خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / آموزش ساخت : جعبه کادویی چراغ دار و چوبی بسازید

آموزش ساخت : جعبه کادویی چراغ دار و چوبی بسازید

اگر همیشه دوست دارید هدیه های متفاوت بدهید حتماً انتخاب جعبه کادویی هم برایتان مهم است. در این ساختنی طرز ساخت یک جعبه کادویی چراغ دار را یاد می گیرید که می توانید هر طرحی که می خواهید رویش بیاندازید و مهمتر اینکه با اضافه کردن چراغ آن طرح را درخشان کنید.

جعبه کادویی چوبی با طرح دلخواه تان بسازید
جعبه کادویی چوبی با طرح دلخواه تان بسازید

ساخت این جعبه کادویی چراغ دار به ابزارهای برقی و پیچیده نیاز ندارد و یک اره مویی هم کارتان را راه می اندازد. برای ساخت چراغ جعبه هم نیاز به مهارت خاصی ندارید و فقط باید با دقت دستورالعمل را دنبال کنید.

گام اول : چوب را ببرید

اندازه جعبه و قطعات سازنده آن به اندازه هدیه بستگی دارد. به همین خاطر در این ساختنی خبری از اعداد و ارقام نیست. اگر کادوتان جعبه دارد، باید جعبه کادویی چراغ دار را یک تا دو سانتیمتر بزرگتر از جعبه خود هدیه بسازید. برای اندازه گیری قطعات مختلف هم از همین جعبه کمک بگیرید. اگر از اندازه هایتان مطمئن نیستید، می توانید یک مدل مقوایی بسازید و ببینید کادو راحت داخلش جا میشود یا نه.

نمی خواهیم جعبه خیلی سنگین باشد و به همین خاطر از تخته چندلا استفاده می کنیم. اگر چوب تان طرح و گره هم داشته باشد، خیلی بهتر است. هرچه چوب تان نازک تر باشد، ساخت جعبه کادویی چراغ دار راحت تر میشود.

گام دوم : طرح را ببرید

تخته رویی جعبه کادویی را بردارید و طرح تان را روی آن بچسبانید. می توانید از هر طرح با هر تعدادی که می خواهید استفاده کنید.

برای بیرون آوردن طرح ابتدا باید یک سوراخ کوچک روی خطوط آن ایجاد کنید و تیغ اره را از سوراخ رد کنید. حالا سر تیغ اره را سفت کنید و بریدن طرح را شروع کنید.

در ساختنی بخوانید :  تقویم رومیزی شیک و متفاوت بسازید

سعی کنید دقیقاً روی خط حرکت کنید و وقتی به انحنا یا زاویه می رسید، سرعت دست تان را کم کنید. فقط با این روش است که طرح تان درست مثل الگو میشود.

حالا به قسمت خسته کننده ساخت جعبه کادویی چرغ دار رسیدیم. بعد از بریدن طرح باید با سوهان و کاغذ سنباده هم کاغذ را از روی چوب جدا کنید و هم طرح را تا جایی که می توانید صاف کنید.

مدت زمان سنباده کاری کاملاً به ابعاد و پیچیدگی طرح تان بستگی دارد.

گام سوم : جعبه را مونتاژ کنید

همه قطعات جعبه بجز تخته رویی را بردارید و آنها را با چسب چوب بهم بچسبانید. حتماً در حین خشک شدن چوب از گیره استفاده کنید.

حالا چهار نوار به عرض یک تا دو سانتیمتر از تخته چندلا ببرید. طول دوتای این نوارها به اندازه طول تخته رویی و طول دوتای دیگر برابر با عرض تخته رویی است. می خواهیم با این چهار نوار یک جعبه کوچک زیر تخته رویی بسازیم. همانطور که در تصویر می بینید این چهار نوار چوبی را هم پشت تخته رویی بچسبانید و با گیره آن را سفت کنید.

گام چهارم : چراغ را آماده کنید

برای روشنایی جعبه کادویی از یک چراغ LED حلقه ای (تصویر اول) استفاده می کنیم. البته خود این چراغ را داخل جعبه نمی گذاریم و از LED های کوچک داخلش استفاده می کنیم. شما می توانید از هر نوع LED دیگری که دارید، استفاده کنید.

قسمت فلزی انتهای چراغ را باز کنید و LED را از داخل آن بیرون بیاورید. اگر نمی خواهید نور جعبه کادویی چراغ دار سفید باشد، با ماژیک LED را رنگ کنید.

در ساختنی بخوانید :  کشک لیمو ؛ یک چاشنی سالم، لذیذ و سرشار از ویتامین

گام پنجم : LED را به جعبه بچسبانید

LED را به یک گوشه تخته رویی جعبه (از تو) بچسبانید. حالا یک تخته دیگر به اندازه تخته رویی ببرید. یک گوشه اش را برش بزنید و آن را به نوارهای چوبی دور تخته رویی بچسبانید.

هدیه را داخل جعبه کادویی چراغ دار بگذارید

به همین سادگی یک جعبه کادویی چراغ دار و متفاوت ساختید. خیلی راحت می توانید LED را با سوئیچی که پایینش قرار دارد، روشن و خاموش کنید. تقریباً همه چیز این کاردستی را می توانید تغییر بدهید؛ از شکل جعبه و طرح رویش گرفته تا LED و رنگش. می توانید جعبه را رنگ کنید یا حتی موزیکالش کنید.

شما چه پیشنهادی برای بهبود این جعبه کادویی چراغ دار دارید؟

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : جعبه کادویی چوبی و چراغ دار بسازید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : جعبه کادویی چوبی و چراغ دار بسازید
توضیح کوتاه
یک جعبه کادویی خاص و متفاوت بسازید!
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : یک جعبه چوبی شیک بسازید در این ساختنی طرز ساخت یک جعبه چوبی را یاد می گیرید. زیبایی این حلقه چوبی به این خاطر است که در ساخت آن فقط از چوب استفاده شده و حتی لولایش هم چوبی اس...
آموزش ساخت : رنگ چوب سالم و غیرسمی بسازید... اگر اهل کاردستی یا نجاری باشید، احتمالاً زیاد با چوب و رنگ چوب سر و کار دارید. در این ساختنی می خواهیم طرز ساخت رنگ چوبی را به شما یاد بدهیم که کاملاً...
آموزش ساخت : مونوپاد بسازید و سلفی بگیرید... مونوپاد یکی از چیزهایی است که همیشه توی کیف و وسایل سلفی بازها پیدا میشود. اگر شما هم مونوپاد لازم دارید، چرا خودتان آن را نسازید؟ هم در هزینه هایتان ...
آموزش ریخته گری فلز با خمیر سوگرو؛ ارزان، ساده و دقیق... ریخته گری فلز روش های مختفلی دارد و اکثر این روش ها نیاز به ابزار و وسایل گران قیمت دارد. اگر دوست دارید دست سازهای فلزی بسازید اما به این ابزار و وسا...
دستور تهیه : پنیر سوخاری درست کنید پنیر سوخاری یکی پیش غذای محبوب است که وقتی روی میز غذا باشد، هیچ کس به آن نه نمی گوید. شاید پنیر سوخاری تنها اسنک پنیری باشد که هر طور آن را درست کنید...
با وسایل دور ریختنی زیرلیوانی های زیبا بسازید... باورش سخت است اما این زیرلیوانی های بادوام و شیک کاملاً از قوطی های دور ریختنی و کاغذ دیواری ساخته شده اند. در این ساختنی می توانید آموزش ساخت این زیر...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید