خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / آموزش ساخت : با شاخه های گندم حلقه گل تزیینی بسازید

آموزش ساخت : با شاخه های گندم حلقه گل تزیینی بسازید

در این ساختنی طرز ساخت یک حلقه گل تزیینی با شاخه های گندم را یاد می گیرید. از این حلقه گل می توانید به عنوان دیوارکوب تزیینی یا برای تزیین خانه در مهمانی ها استفاده کنید. می توانید حلقه گل گندم را در هر اندازه ای که می خواهید بسازید تا بتوانید از آن در هرجایی که می خواهید استفاده کنید.

می توانید از همین روش ساخت حلقه گل با گل ها و گیاهان دیگری که شبیه گندم هستند هم استفاده کنید. البته باید گیاهانی را انتخاب کنید که بعد از خشک شدن همچنان مقاوم باشند. ساقه گندم خشک شده را هم می توانید از گل فروشی ها بخرید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • شاخه گندم خشک شده
  • یک تکه کارتن
  • قیچی یا کاتر
  • پرگار یا یک شی گرد مثل بشقاب
  • مداد
  • یک تکه طناب
  • چسب چوب – می توانید از چسب های دیگر هم استفاده کنید اما استحکام چسب چوب برای گندم بهتر است
  • اسپری رنگ طلایی (اختیاری)

گام دوم : فریم مقوایی را آماده کنید

دو دایره روی یک تکه کارتن بکشید. اندازه این دو دایره – که یکی داخل دیگری کشیده میشود – اندازه حلقه گل را مشخص میکند. اگر میخواهید حلقه تان به اندازه حلقه ما باشد، دایره داخلی را با شعاع 6.7 سانتیمتر و دایره بیرونی را با شعاع 13.9 سانتیمتر بکشید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : یک آنتن فوری برای مودم وای فای (WiFi) بسازید!

بعد از کشیدن دایره ها، ابتدا دور دایره بیرونی و سپس دو دایره داخلی را ببرید تا کارتن شبیه دونات بشود. یک تکه طناب ببرید و آن را به شکل حلقه به پشت کارتن بچسبانید. بعد از خشک شدن چسب، یک تکه چسب نواری هم رویش بزنید تا محکم تر بشود.

قاب حلقه تزیینی گندم آماده است.

گام سوم : شاخه های گندم را بچسبانید

حالا می توانید کارتان را با شاخه های گندم شروع کنید. ساقه گندم ها را جدا کنید. انتخاب شاخه های یک اندازه و شبیه هم حلقه گل را بسیار زیباتر میکند. به پشت شاخه ها – از جایی که دانه ها شروع می شوند – چسب بزنید. شاخه ها را به نزدیکی لبه فریم مقوایی (با فاصله 2/1 سانتیمتر از لبه) بچسبانید و آرام فشارش بدهید. می توانید شاخه ها را صاف بچسبانید اما بهتر است کمی پیچ به حلقه بدهید. یک وزنه سبک (مثل خط کش فلزی) روی اولین شاخه قرار بدهید و 15 تا 20 دقیقه صبر کنید تا خشک بشود. خیلی مهم است که کارتان را بعد از خشک شدن شاخه اول ادامه بدهید تا در حین چسباندن بقیه شاخه ها، این شاخه تکان نخورد.

همینطور چسباندن شاخه های گندم را ادامه بدهید تا به دور دایره کامل بشود. در این قسمت از ساخت حلقه گل باید چسب زیادی استفاده کنید. بعد از اینکه دور دایره را با شاخه های گندم پوشاندید، ده تا پانزده دقیقه صبر کنید تا چسب خشک بشود.

در ساختنی بخوانید :  با برد آردوینو صوت سنج (VU Meter) بسازید

حالا سراغ لایه دوم شاخه های گندم بروید و از چند میلیمتر پایین تر شرع به چسباندن گندم ها کنید. اینکار را آنقدر ادامه بدهید که به لبه دایره داخلی برسید.

یک ساعت صبر کنید تا چسب همه لایه های گندم خشک بشود. اگر رنگ طبیعی گندم را ترجیح می دهید، حلقه گل تان آماده است و می توانید آن را آویزان کنید. اما اگر دوست دارید رنگ های بیشتری به حلقه تزیینی گندم اضافه کنید، گام بعدی را ببینید.

گام چهارم : حلقه گل را رنگ کنید

اگر می خواهید گندم ها را رنگ کنید، اسپری رنگ بهترین انتخاب است. هم روی شاخه ها را اسپری کنید و هم از لبه ها به آنها اسپری بزنید تا رنگ همه جای حلقه یکدست باشد.

حلقه گل با شاخه های گندم آماده است و می توانید آن را از در یا دیوار آویزان کنید. می توانید برخی از شاخه های گندم را با یک رنگ متفاوت رنگ کنید تا ظاهر گندم ها متنوع تر بشود. می توانید این حلقه گل را در اندازه های دیگر هم بسازید. فقط اگر می خواهید حلقه را کوچک تر کنید، باید شاخه های گندم ظریف تری را انتخاب کنید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : با شاخه های گندم حلقه گل تزیینی بسازید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : با شاخه های گندم حلقه گل تزیینی بسازید
توضیح کوتاه
این حلقه تزیینی را در هر اندازه ای که می خواهید بسازید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : آینه تزیینی با طرح خورشید بسازید... آینه تزیینی را با وسایل مختلفی میتوان ساخت؛ از تکه های موزاییک گرفته تا شاخه های خشک درختان! در این ساختنی هم می خواهیم به شما یاد بدهیم چطور با این ش...
با شلوارهای جین کهنه کوله پشتی بدوزید شلوار جین خیلی به درد می خورد؛ می توانید با آن کیف قمقه، کیف موبایل، کیف تبلت و بند ساعت بدوزید یا در حین استفاده از آن ژیلت‌هایتان را تیز کنید. در ای...
چطور روکش میز اتو را عوض کنیم؟ اگر شما هم چند سال است که از یک میز اتو استفاده می کنید، احتمالاً به این ساختنی نیاز دارید. اگر در حین اتو کشیدن فلزهای بدنه میز اتو را احساس می کنید ...
دستور تهیه : براونی شکلاتی درست کنید خیلی ها براونی را به کیک ترجیح می دهند؛ بویژه براونی شکلاتی که تقریباً با همه نوشیدنی ها خوشمزه میشود. این دسر خوشمزه بویژه برای کسانی مناسب است خیلی ...
با کمترین هزینه هدست واقعیت مجازی گوگل را بسازید... هدست واقعیت مجازی گوگل نسبت به خیلی از هدست های موجود در بازار نواقص مهمی دارد اما محبوب ترین هدست محسوب می شود. این هدست با مقوا ساخته می شود و به هم...
تقویت آنتن مودم وای فای با یک ترفند ساده و ارزان... قبلاً در ساختنی طرز ساخت آنتن وای فای و تقویت کننده سیگنال را یاد گرفته اید. در این پست هم یک ترفند ساده برای تقویت آنتن مودم وای فای را یاد می گیرید....

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید