خانه / چگونه بسازیم / بافت پادری را با تیشرت های قدیمی تجربه کنید

بافت پادری را با تیشرت های قدیمی تجربه کنید

در این ساختنی یاد می‌گیرید از تیشرت‌های کهنه و قدیمی‌برای بافت پادری استفاده کنید. ساخت این پادری برایتان کاملاً مجانی تمام میشود چون بجز تیشرت‌های کهنه، چیز دیگری برای ساختش نیاز ندارید. هرچه از رنگ‌های بیشتری استفاده کنید، پادری که می‌بافید زیباتر میشود. در ضمن بهتر است ضخامت همه تیشرت‌ها یک اندازه باشد تا پادری یکدست بشود.

از تیشرت‌های قدیمی‌برای بافت پادری استفاده کنید
از تیشرت‌های قدیمی‌برای بافت پادری استفاده کنید

بافت پادری با این روش کمی‌طول می‌کشد اما اگر کمی‌دقت کنید، حتماً از نتیجه کار و زمانی که صرف کرده اید راضی خواهید بود.

گام اول : وسایل مورد نیاز

  • 5 تا 10 تیشرت کهنه (تعداد تیشرت‌ها به اندازه پادری بستگی دارد)
  • قیچی
  • نخ و سوزن
  • چرخ خیاطی

گام دوم : تیشرت‌ها را ببرید

ابتدا باید تعداد تیشرت‌ها را مشخص کنید. پادری که در تصویر می‌بینید 45 سانتیمتر قطر دارد و برای ساختش 6 تیشرت استفاده شده است. بعد از اینکه تعداد و رنگ تیشرت‌ها را مشخص کردید، باید آنها را ببرید.

تیشرت را از پهلو مقابل تان قرار بدهید؛ طوری که یک آستین به سمت شما و آستین دیگر به سمت مقابل باشد. 5 سانیتمتر از قسمت انتهای تیشرت (که الان سمت چپ یا راست شما قرار دارد) علامت بزنید و با همین فاصله تا زیر آستین پیش بروید و هر 5 سانتیمتر یک علامت بگذارید. این علامت‌ها را ببرید اما از 6 تا 8 سانتیمتر از انتهای خطوط را دست نخوره باقی بگذارید.

بعد از اینکه همه خطوط را بریدید، تیشرت را گرد کنید (در تصاویر مشخص است). قسمت‌هایی که برش نخورده اند را بصورت مورب ببرید تا نوارهای دراز پارچه از تیشرت جدا بشوند.

با این روش برش، چند نوار پارچه ای دراز خواهید داشت که می‌توانید از آنها در بافت پادری استفاده کنید. این کار را برای تمام تیشرت‌ها تکرار کنید.

گام سوم : بافت پادری را شروع کنید

بافت را با دو نوار پارچه ای شروع کنید
بافت را با دو نوار پارچه ای شروع کنید

بعد از اینکه همه تیشرت‌ها را بریدید، می‌توانی بافت پادری را شروع کنید. برای بافت پادری لزوماً نباید از چرخ خیاطی استفاده کنید و می‌توانید همه دوخت‌ها را با دست انجام بدهید. البته استفاده از چرخ خیاطی سرعت کار را خیلی بیشتر میکند.

دو نوار پارچه ای با رنگ‌های متفاوت بردارید و سر یکی از آنها را به وسط دیگری بدوزید؛ طوریکه به شکل T دربیایند. بافت را از محل اتصال این سه نوار به یکدیگر شروع کنید و تا تمام شدن نوارها پیش بروید. وقتی نوارها تمام شدند، یک نوار دیگر بردارید و بصورت مورب به نواری که سمت راست قرار دارد، بدوزید. بعد از دوخت نوارها به یکدیگر، گوشه‌های اضافی را ببرید. اگر بافت را خیلی محکم انجام بدهید، پادری صاف نمی‌شود و نمی‌توانید آن را روی زمین بیاندازید.

همین طور بافت را ادامه بدهید تا تمام نوارهای پارچه ای تمام بشوند. اگر در حین کار خسته شدید، با گیره کاغذ بافت را ثابت کنید و بعد از کمی‌استراحت دوباره کارتان را شروع کنید. گرد کردن نوارهای بافته شده هم باعث میشود جلوی دست تان باز باشد و نوارها دست و پا گیر نشوند.

گام چهارم : بافت را حلقه کنید

نوار بافته شده را حلقه کنید
نوار بافته شده را حلقه کنید

نوار بافته شده را بردارید و از سرش شروع به حلقه کردن کنید. بعد از اینکه نوار را کاملاً حلقه کردید، می‌توانید درباره اندازه پادری تصمیم بگیرید. اگر خیلی بزرگ است، چندتا از نوارهای پارچه ای را از آن باز کنید. اگر هم کوچک است می‌توانید چند نوار پارچه ای دیگر به آن بدوزید.

گام پنجم : پادری را بدوزید

حلقه‌ها را از پشت بهم کوک بزنید
حلقه‌ها را از پشت بهم کوک بزنید

کارتان را از وسط پادری شروع کنید و با چند کوک حلقه‌ها را بهم وصل کنید. برخلاف بافت که نباید خیلی محکم باشد، کوک‌ها را تا جایی که می‌توانید محکم بزنید تا پادری باز نشود. بجای نخ معمولی هم بهتر است از نخ‌های کلفت تر استفاده کنید.

وقتی به انتهای حلقه رسیدید، سر نوار را کمی‌بپیچانید و داخل ردیف قبلی قرار بدهید. سپس با چند کوک آن را سرجایش سفت کنید.

پادری آماده است

پادری آماده است
پادری آماده است

اگر تمام مراحل را درست انجام داده باشید، پادری آماده است. بافت پادری با این روش چند ساعت طول میکشد اما نتیجه کار ارزش زمانی که صرف می‌کنید را دارد. اگر لبه‌های پادری کمی‌بالا آمده اند، می‌توانید پادری را چند ساعت زیر فرش بگذارید. اگر بعد از چند ساعت پادری درست نشد، احتمالاً کوک‌ها را بد زده اید و باید کوک‌ها را باز کنید و دوباره این مرحله را تکرار کنید.

تصاویر پادری‌هایی که با این روش می‌سازید را با ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : با تیشرت‌های قدیمی‌پادری درست کنید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : با تیشرت‌های قدیمی‌پادری درست کنید
توضیح کوتاه
بافت این پادری زمان بر اما بسیار ساده است.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : دستگاه جوجه کشی بسازید ساخت ماشین جوجه کشی با آردوینو برای خیلی ها جالب نیست اما اگر به این دستگاه نیاز داشته باشید، آردوینو بهترین انتخاب است. وقتی از آردوینو برای ساخت یک ...
گلدان کاغذی با چراغ های توکار بسازید در این ساختنی یاد می گیرید چطور با کارتن و چند LED یک گلدان کاغذی متفاوت بسازید. ساخت این گلدان کاغذی بسیار ساده است و هزینه زیادی هم ندارد. از این گل...
چطور سنسور گاز MQ7 را با برد آردوینو و گوشی موبایل کنترل کنیم؟... در این ساختنی یاد می گیرید چطور سنسور گاز MQ7 را برد آردوینو کنترل کنید و داده های آن را در گوشی موبایل تان دریافت کنید. این روش کنترل سنسور گاز ایمنی...
آموزش ساخت : خانه درختی بسازید در این ساختنی یک روش ساده برای ساخت خانه درختی را یاد می گیرید. برای ساخت این خانه درختی باید دو یا سه درخت نزدیک هم پیدا کنید و خانه درختی را روی آنه...
با دستگاه برش لیزری جعبه لوازم آرایشی گردان بسازید... جعبه لوازم آرایشی گردان بهترین وسیله برای نگه داری لوازم آرایشی است. با این جعبه همه وسایل آرایشی منظم و در دسترس خواهند بود. طبقه های این جعبه لوازم ...
آموزش ساخت: زرده جداکن بسازید دستگاه زرده جداکن بسازید آشپزی و شیرینی پزی پیچیدگی ها و ظریف کاری های خاصی دارد که یکی از اصلی ترین آنها جدا کردن زرده تخم مرغ از سفیده است. برای ج...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با دستگاه برش لیزری ربات چوبی منعطف و بادوام بسازید

قبلاً در ساختنی آموزش ساخت ربات مقوایی را یاد گرفته اید. آن ربات قابل برنامه …

پاسخ دهید