خانه / ویژه ها / چراغ خواب کودک با اکشن فیگور دلخواه تان بسازید

چراغ خواب کودک با اکشن فیگور دلخواه تان بسازید

چراغ خواب اکشن فیگور جز وسایلی نیست که براحتی بتوانید در فروشگاه ها پیدا کنید. اما خودتان می توانید براحتی یکی بسازید! خوبی ساخت این نوع چراغ خواب کودک این است که می توانید آن را با مجسمه ها و اکشن فیگورهای کارتون و انیمیشن دلخواه تان درست کنید. همچنین ساخت این چراغ خواب کودک راه خوبی برای استفاده از اسباب بازی ها و مجسمه هایی است که قسمتی از آنها شکسته یا خراب شده است.

برای ساخت این چراغ خواب به ابزارهای حرفه ای نیاز ندارید و می توانید آن را در کنار بچه ها و با کمک آنها بسازید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • مجسمه و اکشن فیگور
  • اسپری رنگ سفید و طلایی
  • کاتر
  • کاغذ سنباده نرم
  • چسب E6000 (فقط از این نوع چسب استفاده کنید)
  • چسب قطره ای
  • چراغ خواب (چراغ خواب را انتخاب کنید که پایه نازک و بلند داشته باشد)

تقریباً از هر نوع اکشن فیگوری می توانید برای ساخت این چراغ خواب کودک استفاده کنید. البته بهتر است جنس آنها از پلاستیک سخت باشد. مجسمه های ارزان تر که از لاستیک ساخته میشوند، چسب و رنگ را خوب به خودشان نمی گیرند و به همین خاطر مناسب نیستند. البته با آنها هم می توانید چراغ خواب بسازید اما نتیجه کار دوام زیادی نخواهد داشت.

گام دوم : پایه چراغ را سنباده بزنید

پایه چراغ خواب را سنباده بزنید
پایه چراغ خواب را سنباده بزنید

با دستکش لاستیکی و چسب نواری سر لامپ را بپوشانید. سپس با کاغذ سنباده نرم کل بدنه چراغ را سنباده بکشید. لازم نیست خیلی وقت برای سنباده کاری صرف کنید و همین که خطوط نازکی روی فلز بیاندازید کافی است. سنباده کشیدن باعث میشود رنگ و چسب بهتر به بدنه چراغ خواب بچسبند. فراموش نکنید براده ها را از روی فلز پاک کنید.

در ساختنی بخوانید :  کیف دوشی جیر زنانه شیک و جادار بدوزید

گام سوم : اکشن فیگورها را بچسبانید

این مرحله مهمترین و حساس ترین قسمت ساخت چراغ خواب کودک است. همانطور که گفتیم چسب روی برخی از پلاستیک ها عمل نمیکند؛ اگر از این نوع اکش فیگورها داشتید، باید آنها را عوض کنید و یکی دیگر جایگزین آنها کنید.

ابتدا ترکیب اکشن فیگورهایتان را مشخص کنید. سپس کارتان را با چسباندن اکشن فیگورهای بزرگتر به پایه چراغ شروع کنید. ما یکی از ماشین های تبدیل شوندگان را به پایه چسبانده ایم. ممکن است لازم باشد روی این اکشن فیگور چند برش یا بریدگی ایجاد کنید. مثلاً ما یک بریدگی روی کاپوت ماشین بزنید تا کاملاً به پایه ثابت بشود. سپس قسمت های خالی پایه را با اکشن فیگورهای کوچک تر پر کنید.

اگر محل تماس اکشن فیگورها با یکدیگر را کمی سنباده بزنید تا زبر بشوند، چسب بهتر میچسبد و اتصال اکشن فیگورها به یکدیگر قویتر میشود. خشک شدن چسب E6000 کمی طول میکشد و به همین خاطر بعد از زدن این چسب کمی چسب قطره ای هم به اتصالات بزنید تا قطعات در حین خشک شدن چسب E6000 از هم جدا نشوند و تکان نخورند. حواستان باشد این دو چسب را نباید روی هم بزنید چون چسب قطره ای، چسب E6000 را میخورد.

تا جایی که می توانید پایه چراغ خواب کودک را شلوغ کنید. اگر مجسمه ای که به اندازه قسمت های خالی باشد، پیدا نکردید می توانید مجسمه هایتان را نصف کنید. مثلاً ما سوپرمن را از وسط نصف کرده ایم و فقط از بالاتنه اش استفاده کرده ایم.

در ساختنی بخوانید :  یک اجاق خورشیدی با دمای بیش از 90 درجه سانتیگراد بسازید

قسمت های متحرک اکشن فیگورها مثل دست و پا را طوری سرجایشان ثابت کنید که تکان نخورند. بهتر است برای قسمت های ریز از چسب قطره ای استفاده کنید تا وارد اتصالات اکشن فیگور بشود و آنها را کاملاً ثابت کند (البته ممکن است چسب حرارتی رنگ پلاستیک های نرم را پخش کند).

بعد از اینکه طرح مورد نظرتان را روی پایه چراغ خواب کودک ساختید، 24 ساعت صبر کنید تا چسب ها کاملاً خشک بشوند. برای ثابت نگه داشتن اتصالات از چسب نواری استفاده کنید تا اکشن فیگورها در حین خشک شدن چسب ثابت بمانند.

گام چهارم : چسب ها را باز کنید

بعد از یک روز می توانید چسب های دور اکشن فیگورها را باز کنید. همه جای چراغ خواب را چک کنید تا مطمئن شدید قطعات خوب بهم چسبیده اند و هیچ کجای آنها تکان نمیخورد. اگر حرکت اضافی روی قطعات چراغ خواب کودک مشاهده کردید، آن را درست کنید. اگر بگذارید اکشن فیگورها شل بمانند موقع رنگ کردن چراغ دچار مشکل می شوید.

اگر لازم بود با کاتر تکه های اضافی چسب یا بندهای اکشن فیگورها را جدا کنید.

گام پنجم : سیم را با چسب بپوشانید

دور سیم را با چسب نواری بپوشانید
دور سیم را با چسب نواری بپوشانید

قسمتی از سیم که به پایه چراغ خواب نزدیک است را با چسب و پلاستیک بپوشانید. با اینکار این قسمت از چراغ خواب رنگی نمی شود.

گام ششم : رنگ آمیزی – قسمت اول

چون پایه چراغ خواب کودک را با اکشن فیگورهای پلاستیکی پوشانده اید، یک لایه رنگ سفید روی آنها بزنید تا کار پرایمر و پایه رنگ اصلی را انجام بدهد. اگر می خواهید از رنگ های متالیک استفاده کنید، حتماً از پرایمر استفاده کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : با گوشی قدیمی تان پک باتری درست کنید

همانطور که می بینید باز لاییتر و مرد آهنی هنوز کمی رنگ طبیعی شان را دارند. این بخاطر نوع پلاستیک این اکشن فیگورهاست. وقتی یک لایه رنگ سفید روی آن می زنید، رنگ نهایی بهتر روی آنها می نشیند. الان ظاهر چراغ خواب کودک کمی عجیب بنظر میرسد اما بعد از اضافه شدن رنگ دوم این مشکل حل میشود.

دو لایه رنگ سفید روی چراغ بزنید. لازم نیست رنگ کاملاً یکدست باشد.

گام هفتم : رنگ آمیزی – قسمت دوم

رنگ دوم را انتخاب کنید و روی رنگ پایه که کاملاً خشک شده بزنید. ما دو لایه رنگ طلایی روی چراغ خواب کودک زده ایم که بین آنها 45 دقیقه فاصله انداختیم. وقتی چراغ خواب را رنگ می کنید به قمست وسط چراغ توجه بیشتری کنید. حواستان باشد قسمت های تورفته خوب رنگ بگیرند.

در حین رنگ کردن چراغ خواب کودک، آن را مرتب بچرخانید تا همه اکشن فیگورها رنگ بگیرند. بعد از اینکه همه قسمت های چراغ خواب را با رنگ پوشاندید، یک لایه رنگ نهایی کامل و یکدست روی چراغ بزنید.

چراغ خواب کودک اکشن فیگور آماده است

این چراغ خواب برای هدیه دادن بسیار مناسب است. وقتی خودتان چنین چراغ خوابی می سازید، می توانید تمام شخصیت های کارتونی مورد علاقه تان را یکجا روی چراغ خواب جمع کنید. شما از چه اکشن فیگورهایی برای ساخت چراغ خواب کودک استفاده می کنید؟

منبع

خلاصه مطلب
چراغ خواب کودک با اکشن فیگور دلخواه تان بسازید
عنوان مطلب
چراغ خواب کودک با اکشن فیگور دلخواه تان بسازید
توضیح کوتاه
با شخصیت های کارتونی مورد علاقه تان چراغ خواب بسازید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

با تایر چرخ دوچرخه کمربند محکم و با دوام بسازید... اگر طرفدار ایده بازیافت وسایل بدون استفاده و تبدیل آنها به وسایل کاربردی هستید، این ساختنی توجه تان را جلب خواهد کرد. در این پست یاد می گیرید با تایر ...
آموزش ساخت چراغ دیواری برای اتاق های کوچک و تاریک... در اکثر آپارتمان ها یک اتاق پیدا می شود که نورگیر نیست، کوچک است و سقفش هم آنقدر بلند نیست که بشود یک لوستر بزرگ در آن گذاشت. بهترین راه برای نورپرداز...
آموزش ساخت: قفسه زیورآلات بسازید در این ساختنی، طرز ساخت قفسه ای را می آموزید که با استفاده از آن می توانید تمام زیورآلات تان را مرتب کنید و فضای اضافی هم برای جا دادن سایر وسایل تان ...
آموزش ساخت : دستگاه پرتاب موشک کاغذی بسازید... همه ما بلدیم موشک کاغذی درست کنیم و ساخت موشک و پرتاب آن یکی از تفریح های اصلی دوران کودکی مان بوده است. در این ساختنی طرز ساخت یک دستگاه پرتاب موشک ر...
به ساده ترین روش ربات فلزی کوچک حساس به حرکت بسازید... در این ساختنی طرز ساخت ربات فلزی کوچکی را یاد می گیرید که با برد Trinket ساخته می شود. این ربات ساده به محض تشخیص حرکت، چشم هایش قرمز می شود و آژیر می...
آموزش ساخت : تختخواب دو طبقه بسازید فکر می کنید میتوانید بدون داشتن مهارت نجاری یک تختخواب دو طبقه بسازید؟ اگر از این آموزش ساخت استفاده کنید هم میتوانید و هم از نتیجه کارتان لذت میبرید....

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت چراغ خواب تخم مرغی با پرینتر سه بعدی

در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور با پرینتر سه بعدی یک چراغ …

پاسخ دهید