خانه / دنیای اطراف ما / کاکائو ، آغاز شیرین ریشه های شکلات

کاکائو ، آغاز شیرین ریشه های شکلات

احتمالا یک کشش ژنتیکی در 10 میلیون سال پیش دلیل وجود شکلات های خوشمزه امروز است. ریشه های باستانی درخت کاکائو نشان داده که تنوع ژنتیکی بیشتری نسبت به آن چه قبلا تصور می شد دارد.

سرپرست تحقیق، جیمز ریچردسون (James Richardson)، گیاه شناس نواحی گرمسیری در باغ گیاه شناسی سلطنتی ادینبورگ می گوید: “ما برای اولین بار نشان می دهیم که منشا شکلات، درخت کاکائو تئوبروما (Theobroma) قدیمی تر از آن است که یک گونه گیاهی آمازونی باشد.”

ریشه های کاکائو
ریشه های کاکائو

کلون کاکائو

شکلات از غلاف های کاکائو که بر درخت کاکائو رشد می کند درست می شود. در مسیر تبدیل از دانه ای بی مزه به شکلات خوشمزه، کاکائو مراحل بسیاری را طی می کند. مراحلی شامل تخمیر، خشک و برشته شدن مغز ساقه، کوبیدن نوک کاکائو، استخراج و بازتولید کره کاکائو و مخلوط کردن آن با شکر و شیر.

متاسفانه بیشتر درختان کاکائو که برای تامین اشتهای شیرینی 100 میلیارد دلاری دنیا پرورش یافته اند ژنتیک خیلی مشابهی دارند. محصولاتی که از نظر ژنتیکی همگن هستند در برابر انقراض جمعیت خود آسیب پذیر هستند. برای مثال، موز که حالا در سراسر جهان مشتری دارد و به عنوان نوع کاوندیش (Cavendish) شناخته می شود، بعد از این عمومیت یافت که آخرین نوع موز، گروس میچل (Gros Michel)، تقریبا توسط یک قارچ خاکی از بین رفت. ( اگرچه بر عکس کاکائو، درختان موز هم کلون هستند و از یک گیاه مشترک در جنوب شرقی آسیا به وجود آمده اند.)

تنوع شگفت آور کاکائو

در این تحقیق که توضیحات آن در مجله مرز اکولوژی و تکامل (Frontiers in Ecology and Evolution) منتشر شد، محققان ژنوم درخت کاکائو را بررسی کردند. مشخص شد که جنس تئوبروما تقریبا 12.7 میلیون سال پیش از نزدیک ترین پسر عموی خود، هرانیا (Herrania)، منشعب شده است. تقریبا همان زمانی که کوهستان آند شروع به ساخته شدن کرده بود. گونه های منشا این محصول خوشمزه چند میلیون سال بعد منشعب شدند و حالا در دو طرف کوهستان آند یافت می شوند زیرا در آن زمان کوه ها آن قدر بلند نبودند که از گسترش درخت جلوگیری کنند. بعضی دانشمندان عقیده دارند که بر اساس زمان رویداد های زمین شناسی که تنوع گونه ها را تحت تاثیر قرار داد، ممکن است هرانیا و تئوبروما حدود 5 میلیون سال پیش راه خود را از هم جدا کرده باشند.

در ساختنی بخوانید :  استخوان های شما پیچیده تر آن چیزی هستند که فکر می کنید

این که ریشه کاکائو در میلیون ها سال پیش در آمریکای جنوبی است جالب توجه است. ریچردسون می گوید: “بعد از 10 میلیون سال از شروع تکامل کاکائو، نباید از دیدن تنوع زیاد در گونه شگفت زده شویم. بعضی از آن ها ممکن است طعم های فوق العاده ای داشته باشند یا به شکلی مقاوم در برابر بیماری ها باشند. این تنوع ممکن است به توسعه صنعت شکلات کمک کند.”

یافته های جدید این امید را به دنبال دارد که شاید بعضی درختان کاکائو که در جنگل های آمازون پنهان شده اند بتوانند در آینده تنوع ژنتیکی لازم برای مقابله با بیماری را فراهم کنند.

 

منبع

 

خلاصه مطلب
آغاز شیرین، ریشه های کاکائو و شکلات
عنوان مطلب
آغاز شیرین، ریشه های کاکائو و شکلات
توضیح کوتاه
یک کشش ژنتیکی در 10 میلیون سال پیش دلیل وجود شکلات های خوشمزه امروز است و درخت کاکائو بیشتر از آن چه تصور می شد تنوع ژنتیکی دارد.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

اتاقی با ضعیف ترین خاصیت مغناطیسی بر زمین... معمولا کم ترین ها مورد توجه قرار نمی گیرند اما این تابستان آزمایش هایی در اتاقی با کم ترین میدان مغناطیسی در منظومه شمسی شروع شده است و دانمشندان از ا...
افزودنی های خوراکی: از خیال تا واقعیت افزودنی های خوراکی اخیرا توجهات زیادی را به سمت خود جلب کرده اند. شرکت های تولید مواد غذایی به منظور راضی نگاه داشتن مشتریانی که به دنبال خوراکی های ط...
اخبار علمی : ربات زیرآبی با قابلیت تشخیص بوی مواد مخدر و سلاح... یک خطر جدید برای همه قاچاقچی ها : یک ربات زیرآبی جدید ساخته شده که می تواند بوی محموله های قاچاق – شامل سلاح و مواد مخدر- پنهان شده در عرشه کشتی را اس...
اخبار علمی : کشف فسیل دو متری خزنده دریایی باستانی... یک برنامه نویس کامیپوتر که علاقه زیادی به پیدا کردن فسیل دارد، درحین قدم زدن در ساحل سنگی در جنوب ولز تصادفاً به یک فسیل جالب را دید: فسیل دو متری یک ...
اخبار علمی : اولین مسیر خورشیدی جهان یک تجربه موفق از کار درآمد... اگر به خاطر داشته باشید در آبان سال گذشته یک مسیر خورشیدی مخصوص دوچرخه در یکی از شهرهای هلند افتتاح شد که رسانه ها استقبال خوبی از آن کردند و یک گزارش...
تحریک نخاع موش فلج ، توانایی راه رفتن را به او برگرداند... دانشمندان انستیتوی تکنولوژی فدرال سوییس (EPFL) با استفاده از تحریک الکتریکی توانایی راه رفتن را به یک موش قطع نخاع برگرداند. قرار است تابستان آینده نت...

درباره سیمین حمیدی

سیمین حمیدی

سیمین حمیدی یکی از نویسندگان ساختنی و فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت سیستم و بهره وری است.

پیشنهاد می کنیم

آه کشیدن واکنشی است که در هنگام خستگی ، ناراحتی یا تمام شدن یک کار سخت از خود نشان می دهید

علت آه کشیدن انسان ها چیست ؟

خستگی ، ناراحتی و احساس راحتی سه حس کاملا متفاوت هستند . اما به نظر …

پاسخ دهید