خانه / اخبار / بهبود سلامت قلب با 8 ساعت خواب شبانه

بهبود سلامت قلب با 8 ساعت خواب شبانه

نتایج یک تحقیق تازه نشان می دهد افرادی که هر شب حداقل 8 ساعت می خوابند قلب سالم تری نسبت به افرادی که کمتر می خوابند، دارند.
در این پژوهش، محققان چند گروه از افراد با میانگین مدت زمان خواب متفاوت را با هم مقایسه کرده و میزان برخورداری هر گروه از 7 معیار سلامت قلب ایده آل، که سازمان قلب آمریکا (American Heart Association) مشخص کرده، را بررسی کردند.
محققان فهمیدند افرادی که شبی 8 ساعت یا بیشتر می خوابند در مقایسه با افرادی که کمتر از 6 ساعت می خوابند، 2/7 بیشتر احتمال دارد که 6 یا 7 معیار سلامتی قلب ایده آل را داشته باشند.

همه می دانیم که خواب کافی و مناسب چقدر برای سلامتی اهمیت دارد. محققان می گویند افرادی که شبی 8 ساعت یا بیشتر می خوابند قلب سالم تری دارند.
همه می دانیم که خواب کافی و مناسب چقدر برای سلامتی اهمیت دارد. محققان می گویند افرادی که شبی 8 ساعت یا بیشتر می خوابند قلب سالم تری دارند.

به گفته محققان، با این که پژوهش های قبلی نشان داده بودند زیاد خوابیدن می تواند نتایج منفی مثل خطر بیماری های قلبی داشته باشد، چند پژوهش برعکس این را نشان داده اند؛ یعنی آثار مثبت طول مدت خواب مثل سلامتی قلب. آن ها سه شنبه 10 نوامبر، نتایج تحقیق خود را در یکی از جلسات انجمن قلب آمریکا ارائه کردند.
در این تحقیق، پژوهشگران اطلاعات 9700 نفر از کارمندان سازمان سلامت باپتیست (Baptist) در جنوب فلوریدا را بررسی کردند. این کارمندان پرسشنامه هایی درباره عادات سبک زندگی مثل رژیم غذایی، سیگار کشیدن، میزان فعالیت بدنی، و مدت و کیفیت خواب خود پر کردند. افراد شرکت کننده در این تحقیق بر اساس میزان خوابشان به سه گروه تقسیم شدند: کمتر از شبی 6 ساعت، 6 تا 7 ساعت و 8 ساعت یا بیشتر.
محققان معیار های ایده آل داشتن قلبی سالم را در هر کدام از این افراد بررسی کردند. این معیار ها عبارتند از داشتن فشار خون کمتر از 120/80 میلی متر جیوه، شاخص توده بدنی (BMI) کمتر از 25، قند خون کمتر از 140 میلی گرم بر دسی لیتر، کلسترول کل کمتر از 200 میلی گرم بر دسی لیتر، داشتن حداقل 150 دقیقه فعالیت فیزیکی در هفته، گرفتن حداقل امتیاز 8 از 10 در امتیازبندی رژیم غذایی ایده آل انجمن قلب آمریکا و سیگار نکشیدن (یک تست تنفس برای تشخیص سیگاری ها انجام شد).
محققان اطلاعات مربوط به شاخص توده بدنی، فشار خون، قند خون و کلسترول کارمندان را هم جمع آوری کردند.
مشخص شد افرادی که 8 ساعت می خوابیدند در مقایسه با آن هایی که کمتر از 6 ساعت می خوابیدند، 1/6 برابر رژیم غذایی ایده آل، 1/7 برابر BMI ایده آل، 1/3 برابر قند خون ایده آل و 2/4 برابر فعالیت بدنی کافی داشتند.
علاوه بر این محققان دریافتند، اکثر افرادی که کمتر از 6 ساعت می خوابیدند زن بودند و مدرک دانشگاهی نداشتند.
نتایج این تحقیق لزوما به این معنی نیست که اگر کم بخوابید قطعا شاخص های سلامت قلبی کمتری خواهید داشت. با این حال، محققان می گویند بین این معیار ها و خوابیدن کافی ارتباط وجود دارد و یافته های آن ها بر اهمیت بهبود کیفیت و کمیت خواب در جوامع مشغول به کار تاکید می کند.
در آخر، محققان اشاره کردند برای تایید این نتایج به تحقیقات بیشتری نیاز دارند. این پژوهش هنوز در نشریه ای با داوری هم تراز منتشر نشده است.

در ساختنی بخوانید :  دارکوب خجالتی برای امنیت خود را شبیه پرندگان مهاجم می کند

منبع

خلاصه مطلب
بهبود سلامت قلب با 8 ساعت خواب شبانه
عنوان مطلب
بهبود سلامت قلب با 8 ساعت خواب شبانه
توضیح کوتاه
پژوهشگران با بررسی 9700 نفر یافته اند افراد با 8 ساعت خواب شبانه از معیار های سلامت قلب بیشتری برخوردارند و بیشتر تمایل به داشتن سبک زندگی سالم دارند.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

اخبار علمی : این پرنده کاردینال هم نر است و هم ماده!... کاردینالی که در تصویر می بینید، یک حیوان با جنسیت آمیخته است؛ یعنی هم نر است و هم ماده! این پرنده در سمت چپ بدنش پرهای قرمز کاردینال های نر را دارد و ...
زندگی جاودانه انسان به پیش بینی ری کورزویل... این بار کورزویل نوید زندگی جاودانه بشر را می دهد. شاید بعضی از پیش بینی هایش نا به جا باشد، اما ری کورزویل (Raymond Kurzeweil) قطعا با دیگر دانشمندان ...
رژیم های لاغری کم چربی تاثیری بر کاهش وزن ندارند... محققان با جمع آوری و بررسی داده های 53 تحقیق درباره کاهش وزن، که در طول چندین دهه و از 68 هزار نفر به دست آمده بود، دریافتند رژیم های لاغری کم چربی تا...
اخبار علمی : اولین آزمایش انسانی واکسن ابولا با موفقیت انجام شد... اولین آزمایش انسانی واکسن ابولا موفقیت آمیز بوده است اما در بهترین حالت چندین ماه طول می کشد تا بتوان از آن برای مقابله با شیوع بیماری ابولا در غرب اف...
دانشمندان برای اولین بار از یک مرگ گلبول سفید فیلمبرداری کردند... دانشمندان برای اولین بار موفق شدند یک فیلم زمان گریز از مرگ گلبول سفید تهیه کنند. این فیلم نشان می دهد که یک گلبول سفید در آخرین لحظات عمرش سعی میکند ...
اخبار علمی : کشف فلز باستانی اوریچالکوم در لاشه کشتی باستانی... وقتی جزیره افسانه ای آتلانتیک در اقیانوس غرق شد، همه منابع اوریچالکوم (یک فلز باستانی که در متون باستانی به آن اشاره شده) را هم با خود به زیر آب برد. ...

درباره نیلوفر نبی زادگان

نیلوفر نبی زادگان
نیلوفر نبی زادگان ، فارغ التحصیل رشته مهندسی سخت افزار و نویسنده وبسایت ساختنی است .

پیشنهاد می کنیم

کش دادن بدن در صبح باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می شود

بعد از خواب خودتان را کش بدهید،برای اعتماد به نفس مفید است !

بیدار شدن از خواب، آن هم اول صبح برای همه سخت است. اما روانشناس دانشگاه …

پاسخ دهید