خانه / چگونه بسازیم / بافت پادری را با تیشرت های قدیمی تجربه کنید

بافت پادری را با تیشرت های قدیمی تجربه کنید

در این ساختنی یاد می گیرید از تیشرت های کهنه و قدیمی برای بافت پادری استفاده کنید. ساخت این پادری برایتان کاملاً مجانی تمام میشود چون بجز تیشرت های کهنه، چیز دیگری برای ساختش نیاز ندارید. هرچه از رنگ های بیشتری استفاده کنید، پادری که می بافید زیباتر میشود. در ضمن بهتر است ضخامت همه تیشرت ها یک اندازه باشد تا پادری یکدست بشود.

از تیشرت های قدیمی برای بافت پادری استفاده کنید
از تیشرت های قدیمی برای بافت پادری استفاده کنید

بافت پادری با این روش کمی طول می کشد اما اگر کمی دقت کنید، حتماً از نتیجه کار و زمانی که صرف کرده اید راضی خواهید بود.

گام اول : وسایل مورد نیاز

  • 5 تا 10 تیشرت کهنه (تعداد تیشرت ها به اندازه پادری بستگی دارد)
  • قیچی
  • نخ و سوزن
  • چرخ خیاطی

گام دوم : تیشرت ها را ببرید

ابتدا باید تعداد تیشرت ها را مشخص کنید. پادری که در تصویر می بینید 45 سانتیمتر قطر دارد و برای ساختش 6 تیشرت استفاده شده است. بعد از اینکه تعداد و رنگ تیشرت ها را مشخص کردید، باید آنها را ببرید.

تیشرت را از پهلو مقابل تان قرار بدهید؛ طوری که یک آستین به سمت شما و آستین دیگر به سمت مقابل باشد. 5 سانیتمتر از قسمت انتهای تیشرت (که الان سمت چپ یا راست شما قرار دارد) علامت بزنید و با همین فاصله تا زیر آستین پیش بروید و هر 5 سانتیمتر یک علامت بگذارید. این علامت ها را ببرید اما از 6 تا 8 سانتیمتر از انتهای خطوط را دست نخوره باقی بگذارید.

بعد از اینکه همه خطوط را بریدید، تیشرت را گرد کنید (در تصاویر مشخص است). قسمت هایی که برش نخورده اند را بصورت مورب ببرید تا نوارهای دراز پارچه از تیشرت جدا بشوند.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : جاکلیدی دیواری ارزان و شیک بسازید

با این روش برش، چند نوار پارچه ای دراز خواهید داشت که می توانید از آنها در بافت پادری استفاده کنید. این کار را برای تمام تیشرت ها تکرار کنید.

گام سوم : بافت پادری را شروع کنید

بافت را با دو نوار پارچه ای شروع کنید
بافت را با دو نوار پارچه ای شروع کنید

بعد از اینکه همه تیشرت ها را بریدید، می توانی بافت پادری را شروع کنید. برای بافت پادری لزوماً نباید از چرخ خیاطی استفاده کنید و می توانید همه دوخت ها را با دست انجام بدهید. البته استفاده از چرخ خیاطی سرعت کار را خیلی بیشتر میکند.

دو نوار پارچه ای با رنگ های متفاوت بردارید و سر یکی از آنها را به وسط دیگری بدوزید؛ طوریکه به شکل T دربیایند. بافت را از محل اتصال این سه نوار به یکدیگر شروع کنید و تا تمام شدن نوارها پیش بروید. وقتی نوارها تمام شدند، یک نوار دیگر بردارید و بصورت مورب به نواری که سمت راست قرار دارد، بدوزید. بعد از دوخت نوارها به یکدیگر، گوشه های اضافی را ببرید. اگر بافت را خیلی محکم انجام بدهید، پادری صاف نمی شود و نمی توانید آن را روی زمین بیاندازید.

همین طور بافت را ادامه بدهید تا تمام نوارهای پارچه ای تمام بشوند. اگر در حین کار خسته شدید، با گیره کاغذ بافت را ثابت کنید و بعد از کمی استراحت دوباره کارتان را شروع کنید. گرد کردن نوارهای بافته شده هم باعث میشود جلوی دست تان باز باشد و نوارها دست و پا گیر نشوند.

گام چهارم : بافت را حلقه کنید

نوار بافته شده را حلقه کنید
نوار بافته شده را حلقه کنید

نوار بافته شده را بردارید و از سرش شروع به حلقه کردن کنید. بعد از اینکه نوار را کاملاً حلقه کردید، می توانید درباره اندازه پادری تصمیم بگیرید. اگر خیلی بزرگ است، چندتا از نوارهای پارچه ای را از آن باز کنید. اگر هم کوچک است می توانید چند نوار پارچه ای دیگر به آن بدوزید.

در ساختنی بخوانید :  اسپیکر خورشیدی ارزان با قابلیت اتصال به بلوتوث بسازید

گام پنجم : پادری را بدوزید

حلقه ها را از پشت بهم کوک بزنید
حلقه ها را از پشت بهم کوک بزنید

کارتان را از وسط پادری شروع کنید و با چند کوک حلقه ها را بهم وصل کنید. برخلاف بافت که نباید خیلی محکم باشد، کوک ها را تا جایی که می توانید محکم بزنید تا پادری باز نشود. بجای نخ معمولی هم بهتر است از نخ های کلفت تر استفاده کنید.

وقتی به انتهای حلقه رسیدید، سر نوار را کمی بپیچانید و داخل ردیف قبلی قرار بدهید. سپس با چند کوک آن را سرجایش سفت کنید.

پادری آماده است

پادری آماده است
پادری آماده است

اگر تمام مراحل را درست انجام داده باشید، پادری آماده است. بافت پادری با این روش چند ساعت طول میکشد اما نتیجه کار ارزش زمانی که صرف می کنید را دارد. اگر لبه های پادری کمی بالا آمده اند، می توانید پادری را چند ساعت زیر فرش بگذارید. اگر بعد از چند ساعت پادری درست نشد، احتمالاً کوک ها را بد زده اید و باید کوک ها را باز کنید و دوباره این مرحله را تکرار کنید.

تصاویر پادری هایی که با این روش می سازید را با ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : با تیشرت های قدیمی پادری درست کنید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : با تیشرت های قدیمی پادری درست کنید
توضیح کوتاه
بافت این پادری زمان بر اما بسیار ساده است.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت مدار آمپلی فایر ۶۰ وات با قطعات ارزان... آی سی STK4038 یک آمپلی فایر AF است که خروجی برق ۶۰ وات را در بار ۴ اهمی منتقل می کند. در این ساختنی طرز ساخت مدار آمپلی فایر ۶۰ وات با این قطعه را یاد...
آموزش ساخت : سیستم ترمز الکترومغناطیسی بسازید... این ساختنی یک آموزش ساخت مرحله به مرحله نیست و قصد ندارد فقط ساخت یک وسیله را به شما بیاموزد. در این ساختنی شما طرز ساخت یک سیستم ترمز الکترونیک را می...
مدار الکترونیکی آمپلی فایر 10 وات ترانزیستوری... ساختنی امروز یک مدار الکترونیکی تقویت کننده صوتی را به شما معرفی می کند. آمپلی فایر های صوتی موجود در بازار اغلب از نوع یا کلاس AB هستند . آمپلی فایر ...
تبر کوهنوردی مخصوص بسازید و با خیال راحت طبیعت گردی کنید... شما برای کوهنوردی و کمپینگ چه وسایل با خودتان برمی دارید؟ دستبند ایمنی، کیف بقا، اجاق مسافرتی، دربازکن نوشابه یا وسایل دیگر؟ برخی از این وسایل را می ت...
آموزش ساخت : بشقاب دیواری با طرح دلخواه تان بسازید... در این ساختنی یاد می گیرید که چطور با صرف کمی وقت و البته خلاقیت، بشقاب های بدون استفاده را به بشقاب دیواری تبدیل کنید. در این آموزش ساخت فقط دو نوع ب...
با دستگاه برش لیزری زیرلیوانی چوبی با طرح شبکه ای بسازید... وسایلی مثل زیرلیوانی را می شود با هر روشی ساخت؛ از بافتنی گرفته تا برش لیزری. در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور با فناوری برش لیزری زیرلیوانی چوبی...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

تزیین پادری و موکت با ترکیب رنگ و اشکال هندسی

در این ساختنی تکنیکی را یاد می گیرید که با آن می توانید ساده ترین …

پاسخ دهید