خانه / دنیای اطراف ما / فواید قهوه شامل حال قلب هم می شود؟!

فواید قهوه شامل حال قلب هم می شود؟!

رایحه قوی و مزه تلخ و شیرین تنها دلایل غنی بودن قهوه نیستند، بلکه ترکیبات فعال و ویتامین هایی دارای ویژگی های افزایش سلامت نیز در آن وجود دارند. نوشیدن منظم قهوه فواید زیادی دارد، مانند پایین آوردن احتمال ابتلا به پارکینسون و بعضی انواع سرطان و حتی پایین آوردن میزان تخریب DNA. حالا در ادامه لیست در حال افزایش فواید قهوه ، به نظر می آید نوشیدن قهوه می تواند خطر مسدود شدن شریان ها را که از عوامل حمله قلبی است، کم کند و برای سلامت قلب مفید باشد.

فواید قهوه

بر اساس یک مطالعه، رسوب کلسیم در کسانی که در روز چندین فنجان قهوه می خورند کمتر است. اگرچه این رسوبات هشدار زود هنگامی از بیماری قلبی است اما این تحقیق بیان نمی کند که نوشیدن قهوه می تواند شما را در برابر بیماری قلبی حفظ کند. با این حال نتایج آن در بحث حاضر درباره فواید قهوه ، به دلایل مفید بودن آن برای قلب اضافه می کند.

بعضی دانشمندان نشان داده اند که نوشیدن قهوه می تواند ضرر هایی هم داشته باشد اما این خبر ها در میان تیتر هایی که از فواید قهوه می گویند گم شده است. برای مثال، خوردن زیاد قهوه فیلتر نشده میزان کلسترول بد را افزایش می دهد. به علاوه بعضی مطالعات یافته اند که در برخی موارد قهوه می تواند خطر بیماری قلبی را افزایش دهد. در دست دیگر نشان داده شده خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در کسانی که به طور معمول قهوه می نوشند کمتر است و این در حالی است که ابتلا به دیابت نوع 2 افراد را مستعد بیماری های قلبی می کند. به علاوه طبق یافته ها نوشیدن بیش از 2 فنجان قهوه در روز، احتمال سکته قلبی را 20 درصد کاهش داده است.

در ساختنی بخوانید :  گل رز الکترونیکی توسط دانشمندان سوئدی ساخته شد

مشخص است که این خبر ها ضد و نقیض است پس برای روشن کردن موضوع محققان در کره تصمیم گرفتند تا خطر بیماری های قلبی را از راه دیگری ارزیابی کنند. آن ها از 25138 مرد و زن استفاده کردند که به طور معمول چکاپ انجام می دادند. سن میانگین آن ها 41 سال بود و هیچ کدام از آن ها در شروع نشانی از بیماری های قلبی نداشتند.

بعد از گزارش عادت های زندگی مانند وضعیت سیگار کشیدن، مصرف الکل، عادت های غذایی و مصرف قهوه، از شرکت کنندگان برای تعیین میزان رسوب کلسیم در سرخرگ هایی که خون را به قلب می رسانند، سی تی اسکن گرفته شد. معمولا کلسیم در این مکان وجود ندارد و وجود آن یک نشان اولیه از بیماری سرخرگ های قلبی (CHD) است. در طول زمان این رسوبات می توانند سخت شوند یا بشکنند، چیزی که می تواند جریان خون به قلب را کم کرده و باعث لخته هایی شود که به سکته قلبی می انجامد.

اسکن ها نشان داد در حالی که هیچ کدام علائم CHD را نداشتند، بیش از 13 درصد آن ها در سرخرگ خود کلسیم داشتند. بعد از در نظر گرفتن فاکتور های تاثیر گذار روی خطر بیماری قلبی مانند سیگار کشیدن یا ورزش، محققان متوجه شدند کسانی که 3 تا 5 فنجان در روز قهوه می نوشیدند 40 درصد کمتر از دیگران در عروق خود کلسیم داشند. این مقدار برای کسانی که 1 تا 3 فنجان در روز می نوشیدند 35 درصد و برای کسانی که تنها یک فنجان می نوشیدند 23 درصد بود.

در ساختنی بخوانید :  مارماهی فلوئورسنت ، رنگی غیر از آبی در اعماق اقیانوس !

با این که ارتباطی واضح وجود دارد اما مطالعه نمی تواند ثابت کند که آیا این قهوه بوده که کلسیم را کاهش داده است یا خیر. به علاوه، مشخص نیست که قهوه چطور می تواند عامل این اثر احتمالی باشد، اگرچه ممکن است این موضوع به محتوای بالای آنتی اکسیدان های قهوه مرتبط باشد.

منبع

خلاصه مطلب
فواید قهوه شامل حال قلب هم می شود؟!
عنوان مطلب
فواید قهوه شامل حال قلب هم می شود؟!
توضیح کوتاه
با خبر های ضد و نقیضی که همه جا درباره فواید قهوه شنیده می شود آیا به جز کاهش خطر ابتلا به پارکینسون و بعضی سرطان ها، نوشیدن قهوه برا سلامت قلب هم مفید است؟
نویسنده

بیشتر بخوانید:

فسیل دایناسور هایی که کشفشان دنیای علم را عوض کرد... در این مقاله با داستان فسیل دایناسور هایی آشنا می شوید که کشف آن ها دنیای علم را متحول کرد. به تازگی مزایده فروش یک اسکلت دایناسور که در صخره ه...
سنگین‌ترین موجود زنده در جهان، پاندو سنگین ترین موجود زنده در جهان چیست؟  جواب یک فیل یا یک وال آبی نیست بلکه سنگین ترین موجود زنده یک صنوبر لرزان است. این موجود که پاندو (Pando) نام گرفت...
رمز گشایی مغز ، پیچیده ترین ساختار زیستی زمین... مغز چیزی است که شما را می سازد. مغز تفکر، حل مساله و رفتارهای داوطلبانه شما را کنترل می کند و همزمان به تنظیم ویژگی های مهم فیزیولوژی بدن شما کمک می ک...
آیا زامبی ها می توانند واقعی باشند؟! این روز ها زامبی ها برای همه جذاب شده اند، چه برای کسانی که سریال مردگان متحرک (The Walking Dead) را دنبال می کنند و یا کسانی که آب و مهمات برای حمله ...
9 راز بزرگ حل نشده در فیزیک جعبه پاندورا فیزیک در سال های 1900 فیزیکدان انگلیسی لرد کلوین گفت : دیگر هیچ چیز جدیدی در فیزیک قابل کشف نیست. تمام آنچه که باقی مانده محاسبات د...
تئوری تکامل :10 ویژگی مهم که انسان ها را از حیوانات متمایز می کند... از هر نظری که نگاه کنیم ، انسان ها موجودات عجیب و غریبی هستند . انسان ها تنها گونه هایی هستند که با مغز پر ظرفیت خود دنیای اطرافشان را به شدت تغییر دا...

درباره سیمین حمیدی

سیمین حمیدی
سیمین حمیدی یکی از نویسندگان ساختنی و فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت سیستم و بهره وری است.

پیشنهاد می کنیم

آه کشیدن واکنشی است که در هنگام خستگی ، ناراحتی یا تمام شدن یک کار سخت از خود نشان می دهید

علت آه کشیدن انسان ها چیست ؟

خستگی ، ناراحتی و احساس راحتی سه حس کاملا متفاوت هستند . اما به نظر …

پاسخ دهید