باید از قیچی یا پانچ طرحدار استفاده کنید. فرقی نمی کند از چه ابزاری استفاده می کنید، دستمال را چندلا تا بزنید تا همزمان چند برگ را ببرید.

شکل و اندازه برگ ها را طوری انتخاب کنید که با اندازه درختچه تزیینی همخوانی داشته باشد.

گام چهارم : تنه درختچه را بسازید

چند سیم با اندازه های مختلف ببرید و سپس آنها را چندتا چندتا بهم بپیچید تا پنج دسته سیم داشته باشید. به این ترتیب سیم ها کلفت تر و محکم تر میشوند و در نتیجه شکل تنه درختچه ثابت میماند. این سیم ها را از سوراخ های روی پایه رد کنید و آنها را با چسب زیر پایه ثابت کنید.

حالا می توانید کار شکل دادن بدنه درختچه را شروع کنید. سیم ها را طوری خم کنید (به سمت داخل یا بیرون) که شبیه تنه یک درخت واقعی بشود.

گام پنجم : برگ ها را بچسبانید

بهتر است برای چسباندن برگ ها از مادپاج استفاده کنید تا بعد از خشک شدن اثر آنها باقی نماند. البته چون در هر قسمت دو برگ می چسبانیم، می توانید از چسب معمولی هم استفاده کنید.

برای چسباندن برگ ها، ابتدا جای هر برگ را انتخاب کنید و یک برگ آغشته به چسب را در آن قسمت قرار بدهید. سپس یک برگ دیگر پشت آن قرار بدهید تا سیم و چسب پوشانده بشوند. دستمال کاغذی بعدی از خشک شدن کمی انحنا پیدا میکند و به همین خاطر درختچه را طبیعی تر میکند.

در ساختنی بخوانید :  دستور تهیه : کتلت مرغ لذیذ و مقوی درست کنید

درختچه تزیینی آماده است

درختچه تزیینی آماده است
درختچه تزیینی آماده است

حالا فقط کافی است درختچه را در هوای آزاد بگذارید تا چسب ها کاملاً خشک بشوند. اگر این درختچه تزیینی را ساختید، تصاویرش را با ساختنی به اشتراک بگذارید تا سایر کاربران هم از ایده ها شما استفاده کنند.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : با سیم و کاغذ درختچه تزیینی درست کنید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : با سیم و کاغذ درختچه تزیینی درست کنید
توضیح کوتاه
این درختچه را با کمترین هزینه بسازید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : با کره شمع بسازید بیشتر مردم نمی دانند که کره یک ماده قابل اشتعال است و بجز مصرف خوراکی کاربردهای دیگری هم دارد. در این ساختنی طرز ساخت یک شمع را می آموزید که با کره سا...
عروسک آدم برفی بافتنی ؛ یک پروژه قلاب بافی ساده و جالب... بافت عروسک یکی از محبوب ترین تکنیک های عروسک سازی است چون نیاز به وسایل زیادی ندارد. چند رنگ کاموا و یک میل قلاب بافی برای ساخت عروسک با این روش کافی ...
آموزش ساخت : تابلوی سه بعدی با طرح دلخواه تان بسازید... در این ساختنی یاد می گیرید که چطور تصاویر دلخواه تان به تابلوی سه بعدی تبدیل کنید! اگر به این تابلو رشته LED اضافه کنید، یک لایت باکس خواهید داشت. ساخ...
آموزش ساخت : کیف دوشی چرم بدوزید قبلاً در ساختنی طرز ساخت انواع کیف چرم را یاد گرفته اید. در این پست دوباره سراغ چرم دوزی رفته ایم و آموزش دوخت کیف دوشی چرم را برایتان آماده کرده ایم....
چراغ خواب هوشمند بسازید و آن را با زنگ موبایل سینک کنید... در این ساختنی طرز ساخت یک چراغ خواب هوشمند با برد Wemos D1 mini را یاد می گیرید که برای بیدار کردن شما از خواب طلوع خورشید را بازسازی می کند. شما آلار...
گوی رعد و برق با طرح و صدای دلخواه تان بسازید... گوی رعد و برق چیزی شبیه گوی برفی است با این تفاوت که وقتی تکانش می دهید، داخلش رعد و برق می زند. حتماً شما هم نمونه های تجاری این گوی ها را دیده اید. ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت درختچه بونسای تزیینی با سیم!

ساخت درختچه تزیینی با سیم یکی از ایده های ارزان و محبوب بین طرفداران ساختنی …

پاسخ دهید