خانه / چگونه بسازیم / یک کمد چوبی کوچک برای وسایل روی میزتان بسازید

یک کمد چوبی کوچک برای وسایل روی میزتان بسازید

در این ساختنی طرز ساخت یک کمد چوبی کوچک را یاد می گیرید که برای کسانی که اهل کاردستی و ساختنی هستند، خیلی مفید است. این کمد چوبی را به راحتی می توانید روی میز کارتان قرار بدهید و ابزارها و وسایلی که همیشه از آنها استفاده می کنید را مرتب نگه دارید. اندازه این کمد بسیار کوچک است و به همین خاطر بدون ابزار نجاری برقی هم می توانید آن را بسازید. کافی است یک اره مویی و کمی تخته MDF داشته باشید تا بتوانید این کمد چوبی را بسازید. البته ما قفسه ها و در کشوهای کمد را با چوب ایپه ساخته ایم تا کمد ظاهر شیک تری پیدا کند.

کمد چوبی کوچک بسازید
کمد چوبی کوچک بسازید

این آموزش ساخت را بخوانید تا نحوه ساخت کمد را یاد بگیرید. سپس می توانید اندازه و تعداد کشوها و قفسه های میز را مطابق نیازتان تغییر بدهید.

گام اول : کمد چوبی را طراحی کنید

کار ساخت کمد را با طراحی آن شروع کنید. می توانید ابتدا مدل کاغذی کمد را بسازید تا درباره اندازه های کمد و تمام قطعات آن مطمئن شوید. قبل از طراحی کمد چوبی، لیست وسایلی که می خواهید داخل آن بگذارید را مشخص کنید تا بدانید چندتا کشو قفسه نیاز دارید. دقت کنید که مدل کاغذی را باید در اندازه واقعی بسازید تا بریدن قطعات کمد برایتان ساده تر بشود.

بعد از اینکه طراحی کمد چوبی و ساخت مدل کاغذی را تمام کردید، می توانید لیست قطعاتی که باید ببرید را یادداشت کنید. هم می توانید از الگوهای کاغذی برای بریدن چوب استفاده کنید و هم می توانید اندازه ها را روی چوب علامت بزنید.

در ساختنی بخوانید :  عروسک آدم برفی بافتنی ؛ یک پروژه قلاب بافی ساده و جالب

برای ساخت کمد چوبی از تخته های MDF شش میلیمتری استفاده کنید. این نوع چوب سبک است و به همین خاطر کار کردن با آن آسان است.

گام دوم : بدنه کمد را مونتاژ کنید

بعد از اینکه همه قطعات کمد چوبی را بریدید، می توانید مونتاز کمد را شروع کنید. نحوه مونتاژ به این صورت است که هر قطعه روی قطعه دیگر قرار می گیرد (البته اگر کمد را به همین شکل ساخته اید). این کمد یک تخته پشتی دارد که تخته پشتی کشوها هم محسوب میشود. قفسه های سمت راست کمد خودشان تخته پشتی دارند. علاوه بر این باید یک تخته که وسط قرار می گیرد از قفسه کشوها جدا میشوند. اگر دقیقاً می خواهید کمد را شبیه تصویر بسازید، ویدیوی آموزشی را برای نحوه مونتاژ کمد ببینید.

برای اتصال این قطعات به یکدیگر از چسب چوب زرد و میخ کوب استفاده کنید. هرجا که لازم است از میخ استفاده کنید، حواستان باشد چون این تخته ها خیلی نازک هستند. بهتر است کار چسباندن قطعات به یکدیگر را با ترتیب خاصی انجام بدهید تا مونتاژ سریع تر و منظم تر انجام بشود.

برای ساده تر شدن کار می توانید دو قسمت جلوی کمد را مونتاژ کنید و وقتی هر دو آماده شدند، آنها را روی تخته پشت کمد بچسبانید.

گام سوم : قفسه ها و کشوها را اضافه کنید

در این مرحله باید قفسه ها و کشوهای کمد کوچک تان را کامل کنید. ابتدا چند تکه چوب در اندازه مناسب برای قفسه ها ببرید و سپس دو مستطیل کوچک به عنوان پایه این قفسه ها ببرید. جای این پایه های مثلثی را روی تخته پشت کمد علامت بزنید و سپس آنها را سرجایشان بچسبانید.

در ساختنی بخوانید :  درخت کریسمس هوشمند بسازید و با توییت کنترلش کنید!

سپس سراغ ساخت کشوها بروید و اگر هنوز قطعات آنها را نبریده اید، آنها را در اندازه و تعداد مناسب ببرید. تکه های کشو را بهم بچسبانید. قبل از چسباندن تخته جلویی کشوها، یک پیچ برنجی به هر کدام شان وصل کنید تا کار دسته کشوها با انجام بدهند. برای اتصال این پیچ ها به هر دو طرف تخته های جلوی کشوها یک مهره وصل کنید تا پیچ سرجایش ثابت بماند. حالا می توانید تخته های جلویی را هم به کشوهای کوچک وصل کنید.

حالا می توانید بدنه میز را رنگ کنید. ما رنگ سفید را انتخاب کرده ایم اما شما می توانید از هر رنگ دیگری که می خواهید استفاده کنید. اگر لازم است قفسه هایی که بریده اید را سنباده بزنید و سپس آنها را سرجایشان بچسبانید.

گام چهارم : آویزها را وصل کنید

حالا باید تعداد آویزها و جای آنها را مشخص کنید. ما یک پیچ به گوشه کمد زده ایم تا خط کش را از آن آویزان کنیم و برای ابزارهایی مثل قیچی و منگنه هم سه قلاب فلزی به وسط کمد زده ایم.
برای اضافه کردن قلاب ها، ابتدا باید جای آنها را مشخص کنید و سپس با میخ یا سوراخ کن روی محل قرارگیری آنها یک سوراخ کوچک بزنید. سپس سوراخ های اصلی را دریل کنید و قلاب ها را داخل تخته پشتی کمد پیچ کنید.

کار ساخت کمد چوبی تمام شده و می توانید کشوها را سرجایشان قرار بدهید.

گام پنجم : کمد را پرداخت کنید

برای محافظت از رنگ و چوب ها، چند لایه نازک لاک چوب روی کمد اسپری کنید. می توانید قسمت های چوبی را هم با واکس چوب بپوشانید تا کمی براق و نرم بشوند.

در ساختنی بخوانید :  دستور تهیه : سس گوجه خانگی درست کنید

کمد چوبی کوچک آماده است

کمد چوبی آماده است
کمد چوبی آماده است

کمد چوبی آماده است و می توانید آن را با وسایلی که همیشه روی میزتان پخش هستند، پر کنید. با این کمد روی میز کارتان خیلی مرتب تر میشود و لازم نیست برای پیدا کردن وسایل مختلف کلی زمان صرف کنید. این کمد چوبی هدیه خیلی خوبی برای بچه هاست و آنها را برای مرتب نگه داشتن روی میزشان تشویق میکند.

منبع

خلاصه مطلب
یک کمد چوبی کوچک برای وسایل روی میزتان بسازید
عنوان مطلب
یک کمد چوبی کوچک برای وسایل روی میزتان بسازید
توضیح کوتاه
با این کمد روی میزتان همیشه مرتب میماند.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

جدول تناوبی سه بعدی و متحرک بسازید اولین جدول تناوبی در سال ۱۸۶۲ توسط زمین شناس فرانسوی الکساندر-امیل بگویه دو شانکورتوآ تهیه شد. این دانشمند عناصر را در یک استوانه با محیط ۱۶ یونیت قرا...
ساخت چراغ خواب با کارتن های بدون استفاده!... در این ساختنی طرز ساخت چراغ خواب کاغذی را یاد می گیرید که هزینه ساختش صفر ریال است. حتماً در خانه شما هم کمی کارتن و چسب پیدا میشود. خب همین ها برای س...
فرفره چراغدار چوبی (فیجت اسپینر) با دو رنگ متفاوت بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک فرفره چرغدار با LED رنگی را یاد می گیرید که با همه فرفره هایی که تابحال دیده اید، فرق می کند. برای ساخت فرفره چراغدار یا فیج...
آموزش ساخت : موتور DC بسازید در این ساختنی آموزش ساخت یک ابزار آموزشی جالب را یاد می گیرید. یک موتور DC کوچک که بخوبی می تواند طرز کار موتور را نشان بدهد. ساخت موتور ایده خوبی برا...
آموزش ساخت : چهره تازه ای به گلدان هایتان بدهید!... اگر اهل گل و گیاه باشید، حتماً چند گلدان پلاستیکی و چوبی بدون استفاده گوشه و کنار خانه تان پیدا میشود. تابحال فکر کرده اید از این گلدان ها طور دیگری ا...
دستور تهیه : ماگ کیک 10 دقیقه ای درست کنید!... عصرهای سرد پاییز و زمستان با نوشیدنی های گرم لذت بخش تر میشوند. اما بیشتر ما رابطه خوبی با نوشیدنی خشک و خالی نداریم. در این ساختنی طرز تهیه یک ماگ کی...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید