خانه / اخبار / بهبود سلامت قلب با 8 ساعت خواب شبانه

بهبود سلامت قلب با 8 ساعت خواب شبانه

نتایج یک تحقیق تازه نشان می دهد افرادی که هر شب حداقل 8 ساعت می خوابند قلب سالم تری نسبت به افرادی که کمتر می خوابند، دارند.
در این پژوهش، محققان چند گروه از افراد با میانگین مدت زمان خواب متفاوت را با هم مقایسه کرده و میزان برخورداری هر گروه از 7 معیار سلامت قلب ایده آل، که سازمان قلب آمریکا (American Heart Association) مشخص کرده، را بررسی کردند.
محققان فهمیدند افرادی که شبی 8 ساعت یا بیشتر می خوابند در مقایسه با افرادی که کمتر از 6 ساعت می خوابند، 2/7 بیشتر احتمال دارد که 6 یا 7 معیار سلامتی قلب ایده آل را داشته باشند.

همه می دانیم که خواب کافی و مناسب چقدر برای سلامتی اهمیت دارد. محققان می گویند افرادی که شبی 8 ساعت یا بیشتر می خوابند قلب سالم تری دارند.
همه می دانیم که خواب کافی و مناسب چقدر برای سلامتی اهمیت دارد. محققان می گویند افرادی که شبی 8 ساعت یا بیشتر می خوابند قلب سالم تری دارند.

به گفته محققان، با این که پژوهش های قبلی نشان داده بودند زیاد خوابیدن می تواند نتایج منفی مثل خطر بیماری های قلبی داشته باشد، چند پژوهش برعکس این را نشان داده اند؛ یعنی آثار مثبت طول مدت خواب مثل سلامتی قلب. آن ها سه شنبه 10 نوامبر، نتایج تحقیق خود را در یکی از جلسات انجمن قلب آمریکا ارائه کردند.
در این تحقیق، پژوهشگران اطلاعات 9700 نفر از کارمندان سازمان سلامت باپتیست (Baptist) در جنوب فلوریدا را بررسی کردند. این کارمندان پرسشنامه هایی درباره عادات سبک زندگی مثل رژیم غذایی، سیگار کشیدن، میزان فعالیت بدنی، و مدت و کیفیت خواب خود پر کردند. افراد شرکت کننده در این تحقیق بر اساس میزان خوابشان به سه گروه تقسیم شدند: کمتر از شبی 6 ساعت، 6 تا 7 ساعت و 8 ساعت یا بیشتر.
محققان معیار های ایده آل داشتن قلبی سالم را در هر کدام از این افراد بررسی کردند. این معیار ها عبارتند از داشتن فشار خون کمتر از 120/80 میلی متر جیوه، شاخص توده بدنی (BMI) کمتر از 25، قند خون کمتر از 140 میلی گرم بر دسی لیتر، کلسترول کل کمتر از 200 میلی گرم بر دسی لیتر، داشتن حداقل 150 دقیقه فعالیت فیزیکی در هفته، گرفتن حداقل امتیاز 8 از 10 در امتیازبندی رژیم غذایی ایده آل انجمن قلب آمریکا و سیگار نکشیدن (یک تست تنفس برای تشخیص سیگاری ها انجام شد).
محققان اطلاعات مربوط به شاخص توده بدنی، فشار خون، قند خون و کلسترول کارمندان را هم جمع آوری کردند.
مشخص شد افرادی که 8 ساعت می خوابیدند در مقایسه با آن هایی که کمتر از 6 ساعت می خوابیدند، 1/6 برابر رژیم غذایی ایده آل، 1/7 برابر BMI ایده آل، 1/3 برابر قند خون ایده آل و 2/4 برابر فعالیت بدنی کافی داشتند.
علاوه بر این محققان دریافتند، اکثر افرادی که کمتر از 6 ساعت می خوابیدند زن بودند و مدرک دانشگاهی نداشتند.
نتایج این تحقیق لزوما به این معنی نیست که اگر کم بخوابید قطعا شاخص های سلامت قلبی کمتری خواهید داشت. با این حال، محققان می گویند بین این معیار ها و خوابیدن کافی ارتباط وجود دارد و یافته های آن ها بر اهمیت بهبود کیفیت و کمیت خواب در جوامع مشغول به کار تاکید می کند.
در آخر، محققان اشاره کردند برای تایید این نتایج به تحقیقات بیشتری نیاز دارند. این پژوهش هنوز در نشریه ای با داوری هم تراز منتشر نشده است.

در ساختنی بخوانید :  ویدیو : ثبت یک رکورد گینس جدید برای پرواز با هاوربرد

منبع

خلاصه مطلب
بهبود سلامت قلب با 8 ساعت خواب شبانه
عنوان مطلب
بهبود سلامت قلب با 8 ساعت خواب شبانه
توضیح کوتاه
پژوهشگران با بررسی 9700 نفر یافته اند افراد با 8 ساعت خواب شبانه از معیار های سلامت قلب بیشتری برخوردارند و بیشتر تمایل به داشتن سبک زندگی سالم دارند.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

قضیه چیه ؟ چرا برخی سرما را با استخوان هایشان حس می کنند؟... امروز با یک مقاله دیگر از سری " قضیه چیه " همراه ساختنی باشید. در پست های قبلی متوجه دلیل علاقه عجیب گربه ها به جعبه، رفتار عجیب سیالات غیرنیوتنی، حرک...
محققان می گویند: شروع کار و مدرسه بعد از10 صبح!... اگر خواب را برای مغز به منزله پول در نظر بگیریم، می توان گفت که جوانان هفته ای 10 ساعت خواب به مغزشان بدهکارند! به گفته پل کلی (Paul Kelley)، متخصص خو...
ساخت پل فلزی با استفاده از پرینت سه بعدی در آمستردام... قرار است شهر عجیب و سنگفرش پوش آمستردام دچار تغییر و تحول مدرنی شود: یک پل عابر پیاده ساخته شده با تکنولوژی پرینت سه بعدی ! این پل که عرض کانال را پو...
اخبار علمی : تخریب سلول های سرطانی با نانو هیدروژل... هیدروژل ها در ساخت وسایلی که ما هر روز از آنها استفاده می کنیم – مثل لنزهای تماسی و پوشک بچه – کاربرد زیادی دارند و کارایی اصلی آنها هم کنترل میزان رط...
دارکوب خجالتی برای امنیت خود را شبیه پرندگان مهاجم می کند... دارکوب کلاهخود دار (Dryocopus galeatus) یک تاج به رنگ قرمز روشن بر سرش و خطوط سیاه و سفیدی در دو طرف بدنش دارد، شبیه دو گونه دارکوب دیگر در آمریکای جن...
آیا درک ما از واقعیت جهان واقعی است؟ شاید حواس انسانی ما دارند ما را فریب می دهند، شاید زندگی و هستی توهمی بیش نباشد و حتی واقعیت جهان هم واقعی نیست. در ‏قسمت جدید برنامه شبکه علم ‏‎(Scie...

درباره نیلوفر نبی زادگان

نیلوفر نبی زادگان
نیلوفر نبی زادگان ، فارغ التحصیل رشته مهندسی سخت افزار و نویسنده وبسایت ساختنی است .

پیشنهاد می کنیم

کش دادن بدن در صبح باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می شود

بعد از خواب خودتان را کش بدهید،برای اعتماد به نفس مفید است !

بیدار شدن از خواب، آن هم اول صبح برای همه سخت است. اما روانشناس دانشگاه …

پاسخ دهید