خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / ساخت انواع مدل های جعبه کادویی را یاد بگیرید

ساخت انواع مدل های جعبه کادویی را یاد بگیرید

اگر خیلی اهل هدیه دادن باشید، احتمالاً همیشه با مشکل جعبه کادویی یا کادوپیچ کردن هدیه ها درگیر بوده اید. در این ساختنی می خواهیم ساخت انواع مدل های جعبه کادویی را به شما یاد بدهیم تا هدیه دادن را برایتان ساده تر کنیم! الگوی تمام مدل های جعبه کادویی که در این آموزش یاد می گیرید، قابل دانلود است و همین ساخت جعبه کادویی ها را ساده تر میکند.

ساخت این جعبه کادویی ها را در این پست یاد بگیرید
ساخت این جعبه کادویی ها را در این پست یاد بگیرید

تمام جعبه کادویی هایی که در این ساختنی یاد می گیرید، کاغذی و مقوایی هستند و به همین خاطر ساخت آنها ساده و ارزان است. فقط باید یک پرینتر برای چاپ الگوها و کمی کاغذ رنگی یا کاغذ کادو داشته باشید. اگر شما هم الگو یا روشی برای ساخت جعبه کادویی بلد هستید، آن را با ساختنی به اشتراک بگذارید.

مدل اول

از این جعبه کادویی می توانید برای پذیرایی در مهمانی یا به عنوان گیفت باکس استفاده کنید. اگر هم طرح روی جعبه را دوست ندارید، می توانید با نرم افزار مناسب جزییات را حذف کنید و فقط شکل اصلی جعبه را حفظ کنید.

برای ساخت این جعبه ابتدا باید الگو را پرینت کنید. در این الگو خطوط برش و خطوط تا حذف شده اند تا ساخت جعبه کاغذی ساده تر بشود. اگر ساخت جعبه با این نوع الگو برایتان سخت است، از تصویر گالری بالا برای پیدا کردن خطوط تا و خطوط برش کمک بگیرید. با ترکیب این دو تصویر می توانید یک الگوی کامل داشته باشید.

قبل از تا کردن خطوط حتماً با خط کش یا پاکت باز کن روی خطوط را خط بیاندازید تا لبه های جعبه محکم باشند. خطوط تا با نقطه چین و خطوط برش بصورت خطوط کامل نمایش داده شده اند. ابتدا باید جعبه را شکل بدهید چون بعد از برش الگو دیگر نمی توانید جای خطوط تا و خطوط برش را پیدا کنید.

برای چسباندن قسمت های مختلف جعبه هم از چسب مایع یا چسب نواری دو طرفه استفاده کنید. داخل گیفت باکس را با هر خوراکی یا هدیه ای که می خواهید پر کنید و بالای جعبه را پانچ کنید. حالا یک دکمه داخل این سوراخ قرار بدهید تا بتوانید در جعبه را ببندید. بجای دکمه می توانید سر جعبه را با ربان یا برچسب هم ببندید.

مدل دوم

ظاهر این مدل جعبه کادویی خیلی ساده بنظر میرسد اما الگوی پیچیده ای دارد. برای ساخت این جعبه کادویی به یک الگوی برش نیاز دارید که می توانید آن را مستقیماً روی کاغذ رنگی پرینت کنید یا آن را به کاغذ رنگی بچسبانید و سپس کاغذ اصلی را ببرید. علاوه بر الگوی برش، یک الگوی تا هم داریم که در تصاویر بالا آن را می بینید. این تصویر را هم پرینت کنید و با توجه به آن کاغذ رنگی را تا کنید.

در ساختنی بخوانید :  دستور پخت: سوپ کدو تنبل ساده و خوش طعم

برای برجسته کردن خطوط هم دو روش دارید؛ یکی اینکه هر دو الگو را روی کاغذ رنگی پرینت کنید و دیگری اینکه یک پرینت از الگوی برش تهیه کنید و آن را بطور موقت روی کاغذ رنگی برش خورده بچسبانید.

کار برجسته کردن خطوط تا را از خط قرمز شروع کنید. خط کش را روی خط قرمز قرار بدهید و با پاکت باز کن چندبار روی این خط حرکت کنید تا برجسته بشود. حالا همین کارها را برای خطوط سبز و زرد هم تکرار کنید. با خط کش و پاکت باز کن روی خطوط آبی را هم برجسته کنید.

بعد از برجسته کردن خطوط می توایند کار تا کردن جعبه کادویی را شروع کنید. تمام خطوطی که برجسته کرده اید را تا کنید. بعد از تا کردن هم می توانید جعبه ها را شکل بدهید. ابتدا باید دو سر بلند کاغذ را بهم وصل کنید تا کاغذ شکل جعبه را بگیرد. روی یکی از دو سر جعبه یک زبانه کوچک قرار دارد که باید به سر دیگر کاغذ چسبانده بشود.

حالا کاغذ را برگردانید تا طرف بلندتر در سمت راست قرار بگیرد. این قسمت را روی اولین برجستگی تا کنید. یک تکه نوار چسب دوطرفه روی زبانه سمت راست کاغذ رنگی بچسبانید. سمت چپ جعبه را هم بلند کنید و آن را از اولین خط تا کنید. بعد از اینکار دو طرف جعبه بهم میرسند.

چند دقیقه روی چسب را با دست تان نگه دارید تا محکم بشود. بعد از باز کردن کاغذ می بینید که جعبه کادویی شکل گرفته است.

بالای جعبه را پیدا کنید و آن را تا کنید تا در جعبه شکل بگیرد. حالا جعبه را برگردانید و پایین آن را هم ببندید. شکل دادن پایین جعبه کمی سخت تر است چون با زبانه های بیشتری سر و کار دارید. باید هر چهار زبانه را به سمت داخل تا کنید و آنها را داخل هم فرو کنید.

جعبه کادویی آماده است و فقط باید هدیه تان را داخل آن بگذارید. برای تزیین جعبه هم می توانید از ربان استفاده کنید. اگر یک پرینتر داشته باشید می توانید در عرض یک ساعت تعداد زیادی از این نوع جعبه کادویی را بسازید.

در ساختنی بخوانید :  خودتان در خانه لامپ سنگ نمک بسازید!

مدل سوم

اگر دنبال یک جعبه کادویی ساده می گردید، این مدل برای شما مناسب است. برای ساخت این نوع جعبه کافی است یکی از الگوها را انتخاب کنید و با پرینتر رنگی آن را روی کاغذ سفید پرینت کنید. خطوط کامل را ببرید و و خطوط نقطه چین را تا کنید. روش تا کردن و شکل دادن جعبه هم شبیه انواع دیگر جعبه کادویی است.

از لینک زیر می توانید الگوی هر چهار جعبه کادویی بالا را دریافت کنید.

مدل چهارم

این نوع گیفت باکس برای پذیرایی در جشن ها و مهمانی ها مناسب است. الگوی این جعبه را باید روی کاغذ کلفت پرینت کنید تا جعبه دوام کافی داشته باشد. این گیفت باکس دو الگو دارد که باید روی دو کاغذ پرینت بشوند. اندازه دو قسمت جعبه باید طوری باشد که یکی از آنها داخل دیگری جا بشود.

دو قسمت الگو را روی دو تکه کاغذ کلفت پرینت کنید. بهتر است از کاغذ عکس استفاده کنید تا روی جعبه درخشان بشود. با پشت کاتر روی خطوط نقطه چین حرکت کنید تا خطوط تا شکل بگیرند. با کاتر و خط کش هم آنها را ببرید و از کاغذ جدا کنید.

برای هر قسمت جعبه خطوط برجسته را تا بزنید و آنها را با نوار چسب دو طرفه بهم بچسبانید. برای اینکه مطمئن شوید جعبه باز نمی شود میتوانید با نخ دو سر آن را محکم کنید.

برای استفاده از جعبه هدایا یا خوارکی ها را داخل قسمتی که برچسب مشکی ندارد، بریزید و سپس دو قسمت جعبه را داخل هم فرو کنید.

مدل پنجم

باز هم یک جعبه کادویی ساده که می توانید با صرف وقت و هزینه کم تعداد زیادی از آنها را برای مهمانی هایتان آماده کنید. اگر می خواهید جعبه کادویی را در همین اندازه بسازید باید الگو را روی یک کاغذ 21.6 در 28 سانتیمتر پرینت کنید. در این الگو هم باید خطوط یکدست را ببرید و خطوط نقطه چین را تا کنید. در قسمت بالای جعبه هم باید از چسب استفاده کنید.

مدل ششم

تصویر اول گالری بالا را پرینت کنید، روی یک کاغذ رنگی کلفت بچسبانید و کاغذ را مطابق آن ببرید. خطوط کامل را ببرید و خطوط نقطه چین را تا کنید. سر جعبه را با استفاده از زبانه ها ببندید و برای تزیین هم از دکمه رنگی یا ربان استفاده کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : کتابخانه مارپیچی بسازید

مدل هفتم

این نوع جعبه کادویی شبیه سایر مدل ها نیست و نیازی به الگو ندارد. در واقع ساخت این جعبه به نوعی تمرین اوریگامی است؛ درست مثل این جعبه کادویی که قبلاً در ساختنی آن را یاد گرفته اید.

اگر می خواهید جعبه کادویی را در همین اندازه ببرید باید یک مربع به اضلاع 21.5 سانتیمتری ببرید. کاغذ هم باید به اندازه کافی مقاوم باشد و بهتر است براق باشد.

ابتدا دو قطر کاغذ را پشت کاغذ بکشید. سپس هر یک گوشه را به سمت مرکز مربع تا کنید. یکبار دیگر این گوشه را از وسط تا کنید. خطوط تا را تا جایی که می توانید محکم و برجسته کنید. حالا تا را باز کنید و همین دوبار تا را برای سه گوشه دیگر مربع تکرار کنید.

دو گوشه روبروی هم را انتخاب کنید و از دو طرف آنها را برش بزنید. همانطور که در تصویر می بینید، برش هایتان باید دو مربع ارتفاع و دو مربع طول داشته باشد. البته این دو مربع بدون احتساب دو نیمه مربع بالای گوشه هاست.

گوشه هایی که برش نخورده اند را به سمت مرکز مربع تکرار کنید. یکبار دیگر این دو قسمت را تا نیمه تا بزنید تا دیواره های جعبه شکل بگیرد. گوشه های دیواره هایی که ساخته اید را به سمت داخل تا کنید و دیواره های باقیمانده را بسازید.

زبانه های باقیمانده در دو طرف جعبه را هم به سمت داخل و روی دیواره هایی که در مرحله قبل ساخته اید، تا کنید. یک نیمه جعبه آماده است که قرار است در جعبه باشد. برای ساخت نیمه پایینی جعبه باید همین مراحل را تکرار کنید؛ با این تفاوت که کاغذتان باید یک مربع 21.2 سانتیمتر باشد. برای تزیین جعبه هم می توانید از ربان یا برچسب های رنگی استفاده کنید.

چه ایده ای برای ساخت جعبه کادویی دارید؟

اینها پیشنهادهای ساختنی برای ساخت جعبه کادویی کاغذی است. اگر شما هم ایده ای برای ساخت جعبه کادویی دارید، آن را با ساختنی و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
ساخت انواع مدل های جعبه کادویی را یاد بگیرید
عنوان مطلب
ساخت انواع مدل های جعبه کادویی را یاد بگیرید
توضیح کوتاه
طرز ساخت چند جعبه کادویی شیک و زیبا را یاد بگیرید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

بی سیم مچی یا ساعت واکی تاکی بسازید در این ساختنی طرز ساخت مدار یک بی سیم مچی یا واکی تاکی مچی را یاد می گیرید که اسپیکر و میکروفون دارد و از طریق آن می توانید ارتباط صوتی برقرار کنید. ق...
حباب یخ زده درست کنید و عکس های زیبای زمستانی بگیرید... در این ساختنی ساده ترین روش برای درست کردن حباب یخ زده را یاد می گیرید. درست کردن حباب یخ زده هم سرگرمی جالبی است و هم می تواند سوژه بسیار خوبی برای ع...
آموزش ساخت : یک چراغ خواب چوبی شیک بسازید... در این پست ساختنی طرز ساخت یک چراغ خواب چوبی را برایتان آماده کرده ایم. طراحی شیک و متفاوت این چراغ خواب چوبی آن را بخوبی از سایر چراغ خواب ها متمایز ...
با ساخت دریم کچر خواب های خوب را شکار کنید!... سرخپوستان قبیله اوجیبوا برای ساخت دریم کچر از حلقه های درخت بید و رشته های بافته شده از گیاهان استفاده می کردند. مردم این قبیله باور داشتند دریم کچر ر...
با قطعات ساده و ارزان منبع تغذیه رگوله شده بسازید... اگر اهل ساخت پروژه ها و مدارات الکترونیکی باشید، منبع تغذیه رگوله شده (منبع تغذیه تنظیم شده) یکی از ابزار اصلی کارتان است. اما برای خرید یک منبع تغذیه...
با برد آردوینو سرعت سنج دوچرخه ارزان و کاربردی بسازید... قبلاً در ساختنی طرز ساخت داشبور الکترونیکی دوچرخه را خوانده اید. اگر ساخت آن داشبورد برایتان دشوار بوده، می توانید از ساخت سرعت سنج دوچرخه شروع کنید. ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با شیشه های مربا جعبه کادویی شیشه ای بسازید

اگر تگ ساخت جعبه کادویی را در ساختنی دنبال کنید، می بینید که تقریباً هر …

پاسخ دهید