خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / آموزش ساخت : با صندلی خراب میز لپ تاپ بسازید

آموزش ساخت : با صندلی خراب میز لپ تاپ بسازید

اگر در خانه شما هم یک صندلی کامپیوتر خراب یا بدون استفاده پیدا میشود، دست بکار شوید و با آن یک میز لپ تاپ بسازید. از این میز می‌توانید به عنوان میز تحریر هم استفاده کنید. ساخت میز لپ تاپ نیاز به ابزار خاصی ندارد و زمان زیادی نمیبرد.

گام اول : صندلی را باز کنید

باز کردن صندلی بسیار ساده است و فقط باید پیچ‌هایی که پایه را به کف نشیمن وصل می‌کنند، باز کنید.

بعد از اینکه نشیمن را از پایه جدا کردید، می‌توانید پشت کاناپه بنشینید و اندازه صندلی را تست کنید. اگر میله صندلی آنقدر بلند نبود که بتوانید راحت از میز لپ تاپ استفاده کنید، باید خودتان ارتفاع پایه صندلی را بیشتر کنید (مرحله دوم). اما اگر از اندازه پایه صندلی راضی بودید، نیاز نیست پایه را بلند کنید و سراغ مرحله سوم بروید.

گام دوم : ارتفاع صندلی را بیشتر کنید

قبل از اینکه ارتفاع صندلی را بیشتر کنید، باید ارتفاع مورد نظرتان را مشخص کنید. سپس مطمئن شوید صندلی را روی کمترین ارتفاع تنظیم کرده اید.

سیلندر بالابر صندلی داخل سوراخ پایه پنج پر صندلی پرس شده و با یک ضربه چکش بیرون می‌آید. وقتی سیلندر را جدا کنید، می‌بینید که ته آن برای جا شدن داخل پایه مخروطی شده است. برای بلند کردن این سیلند باید دنبال یک لوله PVC بگردید کاملاً به سر سیلندر چفت بشود. بعد از پیدا کردن لوله PVC مناسب، آن را به پایه پنج پر صندلی وصل کنید و ارتفاع مورد نظرتان را اندازه بزنید. حالا می‌توانید لوله PVC را ببرید.

برای اینکه مطمئن شوید لوله PVC و سیلندر خوب بهم وصل شده اند، باید از یک منبع گرما برای گرم کردن PVC استفاده کنید. لوله PVC وقتی گرم میشود، خیلی راحت شکل می‌گیرد و بهتر به سیلندر وصل میشود. نکته مهم در حین گرما دادن به سیلندر این است که مراقب باشید لوله نسوزد یا دود نکند. امن ترین راه برای گرم کردن لوله PVC استفاده از آب جوش است.

بعد از اینکه سر لوله PVC را گرم کردید، آن را به انتهای سیلندر بالابر وصل کنید. دقت کنید که این دو لوله کاملاً تراز باشند و دقیقاً در یک خط صاف قرار بگیرند.

اگر بعد از برگرداندن صندلی، لوله سیلندر کاملاً افقی عمودی نیست، ابتدا قسمت بالای صندلی را روی آن نصب و تراز کنید (کاری که در مرحله بعد می‌کنیم) و سپس لوله اضافی را به سیلندر وصل کنید.

برای انتهای لوله PVC و جایی که به چرخ‌ها وصل میشود هم باید از همین تکنیک استفاده کنید. قطر سر و ته لوله PVC یکسان است اما لوله انتهای لوله سیلندر برای چفت شدن داخل این سوراخ کمی‌مخروطی میشود. شما هم باید همین کار را برای لوله PVC انجام بدهید. ۲٫۵ سانتیمتر انتهایی لوله را گرما بدهید و وقتی نرم شد، لوله را داخل سوراخ پایه قرار بدهید و روی آن فشار بیاورید. برای چند دقیقه لوله را سفت با دست نگه دارید تا در حین سرد شدن، شکل سر سوراخ را به خودش بگیرد.

گام سوم : چوب روی میز را اضافه کنید

برای اینکه بتوانید براحتی از موس روی میز لپ تاپ استفاده کنید، برای روی آن از چوب استفاده کنید. این تکه چوب را می‌توانید از بین وسایل بدرد نخور یا وسایل چوبی شکسته پیدا کنید. بعد از اینکه چوب را انتخاب کردید، اگر لازم بود آن را تمیز کنید. سپس اندازه مورد نظرتان برای تخته رویی استند لپ تاپ را مشخص کنید و چوب را در آن اندازه ببرید. حالا نقطه وسط تخته را از هر دو طرف علامت بزنید تا بتوانید سوراخ‌های نصب را دریل کنید.

بعد از اینکه جای پیچ‌ها مشخص کنید، پیچ‌ها را انتخاب کنید. چند پیچ پیدا کنید و سوراخ‌ها را با توجه به اندازه آنها دریل کنید. حالا می‌توانید نصب پایه به تخته را شروع کنید. همانطور که گفتیم طراحی بعضی از صندلی‌ها طوری است که وقتی آن را برعکس می‌کنید، حالا عمودیش را از دست میدهد. اگر تخته ای که روی پایه می‌گذارید کاملاً افقی و تراز نبود، می‌توانید از چند واشر بین پیچ‌ها و سوراخ‌ها استفاده کنید. با این روش ساده و دستکاری تعداد واشرهای هر پیچ می‌توانید تخته روی میز لپ تاپ را کاملاً صاف دربیاورید. وقتی مطمئن شدید تخته کاملاً افقی و تراز است، می‌توانید پیچ‌ها را سفت کنید.

یکبار پشت کاناپه بنشینید و اندازه‌های میز لپ تاپ را چک کنید. اگر احساس کردید پایه یا تخته میز تراز نیستند و کجی دارند، پیچ‌ها را باز کنید و مشکل را برطرف کنید.

میز لپ تاپ آماده است

به همین سادگی و بدون صرف حتی یک ریال، صاحب یک میز لپ تاپ چرخدار شدید که نمونه تجاری آن خیلی سخت پیدا میشود. اگر هم پیدا بشود احتمالاً قیمتش منصفانه نیست.
بهتر است تخته روی میز لپ تاپ را سنباده بزنید و رنگ کنید. اگر هم لوله PVC را رنگ نکرده اید، آن را هم به رنگ سیلند دربیاورید. حالا می‌توانید ساعت‌ها روی کاناپه بشینید و بدون خستگی با لپ تاپ تان کار کنید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : با صندلی خراب میز لپ تاپ بسازید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : با صندلی خراب میز لپ تاپ بسازید
توضیح کوتاه
بدون اینکه دست در جیب تان کنید، صاحب این میز راحت . کاربردی بشوید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

تزیین پارچه و وسایل پارچه ای با شش ضلعی های رنگی!... روش های مختلفی برای تزیین پارچه وجود دارد؛ مثلاً چاپ عکس و نقاشی روی پارچه از این روش ها هستند که مزایا و معایب خودش را دارند. یکی از معایب این روش ای...
یک ترفند ساده و ارزان برای چاپ روی سنگ های تزیینی... اگر عادت دارید هربار که به ساحل می روید، سنگ های دکوراتیو جمع کنید، این ساختنی خیلی بدردتان می خورد. دوست دارید تصاویر، جملات قصار و شعرهای محبوب تان ...
به ساده ترین روش کیف عینک چرم شیک بدوزید... قبلاً در ساختنی طرز ساخت یک قاب عینک چرمی را یاد گرفته اید. ساخت یک قاب با ویژگی ها نیاز به مهارت های چرم دوزی نسبتاً پیشرفته دارد. در این پست آموزش س...
دستور تهیه : بستنی یخی رنگین کمانی درست کنید... تابستان فصل نوشیدنی ها و دسرهای خنک است و بستنی یخی یکی از محبوب ترین دسرهای این فصل است. تنوع میوه در فصل گرم سال بیشتر است و به همین خاطر درست کردن ...
با برد آردوینو صوت سنج (VU Meter) بسازید برد صوت سنج (VU Meter) دستگاهی است که سطح سیگنال تجهیزات صوتی را مشخص می کند. معمولاً از این برد برای نمایش سیگنال های آنالوگ استفاده می شود اما کارکر...
تقویت آنتن مودم وای فای با یک ترفند ساده و ارزان... قبلاً در ساختنی طرز ساخت آنتن وای فای و تقویت کننده سیگنال را یاد گرفته اید. در این پست هم یک ترفند ساده برای تقویت آنتن مودم وای فای را یاد می گیرید....

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با دستگاه برش لیزری ربات چوبی منعطف و بادوام بسازید

قبلاً در ساختنی آموزش ساخت ربات مقوایی را یاد گرفته اید. آن ربات قابل برنامه …

پاسخ دهید