خانه / دنیای اطراف ما / کاکائو ، آغاز شیرین ریشه های شکلات

کاکائو ، آغاز شیرین ریشه های شکلات

احتمالا یک کشش ژنتیکی در 10 میلیون سال پیش دلیل وجود شکلات‌های خوشمزه امروز است. ریشه‌های باستانی درخت کاکائو نشان داده که تنوع ژنتیکی بیشتری نسبت به آن چه قبلا تصور می‌شد دارد.

سرپرست تحقیق، جیمز ریچردسون (James Richardson)، گیاه شناس نواحی گرمسیری در باغ گیاه شناسی سلطنتی ادینبورگ می‌گوید: “ما برای اولین بار نشان می‌دهیم که منشا شکلات، درخت کاکائو تئوبروما (Theobroma) قدیمی‌تر از آن است که یک گونه گیاهی آمازونی باشد.”

ریشه‌های کاکائو
ریشه‌های کاکائو

کلون کاکائو

شکلات از غلاف‌های کاکائو که بر درخت کاکائو رشد می‌کند درست می‌شود. در مسیر تبدیل از دانه ای بی مزه به شکلات خوشمزه، کاکائو مراحل بسیاری را طی می‌کند. مراحلی شامل تخمیر، خشک و برشته شدن مغز ساقه، کوبیدن نوک کاکائو، استخراج و بازتولید کره کاکائو و مخلوط کردن آن با شکر و شیر.

متاسفانه بیشتر درختان کاکائو که برای تامین اشتهای شیرینی 100 میلیارد دلاری دنیا پرورش یافته اند ژنتیک خیلی مشابهی دارند. محصولاتی که از نظر ژنتیکی همگن هستند در برابر انقراض جمعیت خود آسیب پذیر هستند. برای مثال، موز که حالا در سراسر جهان مشتری دارد و به عنوان نوع کاوندیش (Cavendish) شناخته می‌شود، بعد از این عمومیت یافت که آخرین نوع موز، گروس میچل (Gros Michel)، تقریبا توسط یک قارچ خاکی از بین رفت. ( اگرچه بر عکس کاکائو، درختان موز هم کلون هستند و از یک گیاه مشترک در جنوب شرقی آسیا به وجود آمده اند.)

تنوع شگفت آور کاکائو

در این تحقیق که توضیحات آن در مجله مرز اکولوژی و تکامل (Frontiers in Ecology and Evolution) منتشر شد، محققان ژنوم درخت کاکائو را بررسی کردند. مشخص شد که جنس تئوبروما تقریبا 12.7 میلیون سال پیش از نزدیک ترین پسر عموی خود، هرانیا (Herrania)، منشعب شده است. تقریبا همان زمانی که کوهستان آند شروع به ساخته شدن کرده بود. گونه‌های منشا این محصول خوشمزه چند میلیون سال بعد منشعب شدند و حالا در دو طرف کوهستان آند یافت می‌شوند زیرا در آن زمان کوه‌ها آن قدر بلند نبودند که از گسترش درخت جلوگیری کنند. بعضی دانشمندان عقیده دارند که بر اساس زمان رویداد‌های زمین شناسی که تنوع گونه‌ها را تحت تاثیر قرار داد، ممکن است هرانیا و تئوبروما حدود 5 میلیون سال پیش راه خود را از هم جدا کرده باشند.

این که ریشه کاکائو در میلیون‌ها سال پیش در آمریکای جنوبی است جالب توجه است. ریچردسون می‌گوید: “بعد از 10 میلیون سال از شروع تکامل کاکائو، نباید از دیدن تنوع زیاد در گونه شگفت زده شویم. بعضی از آن‌ها ممکن است طعم‌های فوق العاده ای داشته باشند یا به شکلی مقاوم در برابر بیماری‌ها باشند. این تنوع ممکن است به توسعه صنعت شکلات کمک کند.”

یافته‌های جدید این امید را به دنبال دارد که شاید بعضی درختان کاکائو که در جنگل‌های آمازون پنهان شده اند بتوانند در آینده تنوع ژنتیکی لازم برای مقابله با بیماری را فراهم کنند.

 

منبع

 

خلاصه مطلب
آغاز شیرین، ریشه‌های کاکائو و شکلات
عنوان مطلب
آغاز شیرین، ریشه‌های کاکائو و شکلات
توضیح کوتاه
یک کشش ژنتیکی در 10 میلیون سال پیش دلیل وجود شکلات‌های خوشمزه امروز است و درخت کاکائو بیشتر از آن چه تصور می‌شد تنوع ژنتیکی دارد.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

مارماهی فلوئورسنت ، رنگی غیر از آبی در اعماق اقیانوس !... در اعماق آب های اقیانوس صدف های نورانی، ستاره دریایی چشمک زن و کوسه های نئون پیدا می کنید! حالا دانمشندان دو نمونه مارماهی فلوئورسنت نیز پیدا کرده اند...
ضخامتی به اندازه جهان با 103 بار تا کردن کاغذ... این فقط ریاضیات است. یک A4 را تا کنید و ضخامت آن دو برابر می شود، دوباره این کار را بکنید و ضخامت آن 4 برابر می شود. با توجه به آن چه دکتر کارل کروزلن...
خبر علمی : اسکلت انسان اولیه به پالایش ژنوم مرجع کمک می کند... در جنوبی ترین قسمت آفریقا اسکلتی پیدا شده است که متعلق به مردی است که 2330 سال پیش زندگی می کرده است. این اسکلت اطلاعات خوبی درباره انسان ها در اختیار...
اخبار علمی : یک نظریه جدید برای جهان موازی ارائه شده است... تصور کنید این جهان ساده درست همان چیزی باشد که ما می بینیم اما تعداد بی نهایتی از جهان هایی که درست مثل جهان ما هستند هم وجود داشته باشند. جهان هایی ک...
اگر داخل یک سیاهچاله بیفتیم، چه اتفاقی می افتد؟... احتمالاً هیچکس از شنیدن اینکه سقوط داخل یک سیاهچاله عواقب بدی دارد، تعجب نخواهد کرد. عبور از افق رویداد حتی بدتر از این است که مجبور باشید تا ابد به ا...
10 واقعیت علمی که شما را به علم علاقه مند می کند !... چرا آدم های زیادی به علم علاقه ندارند؟ شاید علت آن به روشی که علم منتقل می شود و یا حداقل به روشی که در مدرسه تدریس می شود بستگی دارد. علم خام و اطلاع...

درباره سیمین حمیدی

سیمین حمیدی
سیمین حمیدی یکی از نویسندگان ساختنی و فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت سیستم و بهره وری است.

پیشنهاد می کنیم

آه کشیدن واکنشی است که در هنگام خستگی ، ناراحتی یا تمام شدن یک کار سخت از خود نشان می دهید

علت آه کشیدن انسان ها چیست ؟

خستگی ، ناراحتی و احساس راحتی سه حس کاملا متفاوت هستند . اما به نظر …

پاسخ دهید