خانه / اخبار / برخورد شهاب سنگ برای اولین بار جان انسانی را گرفت!

برخورد شهاب سنگ برای اولین بار جان انسانی را گرفت!

برخی گزارش های اولیه از هند اعلام می کنند که یک راننده اتوبوس در این کشور به دلیل برخورد شهاب سنگ جان باخته است ! وال استریت ژورنال هند گزارش داده است که یک شی ناشناخته که به احتمال زیاد یک شهاب سنگ است ، یک گودال کوچک در محوطه یکی از دانشکده های هند به وجود آورده است.گزارش ها در مورد اندازه و عمق این گودال متفاوت است اما این گزارش ها گودالی به عمق 2 تا 4 فوت روی زمین را گزارش داده اند . صدای انفجار وحشتناک این برخورد شهاب سنگ چنان بلند بوده است که تا 3 کیلومتری محل حادثه شنیده شده است و همه پنجره های اطراف محل حادثه بر اثر موج انفجار فرو ریخته اند.
در این برخورد شهاب سنگ دو باغبان و یک دانشجو صدمه دیده اند و راننده اتوبوسی که تصادفا برای انجام کاری در محل حاضر بوده، جان باخته است .
مقامات محلی اعلام کرده اند در حال انجام آزمایش هایی بر روی آثار بجا مانده در محل حادثه هستند که تایید شود این حادثه واقعا یک برخورد شهاب سنگ بوده است و دلیل این انفجار قدرتمند که منجر به مرگ راننده بخت برگشته اتوبوس دانشکده شده ،چیز دیگری نیست.

برخورد شهاب سنگ که خبر مهم نیست ؟!

چرا هست ! شاید با خودتان بگویید که چرا این اتفاق اینقدر مهم است که تبدیل به یک خبر شود و تا شعبه هندی وال استریت ژورنال روی این خبر کار کنند؟

شهاب سنگ ها خیلی وقت است که با زمین برخورد می کنند و هزاران سال است که انسان ها با پدیده شهاب آشنا هستند و تا آنجا که دانشمندان می گویند احتمالا دلیل انقراض دایناسور ها هم یکی از همین اجرام آسمانی -البته با اندازه ای بزرگ – بوده است .

در ساختنی بخوانید :  چشم غالب خود را با این روش ساده پیدا کنید

روزانه هزاران سنگ آسمانی به دلیل جاذبه قدرتمند سیاره ما به سمت جو کشیده می شوند،تقریبا همه این اجرام آسمانی در جو زمین از بین می روند و چیزی که از بقایای آن ها به زمین بر خورد می کند ، معمولا ذرات غباری هستند که ما حتی متوجه نشستن آن ها روی خود نمی شویم .

اما برخود شهاب سنگ با زمین پدیده نادری به حساب می آید.تخمین زده می شود که هر میلیون کیلومتر مربع از سیاره زمین در هر سال مورد اصابت 36 تا 166 جرم آسمانی قرار بگیرد که بالای 10 گرم جرم داشته باشند (که جرم بسیار کمی است) .
اما اگر این مورد از برخورد شهاب سنگ با زمین اثبات شود ، نه تنها یکی از موارد بسیار نادر به حساب می آید ، بلکه قربانی آن یعنی راننده اتوبوس ، رسما اولین انسانی روی زمین است که در لیست کشتگان به دلیل اصابت شهاب سنگ ثبت می شود.
شانس کشته شدن توسط اجرام آسمانی بسیار کم است . چیزی در حدود یک بر هفتصد هزار ، البته این شانس از برنده شدن بلیط بخت آزمایی بیشتر است ! اما اگر یک جرم آسمانی با شما بر خورد کند،شانس زنده ماندن شما حدود یک بر هفتاد و پنج هزار است!در حال حاضر تنها سه نفر در تاریخ ثبت شده انسان دچار چنین حادثه ای شده اند و هر سه آن ها زنده مانده اند !

 برشی از یک قطعه شهاب سنگ که روی زمین یافت شده است / احتمال می دهیم این قطعه کسی را نکشته باشد!

برشی از یک قطعه شهاب سنگ که روی زمین یافت شده است / احتمال می دهیم این قطعه کسی را نکشته باشد!

آنچه ممکن است به انسان ها صدمه بزند، برخود اجرام بزرگ تر از حد معمول است. این سنگ های آسمانی حتی اگر مستقیما به شما برخورد نکنند هم می توانند بسیار خطرناک باشند. در سال 2013 یک شهاب سنگ بزرگ در روسیه در نزدیکی زمین منفجر شد و بر اثر موج انفجار و پرتاب شدن اشیا و خرد شدن شیشه های مناطق مجاور انفجار ، حدود 1000 نفر را راهی بیمارستان کرد!

در ساختنی بخوانید :  درخت ها هم می توانند خجالتی باشند !

منبع

خلاصه مطلب
مردی در هند به دلیل برخورد یک شهاب سنگ کشته شد!
عنوان مطلب
مردی در هند به دلیل برخورد یک شهاب سنگ کشته شد!
توضیح کوتاه
ممکن است یک راننده اتوبوس هندی اولین انسانی باشد که رسما به دلیل برخورد شهاب سنگ از دنیا رفته است ! این پدیده در تاریخ بی سابقه است !
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

با 22 باور غلط و غیر علمی اما رایج آشنا شوید !... شاید بپرسید قرن بیست و یک و این همه باور غلط ؟ بله، دنیا و به خصوص اینترنت پر است از اطلاعات نادرست و تصورات غلط است. وقتش رسیده که تکلیف آن ها را مشخ...

درباره مهرداد جمالی

مهرداد جمالی
مهرداد جمالی ، متولد 1367 ، دانش آموخته رشته لیسانس مهندسی مخابرات دانشگاه ملی زنجان و دانشجوی ارشد مدیریت صنعتی است. وی بنیان گذار اصلی پروژه ساختنی و یکی از مدیران ارشد وبسایت است.

پیشنهاد می کنیم

بودای چاق قهرمان یکی از داستان های بودایی است، نه خود بودا.

با 22 باور غلط و غیر علمی اما رایج آشنا شوید !

شاید بپرسید قرن بیست و یک و این همه باور غلط ؟ بله، دنیا و …

پاسخ دهید