خانه / چگونه بسازیم / خوردنی و نوشیدنی / با میوه های دلخواه تان، شکلات میوه ای درست کنید

با میوه های دلخواه تان، شکلات میوه ای درست کنید

در این ساختنی دستور تهیه یک نوع شکلات پذیرایی را برایتان آماده کرده ایم که می توانید هربار آن را با یک طعم جدید درست کنید! این شکلات میوه ای را می توانید با هر طعم شکلات و هر نوع میوه ای که دوست دارید، درست کنید. البته میوه ها باید فریز شده باشند و آجیل میوه ای برای این نوع شکلات تخته ای مناسب نیست.

گام اول : مواد لازم

مواد لازم
مواد لازم
  • 340 گرم شکلات
  • دو تکه شکلات سفید
  • عصاره پرتقال
  • میوه های فریز شده – برای این میزان شکلات یک فنجان میوه کافی است. ما از ترکیب تمشک، توت فرنگی، بلوبری و انبه استفاده کرده ایم. یک چهارم فنجان از هر کدام از این میوه ها کافی است.

علاوه براین مواد به کاغذ مومی، یک تابه بزرگ، ظرف مناسب مایکروویو و کاردک هم نیاز دارید. همانطور که قبلاً گفتیم می توانید ترکیب میوه ها را تغییر بدهید یا از شکلات طعم دار استفاده کنید.

گام دوم : میوه ها را آماده کنید

حتی اگر از میوه های ریزی مثل تمشک و بلوبری استفاده می کنید، باز هم باید میوه ها را خرد کنید. اندازه میوه ها به اندازه ای که برای شکلات میوه ای در نظر دارید، بستگی دارد. ابتدا مشخص کنید می خواهید شکلات ها را با چه اندازه ای برش بزنید و سپس میوه ها را در اندازه ای که برای آنها مناسب باشد، خرد کنید.

چون میوه ها فریز شده هستند، خرد کردن آنها کمی سخت است. بخاطر ترد بودن میوه ها باید فشار را روی قسمتی که می خواهید ببرید متمرکز کنید تا درست خرد بشود.

در ساختنی بخوانید :  ساندویچ بستنی و کوکی؛ دسر خوشمزه ده دقیقه ای

گام سوم : شکلات را آماده کنید

کاغذ مومی را در اندازه مناسب ببرید و کف تابه را با آن بپوشانید. بهتر است قبل از آب کردن شکلات تابه را آماده کرده باشید.

برای درست کردن شکلات تخته ای، باید همه شکلات هایتان را آب کنید. چیپس شکلات (یا شکلات تکه شده) را داخل یک ظرف مناسب مایکروویو بگذارید و چندبار به مدت 30 ثانیه داخل مایکروویو قرار بدهید. هر سی ثانیه یکبار که شکلات را از مایکروویو بیرون می آورید، خوب آن را هم بزنید تا همه تکه ها آب بشوند.

ابتدا شکلات پایه را آب کنید و سپس شکلات سفید را که روی آن قرار می گیرید را آب کنید.

بعد از اینکه هر دو شکلات را آب کردید، شکلات پایه را روی کاغذ مومی بمالید. لایه شکلات پایه نباید خیلی نازک باشد چون شکلات تان خیلی شکننده میشود.

کمی عصاره پرتقال به شکلات سفید اضافه کنید. می توانید بجای عصاره پرتقال از هر نوع طعم دهنده دیگر استفاده کنید. چون عصاره پرتقال روی شکلات میوه ای قرار می گیرد، بهتر است مقدارش را کمی زیاد باشد (یک تا دو قاشق چایخوری). اگر شکلات سفید بعد از اضافه کردن عصاره پرتقال خیلی رقیق شد، از قاشق یا کاردک برای مالیدن آن روی شکلات پایه استفاده کنید.

بعد از اینکه شکلات سفید را روی شکلات پایه مالیدید، میوه ها را روی شکلات بپاشید. میوه های خرد شده را باید قبل از سفت شدن شکلات روی آن بپاشید. خیلی آرام میوه ها را کمی فشار بدهید تا جایشان روی شکلات ثابت بشود. اینکه چقدر میوه روی شکلات تخته ای بپاشید، به اندازه میوه ها و ذائقه تان بستگی دارد.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : با ماژیک هایلایت ولت متر قلمی بسازید

شکلات میوه ای آماده است

معمولاً چهار ساعت زمان برای سفت شدن شکلات میوه ای کافی است. بعد از سفت شدن شکلات می توانید آن را در اندازه دلخواه برش بزنید. چاقویی که برای بریدن شکلات میوه ای استفاده می کنید، باید آنقدر تیز باشد که دقیقاً شکلات را از همان جایی که می خواهید بشکند و آن را خرد نکند.

می توانید شکلات میوه ای را در شکل های هندسی منظم ببرید یا مثل ما شکلات را بشکنید. امیدواریم از طعم این شکلات میوه ای لذت ببرید. اگر ترکیب میوه دیگری را تست کردید، آن را با ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

بیشتر بخوانید:

کوله پشتی معمولی را به کوله دوربین با محفظه فومی تبدیل کنید... اگر اهل عکاسی هستید و حتماً کلی هزینه صرف خرید دوربین و لنز کرده اید، باید یک کیف مناسب هم برای حمل دوربین داشته باشید. در این ساختنی طرز ساخت یک کوله...
آموزش ساخت : سیستم کنترل دسترسی هوشمند بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک سیستم هوشمند برپایه رزبری پای را یاد می گیرید که هم سیستم کنترل دسترسی است و هم سیستم کنترل ورود. رزبری پای این سیستم کنترل ...
ساعت دیجیتالی مخصوص کلاس درس بسازید در این ساختنی طرز ساخت ساعت دیجیتالی را یاد می گیرید که مخصوص معلم ها طراحی شده است. با این ساعت دیجیتالی خیلی راحت تر می توانید زمان کلاس را مدیریت ک...
آموزش ساخت : دستگاه برش سیب زمینی فنری بسازید... حتماً شما هم در تبلیغات تلویزیونی و رستوران ها سیب زمینی های فنری سرخ شده را دیده اید. در این ساختنی می خواهیم طرز ساخت دستگاه برش سیب زمینی فنری را ب...
آموزش چرم دوزی : چطور چرم را برای دوختن آماده کنیم؟... اگر شما هم دوست دارید چرم دوزی را یاد بگیرید اما نمی دانید از کجا شروع کنید، این دوره آموزش چرم دوزی برایتان مناسب است. چرم دوزی بیشتر از مهارت نیاز ب...
آموزش ساخت : با آردوینو تایمر آشپزخانه بسازید... اگر اهل آشپزی باشید، حتماً شما هم این تجربه را دارید : غذایتان را روی گاز گذاشته اید و سراغ کارهای دیگرتان رفته اید. مشغول کار هستید که یک دفعه بوی سو...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید