خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / انگشترهای سیمی با طرح ها و الگوهای مختلف بسازید

انگشترهای سیمی با طرح ها و الگوهای مختلف بسازید

ساخت زیورآلات هنر و سرگرمی بسیار جالبی است چون تقریباً با هر چیزی می توان یک نوع زیورآلات ساخت؛ از در نوشابه و سکه گرفته تا تکه های چوب! در این ساختنی هم می خواهیم یکی دیگر از وسایل ساده ای که با آن میتوان زیورآلات ساخت را به شما معرفی کنیم : سیم. ساخت انگشترهای سیمی بسیار ساده است و هیچ هزینه ای هم ندارد.

خوبی انگشترهای سیمی این است که با تغییر مدل گره می توانید طرح و الگوی انگشتر را به کلی تغییر بدهید. ما هم در این آموزش ساخت، چند نوع طرح را به شما یاد می دهیم که از آنها استفاده کنید یا آنها را با هم ترکیب کنید. در ضمن از همین روش های ساخت انگشترهای سیمی میتوانید برای ساخت زیورآلات دیگر هم استفاده کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

  • سیم (می توانید از رنگ ها و اندازه های مختلف استفاده کنید. برای این طرح ها سیم های ۲۰، ۲۴ و ۲۶ لازم است)
  • انبردست و دم باریک
  • کاغذ و قلم برای کشیدن الگو

گام دوم : نکات اولیه

برای سیم های پایه – سیم هایی که بقیه سیم ها دور آنها پیچیده میشوند – حدود هشت سانتیمتر از سیم ۲۰ ببرید. می توانید طول سیم را کمی بیشتر کنید تا بستن انتهای انگشتر برایتان راحت تر باشد. انتهای سیم های پایه را گرد می کنیم تا در انگشت فرو نروند اما استفاده از ابزار لحیم کاری گزینه بهتری است.

برای سیم های نازک تری که دور سیم های پایه پیچیده میشوند، چهار سانتیمتر از سیم های ۲۴ یا ۲۶ ببرید. البته چهار سانتیمتر میانگین طول است و اندازه واقعی به طرحی که انتخاب می کنید، بستگی دارد.

در تصویر اول می توانید چهار روش بستن سر سیم ها را ببینید. روش اول پیچیدن سیم های نازک دور سیم های پایه است تا سرشان مخفی بشود. این روش برای انگشترهای سیمی که پنج رشته دارند، مناسب است. در سه مدل بعدی هم سر سیم ها را گرد کرده ایم تا داخل انگشت فرو نروند. می توانید سیم ها را به هر شکلی که می خواهید، گرد کنید.

در ساختنی بخوانید :  کیف کوهنوردی ضدآب بسازید و از وسایل خود محافظت کنید

بهتر است قبل از شروع ساخت انگشترهای سیمی ادامه ساختنی را مطالعه کنید و با روش های پیچیدن سیم را تمرین کنید.

گام سوم : مدل اول

این نوع انگشتر سیمی از چهار رشته سیم جدا از هم ساخته میشود. برای ساخت این انگشتر ابتدا باید چهار سیم پایه و پنج سیم نازک تر ببرید. سیم های پایه را بصورت موازی دست تان بگیرید و سیم نازک تر را از رو دور سیم های پایه بپیچید. هر سیم را باید مجموعاً هشت بار (دوبار دور هر سیم) دور سیم های پایه بپیچید. وقتی به دور آخر رسیدید، اضافی سیم را ببرید. می توانید همین کار را تکرار کنید و تعداد سیم های پیچیده شده را افزایش بدهید.

بعد از اینکه طرح روی انگشتر سیمی را تمام کردید، می توانید اضافی سیم های پایه را ببرید و سر سیم ها را گرد کنید. برای گرد کردن سیم های پایه از یک میله چوبی یا فلزی به اندازه انگشت تان – یا خود انگشت تان – استفاده کنید.

گام چهارم : مدل دوم

برای ساخت این انگشتر سیمی ابتدا سه سیم پایه هم اندازه ببرید. سپس با سیم نازک تر را دوبار از رو دور سیم پایه اول (از بالا) و دوبار از زیر دور سیم پایه سوم بپیچید. حالا یک سیم نازک دیگر ببرید و از طرف چپ انگشتر آن را دوبار از زیر دور سیم های پایه دوم و سوم بپیچید.

حالا سیم سمت راست انگشتر را دوبار از زیر دور سیم های پایه اول و دوم بپیچید. حالا همینکار را با سیم سمت چپ تکرار کنید. اینکار را آنقدر تکرار کنید تا سر سیم ها بهم برسد. وقتی از طول طرح تان راضی شدید، می توانید قسمت های اضافی سیم را ببرید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش : خودتان سیم شارژر لپ تاپ را تعمیر کنید

سیم های پایه را هم دور انگشت تان بپیچید و سرشان را شکل بدهید.

گام پنجم : مدل سوم

این نوع انگشتر سیمی با پنج سیم پایه ساخته میشود و به همین خاطر نسبت به بقیه انگشترهای سیمی زمان و دقت بیشتری میخواهد.

برای شروع وسط یک تکه سیم نازک را دوبار دور سیم سوم بپچید. نیمه انتهایی همین سیم را دوبار از زیر دور سیم پایه چهارم بپیچید. ادامه همین سیم را سه بار از زیر دور سیم پنجم بپیچید. همین کار را برای نیمه بالایی سیم هم تکرار کنید و آن را دوبار از رو دور سیم پایه دوم و سه بار دور سیم پایه سوم بپچید.

نیمه بالایی سیم را دوبار از زیر دور دور سیم دوم و نیمه پایینی آن را دوبار از رو دور سیم چهارم بپیچید. وقتی به انتهای سیم نازک رسیدید، یکبار آن را از زیر دور سیم سوم بپیچید.

حالا یک سیم جدید بردارید و دوبار از رو دور سیم دوم بپیچید. انتهای همین سیم را هم دوبار از زیر دور سیم چهارم بپیچید. کارتان با این سیم را هم به همین ترتیب ادامه بدهید و وقتی به انتها رسیدید، یکبار آن را از زیر دور سیم سوم بپیچید.

با دقت در تصاویر خیای راحت تر می توانید نحوه کار را متوجه بشوید. می توانید تعداد سیم های پایه یا سیم های نازک تر را کمتر کنید. برای بستم انتهای سیم های پایه هم می توانید از سیم های نازک استفاده کنید یا انتهای همین سیم های پایه را گرد کنید.

گام ششم : مدل چهارم

سه سیم پایه هم اندازه ببرید و سیم های نازک تر را از یک سر دور آنها بپیچید. اینکار را بصورت همزمان از هر دو طرف سیم های پایه انجام بدهید. مطابق تصویر یکی از سیم های نازک را از روی سیم دوم بیرون بکشید. همین سیم را از رو دور سیم دوم بپیچید. سیم را دور سیم پایه سوم بپیچید و وقتی از پشت سیم سوم بیرون زد، آن را از حلقه کوچکی که سمت چپ شکل گرفته رد کنید.

در ساختنی بخوانید :  کمربند پاراکورد با طرح گره کبری بسازید

حالا سیم روی سیم پایه دوم را از زیر دور سیم های پایه دوم و اول بپیچید. یکبار هم از زیر دور سیم پایه اول بپیچید. دوباره سیم را روی سیم دوم قرار بدهید همین مراحل را یکبار دیگر تکرار کنید.
روی این طرح چندان جالب نیست اما پشت آن برای ساخت انگشتر سیمی بسیار مناسب است. سیم های پایه را دور انگشت تان بپیچید و دو سر آنها را گرد کنید.

انگشترهای سیمی بیشتری بسازید

انگشترهای سیمی بسازید
انگشترهای سیمی بسازید

با این چند روش ساده می توانید چندین نوع انگشتر سیمی بسازید که همگی با هم فرق دارند. همچنین می توانید طرح خودتان را ابداع کنید و یک انگشتر سیمی کاملاً متفاوت درست کنید. تصاویر انگشترهای سیمی که درست می کنید را برای ساختنی ارسال کنید.

منبع

خلاصه مطلب
انگشترهای سیمی با طرح ها و الگوهای مختلف بسازید
عنوان مطلب
انگشترهای سیمی با طرح ها و الگوهای مختلف بسازید
توضیح کوتاه
با ساده ترین واسلی زیورآلات بسازید!
نویسنده

بیشتر بخوانید:

سنسور خازنی بسازید و آردوینو را با آن کنترل کنید... سنسور خازنی یکی از راه های بسیار کارآمد کنترل آردوینو است که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. البته از هر سنسور خازنی نمی شود برای کنترل آردوینو استفاد...
آموزش ساخت : کابینت چرخدار و مخفی بسازید... اگر در آشپزخانه تان کابینتی دارید که کاملاً به دیوار نچسبیده، این کابینت چرخدار بسازید و خودتان را از شر کابینت های شلوغ خلاص کنید. این کابینت مخفی را...
با ساخت شارژر خورشیدی موبایل تان هیچ جا خاموش نمیشود... باتری موبایل تان تا چند ساعت شارژ نگه می دارد؟ احتمالاً خیلی زیاد نیست. گجت های دیگرتان چطور؟ در این ساختنی طرز ساخت شارژر خورشیدی را یاد می گیرید که ...
ساخت جاقلمی آهنربایی شیک و مقاوم با چوب‌های بلا استفاده... اگر می‌خواهید به کسی خودنویس یا خودکار هدیه بدهید، قبل از هر چیز باید یک جاقلمی شیک پیدا کنید. اگر چند ابزار نجاری داشته باشید، به کمک این ساختنی خودت...
آموزش ساخت : گوشواره شیشه ای به شکل دلخواه تان بسازید... در این ساختنی می خواهیم یک تکنیک ساده اما جدید برای ساخت گوشواره شیشه ای را آموزش بدهیم. گداختن شیشه داخل کوره که امکان ساخت وسایل تزیینی و زیورآلات ب...
آموزش ساخت : با گوشی هوشمند تصاویر هولوگرام بسازید!... بله؛ تیتر کاملاً درست است و خبری از بزرگنمایی نیست. در این ساختنی یاد می گیرید که چطور در عرض یک ربع با گوشی هوشمندتان هولوگرام سه بعدی بسازید. طرز سا...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید