خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / مبلمان ویلایی خیلی ارزان و خیلی شیک بسازید!

مبلمان ویلایی خیلی ارزان و خیلی شیک بسازید!

اگر یک باغ یا ویلای بزرگ و حتی تراس یا حیاط بزرگ داشته باشید باید یک مبلمان ویلایی هم داشته باشید. البته طراحی فضای ایرانی بیشتر با تخت های راحتی جور در می آید اما این روزها مبلمان ویلایی جای این تخت ها را گرفته است. اگر شما هم به فکر خرید مبلمان ویلایی هستید، نگاهی به این ساختنی بیاندازید شاید از خرید منصرف بشوید! در این ساختنی می بینید که چطور می توانید با چند تکه چوب خودتان یک ست مبلمان ویلایی شیک بسازید که خیلی ارزان تمام میشود. ساخت این ست مبلمان ویلایی نیاز به ابزار و مهارت خاصی ندارد. کافی است یک اره و یک دریل و چند ابزار ساده دیگر داشته باشید تا بتوانید این مبلمان باغی شیک را بسازید.

اگر طراحی ساده و مینیمال این مبلمان ویلایی را نمی پسندید، می توانید با استفاده از چوبی که طرح و رنگ بهتری داشته باشد یا رنگ چوب ظاهر مبلمان را به کلی تغییر بدهید. خوبی این طراحی این است که با تغییر رنگ چوب یا کوسن ها می توانید ظاهر مبلمان را هر طور که می خواهید تغییر بدهید.

گام اول : الوارها را برای اتصال آماده کنید

با دقت در تصاویر مبلمان ویلایی می بینید که بدنه این مبلمان از الوارهایی به عرض 10 سانتیمتر ساخته شده است. برای اتصال این الوارها به یکدیگر چند روش مختلف وجود دارد که میخ و میخ چوبی یکی از آنهاست. روشی که ما انتخاب کرده ایم کمی بیشتر زمان میبرد اما تاثیر زیادی روی ظاهر مبلمان دارد.

در این روش ابتدا باید روی یکی از الوارها یک حفره ایجاد کنید تا بتوانید با استفاده از یک زبانه دو تکه چوب را بهم وصل کنید. این روش اتصال بسیار محکم و با دوام است. در این روش اتصال معمولاً از زبانه هایی با ضخامت یک سانتیمتر استفاده میشود. زبانه ای که در تصاویر می بینید 10 در 44 میلیمتری است که برای این مبلمانی با این ابعاد مناسب است.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : مدار تست ترانزیستور بسازید

برای ایجاد حفره های این زبانه باید از مته 10 میلیمتری استفاده کنید. با زدن چند سوراخ کنار هم می توانید یک حفره به عرض زبانه ایجاد کنید. عمق حفره ها هم باید 30 میلیمتر باشد.

هنگام ایجاد حفره روی مته 10 میلیمتری علامت بزنید تا مطمئن شوید عمق حفره ها از 30 میلیمتر بیشتر نشود. سعی کنید سوراخ ها را کنار هم و بدون همپوشانی دریل کنید تا کارتان سرعت بگیرد. با این روش دریل کردن احتمال لیز خوردن مته هم کمتر میشود.

چون عرض حفره فقط 10 میلیمتر است، استفاده از اسکنه برای خالی کردن داخلش خیلی مناسب نیست. می توانید از درمل بجای اسکنه استفاده کنید تا به همه جای حفره دسترسی داشته باشید و بتوانید آن را کاملاً تمیز کنید.

بهتر است گوشه های زبانه هایی که برای اتصال الوارها استفاده می کنید را هم گرد کنید. زبانه هایی که برای اتصال الوارها می برید باید 10 میلیمتر ضخامت، 44 میلیمتر عرض و 80 میلیمتر طول داشته باشند. طول هشت سانتیمتری برای این طراحی مناسب است چون از هر طرف سه سانتیمتر داخل حفره ها فرو میرود و دو سانتیمتر هم فاصله بین الوارها می اندازد. اگر می خواهید فاصله بین الوارهای بدنه مبلمان بیشتر باشد، باید طول این زبانه ها را بیشتر کنید.

گام دوم : الوارها را بهم وصل کنید

طول و تعداد الوارهایی که برای ساخت مبلمان باغی نیاز است در تصاویر مشخص است.

همانطور که در تصاویر می بینید، پنل جلویی مبل ها از دو الوار ساخته میشود با همان روش بالا بهم وصل میشوند.

در ساختنی بخوانید :  تزیین پارچه و وسایل پارچه ای با شش ضلعی های رنگی!

تخته های کناری مبل ها هم به همین روش بهم وصل میشوند. تخته های کفی هم به پشت پنل جلویی پیچ میشوند.

برای ساخت پشتی مبل از پیچ استفاده می کنیم. تخته ها را با پیچ – یا میخ – به پنل های کناری مبل وصل کنید.

برای وصل کردن تخته های زیری کوسن ابتدا باید چهار تخته (به ضخامت و عرض 32 میلیمتر) به چهار طرف بدنه وصل کنید. سپس بین این تخته ها را با تخته های افقی پر کنید (تصویر چهارم). حالا می توانید تخته های زیری کوسن را روی این پایه قرار بدهید یا به آن پیچ کنید. می توانید قبل از اضافه کردن تخته های زیری کوسن، از براکت های استیل هم برای سفت تر کردن پایه استفاده کنید.

گام سوم : میز را بسازید

میزی که برای مبلمان ویلایی طراحی شده، دقیقاً با همان روش ساخته میشود. وقتی میز را با این روش می سازید یک فضای ذخیره سازی هم در اختیارتان قرار می گیرد. برای ساخت این میز از همان الوارها و همان روش اتصال استفاده کنید.

مبلمان ویلایی آماده است

ست مبلمان ویلایی تان آماده است
ست مبلمان ویلایی تان آماده است

حالا فقط باید کوسن ها را به بدنه چوبی اضافه کنید. به همین سادگی صاحب یک ست مبلمان باغی شدید. می توانید از روغن جلا یا رنگ چوب روی الوارها استفاده کنید تا ظاهر مبلمان از سادگی دربیاید.

خوبی بدنه چوبی مبلمان این است که می توانید هر چندبار که خواستید آن را رنگ کنید. هربار که رنگ یا طرح کوسن را تغییر می دهید، می توانید رنگ بدنه مبلمان را هم تغییر بدهید تا ظاهر فضای باغ تان بکلی تغییر کند.

در ساختنی بخوانید :  سوت چوبی نجات مخصوص کیت بقا و شرایط اضطراری بسازید

منبع

خلاصه مطلب
مبلمان ویلایی خیلی ارزان و خیلی شیک بسازید!
عنوان مطلب
مبلمان ویلایی خیلی ارزان و خیلی شیک بسازید!
توضیح کوتاه
با کمترین هزینه صاحب یک مبلمان ویلایی شیک شوید!
نویسنده

بیشتر بخوانید:

پروژه آردوینو : با آردوینو گجت بازی فلپی برد بسازید... تجربه ساخت یک گجت بازی ساده در روزهایی که بازار بازی با گوشی های هوشمند و گجت های پیشرفته رونق زیادی دارد، خالی از لطف نیست. در این ساختنی قصد داریم ط...
با وسایل ارزان قاب عکس شیشه ای و چراغ دار بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک قاب عکس شیشه ای را یاد می گیرید که بخاطر طراحی متفاوتی که دارد، زیبایی عکس را بیشتر می کند. این قاب عکس شیشه ای از داخل نورپ...
برای میز کارتان سوئیچ ذخیره انرژی بسازید... آیا فراموش کاری روی قبض برق شما هم تاثیر می گذارد؟ از پشت میز کار بلند می شوید و یادتان می رود چراغ، پنکه و سایر وسایل برقی روی میز را خاموش کنید و در...
هدبورد تخت خواب با طرح دلخواه تان بسازید... هدبورد تخت خواب یکی از اجزای مهم اتاق خواب است که اهمیت زیادی در دکوراسیون دارد. در این ساختنی یاد می گیرید چطور با کمترین هزینه یک هدبورد با طرح دلخو...
آموزش ساخت : استند تبلت چوبی بسازید یک استند تبلت که تا میشود و خیلی راحت در کیف جا میشود؛ جنسش از چوب است و به همین خاطر دوام بالایی دارد؛ سه زاویه متفاوت دارد و برای موبایل هم قابل است...
آموزش ساخت : یک وسیله جالب برای آشنایی با گردباد بسازید... آزمایش گردباد در بطری یکی از جالب ترین آزمایش های علمی است که برای بچه ها بسیار جالب است. در این ساختنی طرز ساخت یک دستگاه برای انجام این آزمایش را به...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

پاسخ دهید