خانه / دنیای اطراف ما / فواید قهوه شامل حال قلب هم می شود؟!

فواید قهوه شامل حال قلب هم می شود؟!

رایحه قوی و مزه تلخ و شیرین تنها دلایل غنی بودن قهوه نیستند، بلکه ترکیبات فعال و ویتامین هایی دارای ویژگی های افزایش سلامت نیز در آن وجود دارند. نوشیدن منظم قهوه فواید زیادی دارد، مانند پایین آوردن احتمال ابتلا به پارکینسون و بعضی انواع سرطان و حتی پایین آوردن میزان تخریب DNA. حالا در ادامه لیست در حال افزایش فواید قهوه ، به نظر می آید نوشیدن قهوه می تواند خطر مسدود شدن شریان ها را که از عوامل حمله قلبی است، کم کند و برای سلامت قلب مفید باشد.

فواید قهوه

بر اساس یک مطالعه، رسوب کلسیم در کسانی که در روز چندین فنجان قهوه می خورند کمتر است. اگرچه این رسوبات هشدار زود هنگامی از بیماری قلبی است اما این تحقیق بیان نمی کند که نوشیدن قهوه می تواند شما را در برابر بیماری قلبی حفظ کند. با این حال نتایج آن در بحث حاضر درباره فواید قهوه ، به دلایل مفید بودن آن برای قلب اضافه می کند.

بعضی دانشمندان نشان داده اند که نوشیدن قهوه می تواند ضرر هایی هم داشته باشد اما این خبر ها در میان تیتر هایی که از فواید قهوه می گویند گم شده است. برای مثال، خوردن زیاد قهوه فیلتر نشده میزان کلسترول بد را افزایش می دهد. به علاوه بعضی مطالعات یافته اند که در برخی موارد قهوه می تواند خطر بیماری قلبی را افزایش دهد. در دست دیگر نشان داده شده خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در کسانی که به طور معمول قهوه می نوشند کمتر است و این در حالی است که ابتلا به دیابت نوع 2 افراد را مستعد بیماری های قلبی می کند. به علاوه طبق یافته ها نوشیدن بیش از 2 فنجان قهوه در روز، احتمال سکته قلبی را 20 درصد کاهش داده است.

در ساختنی بخوانید :  عینک گوگل ، کمک به کودکان مبتلا به اوتیسم

مشخص است که این خبر ها ضد و نقیض است پس برای روشن کردن موضوع محققان در کره تصمیم گرفتند تا خطر بیماری های قلبی را از راه دیگری ارزیابی کنند. آن ها از 25138 مرد و زن استفاده کردند که به طور معمول چکاپ انجام می دادند. سن میانگین آن ها 41 سال بود و هیچ کدام از آن ها در شروع نشانی از بیماری های قلبی نداشتند.

بعد از گزارش عادت های زندگی مانند وضعیت سیگار کشیدن، مصرف الکل، عادت های غذایی و مصرف قهوه، از شرکت کنندگان برای تعیین میزان رسوب کلسیم در سرخرگ هایی که خون را به قلب می رسانند، سی تی اسکن گرفته شد. معمولا کلسیم در این مکان وجود ندارد و وجود آن یک نشان اولیه از بیماری سرخرگ های قلبی (CHD) است. در طول زمان این رسوبات می توانند سخت شوند یا بشکنند، چیزی که می تواند جریان خون به قلب را کم کرده و باعث لخته هایی شود که به سکته قلبی می انجامد.

اسکن ها نشان داد در حالی که هیچ کدام علائم CHD را نداشتند، بیش از 13 درصد آن ها در سرخرگ خود کلسیم داشتند. بعد از در نظر گرفتن فاکتور های تاثیر گذار روی خطر بیماری قلبی مانند سیگار کشیدن یا ورزش، محققان متوجه شدند کسانی که 3 تا 5 فنجان در روز قهوه می نوشیدند 40 درصد کمتر از دیگران در عروق خود کلسیم داشند. این مقدار برای کسانی که 1 تا 3 فنجان در روز می نوشیدند 35 درصد و برای کسانی که تنها یک فنجان می نوشیدند 23 درصد بود.

در ساختنی بخوانید :  حیات وحش شگفت انگیز در قاب عکاسان

با این که ارتباطی واضح وجود دارد اما مطالعه نمی تواند ثابت کند که آیا این قهوه بوده که کلسیم را کاهش داده است یا خیر. به علاوه، مشخص نیست که قهوه چطور می تواند عامل این اثر احتمالی باشد، اگرچه ممکن است این موضوع به محتوای بالای آنتی اکسیدان های قهوه مرتبط باشد.

منبع

خلاصه مطلب
فواید قهوه شامل حال قلب هم می شود؟!
عنوان مطلب
فواید قهوه شامل حال قلب هم می شود؟!
توضیح کوتاه
با خبر های ضد و نقیضی که همه جا درباره فواید قهوه شنیده می شود آیا به جز کاهش خطر ابتلا به پارکینسون و بعضی سرطان ها، نوشیدن قهوه برا سلامت قلب هم مفید است؟
نویسنده

بیشتر بخوانید:

دانشمندان می گویند جهان ما پیر و در حال مرگ است... نمایش یک کهکشان در جهان طول موج های مختلف نوری آماده باشید زیرا زمستان از راه می رسد. منظور از زمستان مرگ آرام گرمای جهان است و منظور از آماده باش...
تئوری تکامل :10 ویژگی مهم که انسان ها را از حیوانات متمایز می کند... از هر نظری که نگاه کنیم ، انسان ها موجودات عجیب و غریبی هستند . انسان ها تنها گونه هایی هستند که با مغز پر ظرفیت خود دنیای اطرافشان را به شدت تغییر دا...
خبر علمی : آیا این فسیل ها نخستین اجداد حیوانات هستند؟... تنوع گونه جانوری باعث ایجاد آرایه فوق العاده متنوعی در ساختارهای بدنی حیوانات شده است؛ اما یک فسیل 600 میلیون ساله دانشمندان را به این فکر انداخته که ...
گوی های عجیبی که سطح ساحل استرالیا را پوشانده اند!... یک دسته موجودات افسانه ای ساحل "دی وی" خارج سیدنی استرالیا را پوشانده اند: هزاران گوی سبز کوچک زنده! این گوی های نرم 6 سانتی متری، گونه ای جلبک به نام...
شیزوفرنی ، پیامد داشتن مغز بزرگ تر و پیچیده تر!... خیلی از ما سگ های مصرف کننده پروزاک (نوعی داروی ضد افسردگی) را دیده ایم. همچنین تعجب مردم از شنیدن عبارت روان پزشکی سگ را هم شاهد بوده ایم. عاشقان حیو...
تصاویر جغرافیای عجیب پلوتو برای دوست داران پلوتو هر هفته عید است، چون ناسا تصاویری که کاوشگر افق های تازه (New Horizons) از زمان عبورش از کنار این سیاره در ماه جولای فرستاده...

درباره سیمین حمیدی

سیمین حمیدی
سیمین حمیدی یکی از نویسندگان ساختنی و فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت سیستم و بهره وری است.

پیشنهاد می کنیم

آه کشیدن واکنشی است که در هنگام خستگی ، ناراحتی یا تمام شدن یک کار سخت از خود نشان می دهید

علت آه کشیدن انسان ها چیست ؟

خستگی ، ناراحتی و احساس راحتی سه حس کاملا متفاوت هستند . اما به نظر …

پاسخ دهید