خانه / دنیای اطراف ما / قهوه ، چهار دلیل برای نوشیدن یک فنجان دیگر

قهوه ، چهار دلیل برای نوشیدن یک فنجان دیگر

بعضی ها داغ آن را دوست دارند و بعضی ها سرد و بعضی ها اصلا آن را دوست ندارند. تا همین اواخر نوشیدن قهوه در لیست چیز هایی بود که برای سالم بودن باید ترک می شد.

مرور اصولی تحقیقات، اطلاعات را به نفع نوشیدن قهوه تعبیر می کند.
مرور اصولی تحقیقات، اطلاعات را به نفع نوشیدن قهوه تعبیر می کند.

دیگر نه! مرور اصولی تحقیقات انجام شده تا کنون، قوی ترین روش برای سنجش شواهد علمی، اطلاعات فعلی را به نفع نوشیدن آن تعبیر می کند. قهوه به کمتر کردن خطر مرگ زودرس، دیابت نوع 2 و انواعی از سرطان ها ارتباط داده شده است.

البته بعضی ها باید درباره میزان نوشیدن آن مراقب باشند. نوشیدن زیادی قهوه سنگین به افزایش خطر سرطان ریه و مشکلات قلبی مرتبط است.

امید به زندگی

قهوه نوش ها عمر بیشتری دارند. مرور 20 تحقیق که شامل آزمایشاتی روی بیش از 97 هزار نفر بود نشان داد آن هایی که بیشتر قهوه می خوردند 14 درصد کمتر از بقیه به مرگ زودرس به هر دلیلی دچار شده اند.

نوشیدن حتی یک یا دو فنجان در روز این خطر را 8 درصد کاهش می دهد. کسانی که دو تا چهار فنجان قهوه بدون کافئین در روز می نوشیدند 14 درصد کمتر از کسانی که اصلا از آن استفاده نمی کردند دچار مرگ زودرس شده اند.

چهار دلیل برای نوشیدن یک فنجان دیگر قهوه

سرطان کبد

آن هایی که قهوه می نوشند، مخصوصا مردان، خطر ابتلا به سرطان کبد کمتری تهدیدشان می کند. این مسئله مهم است زیرا سرطان کبد ششمین سرطان شایع در دنیا و در مردان شایع تر است.

نتایج 6 مطالعه  بر اساس تعداد فنجان های قهوه در روز نشان دهنده کاهش 14 درصدی خطر نسبی ابتلا به سرطان کبد با هر فنجان بیشتر بود. تحقیق نشان می دهد ترکیبات طبیعی قهوه مثل کفیول و کفستول خاصیت ضد سرطان و ضد التهابی دارند. به نظر می آید این نوشیدنی توان تنظیم مسیر های زیست شیمی در کبد که بدن را در برابر سموم محافظت می کنند را دارد، سمومی مانند آفلاتوکسین و دیگر ترکیبات سرطان زا.

در ساختنی بخوانید :  اثر استرس بر یادگیری کودکان

دیابت نوع 2

کسانی که قهوه می نوشند احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 کمتری دارند. در 28 مطالعه در میان بیش از 1 میلیون نفر، آن هایی که در روز سه فنجان یا بیشتر قهوه می نوشیدند در مقایسه با کسانی که اصلا یا به ندرت از آن استفاده می کردند، 21 درصد خطر نسبی کمتری برای ابتلا به دیابت نوع 2 داشتند. برای کسانی که 6 فنجان یا بیشتر می نوشیدند این خطر 33 درصد کاهش داشت.

جالب است که این خطر هم با قهوه عادی و هم قهوه بدون کافئین کاهش داشت. با هر فنجان قهوه کافئین دار خطر 9 درصد بیشتر کاهش داشت و این درصد برای نوع بدون کافئین 6 بود.

ترکیبات فعال در قهوه به کاهش استرس اکسیداتیو کمک می کند، عدم تعادل بین رادیکال های آزاد و آنتی اکسیدان ها. قهوه دارای اسید کلروژنیک است، ماده ای که سوخت و ساز گلوکز و حساسیت به انسولین را افزایش می دهد. قهوه شامل اسید کفئیک نیز هست، ماده افزایش دهنده میزان استفاده عضلات از گلوکز خون و دارای ویژگی های تحریک کننده های سیستم ایمنی و ضد التهابی.

سرطان پروستات

قهوه نوش ها کمتر به سرطان پروستات مبتلا می شوند. در بین 13 تحقیق که بیش از 530 هزار مرد را شامل می شد کسانی که بیش تر قهوه می نوشیدند 10 درصد کمتر از کسانی که کمترین میزان مصرف آن را داشتند به سرطان پروستات مبتلا شده بودند. به ازای هر فنجان بیش تر در روز، خطر ابتلا به این سرطان 2.5 درصد کاهش داشت.

اگرچه وقتی نوع سرطان پروستات در نظر گرفته شد، اثر محافظت کننده ای در مقابل انواع پیشرفته یا نهایی سرطان پروستات در قهوه وجود نداشت.

در ساختنی بخوانید :  محیط های اداری با هوای آلوده باعث کاهش بهره وری می شوند!

تحقیقات بر قهوه از مطالعات بر اساس جمعیت پیروی می کند که ارتباط و نه دلیل را در نظر می گیرد.

حالا دلایلی برای این که حواستان به میزان قهوه ای که می نوشید باشد:

سرطان ریه

مراقب تعداد فنجان های خود باشید تا خطر ابتلا به سرطان ریه را کم کنید. مطالعه بیش از 100 هزار بزرگ سال نشان داد کسانی که بیشترین میزان مصرف قهوه را دارند 27 درصد بیشتر خطر نسبی سرطان ریه دارند. هر 2 فنجان بیشتر قهوه در روز مرتبط با 11 درصد افزایش این خطر بود.

تنها دومطالعه بر روی نوع بدون کافئین وجود داشت که نتایج متفاوتی داشتند: 34 درصد خطر نسبی کمتر برای نوشیدن قهوه بدون کافئین.

قهوه در دوران بارداری

نوشیدن یک یا دو فنجان قهوه بیشتر در هنگام بارداری ممکن است آن قدر ها که تصور می شد خطرناک نباشد اما باید درباره آن مراقب بود.

در مطالعات قدیمی رابطه بین قهوه و خطر سقط جنین و دیگر نتایج بد در بارداری بیشتر مربوط به مطالعاتی با کیفیت بد می شد، مخصوصا نتایجی مانند وزن کم نوزاد هنگام تولد و ناهنجاری های مادرزادی. مقدای از خطر سقط جنین احتمالا مربوط به این موضوع بوده که زنان باردار با تهوع صبحگاهی شدید، چیزی که نشانه جایگیری درست جنین است، به دلیل حالت تهوع خوردن آن را ترک کرده اند.

همچنین به نظر می آید سیگار کشیدن که به نظر می آمد در مطالعات قدیمی به مصرف قهوه مربوط بوده همیشه تنظیم نبوده، و مقداری از این خطر احتمالا به دلیل سیگار کشیدن بوده است.

کالج آمریکایی زنان و زایمان پیشنهاد می کند که زنان باردار کمتر از 200 میلی گرم کافئین در روز مصرف کنند. این مقدار معادل یک تا دو فنجان قهوه در روز است ( قهوه فوری حدود 50 تا 100 میلی گرم کافئین در هر فنجان دارد و قهوه دم شده حدود 100 تا 150 میلی گرم).

در ساختنی بخوانید :  اخبار علمی : پلاستیک جدیدی که در عرض 3 ساعت تجزیه میشود

فشار خون

آخرین اخطار مربوط به قلب شما است. جذب زیاد کافئین می تواند فشار خون و هموسستئین پلاسما، دیگر عامل خطر حمله قلبی، را در کوتاه مدت افزایش دهد. اگرچه قهوه در بلند مدت به خطر بیماری های قلبی مربوط نیست.

افرادی با فشار خون بالا یا مشکلات قلبی، افراد مسن، نوجوانان، کودکان و کسانی که معمولا قهوه نمی خورند بیشتر به کافئین موجود در نوشیدنی های انرژی زا، کولا و قهوه، حساس هستند و سوخت و ساز برای آن ها بیشتر طول می کشد. استفاده از نوع بدون کافئین می تواند به بهبود این وضعیت کمک کند.

مهم است اشاره کنیم که بیشتر تحقیقات بر روی قهوه از مشاهدات مبتنی بر جمعیت که ارتباط و نه دلیل را اندازه می گیرند آمده است. بخشی از این موضوع به این دلیل است که انجام یک دوره کنترل تصادفی بیشتر نوشیدن قهوه و اندازه گیری نتایج سلامت افراد در دوره چند سال سخت است. اما آیا اصلا کسی برای چنین تحقیق داوطلب می شود؟

منبع

خلاصه مطلب
قهوه ، چهار دلیل برای نوشیدن یک فنجان دیگر
عنوان مطلب
قهوه ، چهار دلیل برای نوشیدن یک فنجان دیگر
توضیح کوتاه
قهوه به کمتر کردن خطر مرگ زودرس، دیابت نوع 2، انواعی از سرطان ها و نوشیدن زیادی آن به افزایش خطر سرطان ریه و مشکلات قلبی مربوط است.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

یک آسانسور برای رفتن به فضا ممکن است فضانوردان با استفاده از آسانسوری به طول 12 مایل به استراتسفر بروند و از آنجا یک سواری تا ایستگاه فضایی بین المللی (International Space Statio...
تنبیه کردن فرزندتان به بهبود وضعیت تحصیلی او کمکی نمی کند... هر موقع به پایان سال تحصیلی نزدیک می شویم، دغدغه معلم ها، بچه ها و پدر مادر ها چیزی نیست به جز کارنامه! همین حالا که این مطلب را می خوانید، معلم های ا...
آیا نقش درختان در کاهش آلاینده ها واقعا مثبت است؟... شاید به نظر می آید لازم نیست فکر کنیم تا بعد بگوییم درختان کیفیت هوا را بالا می برند. می دانیم درختان گاز گلخانه ای کربن دی اکسید را جذب می کنند و برگ...
مشاهده اولین سیاهچاله ای که از کهکشانش بیرون افتاده است... دانشمندان یک شی عجیب را در فاصله 90 میلیون سال نوری زمین مشاهده کرده اند و معتقدند این شی عجیب اولین سیاهچاله ای است که از کهکشان خودش جدا شده است. دا...
تابستان امسال : اولین آزمایش شهری ماشین بدون راننده گوگل... پروژه های متنوع و بلند پروازانه گوگل آنقدر زیاد شده است که دیگر کسی گوگل را فقط با خدمات اطلاعاتی و اینترنتی نمی شناسد. این کمپانی امتیاز شرکت های ربا...
اخبار علمی : جزییات بارش شهابی نادر در سیاره مریخ را بخوانید... روز بیست و هفتم مهر سیاره مریخ شاهد یک صحنه فوق العاده زیبا بود؛ در اثر عبور ستاره دنباله دار سایدینگ اسپرینگ (Siding Spring) از کنار این سیاره یک طفا...

درباره سیمین حمیدی

سیمین حمیدی
سیمین حمیدی یکی از نویسندگان ساختنی و فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت سیستم و بهره وری است.

پیشنهاد می کنیم

آه کشیدن واکنشی است که در هنگام خستگی ، ناراحتی یا تمام شدن یک کار سخت از خود نشان می دهید

علت آه کشیدن انسان ها چیست ؟

خستگی ، ناراحتی و احساس راحتی سه حس کاملا متفاوت هستند . اما به نظر …

پاسخ دهید