خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / گل رز کاغذی با طرح و رنگ دلخواه تان بسازید!

گل رز کاغذی با طرح و رنگ دلخواه تان بسازید!

گل های مصنوعی یکی از وسایل تزیینی پرکاربرد و محبوب هستند. اگر کمی با دقت به گل های پشت ویترین مغازه ها نگاه کنید، می بینید که خودتان هم می توانید عین همین گل ها و حتی خیلی بهترشان را بسازید. در این ساختنی طرز ساخل گل رز کاغذی را یاد می گیرید. روش های متفاوتی برای ساخت گل رز کاغذی وجود دارد و ما ساده ترین و سریع ترین روش را انتخاب کرده ایم.

ساخت این گل ها تقریباً هیچ هزینه ای ندارد و فقط با صرف کمی زمان می توانید یگ دسته گل رز کاغذی بسازید. اگر هم دوست دارید ساخت انواع دیگر گل مصنوعی را یاد بگیرید، حتماً از گل رز مسی خوشتان خواهد آمد.

گام اول : وسایل مورد نیاز

  • یک کتاب یا مجله قدیمی با انداز متوسط – می توانید از کاغذ رنگی یا هر جنس کاغذ دیگر که می خواهید استفاده کنید
  • قیچی
  • چسب حرارتی و تفنگ چسبنی – می توانید بجای نی از سیم های روکش دار کلفت یا یک آویز لباس فلزی کهنه استفاده کنید
  • خلال دندان یا سیخ چوبی

گام دوم : گلبرگ ها را بسازید

کار ساخت گل رز کاغذی را از ساخت گلبرگ ها شروع کنید. ابتدا یک برگ از کتاب را جدا کنید و سه مربع هم اندازه از آن ببرید. اگر می خواهید گل رز کاغذی تان به اندازه گل های ما بشود باید مربع های 11 در 11 سانتیمتری ببرید. هرچه اندازه مربع ها بزرگتر باشد، اندازه گل رز مصنوعی تان هم بزرگتر میشود.

هر کدام از مربع ها را سه بار به شکل مثلث تا کنید. اندازه مثلث سوم باید دقیقاً یک سوم اندازه مثلث اولی باشد. حالا سه مثلث کوچک تاشده دارید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : پایه تبلت و گوشی رومیزی بسازید

یکی از مثلث ها را بردارید و نوک تاشده و بسته آن را به سمت پایین قرار بدهید. حالا قسمت بالای مثلث که باز است را شبیه یک نیم دایره ببرید. برای ایجاد این نیم دایره می توانید از پرگار هم استفاده کنید. کاغذ باقیمانده باید شبیه بستنی قیفی باشد. حالا این کار را برای سه مثلث دیگر هم تکرار کنید؛ فقط حواستان باشد هر سه مثلث را از یک جهت برش بزنید.

حالا هر سه مثلث را روی هم بگذارید و نوک پایینی آنها را ببرید. حالا تای کاغذها را باز کنید و آنها را مطابق تصویر ببرید. در کل باید شش تکه کاغ داشته باشید که هر کدامشان از یک گلبرگ، دو گلبرگ، سه گلبرگ، پنج گلبرگ، شش گلبرگ و هفت گلبرگ تشکیل شده باشند.

گام سوم : گل رز را بسازید

گلبرگ هایی که در مرحله قبل ساخته اید را بردارید و یکبار تمام خطوط را تا کنید تا برجسته تر بشوند. سپس با چسب حرارتی لبه گلبرگ های 3، 5 و 6 تایی که ساخته اید را مطابق تصویر بهم بچسبانید.

بعد از خشک شدن چسب، لبه تما گلبرگ ها را با یک خلال دندان تاب بدهید. گلبرگ های یک و دوتایی را کاملاً دور خلال دندان بپیچید تا تاب بیشتری بگیرند.

حالا می توانید گل رز کاغذی را مونتاژ کنید. از بزرگترین گلبرگ شروع کنید و سپس گلبرگ های دیگر را به ترتیب روی آن بچسبانید. به این ترتیب که به پایین گلبرگ شش تایی چسب بزنید و آن را داخل گلبرگ هفت تایی قرار بدهید. کمی گلبرگ ها را به هم فشار بدهید تا چسب خوب عمل کند. همینطور ادامه بدهید تا وقتی که همه گلبرگ ها داخل هم قرار بگیرند.

در ساختنی بخوانید :  با برد آردوینو تستر نشتی گاز یا گازیاب بسازید [Arduino]

دقت کنید که همه گلبرگ ها درست وسط گلبرگ زیری قرار بگیرند. سریع کار کنید تا بتوانید قبل از خشک شدن چسب جای گلبرگ ها را تنظیم کنید.

همانطور که در تصویر می بینید نتیجه کار یک گل رز کاغذی است که وسطش سوراخ است.

گام چهارم : ساقه را اضافه کنید

برای ساخت ساقه گل تقریباً می توانید از هر چیزی استفاده کنید؛ نی، میله فلزی یا یک تکه از آویزهای لباس قدیمی.

یک قطره چسب حرارتی نوک ساقه ای که انتخاب کرده اید، قرار بدهید. حالا ساقه را از سری که چسب ندارد داخل سوراخ وسط گل رز کاغذی فرو کنید و به سمت پایین بکشید. ساقه را تا جایی بکشید که سر چسبی ساقه وسط گل قرار بگیرد. صبر کنید تا چسب خشک بشود.

گل رز کاغذی آماده است

گل رز کاغذی تان آماده است و می توانید آن را هدیه بدهید یا چندتای دیگر بسازید و روی میزتان را با آن تزیین کنید. همانطور که در تصاوی می بینید با اضافه کردن رنگ به نوک گلبرگ ها در مرحله دوم گل رز کاغذی زیباتر میشود.

همچنین می توانید گلبرگ ها را به اشکال دیگری ببرید تا شکل گل های مصنوعی تان کمی متفاوت تر بشود. استفاده از کاغذهایی که طرح خاص و متفاوت داشته باشند – مثل کاغذ کتاب های اطلس یا نت های موسیقی – هم ظاهر گل های رز کاغذی را بسیار زیباتر میکند.

منبع

خلاصه مطلب
گل رز کاغذی با طرح و رنگ دلخواه تان بسازید!
عنوان مطلب
گل رز کاغذی با طرح و رنگ دلخواه تان بسازید!
توضیح کوتاه
این گل ها را می توانید در هر طرح، رنگ و اندازه ای که می خواهید بسازید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : با گل مصنوعی چراغ خواب بسازید... اگر در خانه تان گل های مصنوعی زیادی دارید و نمی دانید با آنها چکار کنید پیشنهاد ساختنی را امتحان کنید. می توانید با این گل ها و چند وسیله ارزان دیگر ی...
آموزش ساخت : حکاکی روی شیشه را یاد بگیرید... شیشه یا وسایل شیشه ای حکاکی شده همیشه هدایای خوبی هستند. حتماً شما هم دوست دارید یک لیوان داشته باشید که عکس شخصیت محبوب تان روی آن حک شده باشد یا شعر...
آموزش ساخت : با سیم و کاغذ درختچه تزیینی درست کنید... در این ساختنی طرز ساخت یک درختچه تزیینی را یاد می گیرید که هزینه ساخت آن بسیار پایین است اما زیبایی خاص و متفاوتی دارد. برگ های این درختچه تزیینی را م...
آموزش ساخت : یک پورت USB به موس تان اضافه کنید... این ساختنی بیشتر از آنچه که فکر می کنید، بدردتان میخورد. اگر روی موس تان یک پورت USB باشد کارهایتان خیلی ساده تر انجام میشود. اگر مرتباً در حال استفاد...
آموزش ساخت : با مهره های کاغذی دستبند درست کنید... دستبندی که در تصویر زیر می بینید با کاغذ درست شده است! مهره های این دستبند از جنس کاغذ هستند و ساخت آنها بسیار ساده است. این مهره های کاغذی کاربرد زیا...
آموزش ساخت : با کمترین هزینه یک میز تاشو بسازید... اگر شما هم بخاطر کمبود فضا در آشپزخانه یا اتاق خواب تان میز نمی گذارید، میز تاشو چاره کارتان است. در این ساختنی طرز ساخت یک میز تاشوی ساده را یاد می گ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید