خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / آموزش ساخت : کیف پول چرمی ساده بدوزید

آموزش ساخت : کیف پول چرمی ساده بدوزید

کیف پول چرمی‌که در این ساختنی دوختنش را یاد می‌گیرید، هم طراحی ساده ای دارد و هم دوختش بسیار ساده است. این کیف پول خیلی جادار نیست، ویژگی خاصی هم ندارد اما میتواند یک جایگزین شیک و مناسب برای کیف پول قدیمی‌تان باشد. اگر رابطه خوبی با دوخت چرم ندارید، این کیف پول چرمی‌برایتان مناسب است چون قسمت‌های کمی‌را باید بدوزید و بیشتر با چسب سر و کار دارید یا نخ و سوزن!

کیف پول چرمی‌بدوزید
کیف پول چرمی‌بدوزید

ما الگوی برش چرم را هم در اختیارتان می‌گذاریم تا راحت تر بتوانید کیف پول را بسازید. البته شما می‌توانید اندازه‌ها و طراحی کیف پول را تغییر بدهید و الگو را با توجه به نیازتان شخصی سازی کنید. به ابزار چرم دوزی خاصی هم نیاز ندارید؛ یک سمبه، نخ و سوزن، کاتر، چسب و کاغذ سنباده تنها ابزاری هستند که برای دوخت این کیف پول چرم به آنها نیاز دارید.

در آموزش ویدیویی زیر می‌توانید تمام مراحل ساخت کیف پول چرمی‌را ببینید :

گام اول : چرم را ببرید

الگوی زیر را دانلود کنید، روی کاغذ پرینت کنید و با کمک آن چرم را ببرید. می‌توانید از هر نوع چرمی‌برای ساخت کیف پول استفاده کنید؛ حتی تکه‌های چرم باقیمانده از پروژه‌های دیگر.

همانطور که در تصاویر دیدید، برای ساخت این کیف پول دو لایه چرم را بهم می‌چسبانیم. به همین خاطر بهتر است از چرم‌های خیلی ضخیم استفاده نکنید. اگر چرم اصلی را کمی‌بزرگتر ببرید، ساخت کیف پول ساده تر بشود. در مراحل بعدی می‌توانید قسمت اضافی چرم اصلی را ببرید.

در ساختنی بخوانید :  اسلایسر پنیر (ورقه کن) بسازید و راحت تر پنیر بخورید!

گام دوم : شیارها را ببرید

شیارهای روی چرم‌های داخلی را ببرید
شیارهای روی چرم‌های داخلی را ببرید

اگر از دو نوع چرم برای ساخت کیف پول استفاده کنید، خیلی بهتر است. چرم کلفت تر را برای لایه بیرونی و چرم نازک تر را برای لایه‌های داخلی استفاده کنید. اینکار باعث میشود کیف پول زیباتر بشود اما ضرورتی ندارد.

با یک کاتر تیز چند برش با فواصل یکسان روی تکه‌های چرم داخل کیف بزنید. این شیارها جای کارت‌هایتان هستند و تعدادشان به خودتان بستگی دارد. می‌توانید از یک کارت به عنوان الگو استفاده کنید و با آن اندازه شیارها را مشخص کنید. استفاده از خط کش فلزی هم باعث میشود برش‌ها صاف و دقیق باشند.

گام سوم : تکه‌های چرم را بهم بچسبانید

بعد از اینکه همه قطعات کیف پول چرمی‌را آماده کردید، می‌توانید مونتاژ کیف پول را شروع کنید. همانطور که گفتیم در این ساختنی بیشتر با چسب سر و کار دارید تا نخ و سوزن. به همین خاطر باید از یک چسب محکم استفاده کنید.

تکه چرم اصلی را روی سطح کارتان بگذارید و جای دو تکه چرم داخلی را رویش علامت بزنید. سپس به لبه‌های این دو تکه چرم چسب بزنید و آنها را به چرم اصلی بچسبانید. صبر کنید تا چسب خشک بشود. می‌توانید یک وزنه روی چرم‌ها بگذارید تا چسب بهتر و سریع تر خشک بشود.

گام چهارم : تکه‌های چرم را بدوزید

حالا باید با سمبه محل دوخت را آماده کنید. همانطور که در تصاویر می‌بینید فقط دو لبه داخلی تکه‌های چرم داخلی را می‌دوزیم. در این لینک می‌توانید با انواع روش‌های سوراخ کردن چرم آشنا بشوید.

بعد از اینکه چرم را برای دوخت آماده کردید، سوزن تان را به روش صحیح نخ کنید و کوک زدن را شروع کنید. می‌توانید از هر روشی که دوست دارید، برای کوک زدن لبه‌های کیف استفاده کنید. اگر کوک زدن چرم را بلد نیستید، این ساختنی میتواند کمک تان کند.

در ساختنی بخوانید :  با آی سی تایمر NE555 کنترلر PWM موتور ۱۲ ولتی بسازید

حالا وقتش است که لبه‌های اضافی تکه چرم اصلی را ببرید. از خط کش فلزی استفاده کنید تا برش‌هایتان دقیق و صاف بشود. لبه‌های چرم را صیقل بدهید – یا سنباده بکشید – تا ظاهر کیف پول مرتب تر بشود.

کیف پول چرمی‌آماده است

به همین سادگی یک کیف پول چرمی‌ساختید. اگر به تازگی به چرم دوزی علاقه پیدا کرده اید، این ساختنی میتواند شروع خوبی برای ورود به دنیای چرم باشد. لطفاً تصاویر کیف پول‌هایی که می‌سازید را با ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : کیف پول چرمی‌ساده بدوزید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : کیف پول چرمی‌ساده بدوزید
توضیح کوتاه
دوخت این کیف پول چرم چند دقیقه بیشتر وقت نمی‌برد.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

با دستگاه انتقال برق بی سیم اجسام چرخنده را بدون تماس به حرکت درآورید... اگر اهل پروژه های الکترونیکی باشید، حتماً این چالش را تجربه کرده اید: باید یک چراغ، LED، موتور یا جسم چرخنده را بدون اتصال الکتریکی به حرکت دربیارید. ...
مدار سنسور گرمای اولتراسونیک مخصوص دستگاه های الکترونیکی... در این ساختنی آموزش ساخت سنسور گرمای اولتراسونیک برای بررسی حرارت دستگاه های الکترونیکی را می خوانید. این مدار را می توانید داخل دستگاه ها و گجت های ا...
آموزش دوخت زیر بشقابی ارزان و شیک با طرح پاییزی... در این ساختنی یاد می گیرید چطور با هزینه کم و با طرح دلخواه تان زیربشقابی بدوزید. دوخت این زیر بشقابی بسیار ساده است و نیاز به مهارت خیاطی ندارد. البت...
دستگاه تصفیه هوای رومیزی ارزان بسازید در این ساختنی طرز ساخت یک دستگاه تصفیه هوای رومیزی را یاد می گیرید که می توانید از آن به عنوان فن لحیم کاری یا دستگاه خوشبوکننده هوا هم استفاده کنید. ...
دستگاه تصفیه دود لحیم کاری بسازید و از ریه های خود محافظت کنید !... اگر اهل ساختنی‌های الکترونیکی باشید، دستگاه تصفیه دود لحیم یکی از چیزهایی است که حتماً باید روی میز کارتان داشته باشید. قبلاً در ساختنی طرز ساخت یک تص...
با چسب حرارتی و آبرنگ تابلوی دیواری بسازید!... چسب حرارتی یکی از وسایلی است که تقریباً برای ساخت هر کاردستی و ساختنی لازم است. اما در این ساختنی چسب حرارتی ابزار اصلی کاردستی است. در آموزش ساخت یک ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با دستگاه برش لیزری پایه لپ تاپ خنک کننده و فن دار بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت پایه لپ تاپ چوبی را یاد می‌گیرید که دو فن …

پاسخ دهید