لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران
خانه / چگونه بسازیم / برنامه نویسی (نرم افزار) / آموزش ساخت : با جعبه های چوبی میز عسلی بسازید

آموزش ساخت : با جعبه های چوبی میز عسلی بسازید

میز عسلی که در تصویر زیر می‌بینید با جعبه‌های چوبی ساخته شده است. ساخت این میز عسلی بسیار ساده است و اگر جعبه آماده داشته باشید، کمتر از یک ساعت طول میکشد. اگر جعبه چوبی ندارید اما میخواهید این میز را بسازید، کافی است کمی‌چوب بخرید و با ابتدایی ترین ابزار ابتدا جعبه‌های چوبی و سپس میز عسلی را بسازید.

می‌توانید اندازه میز را تغییر بدهید یا از روش‌های دیگر برای تزیین آن استفاده کنید. مثلاً با این تکنیک چاپ روی چوب می‌توانید هر طرحی که می‌خواهید را روی میز بیاندازید. فضای خالی زیر این میز برای خانه‌های کوچک بسیار مناسب است و علاوه بر هزینه ساخت پایین، چند قفسه هم در اختیارتان قرار میدهد. حتی می‌توانید یک کشو هم زیر میز قرار بدهید و وسایل تان را داخل آن قرار بدهید.

میز عسلی ارزان بسازید
میز عسلی ارزان بسازید

گام اول : وسایل مورد نیاز

  • چهار عدد جعبه چوبی (خودتان هم میتوانید این جعبه‌ها را بسازید)
  • چهار عدد پیچ 3 سانتیمتری (اگر چوب جعبه‌ها نازک است از پیچ 16 میلیمتری استفاده کنید)
  • کاغذ سنباده 120 و 240
  • پرایمر چوب
  • روغن پرداخت (می‌توانید از هر نوع روغنی استفاده کنید)
  • قلم مو
  • دریل
  • مته مخصوص سوراخ مسطح

گام دوم : جعبه‌ها را آماده کنید

قبل از اینکه جعبه‌ها را بهم وصل کنید، اندازه‌های آنها را چک کنید. مطمئن شوید که جعبه‌ها هم اندازه هستند و می‌توانید از آنها برای ساخت این میز استفاده کنید. ممکن است لازم باشد برخی از لبه‌ها را سنباده بزنید تا جعبه‌ها کاملاً بهم بچسبند.

اگر جعبه‌های چوبی تان کهنه هستند، آنها را سنباده بزنید تا کارتان در مراحل بعد ساده تر بشود. اگر خودتان جعبه‌ها را می‌سازید، هنگام اندازه گیری و برش قطعات دقت کنید تا جعبه‌ها دقیقاً هم اندازه بشوند.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : چطور سروو موتور را با ریموت کنترل کنیم؟

گام سوم : تخته‌ها را بهم وصل کنید

مراحل ساخت میز عسلی
مراحل ساخت میز عسلی

برای اتصال جعبه‌ها به یکدیگر، ابتدا چند سوراخ آزمایشی 3 میلیمتری از داخل و بیرون جعبه‌ها دریل کنید. این سوراخ‌ها آزمایشی را با مته مخصوص سوراخ مسطح بزرگ کنید. حالا می‌توانید از پیچ‌های 3 سانتیمتری برای اتصال جعبه‌ها به یکدیگر استفاده کنید. اگر چوب جعبه‌ها نازک است، از پیچ 16 میلیمتری برای اتصالات استفاده کنید. سوراخ‌ها را با خمیر چوب پر کنید، صبر کنید تا خشک بشود و سپس سنباده بزنید.

گام چهارم : میز را رنگ کنید

نحوه انجام کار در این مرحله از ساخت میز عسلی به ظاهری که برای میز در نظر گرفته اید، بستگی دارد. قبل از شروع این مرحله مشخص کنید که می‌خواهید میز را رنگ بزنید یا روغن برایتان کافی است. در هر صورت باید ابتدا روی میز را با پرایمر بپوشانید تا نواقص آن برطرف بشود. می‌توانید از رنگ‌های شفاف یا مات برای رنگ کردن میز استفاده کنید (این رنگ خانگی هم پیشنهاد خوبی است).

میز عسلی آماده است

میزتان آماده است و می‌توانید از آن در نشیمن یا اتاق‌های دیگر استفاده کنید. جابجا کردن این میز بسیار ساده است و همانطور که می‌بینید فضای خالی زیادی دارد. می‌توانید جزییات بیشتری هم به میز اضافه کنید و آن را با دکوراسیون اتاق تان هماهنگ کنید.

منبع

خلاصه مطلب
عنوان مطلب
آموزش ساخت : با جعبه‌های چوبی میز عسلی بسازید
توضیح کوتاه
با جعبه‌های بدون استفاده میز بسازید!
نویسنده

در ساختنی بخوانید :

آموزش ساخت : یک آباژور ساده و شیک بسازید... قیمت یک آباژور شیک و متفاوت چند است؟ شاید شما هم قصد داشته باشید با رسیدن عید نوروز برخی از وسایل خانه تان را نو کنید. توصیه ساختنی این است که قبل از ...
ساخت چراغ قوه اضطراری با گلو استیک و قوطی نوشابه... خیلی از کسانی که اهل سفر و کوهنوردی هستند، همیشه با خودشان گلو استیک دارند. در این ساختنی یاد می گیرید چطور با گلو استیک و قوطی نوشابه چراغ قوه ای بسا...
آموزش ساخت : با آینه جعبه جواهرات بسازید... قبلاً در ساختنی طرز ساخت یک کمد جواهرات را یاد گرفته اید. همه آنقدر زیورآلات ندارند که بخواهند یک کمد برایش بسازند و از طرف دیگر همه ما به وسایل نجاری...
آموزش ساخت پروگرامر برای میکروکنترلرهای AVR و PIC... در این پست آموزش ساخت پروگرامر USB را یاد می گیرید که برای میکروکنترلرهای AVR و PIC قابل استفاده است. هزینه ساخت پروگرامر خیلی کمتر از خرید پروگرامر آ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت میکروفون جالب با قوطی کبریت و مغز مداد!

در این ساختنی طرز ساخت میکروفون با یک روش متفاوت را یاد می‌گیرید. این میکروفون …

پاسخ دهید