خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / آموزش ساخت : با چنگال انگشتر استیل درست کنید

آموزش ساخت : با چنگال انگشتر استیل درست کنید

حاضرید چقدر برای خرید یک انگشتر استیل شیک و متفاوت هزینه کنید؟ یک انگشتر و یک ساعت وقت کافی است؟ در این آموزش ساخت یاد می گیرید که چطور با یک انگشتر و چند ابزار ساده انگشتر استیل درست کنید. اگر از طرح این انگشتر خوشتان آمده، سراغ کابینت قاشق و چنگال ها بروید، یک چنگال بردارید و دست به کار بشوید.

این ساختنی فقط ایده و طرز ساخت انگشتر با چنگال را به شما نشان می دهد. شما می توانید طراحی انگشتر را هر طور که دوست دارید، تغییر بدهید یا چیزهای دیگری به آن استفاده کنید. در مورد ابزار هم باید بگوییم که هیچگاه خودتان را به ابزار پیشنهادی ما محدود نکنید و از هر ابزار یا وسیله با کارکرد مشابه استفاده کنید.

گام اول : ابزار مورد نیاز

خب اولین چیزی که برای ساخت این انگشتر استیل نیاز دارید، یک چنگال است. بعد از آن نوبت به ابزار میرسد. با یک چکش، گیره پرس، چند نوع انبردست، دریل یا هر نوع ابزار چرخشی دیگر می توانید این انگشتر را بسازید.

البته ساخت انگشتر بدون بعضی از این ابزار هم ممکن است و داشتن ابزارهای دیگر هم کار را ساده تر میکند. در ادامه ابزارهایی که در این آموزش ساخت مورد استفاده قرار گرفته اند را می خوانید :

  • گیره پرس یا گیره آهنگری
  • چکش
  • آچار کلاغی و آچار فرانسه
  • ابزار حکاکی به همراه دیسک های برش (می توانید از دریل هم استفاده کنید اما باید مته مخصوص داشته باشید)
  • سنباده (یا دیسک سنباده برای ابزار حکاکی)
  • کاغذ سنباده خشک و مرطوب
  • سیم ظرفشویی یا پولیش فلز
در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : صندلی کامپیوتر کهنه را دوباره نو کنید!

گام دوم : چنگال را صاف کنید

چنگالی که انتخاب کرده اید را روی یک سطح صاف و سفت بگذارید و با چکش روی آن ضربه بزنید. بهتر است از چکشی استفاده کنید که سر آن گرد باشد. با ضربه های مکرر و آرام قسمت بالای چنگال را کاملاً صاف کنید.

گام سوم : دندانه ها و دسته را ببرید

یک نوار کاغذی دور انگشت تان بپیچید و محیط انگشت تان را روی کاغذ علامت بزنید. حالا با کمک نوار محل برش دندانه ها را علامت بگذارید. دیسک برش را به دریل یا ابزار حکاکی وصل کنید و شروع به بریدن دندانه ها کنید. نباید به دیسک زیاد فشار بیاورید چون ممکن است بشکند. در ضمن حتماً باید از عینک استفاده کنید تا براده های فلز داخل چشم تان نپرد.

گرد درآوردن لبه ها با دیسک برش نیاز به تمرین و مهارت دارد و ممکن است کمی طول بکشد. اگر این نسبت و اندازه دندانه ها را هنگام برش رعایت کنید، انگشترتان زیباتر میشود.

بعد از اینکه دندانه ها را در اندازه مناسب بریدید، دسته چنگال را هم از زیر قسمت بالای چنگال ببرید.

گام چهارم : پایین چنگال را شکل بدهید

حالا باید زیر دندانه ها را شکل بدهید. منحنی که در تصویر می بینید را با ماژیک یا لاک روی چنگال بکشید.

زبانه های انبردست را لای پارچه بگذارید و با آن دندانه های چنگال را بگیرید. حالا انبردست را داخل گیره بگذارید. حالا می توانید با دریل یا ابزار حکاکی، قسمت رنگ شده را ببرید. همانطور که در تصویر می بینید برای بریدن این قسمت از یک نوع مته دیگر استفاده کرده ایم.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت گوشواره های هنری Quilling: ساده و زیبا

گام پنجم : چنگال را خم کنید

برای خم کردن چنگال از قسمت زیر دندانه ها شروع می کنیم.

چنگال را داخل گیره بگذارید، با نوک چکش به آن ضربه بزنید، چنگال را کمی بیرون بکشید و دوباره همین کار را تکرار کنید. اینکار را تا وقتی که قسمت پایین چنگال کاملاً انحنا پیدا کند، ادامه بدهید.

گام ششم : دندانه ها را خم کنید

زبانه های آچار فرانسه و دور یک میله آهنی را با پارچه بپوشانید. حالا با کمک آچار دندانه های چنگال را دور میله بپیچید تا کاملاً گرد بشود.

حالا یک چکش بردارید و با آن روی چنگالی که دور میله پیچیده اید، ضربه بزنید. با اینکار دندانه ها بیشتر گرد میشوند و شکل حلقه به خودشان می گیرند.همین طور که با چکش به چنگال ضربه میزنید، میله را بچرخانید تا انحنا و گردی آن یکدست بشود. رسیدن به انحنای مناسب کار زیادی میبرد و نیازمند آزمون و خطاست. پس حوصله و دقت به خرج بدهید و سعی کنید چنگالی که از میله بیرون می آید، کاملاً گرد باشد.

در تصاویر آخر شکل حلقه را می بینید. البته این حلقه جای کار بیشتری دارد اما تا همین جا هم می تواند راحت آن را در انگشت تان کنید. جای ابزار روی چنگال هم کمی توی ذوق میزند که در مراحل بعدی آنها را پاک می کنیم.

گام هفتم : جزییات را درست کنید

با این ابزار روی لبه های انگشتر استیل کار کنید
با این ابزار روی لبه های انگشتر استیل کار کنید

در این مرحله می توانید هر تغییری که می خواهید روی حلقه پیاده کنید. سعی کنید با ایجاد تغییرات کوچک ظاهر انگشتر استیل را شیک تر کنید. یکی از این تغییرات کار کردن روی لبه های انگشتر و گرد کردن آنهاست. برای اینکار باید ابزار حکاکی داشته باشید. اگر این ابزار را دارید، دست بکار شوید و تغییرانت لازم را روی لبه ها ایجاد کنید.

در ساختنی بخوانید :  دستور تهیه : تست فرانسوی را به شیوه سرآشپزها درست کنید

گام هشتم : انگشتر را سنباده و پولیش بزنید

حالا با سنباده و سیم ظرفشویی روی چنگال کار کنید و حسابی آن را برق بیاندازید. باید همه خطوطی که در حین ساخت انگشتر روی آن افتاده را پاک کنید. ابتدا با دیسک سنباده را به مته وصل کنید و سطح انگشتر استیل را صاف کنید.

بعد از آن نوبت به سنباده دستی و خیس میرسد. دست آخر هم با پولیش فلز حسابی انگشتر را برق بیاندازید.

انگشتر استیل آماده است

انگشترتان آماده است! انگشتری که چنگال میسازید خیلی کامل نیست اما شیک تر از آن چیزی است که از یک چنگال انتظار دارید. فراموش نکنید که این فقط یکی از طرح هایی است که می توانید با چنگال پیاده کنید. سعی کنید در حین ساخت انگشتر با چنگال به طرح های بهتری برسید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : با چنگال انگشتر استیل درست کنید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : با چنگال انگشتر استیل درست کنید
توضیح کوتاه
این انگشتر زیبا یا چنگال درست شده است!
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : با رزبری پای کوادکوپتر بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک کوادکوپتر را یاد می گیرید که با Multiwii کار میکند و با رزبری پای 2B کنترل میشود. مهمترین ویژگی این کوادکوپتر این است که از ...
با چسب حرارتی و چرم پایه شارژ یا داک شارژ بسازید... در این ساختنی یاد می گیرید با وسایل ارزان و در دسترس یک پایه شارژ شیک و بادوام بسازید. با این پایه شارژ یا داک شارژ می توانید راحت تر از موبایل در حال...
آموزش ساخت : جعبه هندزفری بسازید اگر یک قاب یا جعبه برای نگهداری هندزفری نداشته باشید، احتمالاً شما هم هربار که در کیف تان را باز می کنید از خودتان می پرسید : چرا سیم هندزفری همیشه گر...
ساخت فسیل گیاه مورد علاقه تان را تجربه کنید!... در این پست ساخت فسیل با سیمان را یاد می گیرید! این ساختنی می تواند کاردستی خوب و آموزنده ای برای کودکان باشد. پس اگر تفریحی برای آخر هفته ندارید، ساخت...
آموزش ساخت : چراغ سقفی چوبی بسازید چراغ سقفی که در این ساختنی طرز ساختش را یاد می گیرید، با چوب های بدرد نخور درست میشود. حتی یک جعبه میوه چوبی هم برای درست کردن این چراغ سقفی شیک کافی ...
اجاق سوئدی ؛ بدون آسیب زدن به طبیعت آتش درست کنید... اگر خیلی اهل طبیعت گردی هستید، باید درست کردن آتش در طبیعت و ساخت انواع اجاق مسافرتی را بلد باشید. در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور اجاق سوئدی در...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید