خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / آموزش ساخت : با صندلی خراب میز لپ تاپ بسازید

آموزش ساخت : با صندلی خراب میز لپ تاپ بسازید

اگر در خانه شما هم یک صندلی کامپیوتر خراب یا بدون استفاده پیدا میشود، دست بکار شوید و با آن یک میز لپ تاپ بسازید. از این میز می توانید به عنوان میز تحریر هم استفاده کنید. ساخت میز لپ تاپ نیاز به ابزار خاصی ندارد و زمان زیادی نمیبرد.

گام اول : صندلی را باز کنید

باز کردن صندلی بسیار ساده است و فقط باید پیچ هایی که پایه را به کف نشیمن وصل می کنند، باز کنید.

بعد از اینکه نشیمن را از پایه جدا کردید، می توانید پشت کاناپه بنشینید و اندازه صندلی را تست کنید. اگر میله صندلی آنقدر بلند نبود که بتوانید راحت از میز لپ تاپ استفاده کنید، باید خودتان ارتفاع پایه صندلی را بیشتر کنید (مرحله دوم). اما اگر از اندازه پایه صندلی راضی بودید، نیاز نیست پایه را بلند کنید و سراغ مرحله سوم بروید.

گام دوم : ارتفاع صندلی را بیشتر کنید

قبل از اینکه ارتفاع صندلی را بیشتر کنید، باید ارتفاع مورد نظرتان را مشخص کنید. سپس مطمئن شوید صندلی را روی کمترین ارتفاع تنظیم کرده اید.

سیلندر بالابر صندلی داخل سوراخ پایه پنج پر صندلی پرس شده و با یک ضربه چکش بیرون می آید. وقتی سیلندر را جدا کنید، می بینید که ته آن برای جا شدن داخل پایه مخروطی شده است. برای بلند کردن این سیلند باید دنبال یک لوله PVC بگردید کاملاً به سر سیلندر چفت بشود. بعد از پیدا کردن لوله PVC مناسب، آن را به پایه پنج پر صندلی وصل کنید و ارتفاع مورد نظرتان را اندازه بزنید. حالا می توانید لوله PVC را ببرید.

در ساختنی بخوانید :  منبع تغذیه خطی و قابل تنظیم (2.2 – 14 ولت) بسازید

برای اینکه مطمئن شوید لوله PVC و سیلندر خوب بهم وصل شده اند، باید از یک منبع گرما برای گرم کردن PVC استفاده کنید. لوله PVC وقتی گرم میشود، خیلی راحت شکل می گیرد و بهتر به سیلندر وصل میشود. نکته مهم در حین گرما دادن به سیلندر این است که مراقب باشید لوله نسوزد یا دود نکند. امن ترین راه برای گرم کردن لوله PVC استفاده از آب جوش است.

بعد از اینکه سر لوله PVC را گرم کردید، آن را به انتهای سیلندر بالابر وصل کنید. دقت کنید که این دو لوله کاملاً تراز باشند و دقیقاً در یک خط صاف قرار بگیرند.

اگر بعد از برگرداندن صندلی، لوله سیلندر کاملاً افقی عمودی نیست، ابتدا قسمت بالای صندلی را روی آن نصب و تراز کنید (کاری که در مرحله بعد می کنیم) و سپس لوله اضافی را به سیلندر وصل کنید.

برای انتهای لوله PVC و جایی که به چرخ ها وصل میشود هم باید از همین تکنیک استفاده کنید. قطر سر و ته لوله PVC یکسان است اما لوله انتهای لوله سیلندر برای چفت شدن داخل این سوراخ کمی مخروطی میشود. شما هم باید همین کار را برای لوله PVC انجام بدهید. ۲٫۵ سانتیمتر انتهایی لوله را گرما بدهید و وقتی نرم شد، لوله را داخل سوراخ پایه قرار بدهید و روی آن فشار بیاورید. برای چند دقیقه لوله را سفت با دست نگه دارید تا در حین سرد شدن، شکل سر سوراخ را به خودش بگیرد.

گام سوم : چوب روی میز را اضافه کنید

برای اینکه بتوانید براحتی از موس روی میز لپ تاپ استفاده کنید، برای روی آن از چوب استفاده کنید. این تکه چوب را می توانید از بین وسایل بدرد نخور یا وسایل چوبی شکسته پیدا کنید. بعد از اینکه چوب را انتخاب کردید، اگر لازم بود آن را تمیز کنید. سپس اندازه مورد نظرتان برای تخته رویی استند لپ تاپ را مشخص کنید و چوب را در آن اندازه ببرید. حالا نقطه وسط تخته را از هر دو طرف علامت بزنید تا بتوانید سوراخ های نصب را دریل کنید.

در ساختنی بخوانید :  دستور تهیه : دسر سیب سرخ شده درست کنید

بعد از اینکه جای پیچ ها مشخص کنید، پیچ ها را انتخاب کنید. چند پیچ پیدا کنید و سوراخ ها را با توجه به اندازه آنها دریل کنید. حالا می توانید نصب پایه به تخته را شروع کنید. همانطور که گفتیم طراحی بعضی از صندلی ها طوری است که وقتی آن را برعکس می کنید، حالا عمودیش را از دست میدهد. اگر تخته ای که روی پایه می گذارید کاملاً افقی و تراز نبود، می توانید از چند واشر بین پیچ ها و سوراخ ها استفاده کنید. با این روش ساده و دستکاری تعداد واشرهای هر پیچ می توانید تخته روی میز لپ تاپ را کاملاً صاف دربیاورید. وقتی مطمئن شدید تخته کاملاً افقی و تراز است، می توانید پیچ ها را سفت کنید.

یکبار پشت کاناپه بنشینید و اندازه های میز لپ تاپ را چک کنید. اگر احساس کردید پایه یا تخته میز تراز نیستند و کجی دارند، پیچ ها را باز کنید و مشکل را برطرف کنید.

میز لپ تاپ آماده است

به همین سادگی و بدون صرف حتی یک ریال، صاحب یک میز لپ تاپ چرخدار شدید که نمونه تجاری آن خیلی سخت پیدا میشود. اگر هم پیدا بشود احتمالاً قیمتش منصفانه نیست.
بهتر است تخته روی میز لپ تاپ را سنباده بزنید و رنگ کنید. اگر هم لوله PVC را رنگ نکرده اید، آن را هم به رنگ سیلند دربیاورید. حالا می توانید ساعت ها روی کاناپه بشینید و بدون خستگی با لپ تاپ تان کار کنید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : با صندلی خراب میز لپ تاپ بسازید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : با صندلی خراب میز لپ تاپ بسازید
توضیح کوتاه
بدون اینکه دست در جیب تان کنید، صاحب این میز راحت . کاربردی بشوید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

قفسه چاقوی دیواری بسازید و همه چاقوها را دم دست نگه دارید... وقتی آشپزخانه کوچک باشد، استفاده بهینه از فضا اهمیت زیادی دارد. یکی از وسایلی که همیشه باید دم دست باشد و فضای روی کابینت را اشغال می کند، ست چاقو است...
ساعت دیجیتالی مخصوص کلاس درس بسازید در این ساختنی طرز ساخت ساعت دیجیتالی را یاد می گیرید که مخصوص معلم ها طراحی شده است. با این ساعت دیجیتالی خیلی راحت تر می توانید زمان کلاس را مدیریت ک...
آموزش ساخت : جعبه باند چوبی بسازید قبول دارید که باندهای ضبط تان قسمت مهمی از دکور اتاق تان هستند؟ اگر شما هم اینطور فکر می کنید، حتماً طرفدار جعبه باند چوبی هستید. باندهایی که جعبه چوب...
با پیچ و تخته بدون استفاده پلاک فلزی شیک و منحصر به فرد بسازید... با یک تخته چوب کهنه و چند بسته پیچ می‌توانید شیک ترین و متفاوت ترین پلاک محله را بسازید. برای ساخت پلاک فلزی با این روش نیاز به ابزار خاصی ندارید؛ دری...
کاور لپ تاپ چرم ارزان و شیک بسازید گجت های الکترونیکی گران هستند و به همین خاطر است که همیشه به فکر خرید کاور و محافظ برای آنها هستیم. شاید نتوانید خودتان گجت بسازید اما ساخت محافظ برای...
با پرینتر سه بعدی برای پروژه‌هایتان چرخ ژنو بسازید... چرخ ژنو یک مکانیزم ظریف و البته زیباست که حرکت دورانی پیوسته را به حرکت دورانی منقطع تبدیل می‌کند. از این قطعه مکانیکی می توانید برای ساخت انواع ربات،...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

پاسخ دهید