خانه / اخبار / فسیل موش های خیلی بزرگی که خوراک انسان بوده اند

فسیل موش های خیلی بزرگی که خوراک انسان بوده اند

باستان شناسان فسیل موش هایی را پیدا کرده اند که اندازه ای 10 برابر موشهای امروزی دارند. فسیل موش ها در تیمور شرقی، یکی از مستعمرات قبلی پرتغال در جنوب شرقی آسیا پیدا شده است.

به گفته دکتر جولین لویس (Julien Louys)، از دانشکده فرهنگ، تاریخ و زبان دانشگاه ملی استرالیا، این ها بزرگ ترین فسیل های موشی هستند که تا به حال یافت شده اند و به نظر می رسد متعلق به بزرگ ترین موش هایی هستند که در تاریخ زندگی می کرده اند.

دکتر لویس می گوید:

آن ها چیزی هستند که شاید بتوان ابر جانور بنامید. بر اساس اندازه فسیل موش ها مشخص می شود بزرگ ترین آن ها حدود 5 کیلوگرم بوده است، اندازه یک سگ کوچک. فقط برای فهم بهتر موضوع باید گفت یک موش امروزی حدود نیم کیلو وزن دارد.

در واقع محققان به دنبال اثر اولین حرکات انسان در جنوب شرقی آسیا بودند که فسیل این حیوانات عجیب را پیدا کردند و حالا مشغول بررسی این موضوعات هستند که چرا این موش ها این قدر بزرگ شده بودند و چه چیزی باعث انقراض آن ها شده است.

اولین نشانه های حضور انسان در تیمور شرقی مربوط به 46 هزار سال پیش است. آن ها برای هزاران سال در کنار موش ها زندگی کرده اند و در واقع انسان های اولیه این موش های بزرگ را می خورده اند.

ما می دانیم که انسان ها موش ها را می خورده اند زیرا روی فسیل موش ها اثر بریدگی و سوختگی پیدا کرده ایم.

ممکن است مانند بیشتر اوقات دلیل انقراض این موش ها انسان بوده باشد. همچنان که انسان ها بیشتر و بیشتر پیشرفت کرده اند زیست بوم موش ها را نابود کرده و آن ها را از جزیره بیرون کرده اند.

در ساختنی بخوانید :  اخبار علمی : تسلا مدل اس را با ساعت اپل کنترل کنید
دکتر جولین لویس جمجمه ی فسیل موش غول آسا را که در تیمور شرقی پیدا شده در دست دارد و آن را با جمجمه یک موش امروزی مقایسه می کند.
دکتر جولین لویس جمجمه ی فسیل موش غول آسا را که در تیمور شرقی پیدا شده در دست دارد و آن را با جمجمه یک موش امروزی مقایسه می کند.

دکتر لویس می گوید: “جالب این است که انسان ها و موش ها تا هزار سال پیش در کنار هم زندگی کرده اند. ما تصور می کنیم دلیل انقراضآن ها پیدایش ابزار های فلزی در تیمور بوده است.  ابزاری که انسان ها با استفاده از آن توانسته اند در مقیاس وسیع تری جنگل زدایی کنند.”

حالا، هم زمان با پیگیری اولین حرکات انسان در این منطقه، محققان در حال بررسی اثر او بر محیط اطراف خود هستند.

 

منبع

خلاصه مطلب
فسیل موش های خیلی بزرگی که خوراک انسان بوده اند
عنوان مطلب
فسیل موش های خیلی بزرگی که خوراک انسان بوده اند
توضیح کوتاه
باستان شناسان فسیل موش هایی را در تیمور شرقی در جنوب شرق آسیا پیدا کرده اند که متعلق به موش هایی با وزن حدود 5 کیلوگرم ، یعنی 10 برابر موش های امروزی هستند.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آیا پیتزا واقعا اعتیاد آور است؟ دوباره شروع شد! یک پژوهش جدید که به بررسی آثار اعتیاد آور مواد غذایی پرداخته بود، مورد توجه رسانه ها قرار ‏گرفته و با تیتر های جنجالی در صدر اخبار قرا...
واقعیت افزوده: جایی که دنیای واقعی و دنیای مجازی به هم می رسند!... در پایان 2013، واقعیت مجازی شکل جدیدی یافته است: افزوده جدید و فراگیر از جهان فیزیکی و جهان مجازی. با این تعاریف و تغییرات به نظر می رسد " واقعیت افزو...
مارماهی فلوئورسنت ، رنگی غیر از آبی در اعماق اقیانوس !... در اعماق آب های اقیانوس صدف های نورانی، ستاره دریایی چشمک زن و کوسه های نئون پیدا می کنید! حالا دانمشندان دو نمونه مارماهی فلوئورسنت نیز پیدا کرده اند...
اخبار علمی : مغز کلاغ ها توانایی استدلال قیاسی دارد... قطعاً انتظار ندارید بشنوید که کلاغ ها شباهت بین دو برادر را متوجه می شوند، اما مغز کلاغ های ابلق قادر به انجام استدلال قیاسی است. براساس مطالعه ای که ...
قضیه چیه ؟ چرا کبوترها مدام سرشان را تکان می دهند؟... چرا گربه ها جعبه ها را دوست دارند؟ چرا سگ های خیس بوی بدی می دهند؟ چرا رفتار سیال غیر نیوتنی عجیب است؟ چرا ... ؟ ساختنی قصد دارد در یک سری از مقالات ب...
ویدیو : با 10 تصور غلط علمی و تاریخ آشنا شوید... همه ما می دانیم چیزهایی که در مدرسه می آموزیم، لزوماً صحیح نیستند. گاهی اوقات توضیح دادن پدیده های علمی و وقایع تاریخی برای دانش آموزان با حذف برخی از...

درباره سیمین حمیدی

سیمین حمیدی
سیمین حمیدی یکی از نویسندگان ساختنی و فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت سیستم و بهره وری است.

پیشنهاد می کنیم

امواج گرانشی به دانشمندان اجازه می دهد جهان اولیه و حتی لحظه ایجاد آن را ببینند.

دانشمندان موفق به مشاهده امواج گرانشی شدند!

بعد از یک قرن گمانه زنی و آزمایش ها و مشاهدات وسوسه انگیز، دانشمندان برای …

پاسخ دهید