خانه / چگونه بسازیم / هولدر رومیزی موبایل و وسایل شخصی بسازید

هولدر رومیزی موبایل و وسایل شخصی بسازید

اگر روی میز شما هم همیشه شلوغ است، باید یک هولدر رومیزی بسازید. با این هولدر رومیزی می توانید موبایل، تبلت، دسته کلید و بقیه وسایل تان را مرتب روی میز بچینید و نگران شلوغ شدن روی میزتان هم نباشید.

تعداد و اندازه شیارهایی که روی هولدر رومیزی میزنید به وسایلی که می خواهید رویش بگذارید، بستگی دارد. می توانید جزییات دیگری هم به هولدر اضافه کنید تا کارکردهایش بیشتر بشود. این هولدر رومیزی هدیه خوبی است و تقریباً به درد همه میخورد.

برای ساخت این هولدر فقط به یک تکه چوب با ضخامت 16 میلیمتر نیاز دارید. اندازه چوب به تعداد وسایلی که می خواهید رویش بگذارید، بستگی دارد. هولدری که در تصویر می بینید با دو تکه چوب 21 در 27 سانتیمتری ساخته شده است.

گام اول : وسایل مورد نیاز

  • دو تکه چوب با ابعاد 21 در 27 سانتیمتر
  • کاغذ سنباده 80 و 240
  • مته های 16 و 25 میلیمتری
  • دریل
  • اره مویی
  • متر و مداد

گام دوم : مراحل ساخت

همانطور که در تصاویر می بینید با مته های 25 و 16 میلیمتری سوراخ های روی دو تخته را دریل کنید.

با مته بزرگتر یک سوراخ روی گوشه سمت چپ بالای تخته دریل کنید. مته را نزدیک لبه قرار بدهید اما حواستان باشد که در حین کار مته از روی چوب لیز نخورد. همیشه در حین دریل کردن یک تخته زیر تخته اصلی بگذارید تا سوراخ بهتر دریل بشود.

نقطه وسط هر تخته را پیدا کنید و از هر دو طرف علامت بزنید. یک خط 16 میلیمتری و 50 میلیمتری هم از بالا و پایین دو تخته علامت بزنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : میز ناهارخوری ساده و شیک بسازید

با مته 16 میلیمتری یک سوراخ روی سر این دو خط را سوراخ کنید. دقت کنید که سوراخ های روی تخته ها باید روبروی هم باشند.

حالا می توانید با اره مویی شیارها را ببرید. برای یکدست کردن سوراخ ها هم از اره مویی استفاده کنید.

روی یکی از تخته ها یک سوراخ با فاصله 5 سانتیمتر از لبه تخته دریل کنید. با اره مویی این سوراخ را به شیار تبدیل کنید تا بتوانید کیف پول را روی آن قرار بدهید.

بعد از اینکه همه شیارهای مورد نظرتان را روی تخته دریل کردید، می توانید سنباده کاری تخته ها را شروع کنید. سنباده کاری را با کاغذ سنباده 80 شروع کنید و روی تخته و داخل شیارها را دریل کنید. برای گوشه ها هم از کاغذ سنباده 240 استفاده کنید.

اگر می خواهید تخته ها را رنگ یا سنباده بزنید، قبل از مونتاژ اینکار را بکنید. ابتدا تخته ها را رنگ بزنید و سپس روغن جلا را اضافه کنید.

حالا می توانید با توجه به تصویر نهایی، تخته ها را بهم بچسبانید. اگر می خواهید می توانید یک پایه هم به هولدر رومیزی اضافه کنید.

هولدر رومیزی آماده است

هولدر رومیزی بسازید
هولدر رومیزی آماده است

همانطور که در ابتدا گفتیم می توانید طراحی هولدر رومیزی را تغییر بدهید تا بتوانید همه وسایل تان را روی آن جا بدهید. ساخت یک الگوی کاغذی هم کارتان را ساده تر میکند.

منبع

خلاصه مطلب
هولدر رومیزی موبایل و وسایل شخصی بسازید
عنوان مطلب
هولدر رومیزی موبایل و وسایل شخصی بسازید
توضیح کوتاه
با این هولدر دیگر روی میزتان شلوغ و بهم ریخته نخواهد بود.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

برای رزبری پای کانکتور HDD با پورت USB و منبع تغذیه بسازید... فضای ذخیره سازی رزبری پای برای بسیاری از پروژه های رزبری پای کافی نیست. در این ساختنی یک راهکار ساده و ارزان برای این مشکل ارائه می کنیم. یک کانکتور H...
آموزش ساخت : با صفحه نمایش لپ تاپ تان یک میز نوری بسازید... میز نوری یکی از ابزارهای گران قیمتی است که مهندس ها، نقاش ها، طراح ها، کارتونیست ها و ... از آن استفاده می کنند. اگر شما هم بدنبال خرید یک میز نوری هس...
آموزش ساخت : شمع یخی درست کنید اگر اهل هنر شمع سازی باشید حتماً می دانید که استفاده از یخ در شمع باعث میشود شمع بافت و شکل بسیار زیباتری پیدا کند. ساختن شمع یخی روش های مختلفی دارد ...
آموزش ساخت ساعت دیواری دومینو با پالت چوبی... ساخت ساعت دیواری یکی از پروژه هایی است که جای خلاقیت زیادی دارد. می شود از هر چیزی برای ساخت ساعت دیواری استفاده کنید؛ از صفحه گرام گرفته تا بشقاب های...
آموزش ساخت : با سکه های قدیمی حلقه درست کنید... در این آموزش ساخت یاد می گیرید که چطور با سکه های قدیمی حلقه درست کنید. ساخت حلقه با این روش بسیار ساده است اما کمی طول می کشد. پس باید صبر و حوصله زی...
دستور تهیه : تست فرانسوی را به شیوه سرآشپزها درست کنید... هر کسی که کمی آَشپزی بلد باشد، طرز تهیه تست فرانسوی یا فرنچ تست را بلد است. اما هر کسی نمی تواند تست فرانسوی را خوشمزه درست کند. شاید تصور کنید از یک ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با لگو هولدر موبایل ساده و قابل تنظیم بسازید

اگر اهل بازی با لگو باشید، حتماً دوست دارید وسایل مورد نیازتان را هم از …

پاسخ دهید