خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / آموزش ساخت : با صندلی خراب میز لپ تاپ بسازید

آموزش ساخت : با صندلی خراب میز لپ تاپ بسازید

اگر در خانه شما هم یک صندلی کامپیوتر خراب یا بدون استفاده پیدا میشود، دست بکار شوید و با آن یک میز لپ تاپ بسازید. از این میز می توانید به عنوان میز تحریر هم استفاده کنید. ساخت میز لپ تاپ نیاز به ابزار خاصی ندارد و زمان زیادی نمیبرد.

گام اول : صندلی را باز کنید

باز کردن صندلی بسیار ساده است و فقط باید پیچ هایی که پایه را به کف نشیمن وصل می کنند، باز کنید.

بعد از اینکه نشیمن را از پایه جدا کردید، می توانید پشت کاناپه بنشینید و اندازه صندلی را تست کنید. اگر میله صندلی آنقدر بلند نبود که بتوانید راحت از میز لپ تاپ استفاده کنید، باید خودتان ارتفاع پایه صندلی را بیشتر کنید (مرحله دوم). اما اگر از اندازه پایه صندلی راضی بودید، نیاز نیست پایه را بلند کنید و سراغ مرحله سوم بروید.

گام دوم : ارتفاع صندلی را بیشتر کنید

قبل از اینکه ارتفاع صندلی را بیشتر کنید، باید ارتفاع مورد نظرتان را مشخص کنید. سپس مطمئن شوید صندلی را روی کمترین ارتفاع تنظیم کرده اید.

سیلندر بالابر صندلی داخل سوراخ پایه پنج پر صندلی پرس شده و با یک ضربه چکش بیرون می آید. وقتی سیلندر را جدا کنید، می بینید که ته آن برای جا شدن داخل پایه مخروطی شده است. برای بلند کردن این سیلند باید دنبال یک لوله PVC بگردید کاملاً به سر سیلندر چفت بشود. بعد از پیدا کردن لوله PVC مناسب، آن را به پایه پنج پر صندلی وصل کنید و ارتفاع مورد نظرتان را اندازه بزنید. حالا می توانید لوله PVC را ببرید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : منبع تغذیه بازیافتی بسازید

برای اینکه مطمئن شوید لوله PVC و سیلندر خوب بهم وصل شده اند، باید از یک منبع گرما برای گرم کردن PVC استفاده کنید. لوله PVC وقتی گرم میشود، خیلی راحت شکل می گیرد و بهتر به سیلندر وصل میشود. نکته مهم در حین گرما دادن به سیلندر این است که مراقب باشید لوله نسوزد یا دود نکند. امن ترین راه برای گرم کردن لوله PVC استفاده از آب جوش است.

بعد از اینکه سر لوله PVC را گرم کردید، آن را به انتهای سیلندر بالابر وصل کنید. دقت کنید که این دو لوله کاملاً تراز باشند و دقیقاً در یک خط صاف قرار بگیرند.

اگر بعد از برگرداندن صندلی، لوله سیلندر کاملاً افقی عمودی نیست، ابتدا قسمت بالای صندلی را روی آن نصب و تراز کنید (کاری که در مرحله بعد می کنیم) و سپس لوله اضافی را به سیلندر وصل کنید.

برای انتهای لوله PVC و جایی که به چرخ ها وصل میشود هم باید از همین تکنیک استفاده کنید. قطر سر و ته لوله PVC یکسان است اما لوله انتهای لوله سیلندر برای چفت شدن داخل این سوراخ کمی مخروطی میشود. شما هم باید همین کار را برای لوله PVC انجام بدهید. ۲٫۵ سانتیمتر انتهایی لوله را گرما بدهید و وقتی نرم شد، لوله را داخل سوراخ پایه قرار بدهید و روی آن فشار بیاورید. برای چند دقیقه لوله را سفت با دست نگه دارید تا در حین سرد شدن، شکل سر سوراخ را به خودش بگیرد.

گام سوم : چوب روی میز را اضافه کنید

برای اینکه بتوانید براحتی از موس روی میز لپ تاپ استفاده کنید، برای روی آن از چوب استفاده کنید. این تکه چوب را می توانید از بین وسایل بدرد نخور یا وسایل چوبی شکسته پیدا کنید. بعد از اینکه چوب را انتخاب کردید، اگر لازم بود آن را تمیز کنید. سپس اندازه مورد نظرتان برای تخته رویی استند لپ تاپ را مشخص کنید و چوب را در آن اندازه ببرید. حالا نقطه وسط تخته را از هر دو طرف علامت بزنید تا بتوانید سوراخ های نصب را دریل کنید.

در ساختنی بخوانید :  با آردوینو یک ساعت QR clock بسازید و زمان را با کد QR نمایش بدهید

بعد از اینکه جای پیچ ها مشخص کنید، پیچ ها را انتخاب کنید. چند پیچ پیدا کنید و سوراخ ها را با توجه به اندازه آنها دریل کنید. حالا می توانید نصب پایه به تخته را شروع کنید. همانطور که گفتیم طراحی بعضی از صندلی ها طوری است که وقتی آن را برعکس می کنید، حالا عمودیش را از دست میدهد. اگر تخته ای که روی پایه می گذارید کاملاً افقی و تراز نبود، می توانید از چند واشر بین پیچ ها و سوراخ ها استفاده کنید. با این روش ساده و دستکاری تعداد واشرهای هر پیچ می توانید تخته روی میز لپ تاپ را کاملاً صاف دربیاورید. وقتی مطمئن شدید تخته کاملاً افقی و تراز است، می توانید پیچ ها را سفت کنید.

یکبار پشت کاناپه بنشینید و اندازه های میز لپ تاپ را چک کنید. اگر احساس کردید پایه یا تخته میز تراز نیستند و کجی دارند، پیچ ها را باز کنید و مشکل را برطرف کنید.

میز لپ تاپ آماده است

به همین سادگی و بدون صرف حتی یک ریال، صاحب یک میز لپ تاپ چرخدار شدید که نمونه تجاری آن خیلی سخت پیدا میشود. اگر هم پیدا بشود احتمالاً قیمتش منصفانه نیست.
بهتر است تخته روی میز لپ تاپ را سنباده بزنید و رنگ کنید. اگر هم لوله PVC را رنگ نکرده اید، آن را هم به رنگ سیلند دربیاورید. حالا می توانید ساعت ها روی کاناپه بشینید و بدون خستگی با لپ تاپ تان کار کنید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : با صندلی خراب میز لپ تاپ بسازید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : با صندلی خراب میز لپ تاپ بسازید
توضیح کوتاه
بدون اینکه دست در جیب تان کنید، صاحب این میز راحت . کاربردی بشوید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش تزیین صندل تابستانی با رنگ های شاد و وسایل ارزان... اگر شما هم یک جفت دمپایی یا صندل چرم دارید که از ظاهر کهنه و قدیمی شان خسته شده اید، با ساختنی همراه باشید و یک روش ساده برای تزیین صندل را یاد بگیرید...
آموزش ساخت : دستگاه CNC مخصوص فوم بسازید قبلاً در ساختنی طرز ساخت یک دستگاه CNC را یاد گرفته اید. این دستگاه کاربردهای بسیار گسترده ای دارد و به همین خاطر دوباره سراغ این دستگاه رفته ایم و آم...
دستگاه کنترل لوازم برقی با پیامک (SMS) بسازید... حتما برای شما هم پیش آمده است که از خانه یا محل کار خود دور باشید و ناگهان یادتان بیاید که باید یک وسیله الکتریکی یا لامپ های روشنایی را روشن و یا خام...
آموزش ساخت : جاقلمی رومیزی شیک و ارزان بسازید... اگر یک تکه چوب و یک دریل دارید، دست بکار شوید و برای یکبار برای همیشه میز فرزندتان را مرتب کنید. در این ساختنی طرز ساخت یک جاقلمی رومیزی را یاد می گیر...
آموزش ساخت : رادیوی چوبی بسازید صادقانه بگویید؛ اگر این توپ چوبی را روی میز دوست تان می دیدید، متوجه می شدید یک رادیو است؟ بله این یک رادیوی چوبی است و شما هم می توانید یکی از آن برا...
با کیبوردهای قدیمی میدی کنترلر بسازید و آهنگ بنوازید!... در این ساختنی قصد داریم با یک آردوینو و چند کیبورد کامپیوتر یک میدی کنترلر با ۴۰۰ دکمه بسازیم! قبلاً هم در ساختنی طرز ساخت آلات موسیقی داشته ایم (مثل ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید