خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / گل رز کاغذی با طرح و رنگ دلخواه تان بسازید!

گل رز کاغذی با طرح و رنگ دلخواه تان بسازید!

گل‌های مصنوعی یکی از وسایل تزیینی پرکاربرد و محبوب هستند. اگر کمی‌با دقت به گل‌های پشت ویترین مغازه‌ها نگاه کنید، می‌بینید که خودتان هم می‌توانید عین همین گل‌ها و حتی خیلی بهترشان را بسازید. در این ساختنی طرز ساخل گل رز کاغذی را یاد می‌گیرید. روش‌های متفاوتی برای ساخت گل رز کاغذی وجود دارد و ما ساده ترین و سریع ترین روش را انتخاب کرده ایم.

ساخت این گل‌ها تقریباً هیچ هزینه ای ندارد و فقط با صرف کمی‌زمان می‌توانید یگ دسته گل رز کاغذی بسازید. اگر هم دوست دارید ساخت انواع دیگر گل مصنوعی را یاد بگیرید، حتماً از گل رز مسی خوشتان خواهد آمد.

گام اول : وسایل مورد نیاز

  • یک کتاب یا مجله قدیمی‌با انداز متوسط – می‌توانید از کاغذ رنگی یا هر جنس کاغذ دیگر که می‌خواهید استفاده کنید
  • قیچی
  • چسب حرارتی و تفنگ چسبنی – می‌توانید بجای نی از سیم‌های روکش دار کلفت یا یک آویز لباس فلزی کهنه استفاده کنید
  • خلال دندان یا سیخ چوبی

گام دوم : گلبرگ‌ها را بسازید

کار ساخت گل رز کاغذی را از ساخت گلبرگ‌ها شروع کنید. ابتدا یک برگ از کتاب را جدا کنید و سه مربع هم اندازه از آن ببرید. اگر می‌خواهید گل رز کاغذی تان به اندازه گل‌های ما بشود باید مربع‌های 11 در 11 سانتیمتری ببرید. هرچه اندازه مربع‌ها بزرگتر باشد، اندازه گل رز مصنوعی تان هم بزرگتر میشود.

هر کدام از مربع‌ها را سه بار به شکل مثلث تا کنید. اندازه مثلث سوم باید دقیقاً یک سوم اندازه مثلث اولی باشد. حالا سه مثلث کوچک تاشده دارید.

یکی از مثلث‌ها را بردارید و نوک تاشده و بسته آن را به سمت پایین قرار بدهید. حالا قسمت بالای مثلث که باز است را شبیه یک نیم دایره ببرید. برای ایجاد این نیم دایره می‌توانید از پرگار هم استفاده کنید. کاغذ باقیمانده باید شبیه بستنی قیفی باشد. حالا این کار را برای سه مثلث دیگر هم تکرار کنید؛ فقط حواستان باشد هر سه مثلث را از یک جهت برش بزنید.

حالا هر سه مثلث را روی هم بگذارید و نوک پایینی آنها را ببرید. حالا تای کاغذها را باز کنید و آنها را مطابق تصویر ببرید. در کل باید شش تکه کاغ داشته باشید که هر کدامشان از یک گلبرگ، دو گلبرگ، سه گلبرگ، پنج گلبرگ، شش گلبرگ و هفت گلبرگ تشکیل شده باشند.

گام سوم : گل رز را بسازید

گلبرگ‌هایی که در مرحله قبل ساخته اید را بردارید و یکبار تمام خطوط را تا کنید تا برجسته تر بشوند. سپس با چسب حرارتی لبه گلبرگ‌های 3، 5 و 6 تایی که ساخته اید را مطابق تصویر بهم بچسبانید.

بعد از خشک شدن چسب، لبه تما گلبرگ‌ها را با یک خلال دندان تاب بدهید. گلبرگ‌های یک و دوتایی را کاملاً دور خلال دندان بپیچید تا تاب بیشتری بگیرند.

حالا می‌توانید گل رز کاغذی را مونتاژ کنید. از بزرگترین گلبرگ شروع کنید و سپس گلبرگ‌های دیگر را به ترتیب روی آن بچسبانید. به این ترتیب که به پایین گلبرگ شش تایی چسب بزنید و آن را داخل گلبرگ هفت تایی قرار بدهید. کمی‌گلبرگ‌ها را به هم فشار بدهید تا چسب خوب عمل کند. همینطور ادامه بدهید تا وقتی که همه گلبرگ‌ها داخل هم قرار بگیرند.

دقت کنید که همه گلبرگ‌ها درست وسط گلبرگ زیری قرار بگیرند. سریع کار کنید تا بتوانید قبل از خشک شدن چسب جای گلبرگ‌ها را تنظیم کنید.

همانطور که در تصویر می‌بینید نتیجه کار یک گل رز کاغذی است که وسطش سوراخ است.

گام چهارم : ساقه را اضافه کنید

برای ساخت ساقه گل تقریباً می‌توانید از هر چیزی استفاده کنید؛ نی، میله فلزی یا یک تکه از آویزهای لباس قدیمی.

یک قطره چسب حرارتی نوک ساقه ای که انتخاب کرده اید، قرار بدهید. حالا ساقه را از سری که چسب ندارد داخل سوراخ وسط گل رز کاغذی فرو کنید و به سمت پایین بکشید. ساقه را تا جایی بکشید که سر چسبی ساقه وسط گل قرار بگیرد. صبر کنید تا چسب خشک بشود.

گل رز کاغذی آماده است

گل رز کاغذی تان آماده است و می‌توانید آن را هدیه بدهید یا چندتای دیگر بسازید و روی میزتان را با آن تزیین کنید. همانطور که در تصاوی می‌بینید با اضافه کردن رنگ به نوک گلبرگ‌ها در مرحله دوم گل رز کاغذی زیباتر میشود.

همچنین می‌توانید گلبرگ‌ها را به اشکال دیگری ببرید تا شکل گل‌های مصنوعی تان کمی‌متفاوت تر بشود. استفاده از کاغذهایی که طرح خاص و متفاوت داشته باشند – مثل کاغذ کتاب‌های اطلس یا نت‌های موسیقی – هم ظاهر گل‌های رز کاغذی را بسیار زیباتر میکند.

منبع

خلاصه مطلب
گل رز کاغذی با طرح و رنگ دلخواه تان بسازید!
عنوان مطلب
گل رز کاغذی با طرح و رنگ دلخواه تان بسازید!
توضیح کوتاه
این گل‌ها را می‌توانید در هر طرح، رنگ و اندازه ای که می‌خواهید بسازید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

سنسور خازنی بسازید و آردوینو را با آن کنترل کنید... سنسور خازنی یکی از راه های بسیار کارآمد کنترل آردوینو است که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. البته از هر سنسور خازنی نمی شود برای کنترل آردوینو استفاد...
آموزش ساخت : کیف پول چرم بدوزید در این پست ساختنی طرز ساخت یک نوع کیف پول چرم دیگر را می آموزید. این کیف پول نسبت به کیف پولی چرمی که قبلاً طرز ساخت آن را در ساختنی دیده اید، ساده تر...
آموزش ساخت بازوی رباتیک قدرتمند اما ساده با پرینتر سه بعدی... آموزش رباتیک یکی از بخش های اصلی ساختنی است و به همین خاطر با یک جستجوی ساده می توانید آموزش ساخت انواع ربات ساده و پیشرفته را در سایت پیدا کنید. ساخت...
با کارتن و دستگاه برش لیزری لامپ دیواری با طرح توپوگرافی بسازید... قبلاً در ساختنی طرز ساخت آباژور، لوستر و چراغ خواب با کارتن را یاد گرفته اید . در این ساختنی هم می خواهید از کارتن برای ساخت لامپ دیواری استفاده کنیم ...
آموزش ساخت : رخت آویز جادویی بسازید! مرتب نگه داشتن روسری، شال، کراوات و کمربند داخل کمد خیلی مشکل است؛ مگر اینکه ابزار مناسب برای اینکار را داشته باشید. در این ساختنی طرز ساخت یک رخت آوی...
با ساخت شارژر خورشیدی موبایل تان هیچ جا خاموش نمیشود... باتری موبایل تان تا چند ساعت شارژ نگه می دارد؟ احتمالاً خیلی زیاد نیست. گجت های دیگرتان چطور؟ در این ساختنی طرز ساخت شارژر خورشیدی را یاد می گیرید که ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار شارژر باتری اتوماتیک به دو روش مختلف

باتری‌های قلمی‌هنوز کاربرد زیادی دارند و عمر کم آنها تاثیری در این مسئله ندارد. اگر …

پاسخ دهید